Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2946427 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #705 Dátum: 2006.03.26 17:06:07 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Sziasztok!
Nekem is lenne egy technikai kérdésem: Mit csináljak a Corim vetítési képével. Nagyon xar. A fényerővel nincs gond, mivel kisüléses Xenon. Vittem már szervízbe, ahol 1000 Ft-ért nem csináltak semmit. Akkor láttam először ilyen "műszert", de nagyot nevettem a lencsés megoldáson. :rohog:  Nincs komolyabb műszer :?:  Ezután magam próbálkoztam egy fehér falnál. Kicsit jobb, de nem az igazi. Jobbra-balra is próbáltam állítani de nem sokat változott. Talán többet kellett volna tekernem :?: Please help :!:


Ha arra hgondolsz, hogy nem éles a fény/árnyék határa, akkor ennél sosem lesz az, a H4-rendszernél az izzón belüli maszk miatt sokkal szebb a vetített kép, H7-nél igazán jó képet csak a vetítőlencsés rendszereknél láttam eddig.

-H a a vetítési távolságra gondolsz, akkor állítgass bátran, kb 4 tekerés, 1 érték  abelső magasságálítón! Én úgy álítottam, hogy a 0 érték az üres kocsinál teljesen vízszintes, városban 1-2 között használom, autóúton 0,5-1 autópályán 0-0,5 így nem vakít, viszont elég messzire elvilágít!  J aés sima +50-es égővel teljesen jól elvagyok, bár ha ez a garnitura kiég, erősen gondolkozok HID xenon szetten.

-A tiedben mellik típus van?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #706 Dátum: 2006.03.26 19:12:37 »
E10-nél cserélt már valaki motorháztető-nyitó bowdent? Van egy "házilag utángyártott", de nem tudom behúzni. Igazából az a probléma, hogy nem tudom belül hol jön ki.  :roll:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #707 Dátum: 2006.03.26 19:51:47 »
Idézetet írta: "Tamás69"
-A tiedben mellik típus van?

Nyert. Szerintem nagyon igényes, de csak 6000K-t, vagy a 4300K-t szabad megvenni. A nagyobbak csak parasztvakításra jók. Mi pedig elsősorban látni akarunk. :nagymosoly:
03.11-én írtam róla pár sort.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #708 Dátum: 2006.03.26 21:53:54 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Tamás69"
-A tiedben mellik típus van?

Nyert. Szerintem nagyon igényes, de csak 6000K-t, vagy a 4300K-t szabad megvenni. A nagyobbak csak parasztvakításra jók. Mi pedig elsősorban látni akarunk. :nagymosoly:
03.11-én írtam róla pár sort.


Az egyértelmű, hogy max 6000K - napfény, de inkább 4300-as, ami még annyira sem kékes, inkább fehér, én a naygfesz típusát kérdeztem, mert abból is van sokféel!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #709 Dátum: 2006.03.27 08:48:01 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Akkor láttam először ilyen "műszert", de nagyot nevettem a lencsés megoldáson. :rohog:  Nincs komolyabb műszer :?:

Ha ugyanarra az állványon lévő lencsére, amit fel-le lehet mozgatni és beállítani illetve fényerősséget is lehet vele mérni-szerkezetre gondolunk, akkor nincs. Elég primitív de nagyon jól használható eszköz!  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
BC világítás
« Válasz #710 Dátum: 2006.03.27 15:03:59 »
A Trip gomb alatt van külön világítás egy faceliftes 2000-es Corollánál? Nekem az alatta / felette lévő gombok világítanak, de az csak halványan. Ha igen, akkor hogy lehet cserélni? Ki az egész középkonzolt - na meg persze azt hogyan?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #711 Dátum: 2006.03.27 18:15:38 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "norbi1974"
Akkor láttam először ilyen "műszert", de nagyot nevettem a lencsés megoldáson. :rohog:  Nincs komolyabb műszer :?:

Ha ugyanarra az állványon lévő lencsére, amit fel-le lehet mozgatni és beállítani illetve fényerősséget is lehet vele mérni-szerkezetre gondolunk, akkor nincs. Elég primitív de nagyon jól használható eszköz!  :wink:

Akkor csak rosszul használták, mert nekem rosszabb lett. :szomoru: De: Hogy lehet ezzel a műszerrel a lámpa szét-összetartását, jobbra-balra elcsúszott vetítési képét beállítani :?:  A fel-le állításnál mi van, ha nekem egy homokzsák van a csomagtartóban, vagy lapos a hátsó...  :kacsint:  Akkor hogy állítja be 0 állásra pontosan?  :otlet:
Akármelyik beállítást is nézzük, a kocsitól 0,5 m-re történő mérés esetén elkövetett 1 cm-es tévedés 20 m-re már szemmel is látható a vetítési képben.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Csurgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #712 Dátum: 2006.03.27 19:16:19 »
Hali!

Ha már a fényszóróállításnál tartunk, '98-as kereklámpásnál hogy lehet magasabbra allitani a fényszórókat?
Mert a belső tekerő ütközésig van és úgy is elég vicces (?) távolságra világít el.... :/

Üdv,
         Csurgi
98 Toyota Corolla Sedan 1.4 (E11, 4E-FE)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #713 Dátum: 2006.03.28 11:09:25 »
Idézetet írta: "norbi1974"
De: Hogy lehet ezzel a műszerrel a lámpa szét-összetartását, jobbra-balra elcsúszott vetítési képét beállítani :?:  A fel-le állításnál mi van, ha nekem egy homokzsák van a csomagtartóban, vagy lapos a hátsó...  :kacsint:  Akkor hogy állítja be 0 állásra pontosan?  :otlet:
Akármelyik beállítást is nézzük, a kocsitól 0,5 m-re történő mérés esetén elkövetett 1 cm-es tévedés 20 m-re már szemmel is látható a vetítési képben.

Elméletileg ha pont a fényszóró közepéhez állítod a műszert, akkor látnod kell némi eltérést oldalirányban. A nagyon pici eltéréseket ezzel sajnos nem lehet kiszúrni. 1cm azon a műszeren azért nagyon keményen meglátszik ám, majd próbáld ki ha van rá lehetőséged legközelebb. Annyit nem szokott tévedni. Millimétereket, esetleg.  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Fényszóró beállítás
« Válasz #714 Dátum: 2006.03.28 11:34:29 »
A régi Fordomnál volt egy olyan matrica a lámpatestnél, hogy a fényszóró középvonalától számítva, 10 m távolságnál 12 cm-rel kellett lejjebb világítania a lámpának. Vízszintes felületen, egy faltól 10 m-re állva szépen be lehetett így lőni a fénykévék magasságát.  :figyellek:

Corollánál nincs valami hasonló érték megadva? (Mondjuk ki lehetne számolni, mert a Fordnál 45-50 cm között volt a lámpa középvonala, ebből kijött, hogy durván 40 m-re világított maga elé a tompított. Csak nem tudom, hogy milyen magasan van a Corolla lámpája, de majd lemérem.)  :pofa:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Fényszóró beállítás
« Válasz #715 Dátum: 2006.03.28 12:42:44 »
Idézetet írta: "kekesiz"
A régi Fordomnál volt egy olyan matrica a lámpatestnél, hogy a fényszóró középvonalától számítva, 10 m távolságnál 12 cm-rel kellett lejjebb világítania a lámpának. Vízszintes felületen, egy faltól 10 m-re állva szépen be lehetett így lőni a fénykévék magasságát.  :figyellek:

Corollánál nincs valami hasonló érték megadva? (Mondjuk ki lehetne számolni, mert a Fordnál 45-50 cm között volt a lámpa középvonala, ebből kijött, hogy durván 40 m-re világított maga elé a tompított. Csak nem tudom, hogy milyen magasan van a Corolla lámpája, de majd lemérem.)  :pofa:



Elvileg 1% lejtésnek kell lenni a fénykévében, vagyis 10m-ről 10 cm! de ez autópályán kevés, 100 fölötti tempónál a 0,5% éppen jó! (kb 100m-re világít)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényszóró beállítás
« Válasz #716 Dátum: 2006.03.30 12:53:04 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kekesiz"
A régi Fordomnál volt egy olyan matrica a lámpatestnél, hogy a fényszóró középvonalától számítva, 10 m távolságnál 12 cm-rel kellett lejjebb világítania a lámpának. Vízszintes felületen, egy faltól 10 m-re állva szépen be lehetett így lőni a fénykévék magasságát.  :figyellek:

Corollánál nincs valami hasonló érték megadva? (Mondjuk ki lehetne számolni, mert a Fordnál 45-50 cm között volt a lámpa középvonala, ebből kijött, hogy durván 40 m-re világított maga elé a tompított. Csak nem tudom, hogy milyen magasan van a Corolla lámpája, de majd lemérem.)  :pofa:



Elvileg 1% lejtésnek kell lenni a fénykévében, vagyis 10m-ről 10 cm! de ez autópályán kevés, 100 fölötti tempónál a 0,5% éppen jó! (kb 100m-re világít)


A függőleges beállítást még csak-csak össze tudja hozni az ember maga is . De mi van a vízszintessel ? Az sokkal nehezebb szvsz . Camryn sikeresen elállítottam , most a fényszórók x-ben világítanak , a kocsi előtt kábé 20-25 méterrel keresztezi egymást a két fénykéve , és onnantól fogva a BAL fényszóró világítja a JOBB útpadkát  :? ... ezt már lényegesen nehezebb korrigálni . Van erre valami előírás , vagy a fényszóróknak egyenesen előre kell világítaniuk , a kocsi tengelyére párhuzamosan ? Mintha valamit olvastam volna , hogy nem így , hanem egy picit jobbra kell világítaniuk  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Fényszóró beállítás
« Válasz #717 Dátum: 2006.03.30 22:06:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"

A függőleges beállítást még csak-csak össze tudja hozni az ember maga is . De mi van a vízszintessel ? Az sokkal nehezebb szvsz . Camryn sikeresen elállítottam , most a fényszórók x-ben világítanak , a kocsi előtt kábé 20-25 méterrel keresztezi egymást a két fénykéve , és onnantól fogva a BAL fényszóró világítja a JOBB útpadkát  :? ... ezt már lényegesen nehezebb korrigálni . Van erre valami előírás , vagy a fényszóróknak egyenesen előre kell világítaniuk , a kocsi tengelyére párhuzamosan ? Mintha valamit olvastam volna , hogy nem így , hanem egy picit jobbra kell világítaniuk  :szemforgat:


Én enyhe ködben állítottam régen az irányt, ott lehetett látni, hogy mikor világítottak párhuzamosan.  :pofa:  Még a refiket is tök jól be lehetett ilyenkor lőni. De azt is lehet, hogy megállsz egy olyan T-alakú útkereszteződés előtt, ahol messzebb van valami függőleges dolog, pl. bokor, fal stb. Itt lehet úgy ügyeskedni, (ha már a magasságát beállítottad a lámpáknak), hogy az egyiket letakarod. Ekkor az utastéri magasságállítóval lehet játszani: ha a legnagyobb fokozatra állítod, vagyis minél közelebb az autó elé világít, majd visszaállítod alapállásba, akkor lehet látni, ha fokozatosan eltér valamelyik irányba. Ekkor lehet állítani a csavarján.   :figyellek:

Ja, azt nem írtam, hogy természetesen mindezt sötétben érdemes csinálni.  :nagymosoly:  Remélem, valamennyire érthető voltam!  :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Fényszóró beállítás
« Válasz #718 Dátum: 2006.03.30 22:39:54 »
Ha az egyiket letakarom, akkor nem lehet beállítani? Vagy ez így hülyeség?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #719 Dátum: 2006.03.30 22:47:43 »
Ja , hát ez világos , csak az van , hogy ha jól emlékszem , nem pontosan a kocsi tengelyével párhuzamosan kell világítaniuk . Hanem egy kicsit jobbra , és ráadásul nem is egyenlő mértékben , tehát a fénykévéknek valamennyire össze kell tartaniuk . De nem biztos , hogy igazam van . Ha viszont mégis , akkor ezt csináldmagad módszerekkel egészen biztosan képtelenség pontosan reprodukálni  :szemforgat: ... max annyit tehet az ember , hogy tényleg megpróbálja legalább párhuzamosra beállítani őket .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )