Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2933650 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1920 Dátum: 2008.05.16 11:44:14 »
Jaj, azt elfelejtettem megírni, hogy nem a gyári gumik voltak rajta. Hátul igen, de elõl asszem Bridgestone-t cseréltünk le. Amúgy nem voltak igazán kopottak még símán elmentek volna szerintem 20-30 e km-t De ha már lehetett alkudni akkor miért ne. Szóval nem voltak nullára futva. Amúgy a km biztos, hiszen ugyan abból a Toyota kereskedésbõl vették annak idején ahonna  én elhoztam. Megnéztem a számítógépen a szervíznyilvántartást, mikor mik voltak cserélve stb stb. Nem hiszem hogy bámi okoskodás lett volna. Arról nem is beszélve hogy abból a kereskedésbõl már elhoztunk 2 vadonat új Toyotát céges autónak. Nem hiszem hogy ***tak volna.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1921 Dátum: 2008.05.17 21:58:31 »
Idézetet írta: "Ákos2004"
Idézetet írta: "Czimtom"
Úgy van... Szerintem jó megoldás, ha esetleg Bp-i vagy, hogy leutazól vidékre és ott nézel szét autó ügyben. Pl kecskeméten van egy halom autókereskedés. És azért kisvárosokban jobbak az utak és talán jobban is vigyáznak az autóikra az emberek, arról nem is beszélve, hogy nyilván kevesebbet is mennek vele.

Ahogy nézegettem a kocsikat, Corollákból azért lehet jó autót kifogni, bár utána kell járni azért. Egyébként miért autóznának kevesebbet vidéken, mint Budapesten, mikor vidéken minden meszebb van? Vidéki autóval is rá lehet fázni. Szerintem ez a vidéki nyugdijas doktornõ elõzõ tulaj részben álom, részben meg a 8-10 éves esetleg mégidõsebb autóknál érdekes fõleg. Vidéken is vannak bõven baromi rossz utak.....mig egy bp.-i corolla 1700-2000es fordulaton megy, egy vidéki 3000-4000en is akár folyamatosan ugye. Elõnyök vannak itt is ott is.
Én budapesti magánembertõl vettem az autóm, személyes kontakt volt (nem kereskedõn át), nem idõs hanem 40év körüli volt a fazon, márkaszervizbe hordta, minden márkaszervizes eredeti számlát is odaadott. Nekem ennyi elég volt, persze azért márkaszervizben átnézettem.


Hát azért túl sok hátránya nincs a "vidéki" használatnak a nagyvárosival szemben. Minél nagyobb városban használnak egy kocsit, annál jobban kopik - egész egyszerûen a városi használat veszi a leginkább igénybe a technikát. Hirtelen egy tényezõt tudnék említeni, ami egy nagyobb városban elõnyös egy kisebbhez képest: ha hosszabb utakat mennek az autóval indítás után, akkor ugye nagyobb lesz az üzemmeleg motorral megtett táv aránya. Ez kétségtelenül jó dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
cori
« Válasz #1922 Dátum: 2008.05.18 12:09:12 »
Helloka Mindenkinek!

itt van egy kiszemelt auto
http://www.hasznaltauto.hu/2087220_toyota_corolla_1999

lemegyek megnezem nagyon valoszinu...
nem vagyok tisztaba az ertekevel, meger ennyit???
nem sok a km-er benne? ahogy latom suzuki markakereskedes gondolom leadta az elozo tulaj egy "vagany" uj suzukiert...
remelhetem hogy egy markaszervizben nem babralnak semmivel..??
szoval valami tanacs jol jonne...

vagy esetleg nem akar valaki megvalni egy 3 ajtos corollajatol  :D  :D  :D  ????


Üdv

Pityu

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1923 Dátum: 2008.05.18 13:35:29 »
Én csak arra reagáltam, hogy kár ilyen elõitéleteket felállítani, hogy vidéken egy neppertõl milyen jó autót venni. Én pl. nem kedvelem a neppereket, ezért is vettem magánembertõl autót. Mindenki mást preferál egy autóvásárlásnál.
Én mindig sokra tartottam, ha valaki - egy magánember - vállalja az arcát, nevét, munkahelyét, lakhelyét egy autóhoz. Murvás neppertelepre be sem megyek.
Azonos futásteljesítmény mellett jobb lehet egy vidéki autó, bár ha az a vidéki ember autópályázott 4000es állandó fordulaton mondjuk egy 1,4vvt-i-vel, hát az is igénybe veszi a motort.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1924 Dátum: 2008.05.18 14:38:31 »
Idézetet írta: "Ákos2004"
Én csak arra reagáltam, hogy kár ilyen elõitéleteket felállítani, hogy vidéken egy neppertõl milyen jó autót venni. Én pl. nem kedvelem a neppereket, ezért is vettem magánembertõl autót. Mindenki mást preferál egy autóvásárlásnál.
Én mindig sokra tartottam, ha valaki - egy magánember - vállalja az arcát, nevét, munkahelyét, lakhelyét egy autóhoz. Murvás neppertelepre be sem megyek.
Azonos futásteljesítmény mellett jobb lehet egy vidéki autó, bár ha az a vidéki ember autópályázott 4000es állandó fordulaton mondjuk egy 1,4vvt-i-vel, hát az is igénybe veszi a motort.


Sokkal, de sokkal kevésbé veszi igénybe, mint a város.

Olyat meg szerintem nem írt senki, hogy vidéken neppertõl milyen jó autót venni ;) ... Neppertõl alapban rossz dolog autót venni, tisztelet az eléggé ritka kivételnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1925 Dátum: 2008.05.18 15:29:14 »
Idézetet írta: "Ákos2004"

Azonos futásteljesítmény mellett jobb lehet egy vidéki autó, bár ha az a vidéki ember autópályázott 4000es állandó fordulaton mondjuk egy 1,4vvt-i-vel, hát az is igénybe veszi a motort.


Egy -viszonylag- állandó 4000es fordulat kategóriákkal kisebb igénybevétel egy motornak, mint a napi min. 2 hidegindítás, araszolgatás, néha kihúzatás, tehát egy átlagos városi használat...

Amit a futómû kap, arról meg ne is beszéljünk :roll:  továbbá itt egy karc ott egy leajtózás stbstbstb, én személy szerint szívesebben veszek vidékrõl autót, de a neppereket én is kerülöm, jóóó nagy ívbõl..........

Peti

  • Vendég
Re: cori
« Válasz #1926 Dátum: 2008.05.18 15:39:36 »
Idézetet írta: "nismo"
Helloka Mindenkinek!

itt van egy kiszemelt auto
http://www.hasznaltauto.hu/2087220_toyota_corolla_1999

lemegyek megnezem nagyon valoszinu...
nem vagyok tisztaba az ertekevel, meger ennyit???
nem sok a km-er benne? ahogy latom suzuki markakereskedes gondolom leadta az elozo tulaj egy "vagany" uj suzukiert...
remelhetem hogy egy markaszervizben nem babralnak semmivel..??
szoval valami tanacs jol jonne...


Ilyen árba nézegetve, én mindenféleképpen ráncfelvarrott E11-eket néznék, -szubjektív- annak sztem emészthetõbb az eleje, a belinkelt autóba én semmi olyat nem látok ami nagyon extra lenne :hmm:  a beárazás ehhez képest vastag, akkor már inkább ez, és ez legalább nem peros :roll:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1927 Dátum: 2008.05.18 16:12:16 »
Én még mindig nem látom a vidéki vs városi használat közti nagy különbséget. Egy falun élõ fazon is simán újraindíthat hidegindítással többször, vagyis a hidegindítások nem vidék-Bp függõk. Én pl. naponta 2X indítok hidegen: reggel munkábamenet, majd 8-9órát áll a melóhelymnél a kocsi, és hazafelé is kap egy hidegindítást.
A budapesti használat egyáltalán nem a folyamatos dugóban araszolásokból áll, persze mint minden, ez is egyénfüggõ. Viszont földesutakon nem használjuk.
A kihuzatást sem értem, mert én Budapesten soha nem szoktam kihuzatni, a fordulatszámom 1500-2000en van többnyire (míg az országúti 100-as autópályás 140es tempónál 3600-4000en állandóan), kigyorsításkor max 3000 - 3500.
Viszont országúti használatkor elõzésnél, na ott aztán ki van huzatva: vissza 3asba, és padlógáz: 5000es fordulat simán összejön.
Maradjunk abban, hogy azonos futásteljesítmény mellett nagyátlagban jobb egy vidéki autó, de ekkorát nem szabad általánosítani, mert a tulajdonos, a használója mibenléte perdöntõ: miként használta, mennyire autóértõ - autószeretõ ember, mennyire spúr az autójára stb.
Én pl. hideg motorral mindig óvatosan 1500-2000es fordulaton hagyom az autót bemelegedni, míg egy mûszaki analfabéta idõs vidéki doktornõ meg hidegen kinyomja a kocsi szemét, és agyonkínozza a kuplungot, én próbálom a legjobb olajat belerakatni, és idõben cserélni, ragaszkodom a légszürõ évenkénti cseréjéhez, meg úgy általában érdekel a kocsim mûszaki állapota. Akkor most kitõl érdemes autót venni? Ugy, hogy nem jó itt sem általánosítani?

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1928 Dátum: 2008.05.18 16:47:31 »
Idézetet írta: "Ákos2004"

Maradjunk abban, hogy azonos futásteljesítmény mellett nagyátlagban jobb egy vidéki autó, de ekkorát nem szabad általánosítani, mert a tulajdonos, a használója mibenléte perdöntõ: miként használta, mennyire autóértõ - autószeretõ ember, mennyire spúr az autójára stb.


Ebben maximálisan igazad van, az a perdöntõ ki használta s hogyan a kocsit, és ez az amit az életbe nem tudunk meg :wink: max következtetni lehet...

Én különben nagyon sajnálom hogy így elfajult az autó adás-vétel manapság :roll:  (más volt 3éve mikor eladtam/vettem) és marhára más most is, egyre rosszabb :?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #1929 Dátum: 2008.05.18 18:51:11 »
No comment:

&feature=related

Én azon kínlódok, hogy mûködjön ezek meg...... Áááááá! :turelmetlen:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1930 Dátum: 2008.05.18 20:38:45 »
Idézetet írta: "Ákos2004"
Viszont földesutakon nem használjuk.


Na, azért ne menjünk már ilyen messzire, hogy a vidéki autókat földesutakon használják :turelmetlen: ...

Tudod, hol mentem a Camryvel legutoljára földes úton? Budapesten! (Szénás utca.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1931 Dátum: 2008.05.18 20:39:11 »
Idézetet írta: "Peti"
Én különben nagyon sajnálom hogy így elfajult az autó adás-vétel manapság :roll:  (más volt 3éve mikor eladtam/vettem) és marhára más most is, egyre rosszabb :?

Miben változott az elmult 3év alatt? Én nem nagyon voltam sem vevõi sem eladói oldalon jelen, így nem tudom. Jelenleg nagyon nagy a túlkínálat, és emellett a hitelezés miatt sok ember nem meri bevállalni a használt autó kockázatát a hitelfelvevés kockázata mellé, így nem lehet túl egyszerû autót eladni, bár ha az illetõ kellõen körültekintõ bármely oldalon (eladi/vevõi), akkor nem lehetetlen egy jó adás-vételt összehozni.
Én azokat nem értem, akik felrakják az autóikat a használtauto.hu-ra, és csodálkoznak, hogy a kutya sem hívja fel õket. Miért nem csökkenti az árat? Mert ugye az árat nem az eladó, hanem a kereslet határozza meg.
Egyébként a Corollák (E12) árai (hogy a témánál maradjunk) nagyon kis szórást mutatnak. Amelyik meg extrémen kilóg árilag, ott valami nem OK.
Szóval én annyit tennék ehez a témához, hogy nem szabad mindenképp az olcsóbb autók után kajtatni, inkább vegyen az ember egy középre árazott, viszont gyanú nélküli, rendben lévõ példányt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1932 Dátum: 2008.05.18 20:42:14 »
Idézetet írta: "Peti"
Én különben nagyon sajnálom hogy így elfajult az autó adás-vétel manapság :roll:  (más volt 3éve mikor eladtam/vettem) és marhára más most is, egyre rosszabb :?


Én ebben eléggé bennevagyok jó másfél évtizede, és a helyzet épp fordítva van: javul :nana: ! Lehet, hogy nehéz elhinni, de tényleg így van. Az igazi, több darabból összetákolt romhalmazok, a kapitális átbaxások világa tulajdonképpen már elmúlt. Persze a helyzet ma is alapvetõen gázos - de hidd el, sokat javult.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1933 Dátum: 2008.05.18 22:58:58 »
Nem tudom :hmm:  akkor tán én reagáltam túl a dolgot, vagy lehet mert hitelre vitték az autót, azért tûnt ilyen nyögvenyelõsnek :roll:

De ne offoljunk itt tovább :wink:

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1934 Dátum: 2008.05.19 13:49:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Ákos2004"
Viszont földesutakon nem használjuk.


Na, azért ne menjünk már ilyen messzire, hogy a vidéki autókat földesutakon használják :turelmetlen: ...

Tudod, hol mentem a Camryvel legutoljára földes úton? Budapesten! (Szénás utca.)


Pont ezt akartam írni. Még a Dél-Alföldön is nagyságrendekkel jobbak az utak mint Bp 90%-án.
Arról nem is beszélve, hogy én sajnos kénytelen vagyok heti két napot az autóban tölteni a belvárosban. És ha egész nap menned kell akkor nincs mese a nap 80%-a araszolgatással telik el. Nem hinném hogy ennél bármi jobban igénybe venné a kocsit.
Másik példa: 4 évig használtam egy 2000-es C Corsat. Ebbõl kettõt otthon (Hmvhely) és kettõt itt Bp-n. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a Pesten töltött két év alatt valójában 4-et öregedett az autó.  
Azzal minden esetre egyet értek, hogy igazából attól függ egy jármû állapota, hogy ki használja és hogyan.  De ez sem mindíg igaz. Pl hidd el nekem miaóta meg van a kicsike óvom mint a hímes tojást, szó szerint. De nem tehetek róla, hogy egy nap legalább kétszer kersztül kell mennem az éles sarkon, majd Maglódi úton aminek a minõsége botrány!