Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2939079 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #420 Dátum: 2006.01.16 22:09:16 »
Nokia 3210-eseket tuningolták ugyanígy, a zöld háttérvilágítás már akkor sem jött be sokaknak :)

Szerintem keres valakit aki forraszgatott telefont, az biztos meg tudja csinálni a kocsit is, hacsak SMD ledet kell cserélni.

Satriani

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #421 Dátum: 2006.01.17 11:15:31 »
Idézetet írta: "szazketto"
Olvastam mar nemet oldalakon, akik megcsinaltak, de nekik TS/Sol volt tehat digit klimas.

Nekem is Sol van, tehát digit klímás. Csak most nézem, hogy az avatarom alatt nincs pontosan feltüntetve a modell, javítom is.

Idézetet írta: "szazketto"
... remelem segitettem

Igen, köszi :)

Satriani

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #422 Dátum: 2006.01.17 11:22:21 »
Idézetet írta: "attila23"
...a zöld háttérvilágítás már akkor sem jött be sokaknak...

Nekem nem a zölddel van bajom, hanem azzal, hogy a műszerfal fehér, a középkonzol pedig zöld. Egységesen jobban tetszene, a két szín közül pedig inkább a fehéret választanám. Mondjuk ha már egyszer nekilátnék, lehet, hogy a TS színeit kellene beleépíteni. Sőt, az lenne az igazi, ha a középkonzol fényerejét is lehetne szabályozni. 8)

Idézetet írta: "attila23"
Szerintem keres valakit aki forraszgatott telefont, az biztos meg tudja csinálni a kocsit is, hacsak SMD ledet kell cserélni.

Van nekem jó autóvillamossági szerelőm, a megvalósítással lenne a legkevesebb gond.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #423 Dátum: 2006.01.17 15:02:59 »
Idézetet írta: "Satriani"
Nekem is Sol van, tehát digit klímás. Csak most nézem, hogy az avatarom alatt nincs pontosan feltüntetve a modell, javítom is.

Megtalaltam. Itt a link: http://mitglied.lycos.de/tbacid/ts/s6.htm
ha nem megy a nemet, csak szolj...

pikpak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #424 Dátum: 2006.01.18 10:33:36 »
Izzókat, izzókészletet honnan érdemes beszerezni?
Rendőrök szóltak, hogy nem ég az egyik tompított :o
Kösz!

Satriani

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #425 Dátum: 2006.01.18 10:40:28 »
Idézetet írta: "szazketto"
Megtalaltam. Itt a link: http://mitglied.lycos.de/tbacid/ts/s6.htm
ha nem megy a nemet, csak szolj...

Ez jó, köszönöm! :prayer: Németül annyit tudok, hogy "ich habe keine anung" (remélem, jól írtam), de általában a Babelfish-sel tökéletesen eligazodok. :otlet: Ha mégsem értenék valamit, szólok.

SZERK: ha jól értem, elég egy csavarhúzó hozzá, és nem is kell forrasztani? Tetszik a dolog. Már csak az a kérdés, hogy 1. lehet-e kapni fehér színű égőket (természetesen a rádióhoz is kellene) 2. ha nem, akkor van-e lehetőség a rádiót és a műszeregységet is "pirosítani" 3. mennyibe kerül mindez.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #426 Dátum: 2006.01.18 11:15:58 »
Idézetet írta: "pikpak"
Izzókat, izzókészletet honnan érdemes beszerezni?
Rendőrök szóltak, hogy nem ég az egyik tompított :o
Kösz!


Pl. Bárdi auto, vagy Tungsram vagy Osram márkabolt Tungsram Megalight +50 vagy Osram SilverStar ez is +50% fényű - és párban cseréld! -de bármely nagyobb autósbolt, Homashita... tart izzókat, a tompított H7-típus!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #427 Dátum: 2006.01.18 11:35:11 »
Idézetet írta: "pikpak"
Izzókat, izzókészletet honnan érdemes beszerezni?
Rendőrök szóltak, hogy nem ég az egyik tompított :o
Kösz!

Ide süss: http://www.masina.atw.hu/

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #428 Dátum: 2006.01.18 13:13:09 »
Idézetet írta: "Satriani"
SZERK: ha jól értem, elég egy csavarhúzó hozzá, és nem is kell forrasztani? Tetszik a dolog. Már csak az a kérdés, hogy 1. lehet-e kapni fehér színű égőket (természetesen a rádióhoz is kellene) 2. ha nem, akkor van-e lehetőség a rádiót és a műszeregységet is "pirosítani" 3. mennyibe kerül mindez.


a muszer az mar kemenyebb dio, de abban is LEDek vannak. Feher LED letezik termeszetesen, par forint az ara ezeknek...
Itt van meg a tobbi atalakitas is: http://mitglied.lycos.de/tbacid/ts/s10.htm

Satriani

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #429 Dátum: 2006.01.18 13:30:30 »
Idézetet írta: "szazketto"
a muszer az mar kemenyebb dio, de abban is LEDek vannak. Feher LED letezik termeszetesen, par forint az ara ezeknek...
Itt van meg a tobbi atalakitas is: http://mitglied.lycos.de/tbacid/ts/s10.htm

Ezt a linket közben megtaláltam én is, a fickó főoldaláról elérhető. (A középkonzolt viszont nem találtam kilinkelve...)

Azért kérdeztem, hogy mennyibe kerülhetnek a LED-ek, mert a középkonzolos leírásból nem igazán derül ki, hogy ezeket foglalattal együtt, vagy az nélkül kell-e vásárolni (azaz egybe van-e építve a foglalattal a LED). Nem nagyon értek a témához, de el tudom képzelni, hogy ilyen megoldás legyen a kocsiban. Ha speckó foglalatos LED-et kell venni, akkor nem biztos, hogy bármelyik szaküzletben adnak pont Corolla középkonzolba passzolót.

A rádió sem lenne egy egyszerű menet...

Egyébként keresgettem pár helyen különféle kiegészítőket, és ezt találtam a toyoshop.nl-en:



Egész jó, úgy néz ki, nem kell fúrni, aztán erre költözhet a PDA, telefon, iPod, akárni.

pikpak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #430 Dátum: 2006.01.18 14:11:17 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Pl. Bárdi auto, vagy Tungsram vagy Osram márkabolt Tungsram Megalight +50 vagy Osram SilverStar ez is +50% fényű - és párban cseréld! -de bármely nagyobb autósbolt, Homashita... tart izzókat, a tompított H7-típus!


Kösz, megpróbálok azért készletet, de izzó is tökéletes.

qgezol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Fékek
« Válasz #431 Dátum: 2006.01.18 14:34:36 »
Sziasztok!
'98-as Corolla fékek ?Km-t bírnak a cseréig véleményetek szerint?
Köszi :bye:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Fékek
« Válasz #432 Dátum: 2006.01.19 00:25:00 »
Idézetet írta: "qgezol"
'98-as Corolla fékek ?Km-t bírnak a cseréig véleményetek szerint?

Üdv.
Erre nem lehet válaszolni, ez nem km-hez van kötve, mint a vezérműszíj/lánc, hanem, amikor elkopott, akkor kell cserélni. Ha nagyon visít fékezéskor, vagy ráz, akkor már aktuális, de magad is megnézheted, hogy van-e még a betétben kopóréteg!
music     

mamacs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #433 Dátum: 2006.01.19 07:30:21 »
:szomoru: Hello Mindenki,

Sajnos új témát nem nyithatok, mert új vagyok??? (ezért lettem új)
Ezért hozzászólás formájában kérem, hogy segítsetek, ha tudtok.
Az esőérzékelő által vezérelt szakaszos ablaktörlés (gondolom, csak tiszta vízzel tesztelték)  katasztrófálisan működik és a szervízben nem tudják megoldani, hogy a régi, jól beváltra alakítsák. Az autó egy Corolla Verso Sol 2D 2005. márciusi. 46000 km van benne, tehát használom. Több tucat autót használtam már, évi 50-60 ezer km megtételével, de ez megszokhatatlan. Néha egy csepp esőre is folyamatosan száguld, máskor vizesre sem akar elindulni. A szervíz szerint tökéletes és nem lehet átalakítani. Több Toyotás ismerősöm is küzd a problémával..
Aki tud valami ötletet, megköszönöm.

Üdv
Csaba
csaba

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #434 Dátum: 2006.01.19 08:00:56 »
Idézetet írta: "mamacs"
Az esőérzékelő által vezérelt szakaszos ablaktörlés (gondolom, csak tiszta vízzel tesztelték)  katasztrófálisan működik és a szervízben nem tudják megoldani, hogy a régi, jól beváltra alakítsák.

Üdv a fórumon!

Sajnos nem is lehet átalakítani, ez tény (vagy annyiba kerülne, hogy hátast dobnál az összegtől).
A működés pedig ilyen :(  Meg kell szokni, sajnos nincs más megoldás. Bár van akinek jól működik, alapvetően mindenki panaszkodik.

Üdv
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D