Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2934170 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #285 Dátum: 2005.12.03 21:37:46 »
Tudja valaki, hogy mennyi ablakmosó folyadék kell a 2000-es Liftback-be?
(Nálam egy év alatt nem fogyott el, de most szervíz előtt szeretném feltölteni. Inkább, mint ők. ;-) )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #286 Dátum: 2005.12.04 10:59:45 »
Idézetet írta: "afekete"
Tudja valaki, hogy mennyi ablakmosó folyadék kell a 2000-es Liftback-be?
(Nálam egy év alatt nem fogyott el, de most szervíz előtt szeretném feltölteni. Inkább, mint ők. ;-) )

Pontosan nem tudom, azt meg pláne nem, hogy mennyi van most benne... :) Az enyémbe alaphangon belement ~3litykó, és még nem is volt üres, így én 4l-re saccolom...
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

SzLaszlo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Üzemeltetési kézikönyvet, műszaki leírást keresek -
« Válasz #287 Dátum: 2005.12.04 12:16:32 »
Tiszteletem Mindenkinek!

A hozzászólásom mellett talákható képnek 1990-es évjáratú Toyota Corolla 1.3B XL Sedan típusú autómat választottam.

Nem véletlenül.

Ehhez az autóhoz keresek - lehetőleg magyar nyelvű - üzemeltetési kézikönyvet, műszaki leírást, pontos szakkönyvet.

Hűtő leengedés-feltöltés, motorolaj csere, lég-, olaj-, és benzinszűrőcsere, gyertyacsere, villamoshálózat feltétlenül legyen benne. Persze érdekel minden.

(Átvertek egy szervízben, mostantól magam csinálom a karbantartásokat).

Akinek van ilyen, kérem jelentkezzen. Fizetek is érte, természetesen.

A többit megbeszéljük priviben, telefonon vagy e-mail-ben.
dvözlettel:

László

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Üzemeltetési kézikönyvet, műszaki leírást keres
« Válasz #288 Dátum: 2005.12.04 12:27:01 »
Idézetet írta: "SzLaszlo"
Tiszteletem Mindenkinek!

A hozzászólásom mellett talákható képnek 1990-es évjáratú Toyota Corolla 1.3B XL Sedan típusú autómat választottam.

Nem véletlenül.

Ehhez az autóhoz keresek - lehetőleg magyar nyelvű - üzemeltetési kézikönyvet, műszaki leírást, pontos szakkönyvet.

Hűtő leengedés-feltöltés, motorolaj csere, lég-, olaj-, és benzinszűrőcsere, gyertyacsere, villamoshálózat feltétlenül legyen benne. Persze érdekel minden.

(Átvertek egy szervízben, mostantól magam csinálom a karbantartásokat).

Akinek van ilyen, kérem jelentkezzen. Fizetek is érte, természetesen.

A többit megbeszéljük priviben, telefonon vagy e-mail-ben.

Szia!
Üdv itt!  :vezetes:
Szerintem eredeti könyveket nem nagyon fogsz találni, de sokat segít az "Így csináld" könyvsorozat (asszem Maróti könyvkiadó), itt minden fortély le van írva... De ha a gyertya-olaj-szűrő... cseréhez kéne a könyv, akkor érdemes inkább ismerős szerelőhöz vinni, mert ezek szvsz könyv nélkül is mennek... :)  :hmm:
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

SzLaszlo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #289 Dátum: 2005.12.04 16:45:19 »
Szia PLacc!

Nagyon köszi a tippet! Én a Műszaki kövnyvkiadónál probálkoztam; persze semmi. Meg fogom nézni a Maróti kínálatát.

Ismerős szerelő, sajnos, nincs. Akit meg ismerek, annak azért nem adom oda a kocsit, mert ismerem :kacag:

-------------

Ha valaki másnak van egyéb tippje, ötlete, esetleg könyve, leírása, kérem írjon.

THX!
dvözlettel:

László

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #290 Dátum: 2005.12.04 17:08:20 »
Idézetet írta: "SzLaszlo"
Ismerős szerelő, sajnos, nincs. Akit meg ismerek, annak azért nem adom oda a kocsit, mert ismerem :kacag:

Ha kell olcsón dolgozó, végletekig megbízható szerelő, szólj...  :kacsint:

Egyébként meg:
http://www.maroti.net/products/category_84.html?&page=3
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

SzLaszlo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #291 Dátum: 2005.12.04 18:41:29 »
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "SzLaszlo"
Ismerős szerelő, sajnos, nincs. Akit meg ismerek, annak azért nem adom oda a kocsit, mert ismerem :kacag:

Ha kell olcsón dolgozó, végletekig megbízható szerelő, szólj...  :kacsint:

Egyébként meg:
http://www.maroti.net/products/category_84.html?&page=3



Köszi, de Csongrád megyében vagyok, sztem távol vagyunk egymástól  :kacsint:

Azért a szándék a fontos. Vannak még jó emberek  :?:

Megnéztem a Marotit is, de vegyesek a tapasztalataim. A weblap siralmas, mert az angol össze-vissza keveredik a magyarral. A regisztráció gyorsan ment, de amikor rákerestem a "Toyota Corolla" szóra és a talátatoknál rákattintottam egy-egy termékre, ezt a hibaüzit kaptam: "Ehhez a kategóriához nincs termék hozzáadva".

De nem adtam fel! Írtam nekik mailt, megmondtam, mi bajom, mit keresek. Ha van valami érdemi infó, megosztom veletek is, hogy Ti már könnyebben boldoguljatok.

Még1x köszi mindent! Tényleg!  :nagymosoly:
dvözlettel:

László

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #292 Dátum: 2005.12.04 21:29:56 »
Idézetet írta: "afekete"
Tudja valaki, hogy mennyi ablakmosó folyadék kell a 2000-es Liftback-be?
(Nálam egy év alatt nem fogyott el, de most szervíz előtt szeretném feltölteni. Inkább, mint ők. ;-) )

Na akkor megválaszolom magamnak: 5 literes. (Szóval a 4 liter nem volt rossz tipp.)
Már majdnem üres volt - nem láttam oldalról benne vízszintet - és így egy pici maradt az 5 literes flaskában.
(-40 fokost vettem, de a Coraban. Remélem azért -20 fokot kibír majd.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #293 Dátum: 2005.12.05 01:47:22 »
Idézetet írta: "afekete"
Na akkor megválaszolom magamnak: 5 literes. (Szóval a 4 liter nem volt rossz tipp.)
Már majdnem üres volt - nem láttam oldalról benne vízszintet - és így egy pici maradt az 5 literes flaskában.
(-40 fokost vettem, de a Coraban. Remélem azért -20 fokot kibír majd.)

Nyitott kapukat döngetek, de nyugodtan vedd meg az 5 literest, előbb-utóbb el fog fogyni - de amilyen csapadékos idő van mostanában,  nem fog rajtad maradni...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #294 Dátum: 2005.12.05 11:18:01 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "afekete"
Na akkor megválaszolom magamnak: 5 literes. (Szóval a 4 liter nem volt rossz tipp.)
Már majdnem üres volt - nem láttam oldalról benne vízszintet - és így egy pici maradt az 5 literes flaskában.
(-40 fokost vettem, de a Coraban. Remélem azért -20 fokot kibír majd.)

Nyitott kapukat döngetek, de nyugodtan vedd meg az 5 literest, előbb-utóbb el fog fogyni - de amilyen csapadékos idő van mostanában,  nem fog rajtad maradni...

Az előző 5 liter egy évig bírta. (Illetve most se fogyott el, csak viszem kötelezőre és nem akarom, hogy a szervíz töltse fel.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #295 Dátum: 2005.12.06 15:52:23 »
Idézetet írta: "afekete"
Tudja valaki, hogy mennyi ablakmosó folyadék kell a 2000-es Liftback-be?
(Nálam egy év alatt nem fogyott el, de most szervíz előtt szeretném feltölteni. Inkább, mint ők. ;-) )


Egy év alatt nem fogyott el? :mivan:  ... 5 literes? Hümm... az enyém 2 literes /2 és fél/, de nekem 2 havonta fel kell töltenem. Föleg összel. Ilyenkor havonta megy bele a 2 lityó.
Igaz mindenap 100Km tele kamionnal. Nyomják felfelé a sarat ezerrel az aszfaltról. Ha esik az essö az jobb, de ha nedves az aszfalt, akkor az halál... 10 percenként telemegy a szélvédö.
Hümm.. lehet hogy be kéne szerelnem egy 3 literes póttartályt  :nagymosoly:
Kanizsa-Zeg út mindörökké!  8)
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #296 Dátum: 2005.12.06 16:03:33 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Ha esik az essö az jobb, de ha nedves az aszfalt, akkor az halál... 10 percenként telemegy a szélvédö.
Hümm.. lehet hogy be kéne szerelnem egy 3 literes póttartályt  :nagymosoly:
Kanizsa-Zeg út mindörökké!  8)

Na ilyen nekem talán kétszer fordult elő. Jellemzőbb, hogy vársoban megyek vagy még inkább kis forgalomban. Szóval nincs igazán aki felverje általában a szélvédőmre a sarat. Esőben meg minek? Szóval az én esetem nem szokványos.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #297 Dátum: 2005.12.06 16:10:43 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Dragon79"
Ha esik az essö az jobb, de ha nedves az aszfalt, akkor az halál... 10 percenként telemegy a szélvédö.
Hümm.. lehet hogy be kéne szerelnem egy 3 literes póttartályt  :nagymosoly:
Kanizsa-Zeg út mindörökké!  8)

Na ilyen nekem talán kétszer fordult elő. Jellemzőbb, hogy vársoban megyek vagy még inkább kis forgalomban. Szóval nincs igazán aki felverje általában a szélvédőmre a sarat. Esőben meg minek? Szóval az én esetem nem szokványos.

Jaja.. gondoltam, hogy kisebb az igénybevétel.  :kacsint: Esőbe én se használom - bár attó lfügg mennyire esik. Mer' ha csak szemerkél akkor a sarat nem birja lehúzni. Bö essöben meg mire beérek dolgozni, le is van mosva a kocsi, mer' a kamionok ezerel csapják a vizet. Csak induláskor le kell locsolni samponnal a kocsit. :nagymosoly:  :nagymosoly:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
ABS?
« Válasz #298 Dátum: 2005.12.07 16:07:10 »
Csákány! Egy furcsa kérdés:

Az én autómba (lásd a mellékelt képet  :pofa:  amúgy 95-ös Corolla XLi) szereltek ABS-t? Mert most éppen ezt kérdezte töllem egy újdonsült toyota tulaj /egyböl reklámoztan neki az oldalt  :kacsint: / akinek ugyan ilyen kocsija van, és ö is észlete nyomait a kocsijában, és eszembe ötölött, hogy én is láttam valmi dobozt az kesztyütartó alatt /mikor riasztót szereltem/ amin ABS felirat volt.
Ennek ellenére egyik autó sem mutat ABS-es jeleket erös fékezéskor, és a kerek is megcsúsznak.

Most akkor van benne vagy nincs? Vagy csak a fele?  :nagymosoly: Vagy rossz?  :hmm: Vagy megy valahová... :nyelv:
Én anno azzal jegeltem a témét, hogy biztos csak extra, és és nem mindent szereltek be... pfff... de lehet hogy ez is hülyeség. :hipnozis:

Ha hülyeséget kérdeztem, elnézést, de nem értek hozzá, és nem tudjuk hova tenni a dolgot. Köszönjük a felhomályositást!  :kacsint:
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #299 Dátum: 2005.12.08 14:24:18 »
csak eccerüen tudok válaszolni ha a müszerfalon  nem látsz ABS piktogramot ami világit gyújtáskor akkor nincs ABS
 :nana:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002