Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2943294 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Hamlet

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #600 Dátum: 2006.03.07 08:57:19 »
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Bp-en egy szépen és relatíve olcsón dolgozó karosszériást/fényezőt? Sajnos sikerült 2 tenyérnyi horpadás összehozni a verda ajtajára, illetve a szomszédos elemre, éppen a találkozásuknál :szomoru:
Vagy igazán szépen csak márkaszervíz tudja javítani-persze igen drágán? Kicsit parázom, hogy a színt nem tudják jól kikeverni (1C0).

Köszi!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #601 Dátum: 2006.03.07 13:43:23 »
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Misi"
Neten nem tudok, de nekem megvan a hozzávaló kézikönyv. Ha ez nincs meg neked, akkor odadom, hogy lemásold. De ha jól tévedek akkor Afekete nevű klubtársunk anno beszkennelte. De ez csak tipp.

Használati utasítást kaptam a kocsihoz, igaz csak angolul. Igazából én komolyabb doksikra gondoltam. Azért megkérdezem Afeketét arról a szkennelt cuccról.

Nem scanneltem - nem igazán volt rá lehetőségem -, csak a kötelező szervízeket rtam be egy Excel tábába.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #602 Dátum: 2006.03.07 13:46:13 »
Idézetet írta: "gonyez"
Sziasztok!

2006-os corollara szeretnek lemezfelniket venni. A gumi gyari merete 195/60R15. Milyen parameterekre kell figyelni felnivalasztaskor? Eredetileg alufelnik lesznek az auton, ezeknek a csavarjai megfeleloek a lemezhez is, vagy azokbol is ujakat kell beszerezni  :?:  Felni temaban nagyon amator vagyok, igy a segitseget elore is koszonom!


Adatokhoz nézd meg a www.gumibolt.hu-n az Autótípusok abroncsméretei menüpontot . Ha jól tudom , a lemezfelnihez más csavarok kellenek , mint az aluhoz .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #603 Dátum: 2006.03.07 13:47:33 »
Idézetet írta: "cozy"
Létezik olyan E10 dízel, ami fordulatszámmérővel van ellátva? Vagy bele lehet tenni a benzines műszerfal-paneljét? Bár ez szerintem felejtős dolog... :hmm:


Szerintem az E10-esnél (is) a fsz-mérő léte vagy nemléte nem a motortól , hanem a felszereltségtől függött .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: karburátor
« Válasz #604 Dátum: 2006.03.07 13:48:30 »
Idézetet írta: "Cikó"
Idézetet írta: "cptbaloo"
Hát igen, gond van vele. Ahogy mondtad, az állítás és tisztítás nem segített rajta. Kicserélni nem szeretném, mert az drága lenne, de egy felújítást véghezvinnék. Tudnál mondani lehetőségeket, hogy hol, és hogyan tudnám felújítani? Kösz

2E-s motorú Toyotához nem lehet kapni felújítószettet - legalábbis ahogy én tudom. Újonnan meg piszok drága, ahogy Te is írtad. Csakis bontóból lehet szerezni, de onnan is elég nehéz, én is már régóta keresek az enyémhez.


Sajnos most nekem is úgy rémlik , hogy mintha Szeke azt írta volna , hogy a 2E karbijához már nincs felújító-készlet  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #605 Dátum: 2006.03.07 13:51:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "gonyez"
Sziasztok!

2006-os corollara szeretnek lemezfelniket venni. A gumi gyari merete 195/60R15. Milyen parameterekre kell figyelni felnivalasztaskor? Eredetileg alufelnik lesznek az auton, ezeknek a csavarjai megfeleloek a lemezhez is, vagy azokbol is ujakat kell beszerezni  :?:  Felni temaban nagyon amator vagyok, igy a segitseget elore is koszonom!


Adatokhoz nézd meg a www.gumibolt.hu-n az Autótípusok abroncsméretei menüpontot . Ha jól tudom , a lemezfelnihez más csavarok kellenek , mint az aluhoz .

Igen nekem is különböző csavarok kellenek az aluhoz és a lemezhez.
Amikor az alu van fenn, ne felejts magaddal vinni 4db lemezfelnihez való csavart is (a pótkerékhez), és figyelembe kell venni, hogy többnyire a kulcsnyílás mérete is változik. Ezért nekem be is van téve egy kersztkulcs (olyan amivel májkel dudikopf szokott dobálózni a karatés filmjeiben :nagymosoly: )
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: '00 Corolla akkumulátor
« Válasz #606 Dátum: 2006.03.07 14:22:33 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "afekete"
Sziasztok!

SOS kéne nekem infó, hogy milyen aksi kell a 2000-es faceliftes Corollába. Keresében nem találtam és most nagyon nincs időm olvasgatni. Érdekes módon a használati útmutatóban sem találom. (Az persze megvan, hogy mennyire kell savasnak lennie. :-| ). A régi akkumulátorról meg már lekopott a felirat - ha volt egyáltalán.

Köszi,


44 az eredetije, de az 55 - is beelfér, csak figyelj, hogy amikor kéred, szolj, hogy japán géphez ( fordított csatlakozókkal, mint az európai gépek! )

Köszi mindenkine az infót - utóbbi időben nem nagyon vagyok net közelben. A polaritást és szélességét, hosszuságát megnéztem. Azzal nem is volt gond. Csakhogy a magasságát is kellett volna. Mert ebbe a magasabb fajta kell. (Persze hülye voltam, mert én mondtam, hogy nekem nem a magasabb kell, pedig a katalógus azt írta. Szóval hallgasatok nyugodtan a katalógusra!)
Mindegy most van benne egy 55Ah-s Delphi - Varta vette meg és van 2 év gari -, 12 880 Ft volt. Az eladónak - péneteken vettem - hétfőn mentem, hogy mégse jó. Olyan nem volt nekik ami nekem kellett volna, de adtak egy hungarocel alátétet. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #607 Dátum: 2006.03.07 15:04:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Szerintem az E10-esnél (is) a fsz-mérő léte vagy nemléte nem a motortól , hanem a felszereltségtől függött .


Örülnék ha így lenne, gondolom a benzines fordulatszámmérőjét (pontosabban az egész panelt) nem szerencsés dolog beletenni az eltérő fordulatszám, piros-tartomány miatt. Senkinek sincs fordulatszámmérős E10 dízele?

gonyez

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #608 Dátum: 2006.03.07 21:32:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Adatokhoz nézd meg a www.gumibolt.hu-n az Autótípusok abroncsméretei menüpontot . Ha jól tudom , a lemezfelnihez más csavarok kellenek , mint az aluhoz .


Koszonom a valaszokat! Az alabbi adatokat talaltam (2002-es evjarattol):

(Abroncsméret: 195/60R15H)

Az abroncs mereteit ertem. Azt hogy az alabbi meretek mit jelolnek meg tudja valamelyikotok mondani?

Felniméret: 6*15    4*100*54
ET 45

gonyez

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #609 Dátum: 2006.03.07 21:45:22 »
Idézetet írta: "gonyez"
Azt hogy az alabbi meretek mit jelolnek meg tudja valamelyikotok mondani?
Felniméret: 6*15    4*100*54 ET 45


Szia! Megpróbálom összefoglalni:
6x15: a felni szélessége 6 coll (1 coll=2,54 cm), átmérője 15 coll
4x100: a felni négy csavaros, melyek egy 100 mm-es osztókörön helyezkednek el.
ET 45: az eltolás mértéke 45 mm, a felni középvonalától számítva (ezt szokták nyomtávszélesítőkkel növelni)

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #610 Dátum: 2006.03.08 07:48:12 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "TTamas"
Sziasztok !

Nekem is hasonló problémám van, mint Latin kollégának, csak 2004-s az autó évjárata. Karácsonykor taliztam egy ozzel, a bal elso; lámpám ripityára ment. Karosszérás kicserélte, de a beállítás nem sikerült neki, ezért nagyon felfelé világít. A muszerfalon levo tekerovel már leállítottam a minimumra, így még talán elmenne, de a jobb oldali lámpa kb 5 méterre világít az autó elé. A kérdésem az lenne, hogy itt is valami hasonló csavart kellene keresnem, vagy más módon tudom állítani a magasságot ?
Elore is köszönöm.
Fénykép nagyon jó ötlet, aki szerel valami hasolót, csinálhatna, hatalmas segítség a kezdoknek :)).
 :vezetes:


Elvileg a lámpa fölött van jelölve a fel/le, és a jobbra/balra állító csavar helye, egy hosszú csillagcsavarhúzóval lehet benyúlni, és ott találsz egy fogazott állítókereket, amit a csavarhúzó forgatásával - mint egy fogaskereket - tudsz állítani.


Koszonom a valaszt, tegnap sikerult beallitani a lampat. Baar a celnak megfelelo csillagcsavarhuzom nem volt, a 8-as villaskulcs pont megfelelt a celnak. Akinek hasonlo problemaja van/lesz,  meg nemi info:
Ha a magassagallito csavart  "befele", az orajarasanak megfelelo iranyba tekered, akkor lefele, ha ellenkezo iranyba, akkor pedig felfele mozdul a fenyszoro.
Batran lehet tekerni, teljes fordulatnyi tekeresek kellenek eszreveheto valtozashoz.
Csatolok meg 1fenykepet,csak mobil volt nalam, de remelem hasznalhato.

[a csatolmányt egy admin törölte]

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #611 Dátum: 2006.03.08 08:37:58 »
Sikerult szereznem egy aranylag reszletes szervizkonyvet 2004-s Corollahoz, ha van ra erdeklodes, feltoltom valahova.
kb 40 mega, es talan 1000 oldal.
 :nagymosoly:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #612 Dátum: 2006.03.08 10:03:06 »
Idézetet írta: "cozy"
Senkinek sincs fordulatszámmérős E10 dízele?

Nincs mert idehaza nem is forgalmazták, az biztos. Még nem találkoztam ilyennel.
Egyfajta felszereltség volt, az XL, és kész. Vezettem is egy ilyen E10 5ajtós dízelt egy jó darabig.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Csörgés
« Válasz #613 Dátum: 2006.03.08 10:47:51 »
Sziasztok!

A következő furcsaságot vettem észre - ma már másodszor. Már bemelegedett autóval az anyósűlés felöl időnként csörgő hangott hallottam. Előszőr azt hittem a rádió, de nem. Talán motorféknél többször fordul elő, de ez se mindig igaz. A hang olyan, mintha egy forgó fém hengerben egy könnyű fém darab csörögne. Lehet ez egy jégdarab, ami bekerült a szellőzőbe? Mert hideg motornál nem halottam, mentem kb. 15 km-t, akkor előjött, aztán kb. 10 km-rel késöbb megint elmúlt.
Ötlet?

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Toyota leírás
« Válasz #614 Dátum: 2006.03.08 12:35:07 »
Sziasztok!

Ismét találtam szerelési leírást, elég részletes pl. hogy kell szelephézagot állítani, hengerfejet javítani, vezérműszíjat, kerékcsapágyat cserélni stb. Sajnos valami északi nyelvű (lehet hogy holland :rolleyes: ) az anyag. Akit tud egy kicsit angolul és egy kicsit németül akkor szerintem megérti. Típusok:

Starlet 1990-1993
Starlet 1996-1998
Carina 1988-1992
Carina 1992-1995
Corolla 1987-1989
Corolla 1992-1994
Corolla 1997-1999
Avensis 1998-2000
Yaris 1999-2001
Corolla 2001-2003

Formátuma zip, de nevezd át .nrg-re (Nero képfájl, DaemonTools-szal műxik), 130 Mb.
Akit érdekel töltse le.

Nemsokára felteszem a http://toyotacucc.uw.hu/ -ra.

Itt egy kép belőle:

[a csatolmányt egy admin törölte]