Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2934564 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6765 Dátum: 2011.05.24 10:53:30 »
Tudtok valami jo mestert Pesten, akivel van tapasztalat mar?
Én velük csináltattam a kőfelverődést kétszer is.
Cserével is foglalkoznak, szerintem megmondják, hogy melyiket érdemes.
Nem tunnek draganak. Koszi szepen a tippet!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6766 Dátum: 2011.05.24 11:18:54 »
Azért kell rákérdezni, mert x ára van a pöttyözésnek és centinként vmi 3-4 ezerért tüntetik el a repedést. Ha hosszú, akkor meg jobban megéri nyilván az új szélvédő...
Repedést??  :eek: És azt hogy tűntetik el? Én csak a kavicsfelverődéess pontokat tudom, hogy eltűntetik, repedést szerintem nemigen lehet...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6767 Dátum: 2011.05.24 11:24:50 »
De, lehet  :yes:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6768 Dátum: 2011.05.25 15:04:50 »
Mik azok a markak, amik jok elso szelvedoben? A sekurit, meg a pilkington tudom, hogy jok, de milyen a tobbi?

Pl. Nordauto, meg a tobbi?

Hol erdemes uveget csereltetni? Van pontos cimetek? Occo legyen.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6769 Dátum: 2011.05.25 15:06:01 »
ujpesten nézd meg az autoüveg soós nevű céget!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6770 Dátum: 2011.05.25 15:08:57 »
Koszi!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6771 Dátum: 2011.05.25 15:25:48 »
Tudtok valami jo mestert Pesten, akivel van tapasztalat mar?

Szerintem és több családtag/ismerős szerint ők az egyik legjobbak Budapesten. Mi az Altoval és a Swifttel is voltunk ott, korrektek, és abszolút profik. (Ők csinálták meg pl a swiftemben az elektromos ablakemelőt, először még nem volt nagyon rossz nem is fogadtak el érte pénzt, és később az alkatrészcserekor is valami 2000 forint munkadíjat kértek, pedig dolgoztak vele rendesen).

szerk: most látom, más is ajánlotta már őket!
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.25 15:27:53 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6772 Dátum: 2011.05.25 16:49:23 »
Hetfon megyek a Sooshoz, addigra meg is jon az uj uvegem. Telefonon beszeltunk, elegge korrektnek tunnek, nem az az okoskodo, mint akikkel elotte beszeltem ugyan ez ugybol adodoan...

Pilkington vagy Sekurit uveg lesz hozza, nem kinai fos, ami azert elegge jo minoseg; gyarilag is az E12-esen ilyen van. Enyhen szinezett lesz, zoldes arnyalattal, allitolag ilyen a gyari uveg is. Mondjuk nekem full fehernek tunik, semmi szinezest nem latok most rajta.

Kompletten 28e Ft, ebbol 17.500 az uveg, mert most akcios allitolag majusban. Remelem jo munkat fognak majd vegezni. Amugy a faxom kivan a kocsival, allandoan viszi csak a penzt...  :censored:


Beszeltem tobb mesterrel is, azt mondtak, hogy a 15 centis repedes elegge nagy, lehet javitani, de eselyes, hogy ujra el fog majd repedni. Meg muszakin sem megy at vele a kocsi, ha csak nem olyan helyre viszem, ahol se sem tojjak. Nem akarok szarakodni az egesszel, se muszakin, se a kesobbi bajokkal. Csereljek ki a francba, aztan nyugodtan vagyok legalabb utana.


Csak tudnam, hogy mi a 3,14csaert repedt be az uveg?!  :hmmmm:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6773 Dátum: 2011.05.25 16:52:56 »
Csak tudnam, hogy mi a 3,14csaert repedt be az uveg?!  :hmmmm:

Ez tényleg érdekes, mert ha nagyon feszítve lett volna, akkor korábban elrepedt volna.
Biztosításod nincs? Cascora meg lehetne csináltatni, persze ha benne van az üvegkár. A szüleimnek és a nővéreméknek is így cseréltek máskor szélvédőt.
Soos-ek korrektek. Több ismerősöm volt már náluk, és eddig mindenkinek jó tapasztalata volt velük. Majd meglátod, az a műhelyrész, ahol cserélik a szélvédőt, ott tényleg patikatisztaság van.

Úgy tudsz legkönnyebbem menni hozzájuk, hogy elmész előttük (nem nagyon tud megállni előttük) majd a Fóti úton keresztül visszajössz és megállsz a Váci-Tomori sarkán. Térkép itt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.25 16:56:18 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6774 Dátum: 2011.05.25 16:57:04 »
Az E11-re nincsen Casco, csak az E12-re. Ugyhogy ezt en fizetem. 30 alatt megall legalabb, megsem 60, meg 80e Ft, mint anno a G Astrara volt 2002-ben.

Lehet, hogy kapott egy kovet, csak akkor meg miert nem latni semmi konyomot sem?! A fene sem erti, ha eddig birta a razkodast, akkor mar birhatta volna tovabb is szerintem -- mar ha ez volt a baja es tenyleg nem egy ko.

Mocsok dolog ez a szelvedo repedes, mikor meglattam, kibaxottul eldurrant az agyam, majdnem kirugtam belulrol az egesz uveget. Ilyen idiotasagokra megy el a penzem b+...  :censored:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6775 Dátum: 2011.05.25 19:02:20 »
Tudtok valami jo mestert Pesten, akivel van tapasztalat mar?
Én velük csináltattam a kőfelverődést kétszer is.
Cserével is foglalkoznak, szerintem megmondják, hogy melyiket érdemes.
Nem tunnek draganak. Koszi szepen a tippet!
Ma megnézettem velük a két kavicsnyomomat. Első ránézésre megmondta hogy már javítva volt csak rosszúl. Lepolírozta, hogy ne zavarja az ablaktörlőt, mindez került komoly 2000Ft-ba.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6776 Dátum: 2011.05.25 21:09:36 »
B.S., ha megfogadsz egy jó tanácsot üveg ügyben:

Pilkingtont vegyél, ha választhatsz, nekem is azt raktak bele, színezett, és középen, illetve körbe az ablak szélén fénytörő pontocskák is vannak, a visszapillantó tükör helye is ki van alakítva rajta. Nincs zavaró fénytörése sem, szrintem Te sem csalódsz majd benne!  :flowers: :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6777 Dátum: 2011.05.25 21:47:04 »
A Civic-be Sekurit üveget tettek fél éve, mikor az fullra végigrepedt valamiért. Az is olyan, hogy ki van pontozva, enyhén színezett, meg ilyenek.

Tükörhöz való tappancsa mind a két márkának van, ha olyat rendelsz. (Volt ugyanis 2000-2002 között olyan Corolla is, ahol a tükör a tetőbe volt rögzítve és nem az első szélvédőre volt ragasztva.) Mind a kettő féle rendelhető, egy árban is vannak -- aminek örülök azért.

Úgyhogy nem látom eddig a két márka közötti különbséget. Az üveges szerint is full ugyan az a kettő minőségre, dizájnra, mindegyik csúcs kategóriás üveg szerinte (is).

Nekünk az E12-es első üvege Pilkington, az oldalsó ablak meg Sekurit. Minőségben mindegyik nagyon jó már ránézésre is. De ha azt mondod, hogy a Pilkington jobb még a Sekurit-nál is, akkor azt kérem majd, már ha lehet majd egyáltalán választani.

A lényeg, hogy jó vastag legyen, bírja a köveket, meg a rezonanciát. Kérdeztem a mostani Triplex-ről. Állítólag az ázsiai gyártású, ezzel szerelték régebben az összes Toyotát. Eléggé jó minőség, csak szerinte picit vékonyabb, mint az említett másik kettő, emiatt viszonylag könnyebben sérül meg. Panasz amúgy nem érkezett rá eddig.

Leszámítva a mostani bajomat, eddig én is meg voltam a Triplex-szel elégedve, nem volt karcos az üvegem, nem törte rosszul a fényt, stb. Szóval ha nem törik ki, akkor a Triplex is kivisz a világból.

Mondta, hogy eléggé sok a kínai, meg lengyel üveg. Ezek sem olyan rosszak, de a Sekurit, meg a Pilkington azért jobb. Árban meg csak 5-10%-kal drágábbak. De ha 10%-kal számolok, akkor is csak 1.000-1.500 Ft nálam a különbség, ami nulla kérdés, egyértelmű, hogy a jobbik kell...

Várom már, hogy bent legyen az új üveg, most már lelkileg túl vagyok a sokkon. Tegnap ***ára rühelltem a kocsit, ma már újra szeretem.  :wacko:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6778 Dátum: 2011.05.25 22:14:13 »
Ehh, nem azt mondtam, hogy a Pilkington jobb a Sekuritnál, mert utóbbival nincs tapasztalatom, viszont a Pilkingtonnal van, és az tök jó.  :flowers: Ezért is ajánlom.
Amúgy a 17500Ft az nagyon jó ár, felénk is ott körül volt 2 éve, mikor csináltattam.
Csak a ragasztásnál legyenek észnél, mert azzal el lehet b.szni a dolgot nem kicsit, ha szelel, vagy beázik valahol. Remélem, jó lesz a Tied is!  :hug:

No para, üvegrepedés előfordulhat bárkinél...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

hislah

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
    • www.b-tel.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6779 Dátum: 2011.05.25 22:21:28 »
Sziasztok!

Az alany, amivel kapcsolatban kérdésem lenne egy 2002-es E12-es 1.6-os Sedan (zöld mosoly )  Corolla. Szeretnék első ködlámpát beszerelni. Hol van a relédoboz, ahol a relé, vagy a helye kellene, hogy legyen?