Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2943283 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #585 Dátum: 2006.03.05 18:58:00 »
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Misi"
Katalógustól függ, a 4E-FE motorra 85-86LE-t írnak.


Ok. Az kb reális. A 74 LE-ben kevés lenne a menetteljesítményéhez képest.


Hát pedig ha 96-os , akkor simán lehet 75 lóerős . 96-ban volt a váltás Euro 2-re , amely azzalt járt együtt , hogy 75 LE-re csökkent a 4E-FE motoros Corolla teljesítménye  :idea: !


Épp most néztem én is itt a honlapon a mototrtipusoknál, hogy 96-osoknál van 88 és 75 LE is.
Honnan lehet kideríteni hogy az enyém mennyi? (forgalmi szerint 74 kW :) )


Hát az nehéz  :szemforgat: ... Szeke Mester meg tudja neked mondani alvázszám alapján a gyártás pontos dátumát , ha megírod neki priviben . Viszont azt én nem tudom , hogy 96-on belül mikor volt a váltás 88-ról 75 lóra  :roll: ... mondjuk , ha a kocsid nagyon korai , akkor valszeg 88 lovas , viszont ha késői (őszi) , akkor 75-ös . De a pontos dátumot nem tudom .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Elar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Corolla
« Válasz #586 Dátum: 2006.03.05 19:06:20 »
Idézet

A gyári gumiméret 195/60x15 . Felniből vehetsz persze gyárit , de az igen húzós lesz  :szemforgat: ... méretben persze rakhatsz rá nagyobbat is , 16-ost vagy akár 17-est , a lényeg hogy a rákerülő gumi váltómérete legyen a fent említettnek - ezt meg tudod nézni pl. a www.gumibolt.hu-n a "Váltóméretek" menüpontban . Ott tudsz nézegetni felniket is , de érdemes a www.startfelni.hu-t is megnézni .

Olajból pl. a Castrol német oldala a Formula RS 0 W 40-est ajánlja a te autódhoz .


Köszi! Méretre a 15 colosra gondoltam, csak ugye ezen belül vannak különféle osztásméretek (vagy mi :) ) és azokat nem ismerem.

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Corolla 75/88 LE?
« Válasz #587 Dátum: 2006.03.05 19:18:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát az nehéz  :szemforgat: ... Szeke Mester meg tudja neked mondani alvázszám alapján a gyártás pontos dátumát , ha megírod neki priviben . Viszont azt én nem tudom , hogy 96-on belül mikor volt a váltás 88-ról 75 lóra  :roll: ... mondjuk , ha a kocsid nagyon korai , akkor valszeg 88 lovas , viszont ha késői (őszi) , akkor 75-ös . De a pontos dátumot nem tudom .


Köszi, megkérdezem tőle.
De miért vehették vissza a teljesítményét, utána meg megint visszaemelték 88-ra?
Gondolom elektronikus leszabályzást alkalmaztak, nem? Mert ha igen akkor talán vissza is lehetne adni neki azt a 13 lovat...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla
« Válasz #588 Dátum: 2006.03.05 19:23:44 »
Idézetet írta: "Elar"
Idézet

A gyári gumiméret 195/60x15 . Felniből vehetsz persze gyárit , de az igen húzós lesz  :szemforgat: ... méretben persze rakhatsz rá nagyobbat is , 16-ost vagy akár 17-est , a lényeg hogy a rákerülő gumi váltómérete legyen a fent említettnek - ezt meg tudod nézni pl. a www.gumibolt.hu-n a "Váltóméretek" menüpontban . Ott tudsz nézegetni felniket is , de érdemes a www.startfelni.hu-t is megnézni .

Olajból pl. a Castrol német oldala a Formula RS 0 W 40-est ajánlja a te autódhoz .


Köszi! Méretre a 15 colosra gondoltam, csak ugye ezen belül vannak különféle osztásméretek (vagy mi :) ) és azokat nem ismerem.


Azt is meg tudod nézni a gumibolt.hu-n , "Autótípusok abroncsméretei" címszó alatt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla 75/88 LE?
« Válasz #589 Dátum: 2006.03.05 20:42:59 »
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát az nehéz  :szemforgat: ... Szeke Mester meg tudja neked mondani alvázszám alapján a gyártás pontos dátumát , ha megírod neki priviben . Viszont azt én nem tudom , hogy 96-on belül mikor volt a váltás 88-ról 75 lóra  :roll: ... mondjuk , ha a kocsid nagyon korai , akkor valszeg 88 lovas , viszont ha késői (őszi) , akkor 75-ös . De a pontos dátumot nem tudom .


Köszi, megkérdezem tőle.
De miért vehették vissza a teljesítményét, utána meg megint visszaemelték 88-ra?
Gondolom elektronikus leszabályzást alkalmaztak, nem? Mert ha igen akkor talán vissza is lehetne adni neki azt a 13 lovat...


A teljesítmény nyilván azért csökkent 75 lóra , mert akkor az akkori szinten nem tudták máshogy megoldani , hogy a motor teljesítse az Euro 2-est . Közben persze fejlesztettek , és ennek volt köszönhető , hogy a motor újabb , az E11-esben debütáló verziója már 86 lovas lehessen úgy , hogy közben persze szintén teljesíti az Euro 2-es normát . Nem hiszem egyébként , hogy egy ilyen 75 lovast egyszerűen módosítani lehetne 88 lovasra - más a motorvezérlés .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Corolla 75/88 LE?
« Válasz #590 Dátum: 2006.03.05 21:34:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A teljesítmény nyilván azért csökkent 75 lóra , mert akkor az akkori szinten nem tudták máshogy megoldani , hogy a motor teljesítse az Euro 2-est . Közben persze fejlesztettek , és ennek volt köszönhető , hogy a motor újabb , az E11-esben debütáló verziója már 86 lovas lehessen úgy , hogy közben persze szintén teljesíti az Euro 2-es normát . Nem hiszem egyébként , hogy egy ilyen 75 lovast egyszerűen módosítani lehetne 88 lovasra - más a motorvezérlés .


Logikus, amit mondasz. Valószínű, hogy ez a helyzet.
Próbáltam keresni technikai adatokat ez ügyben és ráakadtam a HAYNES Automotive Technical Databook-ra Toyotához. Ez több PDF-ből álló gyűjtemény, szinte az összes Toyota benne van '97-ig. (Főbb technikai adatokon túl szelephézagok, gyújtássorrend, injektor nyomás, futóműbeállítási szögek, meghúzási nyomatékok, stb)
Érdekel valakit? Ha igen valahogy megosztom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla 75/88 LE?
« Válasz #591 Dátum: 2006.03.05 21:39:52 »
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Palaczk"
A teljesítmény nyilván azért csökkent 75 lóra , mert akkor az akkori szinten nem tudták máshogy megoldani , hogy a motor teljesítse az Euro 2-est . Közben persze fejlesztettek , és ennek volt köszönhető , hogy a motor újabb , az E11-esben debütáló verziója már 86 lovas lehessen úgy , hogy közben persze szintén teljesíti az Euro 2-es normát . Nem hiszem egyébként , hogy egy ilyen 75 lovast egyszerűen módosítani lehetne 88 lovasra - más a motorvezérlés .


Logikus, amit mondasz. Valószínű, hogy ez a helyzet.
Próbáltam keresni technikai adatokat ez ügyben és ráakadtam a HAYNES Automotive Technical Databook-ra Toyotához. Ez több PDF-ből álló gyűjtemény, szinte az összes Toyota benne van '97-ig. (Főbb technikai adatokon túl szelephézagok, gyújtássorrend, injektor nyomás, futóműbeállítási szögek, meghúzási nyomatékok, stb)
Érdekel valakit? Ha igen valahogy megosztom.


Hát hogyne érdekelne  :o  ... föl tudod tenni pl. a kluboldalon az FTP-re , bár ehhez klubtagnak kell lenned . Node klubtagnak lenni egyébként is jó  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Corolla 75/88 LE?
« Válasz #592 Dátum: 2006.03.05 22:06:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Palaczk"
A teljesítmény nyilván azért csökkent 75 lóra , mert akkor az akkori szinten nem tudták máshogy megoldani , hogy a motor teljesítse az Euro 2-est . Közben persze fejlesztettek , és ennek volt köszönhető , hogy a motor újabb , az E11-esben debütáló verziója már 86 lovas lehessen úgy , hogy közben persze szintén teljesíti az Euro 2-es normát . Nem hiszem egyébként , hogy egy ilyen 75 lovast egyszerűen módosítani lehetne 88 lovasra - más a motorvezérlés .


Logikus, amit mondasz. Valószínű, hogy ez a helyzet.
Próbáltam keresni technikai adatokat ez ügyben és ráakadtam a HAYNES Automotive Technical Databook-ra Toyotához. Ez több PDF-ből álló gyűjtemény, szinte az összes Toyota benne van '97-ig. (Főbb technikai adatokon túl szelephézagok, gyújtássorrend, injektor nyomás, futóműbeállítási szögek, meghúzási nyomatékok, stb)
Érdekel valakit? Ha igen valahogy megosztom.


Hát hogyne érdekelne  :o  ... föl tudod tenni pl. a kluboldalon az FTP-re , bár ehhez klubtagnak kell lenned . Node klubtagnak lenni egyébként is jó  :nagymosoly:


Akit érdekel dobjon egy PÜ-t, elküldöm az ftp hozzáférést.

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #593 Dátum: 2006.03.05 22:53:36 »
Létezik olyan E10 dízel, ami fordulatszámmérővel van ellátva? Vagy bele lehet tenni a benzines műszerfal-paneljét? Bár ez szerintem felejtős dolog... :hmm:

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
HAYNES
« Válasz #594 Dátum: 2006.03.06 09:40:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "salvador"

Próbáltam keresni technikai adatokat ez ügyben és ráakadtam a HAYNES Automotive Technical Databook-ra Toyotához. Ez több PDF-ből álló gyűjtemény, szinte az összes Toyota benne van '97-ig. (Főbb technikai adatokon túl szelephézagok, gyújtássorrend, injektor nyomás, futóműbeállítási szögek, meghúzási nyomatékok, stb)
Érdekel valakit? Ha igen valahogy megosztom.


Hát hogyne érdekelne  :o  ... föl tudod tenni pl. a kluboldalon az FTP-re , bár ehhez klubtagnak kell lenned . Node klubtagnak lenni egyébként is jó  :nagymosoly:


A nagy érdeklődésre tekintettel inkább közzéteszem a linket. Persze angol nyelvű, de remélem senkinek nem okoz gondot: http://toyotacucc.uw.hu/toyota-haynes.zip
A TOYOTA.pdf-et nyissátok meg először, az a menü.
 
Van egy másik, egyéb cuccos is: http://toyotacucc.uw.hu/toyota-egyeb.zip


Remélem hasznos lesz!

http://toyotacucc.uw.hu

cptbaloo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: karburátor
« Válasz #595 Dátum: 2006.03.06 20:15:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "cptbaloo"
Üdv.!

Van egy 1987es corolla dx-em, 1,3 benzines, 12 szelepes, és a karburátorról szeretnék adatokat szerezni.
Ha van valakinek valami hasznos információja, azt nagyon megköszönném!


Gond van a karbiddal ? Sajnos típushiba ennél a modellnél  :roll: ... amennyire tudom , állítással , tisztítással nem lehet segíteni rajta , csak felújítással vagy cserével .


Hát igen, gond van vele. Ahogy mondtad, az állítás és tisztítás nem segített rajta. Kicserélni nem szeretném, mert az drága lenne, de egy felújítást véghezvinnék. Tudnál mondani lehetőségeket, hogy hol, és hogyan tudnám felújítani? Kösz

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: karburátor
« Válasz #596 Dátum: 2006.03.06 20:58:48 »
Idézetet írta: "cptbaloo"
Hát igen, gond van vele. Ahogy mondtad, az állítás és tisztítás nem segített rajta. Kicserélni nem szeretném, mert az drága lenne, de egy felújítást véghezvinnék. Tudnál mondani lehetőségeket, hogy hol, és hogyan tudnám felújítani? Kösz

2E-s motorú Toyotához nem lehet kapni felújítószettet - legalábbis ahogy én tudom. Újonnan meg piszok drága, ahogy Te is írtad. Csakis bontóból lehet szerezni, de onnan is elég nehéz, én is már régóta keresek az enyémhez.
87 Corolla Liftback 1.3 12V

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
http://toyotacucc.atw.hu/
« Válasz #597 Dátum: 2006.03.06 21:38:00 »
Találtatok valami hasznosat a pdf-ekben?

cozy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: http://toyotacucc.atw.hu/
« Válasz #598 Dátum: 2006.03.06 21:50:53 »
Idézetet írta: "salvador"
Találtatok valami hasznosat a pdf-ekben?


Határozottan jó, bár dízelmotorból nem nagyon van benne infó... :roll: Gondolom azért, mert az amerikai típusokhoz van a leírás.

gonyez

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #599 Dátum: 2006.03.06 22:29:59 »
Sziasztok!

2006-os corollara szeretnek lemezfelniket venni. A gumi gyari merete 195/60R15. Milyen parameterekre kell figyelni felnivalasztaskor? Eredetileg alufelnik lesznek az auton, ezeknek a csavarjai megfeleloek a lemezhez is, vagy azokbol is ujakat kell beszerezni  :?:  Felni temaban nagyon amator vagyok, igy a segitseget elore is koszonom!