Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2945649 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5175 Dátum: 2010.04.17 16:12:46 »

Már elnézést, de a használtan megvásárolt 2002es corinak mennyire volt ismert az előélete....azért ezt is tegyük be a képbe. Nem úgy van ám, hogy megveszünk egy 8éves kedvező áru használtat kitudja kitől, és az úgy fog működni mint az új null kilométeres szalonból vett....


 :eek: De hát ez egy Toyota, az sosem romlik el.  :tt2: :tt2: :tt2: :devil:

Jó van csak vicc volt.  :surrender: :surrender: :surrender: :flowers: :flowers: :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5176 Dátum: 2010.04.17 16:13:22 »
. A kocsira hitel van... Gondolkodtam már azon is, hogy hagyom a bank elvigye... Csak akkor mindent elbukok, a régi Toyotámat, vadonat új márkás gumikat (150km-et futottak eddig), riasztót (utólag tettem bele), súlyadót, az eddigi 4 törlesztőrészletet... Tehát úgy kb fél misit...
Ismerve a bankokat, a piaci ár feléért beszámítanák a kocsit, és még egy rakás egyebet rádtolnának.....szóval én elvetném ezt a lehetőséget.....

HUNited

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • SE-Smart - Minden ami SonyEricsson Okostelefon
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5177 Dátum: 2010.04.17 16:51:59 »
ár elnézést, de a használtan megvásárolt 2002es corinak mennyire volt ismert az előélete....azért ezt is tegyük be a képbe. Nem úgy van ám, hogy megveszünk egy 8éves kedvező áru használtat kitudja kitől, és az úgy fog működni mint az új null kilométeres szalonból vett....

Autorelaxal vettem... Állítólag átnézték, de nem vették észre hogy kivan lyukadva az ablaktörlő tartály.
Most pedig állítják, hogy a kormány nem főalkatrész, és nem garanciális... Szóval autorelaxra senki se dobja ki a pénzét, mert fekáliát sem ér... Erősen gondolkodom is rajta hogy feljelentést teszek. Ha nem is érek el vele semmi mást, csak hogy egy jót turkálnak ennél a tetves cégnél, már megérte. Nameg a Tv ügyvédjénél meg egyéb helyen egy kis hírverést.
Okos autóhoz, okos telefon. Ha SonyEricsson Okostelefon tulaj vagy, vagy érdekelnek ezek a készülékek, látogasd meg az én közösségi oldalam, az SE-Smart oldalt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5178 Dátum: 2010.04.17 17:11:19 »
Nézd, megszívtad a kocsival. Erről nem a Toyota tehet, ez nem típushiba, ilyenről nem hallottam még. Ez van, mielőbb meg kell csináltatni. Kaposváron nagyon jó helyen leszel!  ;)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5179 Dátum: 2010.04.17 18:26:23 »
Egy használ autó mindig rizikós, ezért sokkal olcsóbb, mint egy új vagy garanciális. Benne van a pakliban, így jártál.
(egyébként egy Suzuki meghibásodás szempontjából semmivel nem rosszabb, mint egy Toyota)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5180 Dátum: 2010.04.18 10:36:17 »
Sziasztok!

tud valaki egy (vagy akár többet is) toyota bontót budapest és környékén? kavicsfelverődés miatt cserélnem kell a bal első lámpámat,mert szépen kettérepedt és hiányzik is belőle egy 5ft érme nagyságú üvegdarab:(((
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5181 Dátum: 2010.04.18 10:59:37 »
Bontók listája a Toyota Club főöldalán.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5182 Dátum: 2010.04.18 11:55:41 »
Bontók listája a Toyota Club főöldalán.

köszi,rajtavagyok a témán!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5183 Dátum: 2010.04.18 14:52:48 »
Erről ennyit.

Előfordulnak műszaki hibák autóknál. Vásárlásnál tudomásul veszi az ember, hogy ez benne van a pakliban. A kocsit meg kell csináltatni, és kész.

Ha benne lenne a pakliban, akkor nem Toyotát venne az ember, hanem mondjuk Suzukit. A Toyotánál egy ilyen hibának nem szabad benne lennie a pakliban. És amúgy ép ezért nem cserélhető önállóan, mert nincs benne a pakliban, úgy mint pl holmi vacak fiatoknál. Csak ugye én most be***ptam.

Hali!

Az adok-veszek topikban valaki árul komplett kormányt szervoval, E12-höz!

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5184 Dátum: 2010.04.19 08:52:20 »
Sziasztok!

Típus: 2001 1.4 vvti Toyota Corolla

Indításra(ma pl 10 fokban)hosszas remegés,majd lefulladás,mintha nem kapna megfelelő mennyiségű üzemanyagot.
Második indításra remegés,aztán pár másodperc után felpörög,és normálisan jár.
Találkozott már vki ilyennek,mi lehet a hiba?
Köszi a válaszokat!

Balázs

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5185 Dátum: 2010.04.19 12:14:04 »
Sziasztok!

Típus: 2001 1.4 vvti Toyota Corolla

Indításra(ma pl 10 fokban)hosszas remegés...

Első indítás reggel, vagy már ment egy kicsit, és félmeleg volt a motor?
-Az utóbbi esetben előfordul, hogy a rendszer melegebbnek érzi a motort, mint kellene (nem dúsitja elégé a benzin-levegő keveréket), és kell egy kis idő, amíg rájön, hogy így nem fog menni.

-Esetleg nagyon kevés a benzin, és első körben levegőt szívott a rendszer ( pl ferdén álltál )

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5186 Dátum: 2010.04.19 13:24:16 »
Hello!

Reggeli hidegindítózás.Az autó sik felületen parkol.
Valószínű,hogy nem kap elég üzemanyagot,és kell pár másodperc hogy észhez térjen.De ez így nem hinném,hogy normális,pláne 10 fokban,



Sziasztok!

Típus: 2001 1.4 vvti Toyota Corolla

Indításra(ma pl 10 fokban)hosszas remegés...

Első indítás reggel, vagy már ment egy kicsit, és félmeleg volt a motor?
-Az utóbbi esetben előfordul, hogy a rendszer melegebbnek érzi a motort, mint kellene (nem dúsitja elégé a benzin-levegő keveréket), és kell egy kis idő, amíg rájön, hogy így nem fog menni.

-Esetleg nagyon kevés a benzin, és első körben levegőt szívott a rendszer ( pl ferdén álltál )



TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5187 Dátum: 2010.04.20 10:37:36 »
Következő lenne a kérdésem, okozhat-e valamilyen problémát illetve kárt az ha az olaj túl lett töltve. Azaz a max jelzés fölött kb. olyan 0,5-1 cm-rel van. Sajnos csak most vettem észre (mert nem gondoltam hogy márka szervizben ezt elb.szák...) és mentem vele így már 10e km-t. Kíváncsi voltam eszi-e az olajat mert elég dinamikusan közlekedek meg szeretem kiforgatni a lelkét :D és az ismerősöm aki hasonlóan közlekedik egy más márkájú autóval (pár le híján azonos teljesítménnyel és óra állással. mondjuk annak az autónak ő az első tulaja az enyémnek meg én vagyok a 3ik :) de régebben ha eszembe jutott és ránéztem akkor nem tűnt fel hogy csipegetne az olajból vagy csak nagyon minimális volt) neki majdnem 1 litert lecsíp 100on ezért gondoltam megnézem mit mutat nekem. (Leállítás után kb fél órával néztem meg, mert azt tudom ha egyből leállítás után megnézném az nem fedné a teljes valóságot)
Ja és nem tudom alapjáraton mintha kicsit hangosabb lenne mint mikor a gyertya igencsak csere érett volt benne, de ez most lehet csak az én hülyeségem már beképzelem hogy vmi sz.rrá ment és azért van ilyen hangja :wacko: :) Amúgy teljesítménybe nem vettem észre hogy romlott volna úgyhogy remélem nincs semmi :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.20 10:40:41 írta ToMii »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5188 Dátum: 2010.04.20 10:52:28 »
Elvileg nem egészséges dolog, mert jobban igénybe van véve pár szimering, meg a gyertya bekormolódhat, problémás lehet a karterszellőzés, de ezek extrém magas olajszintet feltételeznek.

Az, ha fél-egy centivel túl van töltve, az nem okozhat elvileg problémát. A karter is nagyobb, mint a max szint esetén benne levő olaj térfogata, így pár deci plusz még belefér simán, a többelt nem a motorban fog "állni".

Azért ebből rendszert nem kellene csinálni, de most már szerintem hagyjad, nem hiszem, hogy sok értelme lenne a periódus vége felé haladva a leszívásnak. Persze ha maximalista vagy, akkor szívd le, de bajt nem fog okozni szerintem ez a mennyiségű többlet.

Ami számodra a tanulság, hogy gyakrabban kell az olajszintet nézi, az olajcserék után meg kötelező. És vakon ne bízz meg semilyen szerelőben, legyen az mszervízes vagy maszek.


Mellesleg megjegyzem, hogy a mszervízről megint egy negatív tapasztalat érkezett. Azért szerintem elvárható lenne, hogy ne töltsék túl az olajat a képzett szerelők...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5189 Dátum: 2010.04.20 10:56:14 »
Rendszeresen tultoltik nem veletlen  ;)
@Tomii az elso alkalommal nekem is tultoltottek, azota minden alkalommal szolok elore, hogy ne tegyek mert rendszeresen ellenorzom a szintet es ha kell utanatoltok. Azota maxig toltik  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX