Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2933681 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1905 Dátum: 2008.05.11 15:56:24 »
Idézetet írta: "nismo"
Es meg egy kerdes: az auto külföldröl származik....van valami tippetek mire figyeljek oda nagyon???

Elsõ körben mérjétek körbe az autót, mert kintrõl hozott autónál hatványozottan fennáll, hogy -korábban- sérülve lehetett, a korai vvti motorok csipegethetik a motorolajt...

A magnó cseréjéhez csak a középkonzolt kell megbontani, nem egy veszélyes mûvelet.

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1906 Dátum: 2008.05.11 17:15:34 »
Idézetet írta: "Peti"
a korai vvti motorok csipegethetik a motorolajt...


ezt hogy csekkoljam????
- eleg az ha allo helyzetben elrugom...es nem füstöl akkor jo???

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1907 Dátum: 2008.05.11 17:53:25 »
Idézetet írta: "nismo"
- eleg az ha allo helyzetben elrugom...es nem füstöl akkor jo???


Nem, annyira azért nem, esetleg nézd meg a motorolaj szintjét, bár az nem mérvadó :hmm:  mert lehet 1héttel elõtte öntöttek rá, akkor passz :roll:  talán a kipuf kormosabb a kelleténél...

Olyan szinten nem eszi, hogy egybõl kibukjon, ezt inkább a user veszi majd érszre hogy :arrow:  fogyogat a motorolaj...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1908 Dátum: 2008.05.11 18:15:37 »
Nagyon járd körbe azt a kocsit. A kintrõl behozottak gyakran trükkösek. Visszatekert óra, törés, stb.
A minimum, hogy elviszed egy márkaszervízbe állapotfelmérésre. Megér úgy 8 rugót.
Ha az eladó nem akar belemenni, akkor azonnal keress másik verdát.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1909 Dátum: 2008.05.11 18:53:19 »
Hali! Vettem klíma tisztító sprayt (hab), meg új pollenszûrõt. A szûrõt elvileg ki kell venni, az ok, a habot meg a kondenzcsõbe és a párologtatóra kell fújni, ezt írja a használati utasítás. De mit ért kondenzcsövön, és hol találom, ja és a párologtatót sem tudom hol van! Valaki szaki beavathatna, elnézést hogy ilyen tudatlan vagyok.
                                                                                                                                                   

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1910 Dátum: 2008.05.11 19:01:32 »
A párologtatóhoz nem férsz hozzá. A legjobban akkor jársz ha befújsz az anyagból a pollenszûrõ helyén. Ezután ha elindítod a ventillátort az ráfújja a párologtatóra. A kondezcsövön keresztül lehetne ráfújni a párologtatóra, de az meg az autó alján lóg ki, szal vagy fexel vagy akna kell hozzá  :kacsint:
Ha hosszú csöve van a spraynek, akkor a légbeömlõkbe is mehet vele...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: corolla kerdes
« Válasz #1911 Dátum: 2008.05.11 19:40:40 »
Idézetet írta: "nismo"
Es meg egy kerdes:
az auto külföldröl származik....van valami tippetek mire figyeljek oda nagyon???


Mindenre :!:

Megerõsíteném a Misi által leírtakat. A kintrõl behozott autóknak csak elenyészõ kisebbsége tisztességes - a többivel valami simli van. A leggyakrabban az, hogy vissza van tekerve a km-számláló - 200-ról 100-ra, ilyesmik. Különben nem érné meg a neppernek behozni. Mert a jó állapotú, keveset futott Toyoták kint is drágák. Ergo azt veszi meg kint a nepper, ami nem jó állapotú/sokat futott. Ilyen egyszerû :|

Ha mindenképpen ezt az autót szeretnéd megvenni, tényleg nagyon alaposan nézesd át. Nem árt szerelõ/autóbuzi haverral/rokonnal odamenni, és ezen felül nem árt a Misi által írt márkaszervízes checkolás is. Sõt, nemhogy nem árt, hanem kintrõl hozott autó esetében szerintem kötelezõ.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: corolla kerdes
« Válasz #1912 Dátum: 2008.05.11 22:07:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mindenre :!:

Pontosan! Nem azt mondom, hogy nem lehet kifogni 1-1 jó példányt, de szvsz ez csak akkor "mûködhet", ha a nepper, aki a haverod, egyenesen neked hozza az autót rendelésre. Talán érdemesebb lenne egy m.o-i, quasi lecsekkolható autó után nézned... Nehogy utána :banging: , mint nemrég' egy srác itt a fórumon...
hazard

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1913 Dátum: 2008.05.15 14:42:41 »
Úgy van. Egyet tudok érteni. Csak körbe kell nézni, rá kell szánni az idõt. Én is kb egy hónapja vettem a Corollamat négy évesen 45300 km-el. Leinformálhatóan idõs házaspártól Toyota kereskedésbõl, még két gumit is belealkudtam, mert az elsõk azért már kopottak voltak. Kifogástalan állapotban van, szóval nem lehetetlen jó használt autót találni.  Szerintem jó megoldás, ha esetleg Bp-i vagy, hogy leutazól vidékre és ott nézel szét autó ügyben. Pl kecskeméten van egy halom autókereskedés. És azért kisvárosokban jobbak az utak és talán jobban is vigyáznak az autóikra az emberek, arról nem is beszélve, hogy nyilván kevesebbet is mennek vele.

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1914 Dátum: 2008.05.15 18:51:38 »
Idézetet írta: "Czimtom"
Én is kb egy hónapja vettem a Corollamat négy évesen 45300 km-el. Leinformálhatóan idõs házaspártól Toyota kereskedésbõl, még két gumit is belealkudtam, mert az elsõk azért már kopottak voltak..


A gyári elsõ szerelés (pláne ha Michelin Energy), úgy min. a dupláját elgurulja, de lehet én emlékszem rosszul...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1915 Dátum: 2008.05.15 21:51:32 »
Idézetet írta: "Czimtom"
Úgy van... Szerintem jó megoldás, ha esetleg Bp-i vagy, hogy leutazól vidékre és ott nézel szét autó ügyben. Pl kecskeméten van egy halom autókereskedés. És azért kisvárosokban jobbak az utak és talán jobban is vigyáznak az autóikra az emberek, arról nem is beszélve, hogy nyilván kevesebbet is mennek vele.

Ahogy nézegettem a kocsikat, Corollákból azért lehet jó autót kifogni, bár utána kell járni azért. Egyébként miért autóznának kevesebbet vidéken, mint Budapesten, mikor vidéken minden meszebb van? Vidéki autóval is rá lehet fázni. Szerintem ez a vidéki nyugdijas doktornõ elõzõ tulaj részben álom, részben meg a 8-10 éves esetleg mégidõsebb autóknál érdekes fõleg. Vidéken is vannak bõven baromi rossz utak.....mig egy bp.-i corolla 1700-2000es fordulaton megy, egy vidéki 3000-4000en is akár folyamatosan ugye. Elõnyök vannak itt is ott is.
Én budapesti magánembertõl vettem az autóm, személyes kontakt volt (nem kereskedõn át), nem idõs hanem 40év körüli volt a fazon, márkaszervizbe hordta, minden márkaszervizes eredeti számlát is odaadott. Nekem ennyi elég volt, persze azért márkaszervizben átnézettem.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1916 Dátum: 2008.05.15 22:01:04 »
Idézetet írta: "Peti"
A gyári elsõ szerelés (pláne ha Michelin Energy), úgy min. a dupláját elgurulja, de lehet én emlékszem rosszul...

mondjuk ha nem cserlégette, akkor lehettek kopottak az elsõk. A másik meg, hogy a korrekt kereskedõ esetleg leszedte róla a jó állapotban lévõ gumikat. Anno az E11 Corimat én is úgy vettem valós 69000-rel, hogy elöl-hátul másfajta misi gumi figyelt rajta.
Amúgy viszont valóban illene többet bírnia. Én most cseréltem le a gyáriakat, 86000-nél (ebbõl cca 25000 téli kerék volt) tehát volt benne 60e, de a gumis mikor vette le kérdezte, hogy minek cserélek?! :hmm: (hát minek, a fûrészfogak miatt...)
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1917 Dátum: 2008.05.15 22:13:47 »
Toyota márkakereskedés nem hinném, hogy 2db gumiabronccsal legózna :roll:  a gyári szerelés meg simán elfut 100ezret, 2ismerõs is 100felett cserélte le, bár mindkettõ Energy volt, a Dunlop nemtom mennyit bír...

SESU

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1918 Dátum: 2008.05.15 22:21:14 »
Sziasztok!

Tavaly vettük elsõ Corollánkat(2000 évjárat), 40e km, még a gyári Michelin gumi volt rajta (korabeli DOT szám mind 4 + 1 pót keréken) :pofa:  Nem voltak igazán kopottak, azonban már repedezettek voltak a koruk miatt, ezért lecseréltük õket. (a pótot nem, az még nem látott aszfaltot, és szép is)

Azóta 4300 km-t mentünk és az autó:  :10:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1919 Dátum: 2008.05.15 22:33:42 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Czimtom"
Én is kb egy hónapja vettem a Corollamat négy évesen 45300 km-el. Leinformálhatóan idõs házaspártól Toyota kereskedésbõl, még két gumit is belealkudtam, mert az elsõk azért már kopottak voltak..


A gyári elsõ szerelés (pláne ha Michelin Energy), úgy min. a dupláját elgurulja, de lehet én emlékszem rosszul...

Bizony azok a gumik sok km-t bírnak. Nekem 120e volt az autóban kb. amikor lecseréltem, de a koruk miatt, minta még volt. (Mondjuk biztos volt bennük 80e.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius