Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2939076 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #450 Dátum: 2006.01.23 15:19:13 »
Khmm.. őő.. Mint említettem nekem ÉG az elakadásjelző. Szóval spéci izzó nem kell úgy néz ki,csak W3W-s.
Sebaj,most inkább hagyom,majd tavasszal nekiállok,addig kibirom :) A LED-es dolog nem rossz ötlet! Sok sikert! Aztán számoljatok be :)
Igaz, a szivargyujtónál nem ég,de gyujtó sincs benne. Nem is hiányzik. Nem dohányzom,és másoknak sem engedem a kocsimban,szal csak ne keresgéljék :)

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #451 Dátum: 2006.01.23 18:01:47 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Dragon79"
...LED jó ötlet. Meg kéne próbálni...

Erre fogtam magam és rendeltem is 10 db fehér ledet. Próba-cseresznye. Kezdem a szivargyujtó izzóval.

Aham... a W5W hwelyére a 10mm-es LED szerintem tökéltes. Bá ügye egy W5W-s izzó 30-40 forint. Lehet, nem is érdemes vele bajlódni.
De ügye itt spéci izzókról vala szó.

Ja... az a kék LED igen nagy butaság.  :hmm:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #452 Dátum: 2006.01.23 18:48:26 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Aham... a W5W hwelyére a 10mm-es LED szerintem tökéltes.

Sajnos nem... ugyanis az izzó minden irányba világít, a led csak sembe 10-20 fokos kónuszban, esetleg 40-60 fokosban gyengébben. Könnyű látni, oldalra nem is világít. Ezért nem jó pl. háttérvíkágítani vele W5W helyett... a fény nem menne be a fényterelőkbe, amik az izzó oldalain vannak. (meg lehetne oldani, a műszerfal teljes szétszedésével - de túl kockázatos)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #453 Dátum: 2006.01.23 23:31:02 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Dragon79"
Aham... a W5W hwelyére a 10mm-es LED szerintem tökéltes.

Sajnos nem... ugyanis az izzó minden irányba világít, a led csak sembe 10-20 fokos kónuszban, esetleg 40-60 fokosban gyengébben. Könnyű látni, oldalra nem is világít. Ezért nem jó pl. háttérvíkágítani vele W5W helyett... a fény nem menne be a fényterelőkbe, amik az izzó oldalain vannak. (meg lehetne oldani, a műszerfal teljes szétszedésével - de túl kockázatos)


Erre ezer éve ismert megoldás  aLED mattítása, finom reszelővel, vagy csiszolóvászonnal, ezzel a fokuszált fényt szétszórod, és máris van minden irányba terjedő -majdnem egyenletes eloszlású fény!  :nagymosoly:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #454 Dátum: 2006.01.24 07:25:20 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Erre ezer éve ismert megoldás  aLED mattítása, finom reszelővel, vagy csiszolóvászonnal, ezzel a fokuszált fényt szétszórod, és máris van minden irányba terjedő -majdnem egyenletes eloszlású fény!  :nagymosoly:

Elviekben igazad van, csakhogy gyakorlatban ez azzal jár, hogy a fényerő jóóóval kissebb lesz. Minél gyárilag szűkebb szögbe világít a LED(15-40 fok), annál erősebb fényerejű. Ha tágítód a szöget(akár 270 fokra), hatványózódva romlik a fényerő - próbáld ki.
A LED-es izzók amik kereskedelembe kaphatók féklámpa, index helyébe, tulajdonképpen úgy vannak megoldva, hogy sok LED van egymás mellé szorítva, így szélesebb lesz a kónusz/szög amit kivilágítanak. De ezek sem világítanak oldalra, mondjuk erre pl a féklámpánál nincs is szükség.
A W5W izzó helyébe pedig maximum 7 darab 3mm-es LED-et lehetne tenni, 5mm-esből max 3-at, az pedig igen csekély fényerő a W5W 2Watt helyébe...
Háttérinformáció

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #455 Dátum: 2006.01.25 13:51:07 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Idézetet írta: "robi"
Kértem ajánlatot a márkaszervíztől, a következő árakat mondták. :mivan: Kiakadás:
Idézetet írta: "Toyota Super"
Az Ön által kért árak a következők:
-84330B:   1483.-
-85500B:   973.-
-84790B:   1321.-

Az árak kiskereskedelmi bruttó árak.

Hihetetlen.
cyberslider, hogy oldjuk meg? Ledesíteni kéne. :hmm:

Ezek az árak valami fantasy filmböl vannak...  :nagymosoly:  Vagy aranyból vana foglalt? Vagy kézzel festett? Vagy miiiii?.

Ehhez képest a "Masina" Autóelektromos Szaküzletben találtam 120 forintért belevalót  :nagymosoly:
Foglalat nélkül ugyan, de a régi izzót ügyesen lelehet szedni a régi foglalatról. Nem kell ledesíteni.

Mr. Proper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #456 Dátum: 2006.01.27 17:13:42 »
Hello mindenki!
Remélem ez a megfelelő topic a kérdésemnek, csak emiatt regisztráltam...  :)
Az a problémám, hogy a 2001-es Corollánkon egyszerűen nem működik a rádió/computer. Úgy az egész. Sem a kijelző nem kapcsol be gyújtásra, sem a rádió nem szól. És mindez menet közben állt le valahogyan.
Nem hiszem, hogy komoly baja lenne, arra tippelek, hogy a hideg vagy valami kátyú miatt kilazult valami kábel vagy egy biztosíték a ludas. Mással történt már hasonló, vagy van ötletek, mi lehet?  :hmm:
Kösz előre is...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #457 Dátum: 2006.01.27 18:13:56 »
Idézetet írta: "Mr. Proper"
Hello mindenki!
Remélem ez a megfelelő topic a kérdésemnek, csak emiatt regisztráltam...  :)
Az a problémám, hogy a 2001-es Corollánkon egyszerűen nem működik a rádió/computer. Úgy az egész. Sem a kijelző nem kapcsol be gyújtásra, sem a rádió nem szól. És mindez menet közben állt le valahogyan.
Nem hiszem, hogy komoly baja lenne, arra tippelek, hogy a hideg vagy valami kátyú miatt kilazult valami kábel vagy egy biztosíték a ludas. Mással történt már hasonló, vagy van ötletek, mi lehet?  :hmm:
Kösz előre is...


Szia!

Üdv itt minálunk!
A biztosítékokat, reléket nézted már? Lehet, hogy csak az ment ki.

Mr. Proper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #458 Dátum: 2006.01.27 19:02:07 »
Idézetet írta: "Misi"
Szia!

Üdv itt minálunk!
A biztosítékokat, reléket nézted már? Lehet, hogy csak az ment ki.


Kösz a gyors választ.
Még nem néztem őket, sőt, így most azt sem tudom, hol kéne megkeresni a megfelelőt, nem nagyon néztem még, hol vannak ezek a kocsin...  :? :otlet:

Frissítés: Időközben megoldottam, tényleg egy biztosíték ment ki...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #459 Dátum: 2006.01.31 13:01:46 »
Idézetet írta: "Mr. Proper"
Idézetet írta: "Misi"
Szia!

Üdv itt minálunk!
A biztosítékokat, reléket nézted már? Lehet, hogy csak az ment ki.


Kösz a gyors választ.
Még nem néztem őket, sőt, így most azt sem tudom, hol kéne megkeresni a megfelelőt, nem nagyon néztem még, hol vannak ezek a kocsin...  :? :otlet:

Frissítés: Időközben megoldottam, tényleg egy biztosíték ment ki...


Egy kupac biztosíték a bal ajtónál levő mini kinyitható rakodórekesz mögött, eg ymásik halom, a motortér balfelén ( ill. ha szembeállsz vele jobbfelén) -fekete műanyagburkolattal védve a víztől. a burkolatokon mindenhol ott van, hogy mi, minek a biztosítéka, de a kézikönyvben (  ha van) is megtaálod.

Jó szórakozást hozzá :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tdraskovics

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #460 Dátum: 2006.01.31 16:30:56 »
Sziasztok !

HB- 3 ajtós 2003 -as Corollám van .
Az anyósülés (memóriás) mozgatása már kétszer hányt be egy filléres
műanyagpersely elpattanása miatt . Garanciában egyszer már cserélték
2 hónapig bírta...
Ha esetleg volt már hasonló problémája valakinek írja meg a
tapasztalatait , estleg a végleges megoldást mert garancia ide v. oda
ez úgy tűnik megoldhatatlan feladat a Toyotának .

Tom
dom

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #461 Dátum: 2006.01.31 17:58:02 »
Tudja valaki a 2EE motor injektor befecskendező fúvókájánál található "O" gyűrű méretét az egyiknél "megcsöppen" a benzin valószínű ez lesz a baj, de minden autósboltban azt mondták vigyek mintát, mert méretet nem tudnak.

Mr. Proper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #462 Dátum: 2006.01.31 20:52:37 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Egy kupac biztosíték a bal ajtónál levő mini kinyitható rakodórekesz mögött, eg ymásik halom, a motortér balfelén ( ill. ha szembeállsz vele jobbfelén) -fekete műanyagburkolattal védve a víztől. a burkolatokon mindenhol ott van, hogy mi, minek a biztosítéka, de a kézikönyvben (  ha van) is megtaálod.

Jó szórakozást hozzá :)


Már megvan, kösz.
A bal ajtónál kellett kicserélni egyet. De mire sikerült megtalálnom a kézikönyv 5 különböző oldalán az infókat...  :?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #463 Dátum: 2006.01.31 21:36:15 »
Idézetet írta: "Mr. Proper"
Idézetet írta: "Tamás69"
Egy kupac biztosíték a bal ajtónál levő mini kinyitható rakodórekesz mögött, eg ymásik halom, a motortér balfelén ( ill. ha szembeállsz vele jobbfelén) -fekete műanyagburkolattal védve a víztől. a burkolatokon mindenhol ott van, hogy mi, minek a biztosítéka, de a kézikönyvben (  ha van) is megtaálod.

Jó szórakozást hozzá :)


Már megvan, kösz.
A bal ajtónál kellett kicserélni egyet. De mire sikerült megtalálnom a kézikönyv 5 különböző oldalán az infókat...  :?


Viszont figyelj, mert ha megint kimegy, lehet hogy előbb az okát kellene megkeresni, valahol elkopott egy vezeték  szigeteláése, vagy hasonló, ezek a dolgok viszonylag túlbiztosítottak, tehát ik nélkül általában nem mennek ki ezek a biztosítékok!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #464 Dátum: 2006.01.31 21:39:44 »
Idézetet írta: "tdraskovics"
Sziasztok !

HB- 3 ajtós 2003 -as Corollám van .
Az anyósülés (memóriás) mozgatása már kétszer hányt be egy filléres
műanyagpersely elpattanása miatt . Garanciában egyszer már cserélték
2 hónapig bírta...
Ha esetleg volt már hasonló problémája valakinek írja meg a
tapasztalatait , estleg a végleges megoldást mert garancia ide v. oda
ez úgy tűnik megoldhatatlan feladat a Toyotának .

Tom


Megpróbálnám a Tolyota supernél Máté Imrét megkeresni az ügyben ( amíg még garis a kocsi! ) vagy az Ürömi Supratrendet - csak ők gariban nem tudnak javítani!

Töröltem a duplázást!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!