Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2933669 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1965 Dátum: 2008.05.24 20:34:54 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
Olyan olajat szoktam belerakni.
A könyv szerint a 15W-40 tõl a 0W-40-ig minden jó.
Kimondottan az 5W-30/40-es olajat ajánlja. Én most is olyat raktam bele.  :figyellek:

(A szervízbe (fateréba, de az ugyan ez) 5W-40-es Magnatec-et raknak... Én is ezt viszem oda, a szerelõ azt sem tudja, hogy melyik az övék, meg a mienk, mert õk is full-ra ugyan azt a cuccot nyomják bele.)



Szia! Ha az 5w30-at eszi, rakj bele vastagabb olajat. Az is elképzelhetõ, hogy a 15w40-et nem fogja enni.
Az enyémbe is 60ezer van, és az 5w30-at tettem bele, majd ha lemegy 1-2ezer km-t, megnézem, van e olajfogyasztása.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1966 Dátum: 2008.05.24 22:12:33 »
Sziasztok!
A kérdésem az lenne,hogy ti milyen izzókat használtok,ill. milyet javasoltok? Ugyanis ma délután kiégett az emeltfényû optis izzóm .Szereintem kb. egy évet bírt ki és volt vagy 6.ezer Ft. !!!????  :sniper:
(még meg vannak az eredeti izzók,lehet hogy jobban járok ha azokat teszem vissza)
Xenonos tapasztalatokat is osszatok meg légyszi,mert érdekelne!

Köszi!
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1967 Dátum: 2008.05.24 22:22:28 »
Szia! Én Philips emeltfényût használok immár több, mint egy éve, elõtte Tungsram volt, az egy évet bírt. Ennek is, annak is kicsivel jobb fénye volt mint a gyárinak (nem nehéz). A Tungsram nagyon olcsó volt (1600/pár) és tök korrekt, a Philips drágább, bízom benne, hogy esetleg tovább is tart!
Xenonról itt sokaknak jó tapasztalata van (pl Peti, Trotter, Tamás...) csakhát ugye az utólagos átalakítgatás nem kóser, és nem tudom, hogy mennyire fognak a dologra ráugrani a rend éber õrei :szemforgat:
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1968 Dátum: 2008.05.24 22:53:30 »
Idézetet írta: "Benedek"
Sziasztok!
A kérdésem az lenne,hogy ti milyen izzókat használtok,ill. milyet javasoltok? Ugyanis ma délután kiégett az emeltfényû optis izzóm .Szereintem kb. egy évet bírt ki és volt vagy 6.ezer Ft. !!!????  :sniper:
(még meg vannak az eredeti izzók,lehet hogy jobban járok ha azokat teszem vissza)
Xenonos tapasztalatokat is osszatok meg légyszi,mert érdekelne!

Köszi!


Üdv!
Az enyémbe Optibright+50%-os izzó van, pont a héten égett ki a bal oldali, és kicseréltem az izzókészletemben lévõ hagyományosra. Mivel a SOL lámpája mindig ég, így azért gondolom gyakrabban égnek is ki elvileg.
Én is gondolkodom erõsen, hogy milyen izzót vegyek. A márkaszervizben jelenleg 7.800.-Ft 1pár optibright, ami nem olcsó:(
A korábbi autómban Tungsram Megalight Plusz-t használtam, így erõsen gondolkodom azon is. A bótban kb 4500Ft/pár a vatera/teszvesz helyeken meg 2000Ft+postaköltésg cca 300Ft -ért meg az utalási díj-ért árulják.
Így a 2500Ft vs 7800Ft elgondolkodtató.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1969 Dátum: 2008.05.25 10:01:46 »
Köszi a válaszokat!
Úgy látom az optis izzók mehetnek a sunyiba....kipróbálom a Philipset. Asszem 5780 a készlet ára.
http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=product&ps_id=26929&category=3346,3256#;
5' - Corolla HB.  1.4 sol

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1970 Dátum: 2008.05.25 10:55:43 »
Én már kinõttem ezekbõl az un. tuning izzókból. Mindegyiknek úgy emelt a fényereje, hogy 20% plusszért cserébe 1/3-a az élettartama.  :idea:

Megveszed 5-6.000-ért, nem biztos, hogy jobban is világít, mint a normál, és max a felét bírja.
H7-ból egy sima autós vagy izzós boltban kapsz egy Tungsramot 1.200-ért. Abból 2, 2.400, de az még mindig fele drága, az 5-6.000-esnek. És szerintem sokkal tovább fog égni.

A másik, amivel vadítják a népet, hogy dizájnos a doboz, rá van írva, hogy "silver, extra, ultra, premium, xenon-look, xenon, blue, stb", de nem világít szépen.
Mindegyik a xenon-t próbálja utánozni, de az összhatás ezektõl nagyon gagyi lesz. Látszik, hogy nem xenon, csak az akar lenni. Mellesleg a xenon is 20k-ért elérhetõ már, ha arra izgul az ember.

Én is régen, még pár évvel ezelõtt kisérleteztem az "extra tudású" izzókkal, de rájöttem, hogy hamar kiégnek, drágák, a színezettek gagyik. Azóta mindig a síma Tungsram vagy Philips izzókat veszem meg 1.000-1.500-ért. Nekem tovább bírták a símák, elmentek olyan 30.000 km-t.  :figyellek:

De persze mindenki maga tudja, hogy mi éri meg. Én ha nem vagyok megelégedve a fénnyel, akkor berakok egy xenon szettet utólag, JÓL BEÁLLÍTVA.
Nem zavarja a szembejövõt akkor és én is jól látok vele. A zsaruk meg nem kötnek érte, még konkrét esetet nem hallottam, hogy lett volna belõle gond.
Csak mûszakira kell visszaalakítani, de az kb 10 perc, mert csak a régi izzó kell visszatenni, meg átdugni 2 kábelt...

A faternek én építettem be a xenont, azóta is elégedett vele a család, tökéletesen mûködik eddig. Kopp, kopp.
Egyszer sem volt vele eddig problémája, sesem szóltak miatta. Amúgy fél Pest már utólagos xenonnal jár, nem lenne ennyire elterjedt, ha a zsaruk ugranának érte. Õk most a sebességméréssel vannak nagyon elfoglalva.

Barátsággal,
Barna

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1971 Dátum: 2008.05.25 11:41:35 »
Szerintem nem szabad összekeverni a xenon-utánzat, meg mindenféle színû gagyi izzókat, a mai modern emeltfényû halogánizzókkal. A biztonság, jó látási viszonyaok megteremtése céljából én mindenképp az emelt fényû izzók mellett teszem le a voksomat. Nem véletlen, hogy az összes nagy izzógyártónak van ilyen izzója, sõt, még a Toyota is az optibright+50%-ost árulja.
Ismétlem, a no-nameg xenonutánzat nem egyenlõ a nagy márkák emelt fényû izzóival.
Én Tungsram megalight plus-t fogok venni.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1972 Dátum: 2008.05.25 11:48:23 »
Tungsram megalight plus....utána nézek!
5' - Corolla HB.  1.4 sol

SESU

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1973 Dátum: 2008.05.25 11:57:52 »
Idézetet írta: "dezsox"
Üdv!

2000-es COROLLA-ban megadta magát a gyári magnó. Elment az FM sáv, állítólag típushiba, és nem javítható
(Kossuth rádiótól még a csend is jobb! :rolleyes: )
Gyári fejegységet keresek, de bontókban nagyon ritkán fordul elõ.

Ha van valakinek egy mûködõ, és meg kíván szabadulni tõle, esetleg vevõ lennék rá!


Végigpróbáltad az FM1 FM2 FM3 csatornákat is?

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1974 Dátum: 2008.05.25 12:00:28 »
Idézetet írta: "Ákos2004"
Szerintem nem szabad összekeverni a xenon-utánzat, meg mindenféle színû gagyi izzókat, a mai modern emeltfényû halogánizzókkal.

Van különbség, aláírom, de élettartamban tapasztalatom szerint az emeltfényû izzók alul maradnak a normál izzók mellett. Mellesleg ár/érték arányukat tekintve nagyon drágák. És a silver színû fény pl nekem vicces. Hogyan lehet egy fény színe ezüst?! Mindamellett a dobozán is ott van, hogy 100% design. Erre mennek itt rá.

Idézetet írta: "Ákos2004"
A biztonság, jó látási viszonyok megteremtése céljából én mindenképp az emelt fényû izzók mellett teszem le a voksomat.

Én meg az utólagos xenon szett mellett, ha már gyárilag nincs a kocsiban. Az 50x jobb az emeltszintû izzóknál a biztonság és a jó látási viszonyok tekintetében.

Idézetet írta: "Ákos2004"
Toyota is az optibright+50%-ost árulja.

Az, hogy a  :toy: mit árul az attól is függ, hogy éppen ki az a beszálító aki a legolcsóbban adja az izzóját. Nem hiszem, hogy minõségi szempontokat annyira vennék figyelembe, mint az árat. Ha a Philips csodaizzója lenne olcsóbb a Toyotának, akkor azt árulnák tripla haszonnal.

A gyári izzó a fater kocsijában relatíve hamar kiégett és szarul is világított. (Annyi hozzátartozik, hogy nem emléxem rá, hogy milyen márkájú izzó volt benne gyárilag.)

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1975 Dátum: 2008.05.25 12:11:34 »
Itt tartom a kezemben az eredeti, még japánban szerelt autóm izzóját.
OSRAM 64210L GERMANY w4B2  - feliratok szerepelnek rajta ha jól olvasom.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

dezsox

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1976 Dátum: 2008.05.25 16:30:10 »
Idézetet írta: "SESU"
Végigpróbáltad az FM1 FM2 FM3 csatornákat is?

Mindent próbáltam, antenna is rendben.  :szemforgat:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1977 Dátum: 2008.05.25 19:33:14 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "barna.czukor"
Jah, és szerintetek érdemes még játszanom egy kört egy LM MoS2-es olajjal?
Most 5W-30-as Castrol Softec TXT van benne.

Szerintem olyan olajat tegyél bele, amit a könyv elõír.
 :kacsint:

szerintem  az 5W-30 nagyon vékony ebbe a gépbe, még azzal együtt, hogy VVTi-s.
Próbáld meg az 5W-40-et,  mielõtt bármi komolyabb beruházást tervezel!!!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1978 Dátum: 2008.05.25 20:27:31 »
Idézetet írta: "b.c."

szerintem  az 5W-30 nagyon vékony ebbe a gépbe, még azzal együtt, hogy VVTi-s.
Próbáld meg az 5W-40-et,  mielõtt bármi komolyabb beruházást tervezel!!!


Normál esetben nem "vékony" az 5w30, mivel a gyári elõirás szerint ez javasolt, pl. az enyémbe is ez van. Persze, ha olyannal találkozunk, hogy eszi a motor az olajat, fel kell menni vastagabb olajra. De normál esetben OK az 5w30.

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1979 Dátum: 2008.05.25 20:40:13 »
Idézetet írta: "b.c."
szerintem  az 5W-30 nagyon vékony ebbe a gépbe, még azzal együtt, hogy VVTi-s.
Próbáld meg az 5W-40-et,  mielõtt bármi komolyabb beruházást tervezel!!!


Nem hiszem, hogy itt sokat számítana az olaj, itt sajnos konstrukciós hiba van. Szar a lehúzógyûrû, amint azt a cartársak mondták.

A faterébe mindegy, hogy milyen olajat teszek, sosem fogyaszt mérhetõ mennyiségû olajat. Az enyébe meg mindegy, hogy mit teszek, akkor is fogy... :(

Na mindegy. Elõbb-utóbb úgyis el kell vinnem dugattyú-gyûrûzésre...

Ha ezzel kapcsolatosan vannak pontos infok (mi a pontos hiba oka, végleges javítása), akkor azt szívesen várom!

Üdv,
Barna