Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887205 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3405 Dátum: 2009.05.24 16:48:50 »
Az Achtunk Babyt nagyon szerettem anno, minden szám 100% azon a lemezen, kivéve a Numb, azt nem csíptem:)
Meg jo hogy a Numb nem az Achtung Baby-n van :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3406 Dátum: 2009.05.24 17:18:28 »
Gyerekek! 2005-ös Corollában (HB, nemtom ez számít-e) - jóbarátném autója - kiment a bal oldali tompított fényszóró izzója. Hogyan kell kicserélni? Belenézett, de elsőre nem mert nekiállni. Én meg nem vagyok ott. Szóval, tudnátok írni valami kis útmutatót? Ezért nem vinnénk szervízbe, ha nem muszáj  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3407 Dátum: 2009.05.24 19:10:57 »
Gyerekek! 2005-ös Corollában (HB, nemtom ez számít-e) - jóbarátném autója - kiment a bal oldali tompított fényszóró izzója. Hogyan kell kicserélni? Belenézett, de elsőre nem mert nekiállni. Én meg nem vagyok ott. Szóval, tudnátok írni valami kis útmutatót? Ezért nem vinnénk szervízbe, ha nem muszáj  :)

Ha cseréltél már bármilyen autóban izzót, akkor simán menni fog, nem kell hozzá útmutatás. Csak kicsit kevesebb a hely :)
Xanyi

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3408 Dátum: 2009.05.24 19:46:57 »
Sziasztok!
2003-as Corollámban esedékessé vált az első féktárcsa és fékbetétek cseréje. Milyen típusút tudtok ajánlani és hol lehet jó áron beszerezni? Régebben már cseréltem betétet, de nem vagyok vele megelégedve, mert csikorog  /már berakáskor is/ és érzésre a fékhatás sem olyan mint régen.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3409 Dátum: 2009.05.24 20:02:27 »
Sziasztok!
2003-as Corollámban esedékessé vált az első féktárcsa és fékbetétek cseréje. Milyen típusút tudtok ajánlani és hol lehet jó áron beszerezni? Régebben már cseréltem betétet, de nem vagyok vele megelégedve, mert csikorog  /már berakáskor is/ és érzésre a fékhatás sem olyan mint régen.
Most játszottam el ezt 3 hete.

Én a gyári betétet és tárcsát javaslom, ugyanis ezt éri meg venni a legjobban. A Ferodo és ATE is jó márkák, de drágábbak mint a gyári, ami kb ugyan ezt tudja.

Árak, amiket én fizettem: (Bruttó)
Tárcsa:37.345/2 db
Betét: 15.350/garnitúra (ATE/Ferodo: ~18.500)

Munkadíj: 5.716 + fékhatásmérés: 1.440

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3410 Dátum: 2009.05.24 20:17:50 »
Sziasztok!
2003-as Corollámban esedékessé vált az első féktárcsa és fékbetétek cseréje. Milyen típusút tudtok ajánlani és hol lehet jó áron beszerezni? Régebben már cseréltem betétet, de nem vagyok vele megelégedve, mert csikorog  /már berakáskor is/ és érzésre a fékhatás sem olyan mint régen.
Most játszottam el ezt 3 hete.

Én a gyári betétet és tárcsát javaslom, ugyanis ezt éri meg venni a legjobban. A Ferodo és ATE is jó márkák, de drágábbak mint a gyári, ami kb ugyan ezt tudja.

Árak, amiket én fizettem: (Bruttó)
Tárcsa:37.345/2 db
Betét: 15.350/garnitúra (ATE/Ferodo: ~18.500)

Munkadíj: 5.716 + fékhatásmérés: 1.440

Köszi a választ, de nekem az a tapasztalatom, hogy a "gyári" drágább, mint pl. a Ferodo az én esetemben. Hol csináltattad meg?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3411 Dátum: 2009.05.24 20:21:48 »
Gyerekek! 2005-ös Corollában (HB, nemtom ez számít-e) - jóbarátném autója - kiment a bal oldali tompított fényszóró izzója. Hogyan kell kicserélni? Belenézett, de elsőre nem mert nekiállni. Én meg nem vagyok ott. Szóval, tudnátok írni valami kis útmutatót? Ezért nem vinnénk szervízbe, ha nem muszáj  :)
Elég nyűglődős cserélni, nem fogja szeretni. Nekem is a barátnőm cseréli, mert a kezem nem fér be, vagy csak nem vagyok elég ügyes. Egyébként a kezelési kézikönyvet vegye elő, ott képekkel illusztrálva jól le van vezetve a dolog.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3412 Dátum: 2009.05.24 20:26:57 »
Sziasztok!
2003-as Corollámban esedékessé vált az első féktárcsa és fékbetétek cseréje. Milyen típusút tudtok ajánlani és hol lehet jó áron beszerezni? Régebben már cseréltem betétet, de nem vagyok vele megelégedve, mert csikorog  /már berakáskor is/ és érzésre a fékhatás sem olyan mint régen.
Én is most cseréltettem (elől/hátul), én jakoparts betétet és tárcsát tettem be. Egész jó, nincs vele bajom, bár egy drágább gyári vagy ATE biztosan jobb valamivel, de nem akartam annyit kicsengetni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3413 Dátum: 2009.05.24 20:29:12 »
Gyerekek! 2005-ös Corollában (HB, nemtom ez számít-e) - jóbarátném autója - kiment a bal oldali tompított fényszóró izzója. Hogyan kell kicserélni? Belenézett, de elsőre nem mert nekiállni. Én meg nem vagyok ott. Szóval, tudnátok írni valami kis útmutatót? Ezért nem vinnénk szervízbe, ha nem muszáj  :)
Műanyag fedelet tartó fémpöcköket félretolja. Meglátja az izzót, rajta a csatival. Először a csatit húzza le. Ehhez szükség lehet mondjuk egy csavarhúzóra. Nekem mindig feszíteni kellett. Ha lejött, akkor az izzó fölött kell benyomjon, majd oldalra mozdítson egy fémből való kis rögzítőelemet. (nemtom, hogy híjják :) ) Ha kiakad ez a kis rögzítőelem a helyéről, akkor már könnyen kisiklik az izzó.
A visszaműtés érdekesebb, mert ugye úgy kell visszahelyezni, hogy az üvegrészt nem tapizzuk, viszont pl az én kezem csak úgy fér be, ha a mutató és középső ujjam közé rakom az izzót. Szóval visszhelyezés: az izzó "pöcke" nem lefelé, hanem felfelé néz. Ezt mindig megszívom, mert a lámpa úgy néz ki, minth lefelé kellene állnia, de nem. Szóval izzó vissza, rögzítés vissza, csati vissza, majd porvédő is vissza, s lőn világosság.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3414 Dátum: 2009.05.24 20:30:10 »
Az Achtunk Babyt nagyon szerettem anno, minden szám 100% azon a lemezen, kivéve a Numb, azt nem csíptem:)
Meg jo hogy a Numb nem az Achtung Baby-n van :)
Biza, az már Zooropa! Az Ákos CD fel se tűnt senkinek? Meg az INXS?!
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3415 Dátum: 2009.05.24 20:34:10 »
Az Achtunk Babyt nagyon szerettem anno, minden szám 100% azon a lemezen, kivéve a Numb, azt nem csíptem:)
Meg jo hogy a Numb nem az Achtung Baby-n van :)

Tényleg, sorry :wacko:
Kb 7-8éve nem nagyon hallgatok u2-t, a Discoteque album már nagyon nem jött be......

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3416 Dátum: 2009.05.24 20:38:26 »
Sziasztok!
2003-as Corollámban esedékessé vált az első féktárcsa és fékbetétek cseréje. Milyen típusút tudtok ajánlani és hol lehet jó áron beszerezni? Régebben már cseréltem betétet, de nem vagyok vele megelégedve, mert csikorog  /már berakáskor is/ és érzésre a fékhatás sem olyan mint régen.
Én is most cseréltettem (elől/hátul), én jakoparts betétet és tárcsát tettem be. Egész jó, nincs vele bajom, bár egy drágább gyári vagy ATE biztosan jobb valamivel, de nem akartam annyit kicsengetni.

Nekem szinte mindenhol Nipparts betétet ajállanak, mivel azt mondják a Textar most állítólag elég gagyi lett és sok vele a baj. Tárcsára meg vagy Ferodo v. Brembo. Sajnos ezekkel nincs tapasztalatom, azért érdeklődöm.

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3417 Dátum: 2009.05.24 21:08:49 »
Sziasztok!
2003-as Corollámban esedékessé vált az első féktárcsa és fékbetétek cseréje. Milyen típusút tudtok ajánlani és hol lehet jó áron beszerezni? Régebben már cseréltem betétet, de nem vagyok vele megelégedve, mert csikorog  /már berakáskor is/ és érzésre a fékhatás sem olyan mint régen.

Én a Brembo-t javasolnám, mondjuk Textar betétekkel kb 30-35 ből megvagy. (azé nem olyan gagyi az)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3418 Dátum: 2009.05.24 21:28:37 »
A textar betét felejtős.Nem fog és nyikorog is.A brembo tárcsa aszondják akik keményebben nyomják hogy nagyon hamar felhullámosodik,bár azért ez használatfüggő!!!

Skacok a U2 hogy került képbe?Csak mert lesz koncert zágrábban augusztusban és én nagyon szeretem,mennék is....!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3419 Dátum: 2009.05.24 21:38:10 »
Skacok a U2 hogy került képbe?Csak mert lesz koncert zágrábban augusztusban és én nagyon szeretem,mennék is....!
Linkeltem egy képet arról, hogy miként szoktam pollenszűrőt cserélni. Ott vadássz!  :whistling:
Gabe 254.