Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2946501 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #690 Dátum: 2006.03.25 22:54:03 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Gumikérdés: a jobb első gumi kb. 90%-os, míg a bal első kb. 60%-os. (...) Menet közben okozhat-e ez valami problémát -és itt most a differenciálműre gondolok-, mert ugye nem egyforma átmérőjű a két kerék a mintázat állapota miatt. Egyébként teljesen azonos márkájú és típusú a két gumi.
És ha már a váltónál-differenciálműnél tartunk: mivel még nem volt Toyotám, nem tudom, hogy itt is a betöltő nyílás pereméig kell feltölteni olajjal a váltót? (Ami ugye egyben van "olajilag" a diffivel?)


Szia! Ha az autóban 92000 km van, akkor ezek biztosan nem az eredeti gumik, valszeg még a 60%-os sem. A differenciálmű ilyen mértékű átmérő-különbözetet nem hiszem, hogy érzékelne, inkább a kormányon (egyenesfutáson) fogod észrevenni, hogy nem egyformán kopott a két gumi. :vezetes:
Szerintem annyit megér a dolog, ha ott helyben Kaposváron lecserélteted legalább a váltóolajat vagy ha már elhoztad a kocsit, akkor valamelyik szervízben. :nana:

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #691 Dátum: 2006.03.25 23:23:19 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"

Szia! Ha az autóban 92000 km van, akkor ezek biztosan nem az eredeti gumik, valszeg még a 60%-os sem. A differenciálmű ilyen mértékű átmérő-különbözetet nem hiszem, hogy érzékelne, inkább a kormányon (egyenesfutáson) fogod észrevenni, hogy nem egyformán kopott a két gumi. :vezetes:
Szerintem annyit megér a dolog, ha ott helyben Kaposváron lecserélteted legalább a váltóolajat vagy ha már elhoztad a kocsit, akkor valamelyik szervízben. :nana:


Szia Sanyesz!

Még nem hoztam el az autót (Nagykanizsán van egyébként), majd a jövő héten jön csak haza, Budapestre.  :kacsint:  A gumik az eredetiek, onnan gondolom, hogy az autó török összeszerelésű, és a gumikon is rajta van, hogy török származásúak.

Az egyenesfutással nincs gond, szépen ment magától is egyenesen.  :pofa:

A váltóolajat szívesen lecserélem saját magam, szeretek szerelgetni és munkadíj sincs.  :mrgreen:

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #692 Dátum: 2006.03.25 23:30:24 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Szia Sanyesz!
Még nem hoztam el az autót (Nagykanizsán van egyébként), majd a jövő héten jön csak haza, Budapestre.  :kacsint:  A gumik az eredetiek, onnan gondolom, hogy az autó török összeszerelésű, és a gumikon is rajta van, hogy török származásúak.


Csak onnan gondoltam, hogy kaposvári, mert a avatarodon levő kép ott készült. Nekem is volt 2002-es évjáratú török Corollám (ez inkább pozitív kritika) :kacsint: , amelyiken szintén török Dunlop gumik voltak. Ha mégis 60%-os, akkor vagy nagyon sokat ment téligumikkal is, vagy nehezen hihető az eredetisége. De ez önmagában nem gond.
Visszatérve a váltóolaj cseréjére, egyszerűen kérdezz rá a szervízben, meddig töltsd föl.  [smilie=sm42.gif]

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #693 Dátum: 2006.03.26 00:06:30 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "kekesiz"
Szia Sanyesz!
Még nem hoztam el az autót (Nagykanizsán van egyébként), majd a jövő héten jön csak haza, Budapestre.  :kacsint:  A gumik az eredetiek, onnan gondolom, hogy az autó török összeszerelésű, és a gumikon is rajta van, hogy török származásúak.


Csak onnan gondoltam, hogy kaposvári, mert a avatarodon levő kép ott készült. Nekem is volt 2002-es évjáratú török Corollám (ez inkább pozitív kritika) :kacsint: , amelyiken szintén török Dunlop gumik voltak. Ha mégis 60%-os, akkor vagy nagyon sokat ment téligumikkal is, vagy nehezen hihető az eredetisége. De ez önmagában nem gond.
Visszatérve a váltóolaj cseréjére, egyszerűen kérdezz rá a szervízben, meddig töltsd föl.  [smilie=sm42.gif]


Könnyen lehet, hogy eredeti, ha nem cserélte le a télit időben, és hosszú távon járt, meg kanyarban sem kilincsel eőre fordult!

-nekem 95e van a gépben, a 4 eredeti nyáriból igazán csak a bal első naygon gáz, ( bár vizsgán még átmenne!) viszont elég gyorsan megyek, néha füstölgő gumikkal indulok, és elég gyorsan szoktam kanyarodni is.

-Ha az elsőn a gumik gördülőfelületének széle szép szögletes, és nem folyamatos legömbőlyítéssel megy át az oldalfalba, akkor meglehetősen finoman használták!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #694 Dátum: 2006.03.26 00:16:03 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Könnyen lehet, hogy eredeti, ha nem cserélte le a télit időben, és hosszú távon járt, meg kanyarban sem kilincsel eőre fordult!

-nekem 95e van a gépben, a 4 eredeti nyáriból igazán csak a bal első naygon gáz, ( bár vizsgán még átmenne!) viszont elég gyorsan megyek, néha füstölgő gumikkal indulok, és elég gyorsan szoktam kanyarodni is.

-Ha az elsőn a gumik gördülőfelületének széle szép szögletes, és nem folyamatos legömbőlyítéssel megy át az oldalfalba, akkor meglehetősen finoman használták!


A km tuti az autóban, és ezt a mennyiséget alig több, mint 2,5 év alatt tették bele. Így valószínűleg nem (főleg) városban használták. Ráadásul eredetileg budapesti a járgány, de mindig Kaposváron, Toyota márkaszervizben volt időszakosan szervizelve. Majd megnézem jól a gumik szélét.  :nagymosoly:

fradigy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
    • http://www.prodigy.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #695 Dátum: 2006.03.26 11:22:40 »
sziasztok, lenne egy kerdesem. friss corollatulajdonos [98/1.6/wagon] vagyok, nulla technikai hozzaertessel, es meg a telen felfedeztem, hogy a hatso ablakra nem tudok ablakmosolottyot spriccolni, max 2-3 csepp az ami kijon. akkor azt hittem h a hideg miatt, de most ujra megprobaltam, es ugyanaz a helyzet.

van otletetek, hogy mi lehet a gond? ha nem muszalj, nem vinnem szervizbe, de ha az jobb, akkor az lesz.

koszi elore is.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #696 Dátum: 2006.03.26 12:22:37 »
Idézetet írta: "fradigy"
sziasztok, lenne egy kerdesem. friss corollatulajdonos [98/1.6/wagon] vagyok, nulla technikai hozzaertessel, es meg a telen felfedeztem, hogy a hatso ablakra nem tudok ablakmosolottyot spriccolni, max 2-3 csepp az ami kijon. akkor azt hittem h a hideg miatt, de most ujra megprobaltam, es ugyanaz a helyzet.

van otletetek, hogy mi lehet a gond? ha nem muszalj, nem vinnem szervizbe, de ha az jobb, akkor az lesz.

koszi elore is.


Szia!

Üdv a Fórumon!
Elsőre három dolgot kéne megnézned:
1., nincs-e eltömődve a fúvóka.
2., a tartály csatlakozásánál nem folyik-e az ablakmosó amikor pumpálja a folyadékot.
3., ennél a típusnál nagyon ritkán előfordul, hogy az utastéren átfutó cső elreped a jobb első ajtónál (itt van benne egy nagy kanyar), nézdd meg, hogy ott nincs-e víznyom. (Az ajtó tövénél keresd, a kesztyűtartó jobb sarkával egyvonalban. Ott van is egy műanyag sarokelem, ami kipattintathó, esetleg vedd is le, úgy jobban látszik majd.)
Ha ezek egyik-e sem, akkor majd tovább töröm a fejem. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #697 Dátum: 2006.03.26 12:58:44 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Idézetet írta: "Sanyesz2005"

Szia! Ha az autóban 92000 km van, akkor ezek biztosan nem az eredeti gumik, valszeg még a 60%-os sem. A differenciálmű ilyen mértékű átmérő-különbözetet nem hiszem, hogy érzékelne, inkább a kormányon (egyenesfutáson) fogod észrevenni, hogy nem egyformán kopott a két gumi. :vezetes:
Szerintem annyit megér a dolog, ha ott helyben Kaposváron lecserélteted legalább a váltóolajat vagy ha már elhoztad a kocsit, akkor valamelyik szervízben. :nana:


Szia Sanyesz!

Még nem hoztam el az autót (Nagykanizsán van egyébként), majd a jövő héten jön csak haza, Budapestre.  :kacsint:  A gumik az eredetiek, onnan gondolom, hogy az autó török összeszerelésű, és a gumikon is rajta van, hogy török származásúak.

Az egyenesfutással nincs gond, szépen ment magától is egyenesen.  :pofa:

A váltóolajat szívesen lecserélem saját magam, szeretek szerelgetni és munkadíj sincs.  :mrgreen:


Valszeg eredetileg pótkerék lehetett a kevésbé kopott gumi , amit aztán valamikor fel kellett tegyenek . Egyébként az oldalán lévő gyártási dátumból derül ki egészen biztosan , hogy valóban az eredeti gumik-e ezek . Szerintem a kopáskülönbség nem számít a diffi szempontjából , és más szempontból se nagyon .

Olajat szvsz a nyílás pereméig kell feltölteni , így szokott lenni . Leeresztő nyilván van a hűtő alján . Csak vigyázz , hogy mivel töltöd fel utána .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #698 Dátum: 2006.03.26 13:06:04 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "fradigy"
sziasztok, lenne egy kerdesem. friss corollatulajdonos [98/1.6/wagon] vagyok, nulla technikai hozzaertessel, es meg a telen felfedeztem, hogy a hatso ablakra nem tudok ablakmosolottyot spriccolni, max 2-3 csepp az ami kijon. akkor azt hittem h a hideg miatt, de most ujra megprobaltam, es ugyanaz a helyzet.

van otletetek, hogy mi lehet a gond? ha nem muszalj, nem vinnem szervizbe, de ha az jobb, akkor az lesz.

koszi elore is.


Szia!

Üdv a Fórumon!
Elsőre három dolgot kéne megnézned:
1., nincs-e eltömődve a fúvóka.
2., a tartály csatlakozásánál nem folyik-e az ablakmosó amikor pumpálja a folyadékot.
3., ennél a típusnál nagyon ritkán előfordul, hogy az utastéren átfutó cső elreped a jobb első ajtónál (itt van benne egy nagy kanyar), nézdd meg, hogy ott nincs-e víznyom. (Az ajtó tövénél keresd, a kesztyűtartó jobb sarkával egyvonalban. Ott van is egy műanyag sarokelem, ami kipattintathó, esetleg vedd is le, úgy jobban látszik majd.)
Ha ezek egyik-e sem, akkor majd tovább töröm a fejem. :)


Vagy eldugult maga a cső , vízkő vagy az ablakmosóból kivált szappanszerű állagú trutymó miatt . Barátom Carina kombijával is ez van , a csövön csak cseppenként szivárog át a víz  :szomoru:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fradigy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
    • http://www.prodigy.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #699 Dátum: 2006.03.26 14:17:04 »
Idézetet írta: "Misi"

1., nincs-e eltömődve a fúvóka.


1 tuvel megpiszkaltam, de nem tunik ugy mintha ellene tomodve. legalbbis a kiallo reszeben nem, persze attol meg lehet mashol, barhol utkozben

Idézet
2., a tartály csatlakozásánál nem folyik-e az ablakmosó amikor pumpálja a folyadékot.


ugyertetted h a motornal ugye ami tolja/tolna a folyadekot. nem, ott minden szaraz es poros mint a szahara :P

Idézet
3., ennél a típusnál nagyon ritkán előfordul, hogy az utastéren átfutó cső elreped a jobb első ajtónál (itt van benne egy nagy kanyar), nézdd meg, hogy ott nincs-e víznyom. (Az ajtó tövénél keresd, a kesztyűtartó jobb sarkával egyvonalban. Ott van is egy műanyag sarokelem, ami kipattintathó, esetleg vedd is le, úgy jobban látszik majd.)
Ha ezek egyik-e sem, akkor majd tovább töröm a fejem. :)


huuuu ez nagy fejtorest okozott, de aztan rajottem, hol megy a csovecske, ott is minden tiszta es szaraz, a kanyarulatban meg egy rugoszeru izemize is van benne, gondolom azert h ne torjon meg.

VISZONT figyeltem a csovet, ami ugye attetszo, es itt ott van benn 1 kis buborek, vagy kocsocska amit figyelni lehet pumpalaskor, es azt lattam, hogy elindul a lotty, de vissza is ugrik, tehat nem az van h valahol utkozben elfolyik, hanem valami valahol eltomi vagy nem tudom, de teny h a vegen mar csak par csepp csurran ki, nem "pisil" delcegen mint elol...

koszi amugy a gyors valaszt, mas otleted van e meg esetleg? :)

fradigy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
    • http://www.prodigy.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #700 Dátum: 2006.03.26 14:35:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
[Vagy eldugult maga a cső , vízkő vagy az ablakmosóból kivált szappanszerű állagú trutymó miatt . Barátom Carina kombijával is ez van , a csövön csak cseppenként szivárog át a víz  :szomoru:


hat valami ilyensmi lehet.... na de akkor mivan? :)
vigyem szervizbe aztan okoskodjak ott ki?

telleg olyan nem lehet h az a kis elektromor nem ugyanazzal az erovel nyom a 2 iranyba?
ez jutott meg eszembe amikor vizsgalgattam a lotty mozgasat a csovekben :):):)

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #701 Dátum: 2006.03.26 15:15:54 »
Idézetet írta: "fradigy"
Idézetet írta: "Palaczk"
[Vagy eldugult maga a cső , vízkő vagy az ablakmosóból kivált szappanszerű állagú trutymó miatt . Barátom Carina kombijával is ez van , a csövön csak cseppenként szivárog át a víz  :szomoru:


hat valami ilyensmi lehet.... na de akkor mivan? :)
vigyem szervizbe aztan okoskodjak ott ki?

telleg olyan nem lehet h az a kis elektromor nem ugyanazzal az erovel nyom a 2 iranyba?
ez jutott meg eszembe amikor vizsgalgattam a lotty mozgasat a csovekben :):):)

Szerintem nem a motorral van a gond, mivel elöl tökéletes és hátra is elindul(na) a folyadék. Egyik haverom Astrájánál volt ilyen. Ott a nem használatból következett be a vízkövesedés, vagy szappantrutyi.  :bricks:  Persze én is csak ötleteket tudok adni. :otlet:
1. Vízkőoldó és ecet a tartályba, majd megpróbálni járatni. (jó sokáig és közben néha állni hagyni, hogy dolgozhasson az anyag)  [smilie=sm06.gif]
2. Mi injekciós tűbe is raktunk vízkőoldót + ecetet és ezzel próbálkoztunk a fúvókánál (vagy mi az a valami a végén)  :figyellek:
3. Nálunk ez már sokat javított. Végül lehúztuk a csövet a tartálynál (a motor után) és egy kis sűrített levegővel nyomattuk át (persze óvatosan)  :wink:
Kifogytam... Remélem tudtam segíteni. :)
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

fradigy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
    • http://www.prodigy.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #702 Dátum: 2006.03.26 15:40:48 »
Idézetet írta: "norbi1974"

1. Vízkőoldó és ecet a tartályba, majd megpróbálni járatni. (jó sokáig és közben néha állni hagyni, hogy dolgozhasson az anyag)  [smilie=sm06.gif]
2. Mi injekciós tűbe is raktunk vízkőoldót + ecetet és ezzel próbálkoztunk a fúvókánál (vagy mi az a valami a végén)  :figyellek:
3. Nálunk ez már sokat javított. Végül lehúztuk a csövet a tartálynál (a motor után) és egy kis sűrített levegővel nyomattuk át (persze óvatosan)  :wink:
Kifogytam... Remélem tudtam segíteni. :)


hmm ezek jo otletek. koszi :)
szerzek hozza eszkozoket, aztan kiprobalom yol...

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #703 Dátum: 2006.03.26 16:22:09 »
Idézetet írta: "fradigy"
Idézetet írta: "norbi1974"

1. Vízkőoldó és ecet a tartályba, majd megpróbálni járatni. (jó sokáig és közben néha állni hagyni, hogy dolgozhasson az anyag)  [smilie=sm06.gif]
2. Mi injekciós tűbe is raktunk vízkőoldót + ecetet és ezzel próbálkoztunk a fúvókánál (vagy mi az a valami a végén)  :figyellek:
3. Nálunk ez már sokat javított. Végül lehúztuk a csövet a tartálynál (a motor után) és egy kis sűrített levegővel nyomattuk át (persze óvatosan)  :wink:
Kifogytam... Remélem tudtam segíteni. :)


hmm ezek jo otletek. koszi :)
szerzek hozza eszkozoket, aztan kiprobalom yol...

Még valami: Tapasztalataim szerint a rendszer fém alkatrészeinek közelében fordul elő a dugulás. A többiek biztos tudnak segíteni hol vannak ilyen illesztések, toldások a Corolládban. :)
Sok sikert :!:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #704 Dátum: 2006.03.26 16:42:26 »
Sziasztok!
Nekem is lenne egy technikai kérdésem: Mit csináljak a Corim vetítési képével. Nagyon xar. A fényerővel nincs gond, mivel kisüléses Xenon. Vittem már szervízbe, ahol 1000 Ft-ért nem csináltak semmit. Akkor láttam először ilyen "műszert", de nagyot nevettem a lencsés megoldáson. :rohog:  Nincs komolyabb műszer :?:  Ezután magam próbálkoztam egy fehér falnál. Kicsit jobb, de nem az igazi. Jobbra-balra is próbáltam állítani de nem sokat változott. Talán többet kellett volna tekernem :?: Please help :!:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005