Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2940808 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #540 Dátum: 2006.02.25 21:53:41 »
Idézet
Én időközben arra jutottam , hogy ilyen tapasztalatokról sajnos túl sokan számolnak be ahhoz , hogy a dolog kacsa lehessen  :( ... dízeleknél még jobban érezni , de a benzinesnél is észrevevődik . Mondjuk , hálistennek a Camry erre kevésbé érzékeny , de az azért nekem is feltűnt , hogy pl. az OMV benzinnel mintha jobban reagált volna a motor a gázra , mint a Klubpetrollal  :szemforgat:




Nekem eddig egyedül a Jet-es benyával voltak problémáim, ott volt az hogy menet közben úgy folyt a kocsi kipufogójából a víz, hogy szabályos kondenzcsík volt amerre mentem, :lol:  1-2perc egyhelyben állásnál meg szabályos víztócsa volt a kipuf alatt… :mivan:
Az ömv-t már más is dicsérte, főleg gázolaj téren… Lehet hogy jövő héten bepróbálok egy telitank 98-as ömv-t… Mondjuk az ömv alapból drágább, mint más kút, +98-ast tankolok, :hmm:  de ha érezhető változás akkor nem számít… (ill. számít de ennyit megérdemel az otó)  :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #541 Dátum: 2006.02.26 00:12:42 »
Idézetet írta: "Peti500"
Nekem eddig egyedül a Jet-es benyával voltak problémáim, ott volt az hogy menet közben úgy folyt a kocsi kipufogójából a víz, hogy szabályos kondenzcsík volt amerre mentem, :lol:  1-2perc egyhelyben állásnál meg szabályos víztócsa volt a kipuf alatt… :mivan:


Ez 100 % , hogy nem a benzintől volt . Ha a benzin vizes , az nem ilyesmiben nyilvánul meg (szép is lenne) . Ez a vízfolyás a kipufogóból teljesen természetes jelenség - a kipufogóban (főleg városi , rövid távú használatban) kondenzvíz képződik (ettől is lyukad ki) , amely a dobok alján összegyűlik , és ha sokáig nem tud elpárologni (főleg városban , hideg időben fordul ez elő) , akkor egy idő után szépen kifolyik hátul a csövön  :) ... nem kell tőle megijedni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csiri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #542 Dátum: 2006.02.26 10:42:31 »
Idézetet írta: "Peti500"

Nekem úgy működik a dolog hogy (az anyós oldalon) a kis kar felhúzásával ugye a támla előredől és az ülés koppanásig előrecsúszik, ember be hátra majd ülés vissza és rögtön az első lehetőségnél „bekattan”…

Ez így nekem jó is, mert barátnőmnek még ez is több, mint elég (lábtér szempontjából) :nagymosoly:
 Az hogy az utolsó fokozatba ugrik biztos hogy nem normális…  :hmm: Így (ahogy Te is írtad) nehezen vagy egyáltalán nem kattan be az ülés… Gondolom aki beült hátra meg nem szívesen veszi hogy a térdét vasalják, hogy beálljon az ülés, az elég gáz…

Viszont nekem a vezető oldalon abszolút még csak előre se megy az ülés,  :nemtom: csak a támlát lehet előrehajtani az easy-entry karocskával, ülés marad a helyén… Bár még ha úgy működne, mint az anyós oldalon akkor se szívesen állítgatnám be minden hátraülésnél újra az ülést… Amúgy a memória funkciót (meghogy miért nem megy előre a vezetőülés) én is megkérdeztem már a márkakereskedőnél, aszonták az csak a ráncfelvarrottnál létezik, :fecseg:  ott helyben megnéz egy 2005-ös 3ajtós és abba is ugyanúgy működött az anyós oldalon… :futty:  blamaemilfrey…   :elpirul:  Mondjuk akkor a vezetőoldalon nem néztem…
Megnézetheted valami márkakereskedésbe, de ha nem tudják megcsinálni akkor úgy is mindegy… Max. a fejedhez vágják majd hogy ménem 5ajtós vetté ha állandóan hátra akarsz embereket pakolni… :sebaj:


Hát igen, nekem is azt mondták, hogy a ráncfelvarrottnál van memória az első ülésekben, de nekem ugye az van, és mégsincs :elkeseredett: Nekem van egy gyanúm, hogy mivel én Sport Ice csomaggal kértem, a márkakereskedés szerelte be a csomaghoz tartozó plussz dolgokat, beleértve az üléseket, mivel azoknak is más a színe. És ők rontottak el valamit... Persze ez sose fog kiderülni, de remélem nincs igazam. MIndenesetre azért körülnézek még más szalonokban, hátha találok egy jól működő első ülést :kacsint:

Csiri

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #543 Dátum: 2006.02.26 13:44:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Nekem eddig egyedül a Jet-es benyával voltak problémáim, ott volt az hogy menet közben úgy folyt a kocsi kipufogójából a víz, hogy szabályos kondenzcsík volt amerre mentem, :lol:  1-2perc egyhelyben állásnál meg szabályos víztócsa volt a kipuf alatt… :mivan:


Ez 100 % , hogy nem a benzintől volt . Ha a benzin vizes , az nem ilyesmiben nyilvánul meg (szép is lenne) . Ez a vízfolyás a kipufogóból teljesen természetes jelenség - a kipufogóban (főleg városi , rövid távú használatban) kondenzvíz képződik (ettől is lyukad ki) , amely a dobok alján összegyűlik , és ha sokáig nem tud elpárologni (főleg városban , hideg időben fordul ez elő) , akkor egy idő után szépen kifolyik hátul a csövön  :) ... nem kell tőle megijedni .


Jaaaa, akkor jó…  :pofa:
És miben nyilvánul meg akkor a vizes(ebb) benzin??? :figyellek:  :?:

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #544 Dátum: 2006.02.26 13:56:53 »
Idézet
Csiri írta:
Hát igen, nekem is azt mondták, hogy a ráncfelvarrottnál van memória az első ülésekben, de nekem ugye az van, és mégsincs :elkeseredett: Nekem van egy gyanúm, hogy mivel én Sport Ice csomaggal kértem, a márkakereskedés szerelte be a csomaghoz tartozó plussz dolgokat, beleértve az üléseket, mivel azoknak is más a színe. És ők rontottak el valamit... Persze ez sose fog kiderülni, de remélem nincs igazam. MIndenesetre azért körülnézek még más szalonokban, hátha találok egy jól működő első ülést :kacsint:

Csiri


Az ilyen utólag, márkaszervizben beszerelt dolgokról még annyit, hogy egyik ismerősöm Yarisába is utólag szerelték be a klímát (még az átvétel előtt, 0km-es autó).
Na most a középkonzolnál két szép vastag karcolás, :sebaj:  elsőre be se indult, vissza kellett vinni, állítólag csak egy csatlakozó szétcsúszott, :pinokkio:  most már működik, de ha megy akkor nagyon hangos és érezhetően jobban rezonál az autó (jobban, mint más klímás Yaris).
Ez is meglett mutatva, eredmény: vállvonogatás és egy kérdés: „működik nem???, akkor mi a baj…”  :kacag:
Na (többek közt) az ilyenekért nem szívlelem a márkaszervizeket…

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #545 Dátum: 2006.02.26 14:21:41 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ez is meglett mutatva, eredmény: vállvonogatás és egy kérdés: „működik nem???, akkor mi a baj…”  :kacag:
Na (többek közt) az ilyenekért nem szívlelem a márkaszervizeket…

Kéretik nem általánosítani, hanem konkrétan megnevezni az adott szervízt.
Akár jó, akár rossz dologról van szó  :szemez:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #546 Dátum: 2006.02.26 14:48:49 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peti500"
Ez is meglett mutatva, eredmény: vállvonogatás és egy kérdés: „működik nem???, akkor mi a baj…”  :kacag:
Na (többek közt) az ilyenekért nem szívlelem a márkaszervizeket…

Kéretik nem általánosítani, hanem konkrétan megnevezni az adott szervízt.
Akár jó, akár rossz dologról van szó  :szemez:


Igaz, bocs...
EmilFrey [smilie=sm08.gif]

forest

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #547 Dátum: 2006.02.26 14:58:18 »
Sziasztok!kérdésem lenne,2001-es E-11 corolla első lámpához lehet-e kapni külön üvegbúrát?remélem valaki tud megnyugtató választ adni.köszi.  :bye:  :bye:
orest

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #548 Dátum: 2006.02.26 20:39:43 »
A szervízben a válaszuk az volt, hogy a rákapcsolt szervízcomputer nem mutat semmi abormálisat. Az volt a verdikt, hogy az olaj által vezérelt változó szelepvezérlésnél kell keresgélni.
A benzinre is érzékeny, próbáltam szinte mindent:
Shell 95 V-power: ócska
OMV 95-98: átlagos
OMV Super 100: semmi különös
MOL 98: most ez megy, eddig a legjobb (számomra is meglepő)
JET 95-98: xar
Agip 98: átlagos
Klub Petrol 95: na neee! (egy barátom dolgozik egy ilyennél: a sajátjába már nem ezt tankol)
Ja, és fontos, hogy az olajszint stimmeljen. Ha mászik lefelé a nívón, akkor azt jelzi. Amúgy nemrég olvastam vhol, hogy ezek a vvt-i-k kedvelik a kénmenteseket. (ezt már lehet, hogy írtam, bocsi)[/quote]
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #549 Dátum: 2006.02.26 21:06:15 »
Idézetet írta: "Peti500"
És miben nyilvánul meg akkor a vizes(ebb) benzin??? :figyellek:  :?:


Abban , hogy nem megy vele az autó  :wink: ... vagy csak nagyon xarul , rángatva , kihagyva , nehezen indulva stb .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csaba.erdman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #550 Dátum: 2006.02.28 08:22:28 »
Idézetet írta: "Kgabe"
A szervízben a válaszuk az volt, hogy a rákapcsolt szervízcomputer nem mutat semmi abormálisat. Az volt a verdikt, hogy az olaj által vezérelt változó szelepvezérlésnél kell keresgélni.
A benzinre is érzékeny, próbáltam szinte mindent:
Shell 95 V-power: ócska
OMV 95-98: átlagos
OMV Super 100: semmi különös
MOL 98: most ez megy, eddig a legjobb (számomra is meglepő)
JET 95-98: xar
Agip 98: átlagos
Klub Petrol 95: na neee! (egy barátom dolgozik egy ilyennél: a sajátjába már nem ezt tankol)
Ja, és fontos, hogy az olajszint stimmeljen. Ha mászik lefelé a nívón, akkor azt jelzi. Amúgy nemrég olvastam vhol, hogy ezek a vvt-i-k kedvelik a kénmenteseket. (ezt már lehet, hogy írtam, bocsi)
[/quote]

Hát ezek szerint nem valami bíztatók a jelek. Kénytelen leszek én is próbálkozni a MOl 98-sal. A pécsi MOL-oknál sajnos mostanság bevett szokás, hogy a 98 -ast kihadják és helyette a "nagyon olcsó" 99-est favorizálják. ( holott a 98 -as ára sem barátságos) Majd körülnézek. Köszönöm a tájékoztatást Kgabe-nek és a többieknek is.

És mi a  helyzet ezzel az újkeletű LUK OIL kutakkal ? Van valakinek tapasztalata az ottani minőségről, vagy mindenki egy vödörből öntöget?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #551 Dátum: 2006.02.28 08:29:52 »
Szívesen!
Lukoilt még nem próbáltam, asszem nem is fogom. Bár ez ha jól tudom orosz cég, éshát a MOL is onnan hordja az anyagot.
A 98as ritkulásával kapcsolatban: állítólag (töltőállomás-vezető helyettes szerint) a MOL be fogja szüntetni a 98as forgalmazását márc 31-től. Állítólag a prémiumbenzin árát fogják valamelyest csökkenteni, hogy azért azok se szívjanak, akiknek a kocsija előírás szerint 95-nél nagyobb oktánszámú benzint igényel (pl FSI, CGI motorok.) Úgyhogy hajrá dízel!
Gabe 254.

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Corolla tank
« Válasz #552 Dátum: 2006.03.01 22:38:18 »
Idézetet írta: "Palack"
Annyit tennék ehhez hozzá , hogy a gyertyákat is érdemes megnézni - és ha szükséges , cserélni .


Mégis sikerült összehozni az időpontot a szerelővel :)
Gyári vezérműszíj, feszítők (18.000), olajszűrő, olaj (Castrol, bolti ár 4L 12.000), teljes átvizsgálás volt 36.000.
Nem csapágyas egyik kerék sem, csak a négyévszakos gumik kukába valók, attól zúg mint állat. A futófelület valami sokszög szerűség.
Újak a féktárcsák, újak a betétek elöl-hátul. A kuplung meg szerinte még az újakban se ilyen jó:)
Egyedül a hátsó kereszt stabilizátor szilentjeit kell cserélni, 2-3.000 darabja.
A fogyasztása is jó.
Úgyhogy megnyugodtam, jó vétel volt :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla tank
« Válasz #553 Dátum: 2006.03.01 22:52:38 »
Idézetet írta: "salvador"
Idézetet írta: "Palack"
Annyit tennék ehhez hozzá , hogy a gyertyákat is érdemes megnézni - és ha szükséges , cserélni .


Mégis sikerült összehozni az időpontot a szerelővel :)
Gyári vezérműszíj, feszítők (18.000), olajszűrő, olaj (Castrol, bolti ár 4L 12.000), teljes átvizsgálás volt 36.000.
Nem csapágyas egyik kerék sem, csak a négyévszakos gumik kukába valók, attól zúg mint állat. A futófelület valami sokszög szerűség.
Újak a féktárcsák, újak a betétek elöl-hátul. A kuplung meg szerinte még az újakban se ilyen jó:)
Egyedül a hátsó kereszt stabilizátor szilentjeit kell cserélni, 2-3.000 darabja.
A fogyasztása is jó.
Úgyhogy megnyugodtam, jó vétel volt :)


Hát ezek alapján tényleg az volt , gratula  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

salvador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Corolla tank
« Válasz #554 Dátum: 2006.03.01 23:00:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát ezek alapján tényleg az volt , gratula  :D


Köszi! :)
Sose kell ettől jobb autó! (hiszen nincs is :D)