Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2943270 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: visszajelző
« Válasz #630 Dátum: 2006.03.09 22:38:03 »
Idézetet írta: "robi"
Nálunk még most sem kötelező a városban (hál' Istennek), és törvény sem rendelkezik az autók felszereléséről. De azokban az országokban, az új autóknál pl ki se lehet kapcsolni a lámpákat: kontakt ráadásakor autómatikusan bekapcsol a nappali üzemmódú fényszórózás.

Nálunk ez nem így van/volt, ezért nem forgalmaznak/tak ilyen felszereltségű autókat. A gyártó meg ugye nem is feltételezte, hogy nappal egyáltalán fényszóró kell, logikusan nem is tett bele jelzőt, hamár a háttérlámpa világít.


Persze , valóban érdemleges infók ezek , nem is mondtam , hogy ne lennének azok :)

Mi vagyunk egyébként az egyetlen (!) olyan ország , ahol ilyen megoldás van , hogy ti. csak lakott területen kívül kötelező a lámpa . Mindenhol máshol vagy mindig és mindenhol kötelező , vagy nem . Egyébként én maximálisan a mi megoldásunkat tartom a legokosabbnak , és nagyon remélem , hogy nem fogjuk ezt "uniformizálni" , hozzáigazítani más országok gyakorlatához ! Baromira nem látom be , hogy jó látási viszonyok között , városon belül miért kellene működjön nappal is a világítás .

A másik dolog : számtalan olyan autó van , amelyben van visszajelző lámpája a bekapcsolt világításnak . A Moszkvicstól kezdve a VW-ig , egy rakás . Bőven abból a korból is , amikor még szinte sehol nem volt kötelező a nappali világítás .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: visszajelző
« Válasz #631 Dátum: 2006.03.09 22:44:30 »
Idézetet írta: "salvador"
A fűtésjelző feliratok világítása állítás közben el-elalszik. Ez gondolom már nem gyári adottság.


Izzócsere gyanús, pár oldallal korábban le lett írva (asszem 18 tájékán). "Rizsszem" izzó kell bele. Kicsit el fogsz szórakozni a cserével.  :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: visszajelző
« Válasz #632 Dátum: 2006.03.09 22:46:30 »
Idézetet írta: "cozy"
Idézetet írta: "salvador"
A fűtésjelző feliratok világítása állítás közben el-elalszik. Ez gondolom már nem gyári adottság.


Izzócsere gyanús, pár oldallal korábban le lett írva (asszem 18 tájékán). "Rizsszem" izzó kell bele. Kicsit el fogsz szórakozni a cserével.  :nagymosoly:


Ha izzó lenne , egyáltalán nem égne . Így , hogy néha ég és néha nem , csak kontakthibáról lehet szó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: visszajelző
« Válasz #633 Dátum: 2006.03.09 22:50:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Ha izzó lenne , egyáltalán nem égne . Így , hogy néha ég és néha nem , csak kontakthibáról lehet szó .


Igen, az a logikus. De nekem is ezt csinálta, egyébként meg ugyanúgy szét kell szedni akkor is, ha kontakthibás.  :lol:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: visszajelző
« Válasz #634 Dátum: 2006.03.10 09:22:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "cozy"
Idézetet írta: "salvador"
A fűtésjelző feliratok világítása állítás közben el-elalszik. Ez gondolom már nem gyári adottság.


Izzócsere gyanús, pár oldallal korábban le lett írva (asszem 18 tájékán). "Rizsszem" izzó kell bele. Kicsit el fogsz szórakozni a cserével.  :nagymosoly:


Ha izzó lenne , egyáltalán nem égne . Így , hogy néha ég és néha nem , csak kontakthibáról lehet szó .

Láttam én már karón varjút. :-) Igaz, hogy nem jellemző, de előfordulhat, hogy úgy szakad el a szál hogy azért még hozzáér, de ha megmozdul akkor már nem - mert csak a gravitáció tartja ott.
De ez nagyon nem jellemző. ;-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: visszajelző
« Válasz #635 Dátum: 2006.03.10 11:29:52 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "cozy"
Idézetet írta: "salvador"
A fűtésjelző feliratok világítása állítás közben el-elalszik. Ez gondolom már nem gyári adottság.


Izzócsere gyanús, pár oldallal korábban le lett írva (asszem 18 tájékán). "Rizsszem" izzó kell bele. Kicsit el fogsz szórakozni a cserével.  :nagymosoly:


Ha izzó lenne , egyáltalán nem égne . Így , hogy néha ég és néha nem , csak kontakthibáról lehet szó .

Láttam én már karón varjút. :-) Igaz, hogy nem jellemző, de előfordulhat, hogy úgy szakad el a szál hogy azért még hozzáér, de ha megmozdul akkor már nem - mert csak a gravitáció tartja ott.
De ez nagyon nem jellemző. ;-)


De ott , ha jól tudom , nemcsak egy izzó van !

Más : te írtad , hogy zörög valami az anyósülés előtt ? Az minden bizonnyal tényleg valami idegen tárgy lesz , ami bekerült a szellőzőrendszerbe . Carinán is , Camryn is tapasztaltam már hasonlót . Elég valami elszáradt levél darabja , hogy iszonyat zajt produkáljon . Aztán idővel megszűnik . Meg kell próbálni max ventillátoron ide-oda mozgatni a befúvás irányát szabályozó tekerentyűt , az néha segít .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: visszajelző
« Válasz #636 Dátum: 2006.03.10 11:38:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"


De ott , ha jól tudom , nemcsak egy izzó van !


1 van a fütésjelzők körül (plexi fényterelő mögött).

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: visszajelző
« Válasz #637 Dátum: 2006.03.10 13:04:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Más : te írtad , hogy zörög valami az anyósülés előtt ? Az minden bizonnyal tényleg valami idegen tárgy lesz , ami bekerült a szellőzőrendszerbe . Carinán is , Camryn is tapasztaltam már hasonlót . Elég valami elszáradt levél darabja , hogy iszonyat zajt produkáljon . Aztán idővel megszűnik . Meg kell próbálni max ventillátoron ide-oda mozgatni a befúvás irányát szabályozó tekerentyűt , az néha segít .

Szellőző rácson keresztül érdemes benyúlni porszvóval vagy ha nem fújja ki magától, akkor én se tudom kiszedni?

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Csurgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Kiégett műszerfalvilágítás
« Válasz #638 Dátum: 2006.03.10 22:06:41 »
Hali!

Az volna a kérdésem, hogy lehet-e 98-as Corollában műszerfalat házilag eltávolítani illetve izzót cserélni mögötte, vagy vigyem szervízbe?
Meg egyáltalán milyen izzó való oda?

Illetve van nekem pár elfáradt szellőzőm (bal szélső, bal közép) amit szintén megpróbálnék meggyógyítani egyúttal, csak gőzöm sincs hogy hol kéne lefejteni a burkolatot illetve hogy erdemes-e próbálkozni vele.

Előre is köszi a segítséget!
98 Toyota Corolla Sedan 1.4 (E11, 4E-FE)

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Kiégett műszerfalvilágítás
« Válasz #639 Dátum: 2006.03.10 22:11:40 »
Idézetet írta: "Csurgi"
Hali!

Az volna a kérdésem, hogy lehet-e 98-as Corollában műszerfalat házilag eltávolítani illetve izzót cserélni mögötte, vagy vigyem szervízbe?
Meg egyáltalán milyen izzó való oda?

Illetve van nekem pár elfáradt szellőzőm (bal szélső, bal közép) amit szintén megpróbálnék meggyógyítani egyúttal, csak gőzöm sincs hogy hol kéne lefejteni a burkolatot illetve hogy erdemes-e próbálkozni vele.

Előre is köszi a segítséget!


E10-esed van?
Engem is érdekelne a válasz erre :) ui. nekem is meg kellene bontani a fűtéskapcsolónál.

Csurgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Kiégett műszerfalvilágítás
« Válasz #640 Dátum: 2006.03.10 22:25:54 »
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Csurgi"
Hali!

Az volna a kérdésem, hogy lehet-e 98-as Corollában műszerfalat házilag eltávolítani illetve izzót cserélni mögötte, vagy vigyem szervízbe?
Meg egyáltalán milyen izzó való oda?

Illetve van nekem pár elfáradt szellőzőm (bal szélső, bal közép) amit szintén megpróbálnék meggyógyítani egyúttal, csak gőzöm sincs hogy hol kéne lefejteni a burkolatot illetve hogy erdemes-e próbálkozni vele.

Előre is köszi a segítséget!


E10-esed van?
Engem is érdekelne a válasz erre :) ui. nekem is meg kellene bontani a fűtéskapcsolónál.


Nem. E11.
De tippre hasonló módon kell szétkapni.
98 Toyota Corolla Sedan 1.4 (E11, 4E-FE)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: visszajelző
« Válasz #641 Dátum: 2006.03.11 11:28:17 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Más : te írtad , hogy zörög valami az anyósülés előtt ? Az minden bizonnyal tényleg valami idegen tárgy lesz , ami bekerült a szellőzőrendszerbe . Carinán is , Camryn is tapasztaltam már hasonlót . Elég valami elszáradt levél darabja , hogy iszonyat zajt produkáljon . Aztán idővel megszűnik . Meg kell próbálni max ventillátoron ide-oda mozgatni a befúvás irányát szabályozó tekerentyűt , az néha segít .

Szellőző rácson keresztül érdemes benyúlni porszvóval vagy ha nem fújja ki magától, akkor én se tudom kiszedni?

Köszi,


Nem hiszem , hogy ki tudnád szedni , mert valszeg valahol mélyen belül van valamelyik csőben . De 99.9999 % , hogy előbb-utóbb magától megszűnik - föltéve ha tényleg az okozza , hogy odakerült vmilyen idegen tárgy .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kiégett műszerfalvilágítás
« Válasz #642 Dátum: 2006.03.11 11:30:32 »
Idézetet írta: "Csurgi"
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Csurgi"
Hali!

Az volna a kérdésem, hogy lehet-e 98-as Corollában műszerfalat házilag eltávolítani illetve izzót cserélni mögötte, vagy vigyem szervízbe?
Meg egyáltalán milyen izzó való oda?

Illetve van nekem pár elfáradt szellőzőm (bal szélső, bal közép) amit szintén megpróbálnék meggyógyítani egyúttal, csak gőzöm sincs hogy hol kéne lefejteni a burkolatot illetve hogy erdemes-e próbálkozni vele.

Előre is köszi a segítséget!


E10-esed van?
Engem is érdekelne a válasz erre :) ui. nekem is meg kellene bontani a fűtéskapcsolónál.


Nem. E11.
De tippre hasonló módon kell szétkapni.


Hát , nézd . A műszeregységet kivenni állítólag nem olyan nehéz . A középkonzolt megbontani sem . De magát az egész műszerfalat , na , az már nagyobb meló  :szemforgat: ... szal az izzócsere még csak-csak összejön , de a szellőzők reparálása már neccesebb .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csurgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Kiégett műszerfalvilágítás
« Válasz #643 Dátum: 2006.03.11 15:21:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Csurgi"
Idézetet írta: "salvador"


E10-esed van?
Engem is érdekelne a válasz erre :) ui. nekem is meg kellene bontani a fűtéskapcsolónál.


Nem. E11.
De tippre hasonló módon kell szétkapni.


Hát , nézd . A műszeregységet kivenni állítólag nem olyan nehéz . A középkonzolt megbontani sem . De magát az egész műszerfalat , na , az már nagyobb meló  :szemforgat: ... szal az izzócsere még csak-csak összejön , de a szellőzők reparálása már neccesebb .


Ok, és a középkonzolt hogyan?
Feszegetni nem szeretném ha nem tudom hol kell, csavart meg nem nagyon láttam... :(
98 Toyota Corolla Sedan 1.4 (E11, 4E-FE)

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Kiégett műszerfalvilágítás
« Válasz #644 Dátum: 2006.03.11 15:30:11 »
Idézetet írta: "Csurgi"


Ok, és a középkonzolt hogyan?
Feszegetni nem szeretném ha nem tudom hol kell, csavart meg nem nagyon láttam... :(


E11 középkonzolt nem nagyon láttam még, de tippem hogy alulról kellene megnézned a konzol környékét. Lehet hogy onnan van süllyesztett csavar beletéve.