Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2933677 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1980 Dátum: 2008.05.25 20:40:21 »
Idézetet írta: "Benedek"
Tungsram megalight plus....utána nézek!


Szerintem mindenki leírta a pro és kontra érveit az izzókkal kapcsolatban. Véleményem szerint egy kocsi fenntartási költségei mellett minimális az az összeg, ami az árkülönbözet egy hagyományos izzó, és egy emelt fényû közt.
Én már egyszer az elõzõ autómban használtam Tungsram Megalight Plus-t, nekem bevált, ajánlani tudom bárkinek.  Igen jó az ár/érték aránya. Én most meg is rendeltem a pár izzót a vaterán (amirõl már írtam korábban), így elvileg kb 2.350.-FT-omba fog kerülni. Eredetileg Toyota Optibright-ot akartam venni, de mindennek van határa, 9200Ft-ot elvbõl nem adok ki egy pár emeltfényû izzóért.

SESU

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1981 Dátum: 2008.05.25 20:48:49 »
Idézetet írta: "Ákos2004"
Normál esetben nem "vékony" az 5w30, mivel a gyári elõirás szerint ez javasolt, pl. az enyémbe is ez van. Persze, ha olyannal találkozunk, hogy eszi a motor az olajat, fel kell menni vastagabb olajra. De normál esetben OK az 5w30.


A gyár nem javasol semmiféle viszkozitást, csak az olajra vonatkozó minimális teljesítményszintet írja elõ (lásd használati utasítás). Az ajánlott viszkozitás inkább éghajlatfüggõ.

Mo-n jó kompromisszum az 5w40. Szerintem :pofa:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1982 Dátum: 2008.05.25 21:13:01 »
A kezelési kézikönyvben van az ajánlás, egy elég egyszerû ábra segítségével:
4félét ajánlanak, az 5w30-os hasáb mögé van írva, hogy ajánlott. Az 5w30 minusz29-tõl plusz 38fokig ok, vagyis a legszélesebb tartományban. Továbbá a vastag fekete szöveg alatta:
"Ajánljuk, hogy SAE 5w30 viszkozitású olajat használjon... stb
Tehát a kezelési kézikönyv az 5w30-at ajánlja.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1983 Dátum: 2008.05.25 21:51:18 »
VVTi kézikönyvében bennevan az ajánlás is, 5w-30

Izzó ügyben a gagyi utánzatok 8-10e km után kiégnek, a Tungi Megalight meg az Osram Silverstar ami 25e km körül bír.
Ha ugyanezen márkákból a 100W-os darabot megveszi valaki, az meg örök életû (40-50e km) a fénye is nagyobb, csak a lámpatestnek, meg a vezetékeknek adott terhelés is több.

Én Xenonra szavazok!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1984 Dátum: 2008.05.25 23:12:19 »
Idézetet írta: "Ákos2004"
Szia! Ha az 5w30-at eszi, rakj bele vastagabb olajat. Az is elképzelhetõ, hogy a 15w40-et nem fogja enni.
Az enyémbe is 60ezer van, és az 5w30-at tettem bele, majd ha lemegy 1-2ezer km-t, megnézem, van e olajfogyasztása.


Sõt rakjon bele zsírt, mert azt meg majd úgyse eszi!  :nagymosoly:
Nekem a kb. 15000 km alatt nem evett meg egy litert a 0W-30-as olajból. Nem fogok bele soha 15w-set rakni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1985 Dátum: 2008.05.25 23:14:38 »
Idézetet írta: "b.c."
szerintem  az 5W-30 nagyon vékony ebbe a gépbe, még azzal együtt, hogy VVTi-s.
Próbáld meg az 5W-40-et,  mielõtt bármi komolyabb beruházást tervezel!!!

Szerintem azért annyira nem "vékony" olaj bele. Az elõbb írtam nekem mennyit fogyaszt ez a motor a 0w-30-ból. (Használat: kb. fele országút, fele város, rövid utak - télen be se melgszik a motor.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1986 Dátum: 2008.05.26 17:49:24 »
Hali!
Van még egy az izzókkal kapcsolatos kérdésem.
Ha ledet szereltek be a helyzetjelzõ foglalatba akkor feszültségszabályzót javasoljátok vagy nem? (a hosszabb élettartam elérése érdekében)
Nos nekem meg van a szabályzó,csak a szerelést úgy lehet megoldani,hogy a + - kábelt párhuzamba kötjük az ellenállással.Ez idáig tiszta sor.Csakhát a szerelést ilyen csiptetõs...elnyírós módszerrel lehet megoldani és attól félek elnyírja a vezetéket. Vagy ha sikerül is csatlakoztatni akkor évek mulva elkorrodál a szerelés helyén a vezeték amit nem nagyon akarok.
Akinek van ilyen beszerelve az írjon légyszi,hogy mennyit bír,szabályzóval vagy nélküle!

Köszi az infót elõre is!
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1987 Dátum: 2008.05.26 19:37:07 »
Nekem 2évet volt bent a Coriban LED helyzetjelzõ, most a polcon várja az új autót :wink:  én nem nyírbálnám meg a gyári vezetékeket... :roll:

Nem szabad a legolcsóbbat megvenni, mert az jó ha kibír 3hónapot...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1988 Dátum: 2008.05.27 09:00:06 »
LED a helyzetjelzobe? Az meg mire jo? A fenyet nem latod (mert a tompitott a lenyeg), vagdosod a gyari vezeteket, es raadasul meg hamarabb is kieg? Megeri valamiert?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1989 Dátum: 2008.05.27 10:02:59 »
Optikáról hallottál már? A gyári vezetéket meg nem kell vagdosni, egy normális LED-es izzó pedig éveket kibír...

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1990 Dátum: 2008.05.27 19:48:07 »
Fúú szerintem nagyon állati frankón néz ki a led világítás!!!! Próbáld ki ,majd meglátod mekkorát mutat.
Én soha nem szerettem helyzetjelzõt használni,na de ez egy csapással megváltoztatta a véleményem.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1991 Dátum: 2008.05.27 20:03:39 »
Öreg faterom megpadkázta a csili-vili makulátlan felniket. Egy világ omlott össze bennem. Egyszerûen, ahogy öregszik, képtelen normálisan vezetni és 2 hónapja van meg a felni, nyomatékosan felhívtam a figyelmét de mindig lecsitított hogy tud vezetni vigyáz rá, hát most megtörtént az öreg odaküldte a padkának. Engem nagyon  zavar és egy világ omlott össze bennem.
Arra lennék kíváncsi, miféle javítási módok vannak? gondolom lehet újra fújni vagy ilyesmi. persze a peremvédõs gumi lenne az igazi megelõzésére de mindegy. de mikor már megtörtént mit lehet? úgy néz ki, mintha a patkány megrágta volna a szélét :'(
                                                                                                                                                   

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1992 Dátum: 2008.05.27 20:26:54 »
Hali!
A téma ismerõs...mármint patkázás ügyben.Engem a nyugati elõtt a magas patka (ami be volt fordulva,de nem kicsit) intézte el a felnimet szerencsére csak horzsolás szinten.
Tudni kell,hogy cróm színû "OZ" felnim van....nagyon ideges lettem :robbanfej:   Bezzeg a dácsiával amíg megvolt egyszer sem horzsoltam meg a rozsdás kerekeit!  :hmm:
Vittem az autót a felniklinikára...na az nem volt egy egyszerû eset.Ezüst spray -vel akarta tükrözni,rájavítani. :hipnozis:   Na húzás onnan!  :vezetes:
Majd Cegléden egyeztettem idõpontot egy ajánlott fényezõvel,aki szuperul megcsinálta.Kb 2.hetet kellett várnom a festékre amivel telibe fényezte az egészet.Volt egy olyan küllöm amin egy rádiusz is megsérült.Ezt kigittelte,majd alapozta és fényezte. :10:
Idén nyáron lesz az esetnek 2.éve és az eltérés a többi felnihez viszonyítva szinte észrevehetetlen, nem fakult semmit.
Tehát én az újrafényezést javaslom,nekem ez bevált.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1993 Dátum: 2008.05.27 20:29:10 »
Ja, 5000 forintomba került két éve.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1994 Dátum: 2008.05.27 21:07:04 »
Köszi. Tehát akkor a fényezõ lehet a megoldás sejtettem. Csak most nem tudom van-e értelme, az egészet újra fújni miatta, mert gondolom azt a kis részt nem csinálja meg. Nagyon bosszant amúgy a dolog az öreg állandóan ha együtt mentünk valahova mondogatta hogyan parkolok messze a padkától, hogy kanyarodok - általában nagy ívben, mert nagyobbat is szoktam vezetni, másrészt meg félek hogy a hátulja elkapja.

http://kepfeltoltesek.tvn.hu/kepek/cori.jpg Ez a kocsi full alap felszereltség, semmi külön xtra, szinte egyedül a felni az amit az öreg választott  és annak nagyon tudtam benne örülni  de már annak se :( ilyen volt.. anno mondtam is neki jó lesz az acélfelni de á, hogy néz az ki...és ezt vette. véleményem szerint pedig jobb egy acélfelni mint egy szétpadkázott gizda alu.