Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2939047 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #435 Dátum: 2006.01.19 08:59:56 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "mamacs"
Az esőérzékelő által vezérelt szakaszos ablaktörlés (gondolom, csak tiszta vízzel tesztelték)  katasztrófálisan működik és a szervízben nem tudják megoldani, hogy a régi, jól beváltra alakítsák.

Üdv a fórumon!

Sajnos nem is lehet átalakítani, ez tény (vagy annyiba kerülne, hogy hátast dobnál az összegtől).
A működés pedig ilyen :(  Meg kell szokni, sajnos nincs más megoldás. Bár van akinek jól működik, alapvetően mindenki panaszkodik.

Üdv

Érdekes, én szerintem teljesen normálisan működik. (vagy csak mi fogtunk ki egy jól működő példányt ?  :hmm: )
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

mamacs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #436 Dátum: 2006.01.19 15:31:43 »
Hello Fórumlakók,

Már sokadszorra próbálok bejutni, de nem egyszerű, mert   vagy új vagyok,  vagy sokat szóltam hozzá , stb....
A fő gondom, hogy egy Corolla Verso 2D (2005. márc) típust használok, jelenlegt 46000 km van benne, vagyis nem áll. Az esőérzékelő gyakorlatilag katasztrófa, mivel teljesen önálló életet él, valószínűleg a fejlesztés során csak tiszta vízzel próbálták (mivel ugye a fénytörés elvén működne), vagyis össze vissza dolgozik. Néha egy cseppre is folyamatosan megy, máskor vizes üvegre is kelletlenül dolgozik. A szerviz szerint nincs baja, de kikötni, vagy hagyományosra visszaállítani nem tudják. Több Toyotás is panaszkodott már erre.

Aki tud megoldást, szívesen veszem.

Üdv
Csaba :szomoru:
csaba

suhodminyák

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #437 Dátum: 2006.01.19 18:09:24 »
Idézetet írta: "Tamás69"
a kattanás szinte biztos, hogy valami relé, meg kellene nézni, hogy nincs-e valahol kontakthiba, vagy a riasztó - inmobilizer ... nem-e hülyül esetleg.


Kösz mindenkinek a válaszokat. Van valami könnyen elmagyarázható elhelyezkedésű izé, ahol én is érdemben meg tudnék nézni valamit? Vagy ez elektromos szakember kompetenciája?

Csurgi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
elektromos ablak, ill. ablak légterelö
« Válasz #438 Dátum: 2006.01.20 22:01:24 »
Hali!

Szerintetek hol erdemes utánanézni elektromos ablakemelőnek? Kezd elegem lenni a manuálisból.....

Illetve minekutána 110 fölött kifúj a kocsiból a huzat, gondoltam erre megoldás lehet egy pár ablaklégterelő. Erről mi a véleményetek, illetve hol érdemes utánanézni?

A típus: 98'-as sedan corolla (EE111 vagy mi... :) )

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
       Csurgi
98 Toyota Corolla Sedan 1.4 (E11, 4E-FE)

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: elektromos ablak, ill. ablak légterelö
« Válasz #439 Dátum: 2006.01.21 09:53:45 »
Idézetet írta: "Csurgi"
Hali!

Szerintetek hol erdemes utánanézni elektromos ablakemelőnek? Kezd elegem lenni a manuálisból.....

Illetve minekutána 110 fölött kifúj a kocsiból a huzat, gondoltam erre megoldás lehet egy pár ablaklégterelő. Erről mi a véleményetek, illetve hol érdemes utánanézni?

A típus: 98'-as sedan corolla (EE111 vagy mi... :) )

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
       Csurgi

Hali!
Épp tegnap érdeklődtem én is szélterelő ügyben, márkaszrvízben.
A tanácsuk a következő: elektromos ablak esetében csak olyan jó ami "kivűlről"
szerelhető, mert az ablak esetleges szorulás esetén mindig vissza fog nyitni.
A maunálisnál,- ami jelenleg neked van,- megfelelő a gumi mögé beilleszthető is.
Nézd meg a következő címeket: www.vfts.hu   illetve  www.toyotaujpest.hu
Egyébként nagyon jónak tartom a terelőket, már az előző 2 Off-os kocsimnál is
használtam.
 :tapsi:
Üdv. Czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #440 Dátum: 2006.01.21 12:06:49 »
Idézetet írta: "cyberslider"
A középkonzol,ahol a fűtés stb. van,az koromfekete,mikor megvettem szídtam is a gyárat,hogy oda nem épített égőt,micsoda dolog ez? Mikor nagynehezen rájöttem,hogy valszeg ott is égett valamikor. (Ebben nem vagyok biztos,de gondolom nem vaksötétben kell kutatni éjszaka)

Ma rádió beszerelése miatt szétszedtem a középkonzolt. A fűtés tologatók környéke egy darab W3W izzóval, és műanyag fényterelővel van ellátva. Nem árt ide minél erősebb izzót tenni mert a fényterelő sok helyen nyeklik át, az effektív fény ami kiér a konzolra kevés. Az eladakásjelző + hátsóablak fűtőszál kapcsolóiban sajnos Toyota spéci izzók vannak, mint a szivargyujtó foglalatában is. Ezeket szerintem csak Toyota márkakereskedésben lehet kapni. Utánanézek a jövőhéten...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #441 Dátum: 2006.01.21 14:13:05 »
Az E-10 középkonzolában lévő lévő Toyota izzók, az EPC szerint:
84330B - fehér, átlátszó, az elakadásjelzőbe
84790B - kék gumisapkás, a fűtőszál kapcsolóé. Sztem helyébe mehet a 84330B is, ugyanolyan.
85500B - kék gumisapkás, a szivargyujtóé.
Hm...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: elektromos ablak, ill. ablak légterelö
« Válasz #442 Dátum: 2006.01.22 01:17:51 »
Idézetet írta: "Csurgi"
Hali!

Szerintetek hol erdemes utánanézni elektromos ablakemelőnek? Kezd elegem lenni a manuálisból.....

Illetve minekutána 110 fölött kifúj a kocsiból a huzat, gondoltam erre megoldás lehet egy pár ablaklégterelő. Erről mi a véleményetek, illetve hol érdemes utánanézni?

A típus: 98'-as sedan corolla (EE111 vagy mi... :) )

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
       Csurgi


Ha a hátsó ablakot felére lehúzod, mint az elsőt, nem téged csap a huzat ( hanem mindenki mást! :D )

a légterelő egyébként jó, én a VFTS.hu oldalon jelölt helyen vettem!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #443 Dátum: 2006.01.22 22:17:15 »
Idézetet írta: "robi"
Az E-10 középkonzolában lévő lévő Toyota izzók, az EPC szerint:
84330B - fehér, átlátszó, az elakadásjelzőbe
84790B - kék gumisapkás, a fűtőszál kapcsolóé. Sztem helyébe mehet a 84330B is, ugyanolyan.
85500B - kék gumisapkás, a szivargyujtóé.
Hm...


Oké,köszi szépen a segítséget! Nos a vészvillogóknál még ég a kis lámpa,csak a középkonzol sötét. Pont maradt is egy narancs izzóm,mert négyet vettem. Kérdés,akkor hogy kell leszedni az egész középkonzolt? Vagy muszály hozzá leszedni? Gondolom igen. Szóval kb. hogy fogjak hozzá..
Azt láttam,hogy alul van két kis csavar. Ez ilyen pattintós lehet? Félek,meg van fáradva,nehogy eltörjem ha rosszul mozdítom.

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #444 Dátum: 2006.01.23 09:00:37 »
Idézetet írta: "suhodminyák"
Két problémát vázolnék röviden - remélve, hogy van összefüggés (az lenne az egyszerűbb).
......

2.) Menet közben, országúti körülmények között, az utóbbi 1 hónapban harmadszor fordul elő, hogy egy rövid pillanatra megtorpan az autó, azaz mintha a gyújtás hagyna ki 1-2 tizedmosodpercre. A legutóbbi esetnél (tegnap este) a műszerfal felől egy kattanást is hallottam ezzel egyidőben. Olyasmit, mint amit a hátsó ablakfűtés kapcsolásakor.

Kösz.


Ez a második jelenség nálam is előfordult néhányszor, ráadásul újszerű akkunál is. Tehát azt mondanám, nincs összefüggés. A kattanás vmi relé gyors ki-be kapcsolása. Eléggé megijesztett a dolog, és nem tudok rá magyarázatot. Szerencsére 5 év alatt csak 3-4 alkalommal fordult elő és alig észrevehető pár tizedmásodperces időre. Azért jó lenne, ha valaki magyarázattal tudna szolgálni.
--- /48 ----

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #445 Dátum: 2006.01.23 09:06:58 »
Idézetet írta: "cyberslider"
Kérdés,akkor hogy kell leszedni az egész középkonzolt? .... Félek,meg van fáradva,nehogy eltörjem ha rosszul mozdítom.

Vészvillogó kapcsolójában = spéci izzó, az első amit írtam. Nem lesz jó bele az, amit a műszerfalba tettél.
Szétszerelés:
A hamutálca fölött van a CD/Kazitartó rekesz. Afölött van 2 csavar, azt kiszed.
Az egész hamutálca/szivargyújtó, CDrekesz körülötti műanyag keretet ki lehet pattintani. Enyém nem volt megfáradva, sztem tiéd se lesz. Minőségi műanyag.
A rádiót érdemes kivenni mindennek előtt. Csatikat leszedni róla.
A hőrenszer tolontyúirol a gombokat lehúz.
Az egész keretet, amiben a középső légbeömlő regiszterek vannak, az óra, a rádió, a hőtolontyúk, a vészvillogó + hátsó fűtőszál kapcsolók - lepattint. Erősen húzni(a rádió résén benyúlva), és kijön.
(észre fogod venni a közpkonzol sassziján a hőtolontyúk megvilágítását megoldó w3w izzót/műanyag fényterelőt - ezt is csekkolhatod)
Finoman lepattintani a kábelek csatlakozóit az óráról, és a két kapcsolórol. Ilyenkor már az egész keret a kezedben marad. A kapcsolók erre a keretre vannak belülről felcsavarozva, 2 csavarral - ezeket kiszed.
A két kapcsoló egy testbe van, egyiknek fölül, másiknak alul van az izzó kicsavarója. Egyik piros, másik szürke. Kis csavarhúzóval negyed fordulatot balra, és kijön az izzó.

Összerakás - minden ugyanígy fordított sorrendbe. Mielőtt nekifogsz legyen izzód. Ebben a hidegben nem ajánlom az időigényes műveletet, ilyenkor a műanyagok is merevebbek.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #446 Dátum: 2006.01.23 10:38:56 »
Idézetet írta: "robi"
Az E-10 középkonzolában lévő lévő Toyota izzók, az EPC szerint:
84330B - fehér, átlátszó, az elakadásjelzőbe
84790B - kék gumisapkás, a fűtőszál kapcsolóé. Sztem helyébe mehet a 84330B is, ugyanolyan.
85500B - kék gumisapkás, a szivargyujtóé.
Hm...

Kértem ajánlatot a márkaszervíztől, a következő árakat mondták. :mivan: Kiakadás:

Idézetet írta: "Toyota Super"
Az Ön által kért árak a következők:
-84330B:   1483.-
-85500B:   973.-
-84790B:   1321.-

Az árak kiskereskedelmi bruttó árak.

Hihetetlen.
cyberslider, hogy oldjuk meg? Ledesíteni kéne. :hmm:

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #447 Dátum: 2006.01.23 12:20:46 »
Idézetet írta: "robi"
Kértem ajánlatot a márkaszervíztől, a következő árakat mondták. :mivan: Kiakadás:
Idézetet írta: "Toyota Super"
Az Ön által kért árak a következők:
-84330B:   1483.-
-85500B:   973.-
-84790B:   1321.-

Az árak kiskereskedelmi bruttó árak.

Hihetetlen.
cyberslider, hogy oldjuk meg? Ledesíteni kéne. :hmm:

Ezek az árak valami fantasy filmböl vannak...  :nagymosoly:  Vagy aranyból vana foglalt? Vagy kézzel festett? Vagy miiiii?  :hmm:

Borzasztó... De LED jó ötlet. Meg kéne próbálni... Szerintem nem gond. Ellenállás kell még hozzá, aztán sorba lehet cserélni. A felfogatás érdekesebb kérdés.
Szerintem a komplett csere fog anyiba kerülni, mint max. 2db izzó. Azát örökre el lehet felejteni a problámát.  :kacsint:
Az 1500 forintos izzójukat meg dugdossák fel meguknak. Tsz... kééész.

De amúgy van W5W helyett is LED es megoldás. Itt egy példa. LED-es "W5W".
Ebböl talán ki lehetne indulni.
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #448 Dátum: 2006.01.23 13:20:59 »
Idézetet írta: "Dragon79"
De amúgy van W5W helyett is LED es megoldás. Itt egy példa. LED-es "W5W".
Ebböl talán ki lehetne indulni.

Kár, hogy kéken villog  :szomoru:
De sajna ide nem jó a W5W izzó.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #449 Dátum: 2006.01.23 14:00:06 »
Idézetet írta: "Dragon79"
...LED jó ötlet. Meg kéne próbálni...

Erre fogtam magam és rendeltem is 10 db fehér ledet. Próba-cseresznye. Kezdem a szivargyujtó izzóval.