Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2940917 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla tank
« Válasz #555 Dátum: 2006.03.02 11:40:23 »
Idézetet írta: "salvador"



A fogyasztása is jó.
Úgyhogy megnyugodtam, jó vétel volt :)


Én is gratulálok!
Mennyi az a "jó fogyasztás" Nálad?
num, sed leonem.

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Corolla tank
« Válasz #556 Dátum: 2006.03.02 13:44:48 »
Idézetet írta: "latin"
Idézetet írta: "salvador"



A fogyasztása is jó.
Úgyhogy megnyugodtam, jó vétel volt :)


Én is gratulálok!
Mennyi az a "jó fogyasztás" Nálad?


Kösz!
Egész pontosat nem akartam mérni olaj és szűrők cseréje nélkül. Városban 7 liter körül volt, hosszabb távon (nem autópályán) 6 liter alatt.
Majd meglátjuk mennyit változott most a fogyasztás, bár már ez is elég baráti.

Egyébként tudja valaki hány lóerős egy ilyen 16 V DOHC 4E-FE 1332 cm3-es motor? A forgalmiban 74 kW van, ami 100 LE kb, ez elírás lehet szerintem.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #557 Dátum: 2006.03.02 14:07:34 »
Katalógustól függ, a 4E-FE motorra 85-86LE-t írnak.

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #558 Dátum: 2006.03.02 14:27:11 »
Idézetet írta: "Misi"
Katalógustól függ, a 4E-FE motorra 85-86LE-t írnak.


Ok. Az kb reális. A 74 LE-ben kevés lenne a menetteljesítményéhez képest.
Neten tudsz olyan helyet ahol ehhez a Corollához lehet leírást, doksikat, stb letölteni? (nem baj ha angol)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #559 Dátum: 2006.03.02 14:48:21 »
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Misi"
Katalógustól függ, a 4E-FE motorra 85-86LE-t írnak.


Ok. Az kb reális. A 74 LE-ben kevés lenne a menetteljesítményéhez képest.
Neten tudsz olyan helyet ahol ehhez a Corollához lehet leírást, doksikat, stb letölteni? (nem baj ha angol)


Neten nem tudok, de nekem megvan a hozzávaló kézikönyv. Ha ez nincs meg neked, akkor odadom, hogy lemásold. De ha jól tévedek akkor Afekete nevű klubtársunk anno beszkennelte. De ez csak tipp.

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #560 Dátum: 2006.03.02 14:58:13 »
Idézetet írta: "Misi"
Neten nem tudok, de nekem megvan a hozzávaló kézikönyv. Ha ez nincs meg neked, akkor odadom, hogy lemásold. De ha jól tévedek akkor Afekete nevű klubtársunk anno beszkennelte. De ez csak tipp.

Használati utasítást kaptam a kocsihoz, igaz csak angolul. Igazából én komolyabb doksikra gondoltam. Azért megkérdezem Afeketét arról a szkennelt cuccról.

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #561 Dátum: 2006.03.02 15:37:18 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Szívesen!
Lukoilt még nem próbáltam, asszem nem is fogom. Bár ez ha jól tudom orosz cég, éshát a MOL is onnan hordja az anyagot.
A 98as ritkulásával kapcsolatban: állítólag (töltőállomás-vezető helyettes szerint) a MOL be fogja szüntetni a 98as forgalmazását márc 31-től. Állítólag a prémiumbenzin árát fogják valamelyest csökkenteni, hogy azért azok se szívjanak, akiknek a kocsija előírás szerint 95-nél nagyobb oktánszámú benzint igényel (pl FSI, CGI motorok.) Úgyhogy hajrá dízel!


Én néha a dunakeszin lévő Lukoil-nál tankolok, szvsz semmivel sem rosszabb mint a Jet, aminél főszabály szerint tankolok.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
'00 Corolla akkumulátor
« Válasz #562 Dátum: 2006.03.02 20:02:59 »
Sziasztok!

SOS kéne nekem infó, hogy milyen aksi kell a 2000-es faceliftes Corollába. Keresében nem találtam és most nagyon nincs időm olvasgatni. Érdekes módon a használati útmutatóban sem találom. (Az persze megvan, hogy mennyire kell savasnak lennie. :-| ). A régi akkumulátorról meg már lekopott a felirat - ha volt egyáltalán.

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #563 Dátum: 2006.03.02 21:53:12 »
Sztem nem is volt felirat. Asszem 44Ah-s kell bele. Érdemes megkérdezni márkaszervízben. Lehet kapni Optifit akksit egész jó áron.
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: '00 Corolla akkumulátor
« Válasz #564 Dátum: 2006.03.02 22:20:19 »
Idézetet írta: "afekete"
Sziasztok!

SOS kéne nekem infó, hogy milyen aksi kell a 2000-es faceliftes Corollába. Keresében nem találtam és most nagyon nincs időm olvasgatni. Érdekes módon a használati útmutatóban sem találom. (Az persze megvan, hogy mennyire kell savasnak lennie. :-| ). A régi akkumulátorról meg már lekopott a felirat - ha volt egyáltalán.

Köszi,


44 az eredetije, de az 55 - is beelfér, csak figyelj, hogy amikor kéred, szolj, hogy japán géphez ( fordított csatlakozókkal, mint az európai gépek! )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Ki állított már be E10-es Corolla fényszórót?
« Válasz #565 Dátum: 2006.03.02 22:35:44 »
Idézetet írta: "latin"
Idézetet írta: "latin"
Kedves E10-es guruk!
'94-es Corollám van és a lámpái pocsékul vannak beállítva, 10-15 méterre az autó elé világítanak. Éjszaka országúton 60 felett halálfélelmem van... Sajnos a műszerfalról nem állítható a lámpa, a motortérből meg (nekem) nem sikerült; van ugyan egy állítócsavar, ami helyben forog, a vége menetes, és egy könyökbe megy bele, amiből egy másik rúd indul a lámpatestbe (a foncsor mögé), de azt hiszem a külső csavar nem forgatja meg a belsőt; legalábbis a lámpa ugyanúgy világít, hiába csavarom. Ha valaki már csinált ilyet, írja meg nekem, én bénázok-e vagy a csavar rossz!
Nagyon köszi!
Latin


Közben beállítottam a lámpákat, ki kellett hozzá szerelni mindkettőt, de tökéletes lett. Reményeim szerint hét közepén lesz időm leírni a részleteket, ill. küldeni képeket a kritikus alkatrészekről.


Jobb későn, mint soha:
Az állító mechanizmus _mindkét_ lámpán rossz volt, annak ellenére, hogy az egyik gyári, a másik bontott vagy utángyártott. Az ok konstrukciós hiba, csoda lenne, ha csak nálam fordult volna elő ilyen eset...
A külső (függőleges) állítócsavar vége rovátkolt; ez a vég egy műanyag házba fut be, ahol egy szintén műanyag perselyt kéne megforgatnia. A perselyen egy négyzet alakú nyílás van; ebbe csatlakozik be oldalról derékszogben a belső állítócsavar, ami a lámpatestbe befutva a foncsoros műanyagot állítja a túlvégén lévő menettel. A probléma annyi, hogy a belső csavart nagyon nehéz forgatni; kézzel nem is lehet, csak kombinált fogóval (ehhez persze ki kell szerelni a lámpát asszem 4 csavarral, ill. előtte a hűtőrácsot is). Mivel a persely, ami a forgó mozgást átadja a belső csavarnak, műanyagból van, a külső csavar rovátkái pedig nem túl mélyek, a rovátkák elnyírták a műanyag rovátkákat, vagyis a persely szalajt; a külső csavar könnyedén forog, a belső pedig áll. Remélem a képekkel érthető lesz a dolog (bár nem mindegyik sikerült jól).
Tanulság: ilyen alkatrészt nem érdemes venni, akkor se, ha külön kapható. Nem biztos hogy 1-2 állításnál többet kibír... Maga a szerelés fél-háromnegyed óra volt; szerencsére elsőre sikerült jól belőnöm a magasságot, most éjszaka, országúton is jó messze világít, és asszem nem vakít szembe se.

[a csatolmányt egy admin törölte]
num, sed leonem.

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #566 Dátum: 2006.03.02 22:53:46 »
Sajnos a másik 2 kép -pont a lényeg - nem akar átmenni; kijelölöm a csatolmányt, csatolom, küldi az adatot aztán üresen marad a Csatolmányok mező. ??? Ráadásul most VodaNetet használok, az upload iszonyú lassú, úgyhogy nem szórakozom vele tovább... :turelmetlen:
Majd később szélessávról :(
num, sed leonem.

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #567 Dátum: 2006.03.02 23:36:30 »
Sziasztok !

Nekem is hasonló problémám van, mint Latin kollégának, csak 2004-s az autó évjárata. Karácsonykor taliztam egy ozzel, a bal elso; lámpám ripityára ment. Karosszérás kicserélte, de a beállítás nem sikerült neki, ezért nagyon felfelé világít. A muszerfalon levo tekerovel már leállítottam a minimumra, így még talán elmenne, de a jobb oldali lámpa kb 5 méterre világít az autó elé. A kérdésem az lenne, hogy itt is valami hasonló csavart kellene keresnem, vagy más módon tudom állítani a magasságot ?
Elore is köszönöm.
Fénykép nagyon jó ötlet, aki szerel valami hasolót, csinálhatna, hatalmas segítség a kezdoknek :)).
 :vezetes:

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #568 Dátum: 2006.03.02 23:40:00 »
Idézetet írta: "latin"
Sajnos a másik 2 kép -pont a lényeg - nem akar átmenni; kijelölöm a csatolmányt, csatolom, küldi az adatot aztán üresen marad a Csatolmányok mező. ??? Ráadásul most VodaNetet használok, az upload iszonyú lassú, úgyhogy nem szórakozom vele tovább... :turelmetlen:
Majd később szélessávról :(

Van valami feltoltesi kvota, nalam ujonckent 500 k korul van, lehet ezert nem tudtad feltolteni a kepeket ?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #569 Dátum: 2006.03.03 00:01:07 »
Idézetet írta: "TTamas"
Sziasztok !

Nekem is hasonló problémám van, mint Latin kollégának, csak 2004-s az autó évjárata. Karácsonykor taliztam egy ozzel, a bal elso; lámpám ripityára ment. Karosszérás kicserélte, de a beállítás nem sikerült neki, ezért nagyon felfelé világít. A muszerfalon levo tekerovel már leállítottam a minimumra, így még talán elmenne, de a jobb oldali lámpa kb 5 méterre világít az autó elé. A kérdésem az lenne, hogy itt is valami hasonló csavart kellene keresnem, vagy más módon tudom állítani a magasságot ?
Elore is köszönöm.
Fénykép nagyon jó ötlet, aki szerel valami hasolót, csinálhatna, hatalmas segítség a kezdoknek :)).
 :vezetes:


Elvileg a lámpa fölött van jelölve a fel/le, és a jobbra/balra állító csavar helye, egy hosszú csillagcsavarhúzóval lehet benyúlni, és ott találsz egy fogazott állítókereket, amit a csavarhúzó forgatásával - mint egy fogaskereket - tudsz állítani.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!