Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2868261 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8910 Dátum: 2012.09.23 21:07:51 »
Üdv!
Kérdésem lenne, utólagos tempomat beszerelés mennyire költséges és macerás?
2007.10.  Corolla 1.4 benzines Luna sedan?
A kábelek benne vannak csak össze kell dugni , vagy azt is cserélni kell?

Frankó tempomatok vannak ezen az oldalon www.doverkft.hu. Én is itt vettem kb 2 éve benne van és azóta tökéletesen működik semmi baja.Felfogatták a tűzfalra a vezérlőt,behúzták a bowdent a motortérbe,belül bekötötték a kapcsolót a jelet meg a km óráról szedi.Egyszerűnek tűnik de kb. aki ért hozzá neki is 2-3 óra ;) De király dolog főleg Magyarországon amikor az összes paraszt kijön eléd :D

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8911 Dátum: 2012.09.23 21:10:44 »
Frankó tempomatok vannak ezen az oldalon www.doverkft.hu. Én is itt vettem kb 2 éve benne van és azóta tökéletesen működik semmi baja.Felfogatták a tűzfalra a vezérlőt,behúzták a bowdent a motortérbe,belül bekötötték a kapcsolót a jelet meg a km óráról szedi.Egyszerűnek tűnik de kb. aki ért hozzá neki is 2-3 óra ;) De király dolog főleg Magyarországon amikor az összes paraszt kijön eléd :D

Ja és hozzá lehet a gyári kormányon forgós kapcsolót is illeszteni,de nem ajánlom mert nem tud többet mint ami hozzá van,viszont a kormány burkolat ha nincs helye rohadt drága,plussz a gyári kapcsoló is. ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8912 Dátum: 2012.09.23 21:11:22 »
Üdv!
Kérdésem lenne, utólagos tempomat beszerelés mennyire költséges és macerás?
2007.10.  Corolla 1.4 benzines Luna sedan?
A kábelek benne vannak csak össze kell dugni , vagy azt is cserélni kell?
Az enyém is 1.4 benzines. És megkérdeztem a márkaszervízben, ehhez nincs gyári tempomat, csak az 1.6-oshoz. Az 1.4-es bowdenes az 1.6-os elektromos, ez a magyarázat. Én pedig ilyen alkatrészből, ami ennyire befolyálja a biztonságot csak gyárit tennék be, így nem lesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8913 Dátum: 2012.09.23 21:53:16 »
http://www.duett.hu/tempomat.php
Én itt érdeklődtem, de már mintha többe kerülne :D

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8914 Dátum: 2012.09.24 09:02:27 »
Köszönöm a válaszokat majd szabi után utánna nézek, mondjuk a gyári cuccal nyugottabb lennék, majd meglátjuk.

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8915 Dátum: 2012.09.24 12:22:42 »
Sziasztok!
Váltó kar Műanyag perselyt szerintetek be lehet szerezni? Kép csatolva. Nekem ki van kopva és a sebességváltó karom a gombnál mérve, kb 5-8mm lötyög. Volt már ilyen valakinek?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8916 Dátum: 2012.09.24 13:27:32 »
Szerintem kapható, de csak gyári.
Corollánál még nem, de más típusoknál gyakran láttam ilyet...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8917 Dátum: 2012.09.24 15:11:11 »
Nézd meg a toyodiy.com oldalon, és ha ott látod külön cikkszámmal, akkor kapható. Az ott lévő árak nagyságrendileg használhatók (nyilván nem teljesen pontos, de kb jó).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8918 Dátum: 2012.09.24 15:32:14 »
Nézd meg a toyodiy.com oldalon, és ha ott látod külön cikkszámmal, akkor kapható. Az ott lévő árak nagyságrendileg használhatók (nyilván nem teljesen pontos, de kb jó).
Szia!
Már néztem és nincs. Sőt még a komplett sasszénak sincs. /háznak/

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8919 Dátum: 2012.09.24 15:39:58 »
Akkor irány a bontó!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8920 Dátum: 2012.09.24 17:43:58 »
Szia!
Már néztem és nincs. Sőt még a komplett sasszénak sincs. /háznak/
Nem létezik, hogy a Toyota így csinálta volna meg. Ha kopó alkatrész, akkor kellene, hogy legyen hozzá pótalkatrész is. Bár az is lehet, hogy ha majd szét fogom szedni, akkor fog kiderülni, hogy csere vagy esetleg lehet rajta állítani.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8921 Dátum: 2012.09.24 17:56:50 »
Nem létezik, hogy a Toyota így csinálta volna meg. Ha kopó alkatrész, akkor kellene, hogy legyen hozzá pótalkatrész is. Bár az is lehet, hogy ha majd szét fogom szedni, akkor fog kiderülni, hogy csere vagy esetleg lehet rajta állítani.

Az gyáriba kompletten van karral, házzal, mindennel, kb. egy vagyonért. De nem értem minek azt cserélni, sose kopik az ki. Ha egy minimálisat lötyög is, gondolom nem ott, vagy ha mégis, az azért elviselhető.
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8922 Dátum: 2012.09.24 19:51:08 »
Mazdánál külön kapni hehe :) Amúgy az szerintem nem "kopó alkatrész" hanem egyszerűen elhasználódó, ami a minőségérzetet rontja max és nem a használhatóságot. Ez az egész pedig a mesterséges elévülésnek tudható be, tehát ha veszel egy új autót akkor abban majd nem fog kotyogni. Mivel a használhatóságot nem befolyásolja, tehát működni fog még 20év múlva is, ezért a márka hírnevét nem cseszi el, tehát nem nagyon gyártanak oda utángyárott alkatrészeket, illetve nem nagyon lehet egyesével megvenni csavaronként. Ha pedig valaki nagyon perverz és szeretné gyárira tuningolni, az fizessen.

Én amúgy kitömném a rést valamivel... alátéttel vagy bármivel...

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8923 Dátum: 2012.09.25 08:24:15 »
Mazdánál külön kapni hehe :) Amúgy az szerintem nem "kopó alkatrész" hanem egyszerűen elhasználódó, ami a minőségérzetet rontja max és nem a használhatóságot. Ez az egész pedig a mesterséges elévülésnek tudható be, tehát ha veszel egy új autót akkor abban majd nem fog kotyogni. Mivel a használhatóságot nem befolyásolja, tehát működni fog még 20év múlva is, ezért a márka hírnevét nem cseszi el, tehát nem nagyon gyártanak oda utángyárott alkatrészeket, illetve nem nagyon lehet egyesével megvenni csavaronként. Ha pedig valaki nagyon perverz és szeretné gyárira tuningolni, az fizessen.

Én amúgy kitömném a rést valamivel... alátéttel vagy bármivel...
Igen igazad van a minőség érzetemet rontja, de maga a funkcionalitását a karnak nem. Én szeretem ha az autómon, ha lehet, minden makulátlan legyen. Lehet, hogy ez nálam már betegség  :) de így érzem magamat jól az autómban. Ha szét fogom szedni, akkor derül ki, hogy állítani, vagy "kitömni" lehetséges esetleg ez a kotyogást.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8924 Dátum: 2012.09.25 10:19:29 »
Semmi baj nincs a hozzáállással, csak sajnos ez néha plátói és a gyártókat ez nem érdekli...