Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2943300 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #615 Dátum: 2006.03.08 19:07:03 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "cozy"
Senkinek sincs fordulatszámmérős E10 dízele?

Nincs mert idehaza nem is forgalmazták, az biztos. Még nem találkoztam ilyennel.
Egyfajta felszereltség volt, az XL, és kész. Vezettem is egy ilyen E10 5ajtós dízelt egy jó darabig.


Mondjuk az enyémet is Ausztriában vették annak idején. Szeke, azt nem tudod, ugyanaz a panel mint a benzinesé? Szervízügyben írtam hogy kereslek, egyelőre nem volt időm befejezni a levelet. :) Nekem jövő péntek lenne jó, vagy utána, de ennyire előre nem igazán tudom hogy dolgozom.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Toyota leírás
« Válasz #616 Dátum: 2006.03.08 20:22:48 »
Idézetet írta: "salvador"
Sziasztok!

Ismét találtam szerelési leírást, elég részletes pl. hogy kell szelephézagot állítani, hengerfejet javítani, vezérműszíjat, kerékcsapágyat cserélni stb.


Van egy olyan topik, hogy Általános > Szervíz CD, könyv, doksik. Az ilyeneket ezentúl légyszives oda linkeld be, hogy mindenki megtalálhassa.

Ezt a hsz-t átteszem oda is.

És még 1x köszi mindent, az egész társaság nevében!

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #617 Dátum: 2006.03.09 10:07:28 »
Hali,

Nemrég kellett a kocsimban alapjárati motort cserélnem, és hétfőn kiderült, hogy a lambdaszondám (is) rossz, attól is ugrált a fordulatszám alapjáraton.

 A szerelők szerint ez kopóalkatrész, ne izgassam fel magam. (50 ezer egy új). Én találtam a bontóban egyet, annak a cseréje 13 ezerből kijött, de ez használt, így fene tudja meddig bírja. Ha ez tényleg kopóalkatrész, kb. mennyit szoktak ezek bírni? A kocsimban 81 ezer km alatt tönkrement, igaz a szerelőm szerint ezt akár egy rossz benzin is okozhatta. Mivel az előző tulaj járt vele Romániában, lehet, hogy ott ment tönkre.

Ha esetleg ez is tönkremegy, szerintetek érdemes más bontott lambdaszondákat venni, vagy inkább ruházzak be egy újba?

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
visszajelző
« Válasz #618 Dátum: 2006.03.09 12:19:22 »
Sziasztok!

Az E10-es Toyota műszerfalán van város/tompított fényszóró kontroll lámpa?
Nekem nem világít semmi, nappal meg nem látszik a műszerfal világítás. Reflektor visszajelző viszon jól láthatóan van :pofa: .

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #619 Dátum: 2006.03.09 14:03:56 »
Idézetet írta: "cozy"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "cozy"
Senkinek sincs fordulatszámmérős E10 dízele?

Nincs mert idehaza nem is forgalmazták, az biztos. Még nem találkoztam ilyennel.
Egyfajta felszereltség volt, az XL, és kész. Vezettem is egy ilyen E10 5ajtós dízelt egy jó darabig.


Mondjuk az enyémet is Ausztriában vették annak idején. Szeke, azt nem tudod, ugyanaz a panel mint a benzinesé? Szervízügyben írtam hogy kereslek, egyelőre nem volt időm befejezni a levelet. :) Nekem jövő péntek lenne jó, vagy utána, de ennyire előre nem igazán tudom hogy dolgozom.


Nem lehet ugyanaz , mert a dízel fsz-mérője máshogy van skálázva .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #620 Dátum: 2006.03.09 14:08:27 »
Idézetet írta: "gonyez"
Idézetet írta: "Palaczk"

Adatokhoz nézd meg a www.gumibolt.hu-n az Autótípusok abroncsméretei menüpontot . Ha jól tudom , a lemezfelnihez más csavarok kellenek , mint az aluhoz .


Koszonom a valaszokat! Az alabbi adatokat talaltam (2002-es evjarattol):

(Abroncsméret: 195/60R15H)

Az abroncs mereteit ertem. Azt hogy az alabbi meretek mit jelolnek meg tudja valamelyikotok mondani?

Felniméret: 6*15    4*100*54
ET 45

gonyez


6 a felni szélessége collban , 15 a felni átmérője collban , 4 a csavarlyukak száma , 100 a csavarlyukak közepének egymáshoz viszonyított távolsága mm-ben , 54 a felni közepén lévő nagy lyuk átmérője mm-ben , ET 45 = Einpress Tiefe (besajtolási mélység) mm-ben , azaz ekkora a felni középvonala és a kerékagyra felfekvési síkja közötti távolság .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Re: visszajelző
« Válasz #621 Dátum: 2006.03.09 14:38:27 »
Idézetet írta: "salvador"
Sziasztok!

Az E10-es Toyota műszerfalán van város/tompított fényszóró kontroll lámpa?
Nekem nem világít semmi, nappal meg nem látszik a műszerfal világítás. Reflektor visszajelző viszon jól láthatóan van :pofa: .


Nincs neki, ez valami Toyota hagyomány lehet, mert a '86-os Starletemben sem volt, ahogy az E10-esemben sem. Cserébe jól látható a lámpaállító kar elforgatott helyzete, meg sípol is a kocsi, így azért szvsz nehéz égve felejteni kiszálláskor.

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: visszajelző
« Válasz #622 Dátum: 2006.03.09 14:53:21 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Idézetet írta: "salvador"
Sziasztok!

Az E10-es Toyota műszerfalán van város/tompított fényszóró kontroll lámpa?
Nekem nem világít semmi, nappal meg nem látszik a műszerfal világítás. Reflektor visszajelző viszon jól láthatóan van :pofa: .


Nincs neki, ez valami Toyota hagyomány lehet, mert a '86-os Starletemben sem volt, ahogy az E10-esemben sem. Cserébe jól látható a lámpaállító kar elforgatott helyzete, meg sípol is a kocsi, így azért szvsz nehéz égve felejteni kiszálláskor.


Köszi, akkor nem keresem tovább. :)
A fűtésjelző feliratok világítása állítás közben el-elalszik. Ez gondolom már nem gyári adottság.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: visszajelző
« Válasz #623 Dátum: 2006.03.09 16:05:10 »
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Blasius78"
Idézetet írta: "salvador"
Sziasztok!

Az E10-es Toyota műszerfalán van város/tompított fényszóró kontroll lámpa?
Nekem nem világít semmi, nappal meg nem látszik a műszerfal világítás. Reflektor visszajelző viszon jól láthatóan van :pofa: .


Nincs neki, ez valami Toyota hagyomány lehet, mert a '86-os Starletemben sem volt, ahogy az E10-esemben sem. Cserébe jól látható a lámpaállító kar elforgatott helyzete, meg sípol is a kocsi, így azért szvsz nehéz égve felejteni kiszálláskor.


Köszi, akkor nem keresem tovább. :)
A fűtésjelző feliratok világítása állítás közben el-elalszik. Ez gondolom már nem gyári adottság.


Nem , ez valami kontakthiba  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gonyez

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #624 Dátum: 2006.03.09 16:13:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"

6 a felni szélessége collban , 15 a felni átmérője collban , 4 a csavarlyukak száma , 100 a csavarlyukak közepének egymáshoz viszonyított távolsága mm-ben , 54 a felni közepén lévő nagy lyuk átmérője mm-ben , ET 45 = Einpress Tiefe (besajtolási mélység) mm-ben , azaz ekkora a felni középvonala és a kerékagyra felfekvési síkja közötti távolság .


Koszonom!

gonyez

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: visszajelző
« Válasz #625 Dátum: 2006.03.09 17:00:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem , ez valami kontakthiba  :szemforgat:


:nene: A tompított jelző hiánya nem kontakthiba - egyszerűen nincs ilyen jelzés a műszerfalon. Már én is kiveséztem a problémát - szándékozok majd tenni rá egy zöldet.

Ezek az autók, nem nappali fényszórózásra lettek tervezve. A nappali fényszórózáshoz egyébként külön áramkőr szokott lenni, ami nappal kissebb feszültséggel üzemelteti a lámpákat, meghosszabítva élettartalmukat; műszerfal háttér nem világít, óra, rádió nincs dimmelve. Éjszakai mód olyan mint most ma. Ezeket a modelleket olyan országokban forgalmazzák, ahol mindeig, mindenhol kötelező lámpázni (pl. Norvégia). Nálunk még most sem kötelező a városban (hál' Istennek), és törvény sem rendelkezik az autók felszereléséről. De azokban az országokban, az új autóknál pl ki se lehet kapcsolni a lámpákat: kontakt ráadásakor autómatikusan bekapcsol a nappali üzemmódú fényszórózás.

Nálunk ez nem így van/volt, ezért nem forgalmaznak/tak ilyen felszereltségű autókat. A gyártó meg ugye nem is feltételezte, hogy nappal egyáltalán fényszóró kell, logikusan nem is tett bele jelzőt, hamár a háttérlámpa világít.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: visszajelző
« Válasz #626 Dátum: 2006.03.09 17:13:48 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem , ez valami kontakthiba  :szemforgat:


:nene: A tompított jelző hiánya nem kontakthiba - egyszerűen nincs ilyen jelzés a műszerfalon. Már én is kiveséztem a problémát - szándékozok majd tenni rá egy zöldet.


Én erre reagáltam :

Idézetet írta: "salvador"
A fűtésjelző feliratok világítása állítás közben el-elalszik. Ez gondolom már nem gyári adottság.


 :idea:  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #627 Dátum: 2006.03.09 19:25:54 »
Idézetet írta: "cozy"
Mondjuk az enyémet is Ausztriában vették annak idején. Szeke, azt nem tudod, ugyanaz a panel mint a benzinesé? Szervízügyben írtam hogy kereslek, egyelőre nem volt időm befejezni a levelet. :) Nekem jövő péntek lenne jó, vagy utána, de ennyire előre nem igazán tudom hogy dolgozom.

Majd ha jössz szervízre, megnézzük!
Az időpontot meg csak írd meg nyugodtan privát üzenetben  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Mr. Proper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #628 Dátum: 2006.03.09 20:38:15 »
Tudja valaki, hogy milyen antenna jó egy 2001-es Corollára?
Eltört ugyanis a gyári és gondoltam akkor már valami dizájnosabbat veszek.
Szerintetek ezek rámennek: http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=product&ps_id=25691   http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=product&ps_id=327633 ?  :hmm:
Kösze előre is!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: visszajelző
« Válasz #629 Dátum: 2006.03.09 20:57:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én erre reagáltam :

Bocs, félrenéztem.
Azért az infó érdemleges.