Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887158 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2310 Dátum: 2008.09.24 10:40:43 »
nekem is van hasomlo hang . ilyen villanyautos..gyorsitáskor
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2311 Dátum: 2008.09.24 14:46:58 »
Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy honnan szerezhetnék olyan szövet anyagot, aminek az egyik oldala öntapadós? ( A kesztyűtartokat szeretném vele kibélelni.) . Még régebben a szállás utcai szervízben kaptam egy kis darabot egy szerelőtől, de azóta sem tudom, hogy hol lehetne ilyet nagyobb mennyiségben beszerezni.

Üdv. Árpi

Árpi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2312 Dátum: 2008.09.24 14:48:51 »
Sztem anno az OBIt, ilyesmit írtak lelőhelynek. :) Szólj, ha találtál, én is most akarok venni.
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2313 Dátum: 2008.09.24 14:58:00 »
Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy honnan szerezhetnék olyan szövet anyagot, aminek az egyik oldala öntapadós? ( A kesztyűtartokat szeretném vele kibélelni.) . Még régebben a szállás utcai szervízben kaptam egy kis darabot egy szerelőtől, de azóta sem tudom, hogy hol lehetne ilyet nagyobb mennyiségben beszerezni.

Üdv. Árpi


Dekorációs boltban nézz körül ( ahol a betükivágósok is vesznek alapanyagot) -kb 10 éve vettem hasonlót akkor kb 800 volt 0,25m^2 fekete öntapadós plüss
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2314 Dátum: 2008.09.24 15:19:59 »
Köszi szépen sz infót, utánanézek.

Árpi
Árpi

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2315 Dátum: 2008.09.24 15:25:01 »
Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy honnan szerezhetnék olyan szövet anyagot, aminek az egyik oldala öntapadós? ( A kesztyűtartokat szeretném vele kibélelni.) . Még régebben a szállás utcai szervízben kaptam egy kis darabot egy szerelőtől, de azóta sem tudom, hogy hol lehetne ilyet nagyobb mennyiségben beszerezni.

Üdv. Árpi



Vagy ha konkrétan nem találsz ilyet, akkor méterárú osztályon/boltba tudsz venni szövetet, meg bármelyik barkácsáruházba 2oldalas ragasztószalagot... a szövetet a kívánt méretekre vágod, majd oldalanként a négy sarkánál lehet rögzíteni.
csináld magad :winkiss:
kisa
born to ride

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2316 Dátum: 2008.09.24 15:59:41 »
Elegem van már abból, hogy mindig történik valami.

Ma kipucoltam a kocsit, aztán egyszer csak látom, hogy a belső csomagtérnyitó kar le van törve. Erre most mit mondjak?!  :censored: :devil: :fuk2:

Az a része van letörve, ami a töve gyakorlatilag a karnak. Ahol a terhelést kapja. Persze itt van a legjobban elvékonyítva, kb 3x8mm-es a keresztmetszete, egy középső furattal kikönnyítve.

Azt sem tudom, hogy mit kellene csinálnom vele? Vegyek egy bontottat? Vagy próbáljam valahogyan megerősíteni egy fémlappal?  :sweatdrop: :helpsmilie: :surrender:

Nem tudom, hogy mitől tört le, de nem emlékszem, hogy ráléptem volna vagy ilyesmi. Szerintem fokozatosan gyengült el, aztán hozzáérhettem és vége.  :censored:

Mit javasoltok? Másnak is volt már ilyen problémája? :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.24 16:02:36 írta barna.czukor »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2317 Dátum: 2008.09.24 19:54:13 »
sztem erositsd meg annak nem szabad elengednie. nekem ugy áll mint a covek, már böcs :innocent: :online2long:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2318 Dátum: 2008.09.24 21:40:16 »
sztem erositsd meg annak nem szabad elengednie. nekem ugy áll mint a covek, már böcs :innocent: :online2long:
Fateré fémből van, az enyém meg egy gyenge műanyag. Szerintem nem én vok az első, akinek letörött. De majd beszerelek egy motoros rendszert szerintem, aztán gombnyomásra nyitja...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2319 Dátum: 2008.09.25 12:15:34 »
Üdv Mindenkinek!
Újabb gond merült fel autómmal kapcsolatban. Volt korábban remegés fékezésnél, tárcsafelszabályozás után ez megszűnt, illetve akkor kiderült egy kezdődő, belső féltengelycsukló probléma. Most viszont 110 körüli tempónál eszelősen remeg az eleje az autónak. Ilyen is volt már kezdetben, de az megoldódott új gumik felrakásával.
Viszont ha felgyorsulok mondjuk 120-ra, és motorfékkel gurulok lefelé (Érdi tető M6), akkor nem remeg...  :eek:
Valaki árulja el a tutit, kérem! Köszi! 

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2320 Dátum: 2008.09.25 12:25:17 »
Üdv Mindenkinek!
Újabb gond merült fel autómmal kapcsolatban. Volt korábban remegés fékezésnél, tárcsafelszabályozás után ez megszűnt, illetve akkor kiderült egy kezdődő, belső féltengelycsukló probléma. Most viszont 110 körüli tempónál eszelősen remeg az eleje az autónak. Ilyen is volt már kezdetben, de az megoldódott új gumik felrakásával.
Viszont ha felgyorsulok mondjuk 120-ra, és motorfékkel gurulok lefelé (Érdi tető M6), akkor nem remeg...  :eek:
Valaki árulja el a tutit, kérem! Köszi! 

Szia!
Nekem is remegett a kormányom a kezdetektől kezdve, hogy nálam van az autó. De nekem a féktárcsa hullámos, érezni is, mikor jobban megyek és nagyot fékezek, hogy elkezd melegedni és egyre rosszabb. Amúgy nekem is remeg a kormányom olyan 130 kph körül, de ez szerintem a felnim és a gumim miatt van. Most majd ki is hengereltetem a vasat, mert 8-as van benne.

Ha a kocsi kereke vagy gumija a hibás, akkor olyan 100-130 között remeg általában a kormány. Ha már az egész eleje rezonál a kocsinak, akkor már komolyabb a gond.
Én a helyedben egy gumisnál kezdeném, mert lehet, hogy leesett a centírsúly vagy 8-as van a kerékben, mert megütötte vmi. Ha a gumis azt mondja, hogy rendben van minden, akkor szerintem futómű (féltengely mondjuk) hiba van.

Ha a féktárcsa hullámos, az inkább csak fékezéskor, illetve meleg tárcsánál jelentkezik, normál egyenesfutásnál nem annyira.
Úgyhogy gumis, majd ha nem szűnik meg, akkor szervíz, mert valszeg futóműhiba van.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.25 12:38:10 írta barna.czukor »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2321 Dátum: 2008.09.25 12:32:47 »
Mondtam tegnap, hogy a csominyitó karom letörött vhogyan. Nos, megnéztem, nem lehet megmenteni.

Állítólag egyben lehet csak cserélni a benzintanknyitóval és a 2 bowdenével együtt. Így meg marha nagy meló a dolog, meg nem is olcsó egy komplett szett. Külön kart nem lehet a bontókban sem kapni, egyben adják el a szettet bowdenestől.

Megoldási tervem:
Hagyom a fenébe a manuális kart, beszerelek egy elektromágneses rendszert. Kell egy nyomógomb, amit ha megnyomok, akkor zárja a kört, az elektromágnes meg behúzza a bowdent és kész is, ki van nyitva. Helyettem húzza meg a bowdent úgymond. Előnye, hogy a benzintank nyitó részét nem kell bántani, meg nem kell újrabowdenezni a kocsit, csak a meglévőre rákötni a mágneses rendszert. Meg kell áram is hozzá, de az nem para, már hátra is be van a 12V húzva...

És jó kis szerelésnek tűnik, olyan aranyos munka, kell hozzá ügyesség is, nem úgy, mint egy légszűrőcseréhez...  ::)

És az eletromágnes nem is lenne annyira drága, meg egy kapcsoló sem, olcsóbb, mintha a bontóból megvenném a komplett szettet, ami bármikor letörhet újra.

Íme az elektromágnes: http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=1313&cikk=71149

A másik, meg hogy az enyém nem volt túl szerencsésen megoldva: fateré fémből van, az enyém meg műanyag. Ha ez is fémből lenne, akkor nem tört volna le ilyen könnyen.
A haverom Civic-jében meg egy műanyag keretrendszer veszi körbe a műanyag karokat, tehát ha mondjuk rálépsz, akkor nem a kart töröd le, hanem felfogja a műanyag keret a terhet, amibe bele vannak sűlyesztve a karok...
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.25 12:35:04 írta barna.czukor »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2322 Dátum: 2008.09.25 12:36:21 »
Köszi, első körben az első és hátsó kerekeket megcserélem, közben megnézem a súlyokat is (bár tegnap levettem a dísztárcsát pumpálás miatt, nem tűnt fel a hiányuk (nem is figyeltem), de hátha...). Ha a kerékkel van baj, csak nem rossz ugyanúgy a hátsó is,... legalábbis remélem. A gumikban kb 4000 km van, tán' nem azok a ludasok, nem emlékszem, hogy felütöttem volna, bár a mo.-i utakon... Ha így nem derül ki semmi, akkor tényleg marad a szerelő, ha lesz időm...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2323 Dátum: 2008.09.25 19:44:18 »
nekem kokemeny acelbol van, es telleg egyben van a benzinsapka nyitoval
sztem mindenkepp csavarral +acel lemezbol kihajlitott karral ersoitsd meg
én hagynam az elekrtomagneses dolgot. kobor áramokm stb.
hogy nez ki?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2324 Dátum: 2008.09.25 20:00:34 »
Tudna esetleg valaki abban segíteni, hogy milyen gyakran kell hűtőfolyadékot cserélni a corollában? Nekem még sosem történt meg (E12 1,4vvti 2004, 67ezerkm), így elgondolkodtam a dolgon. Mert itt már sokszor 160ezrenként kell, vagy mittudomén. Ugyanez a kérdés igaz a kormányszervó olajára. Sajnos nem találok erről semmi infót.