Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2933666 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1875 Dátum: 2008.04.30 17:00:42 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
Sziasztok!

Bocs, ha erõs voltam!
Mindenkinek joga van feltenni, ízlés dolga.

Üdv,
Barna


Szia!

Mint, ahogy véleményt nyílvánítani is joga...
Egyébkén én sem tenném fel!  :nene:
Fery

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1876 Dátum: 2008.04.30 17:07:37 »
Idézetet írta: "suhodminyák"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "suhodminyák"
Sziasztok!
Tudtok tippet adni, hogy hol lehet - a márkakereskedéseken kívül, azaz életszerûbb áron - jobb oldali küszöböt venni egy 2005-ös, 5 ajtós corollához?
Kösz.


Szerintem bármelyik bontóban.
 :kacsint:


1.0-ás kérdés tudom, de késõbb nem lesz gond egy másik kocsiból kifûrészelt elemmel? Elõször amikor a helyére teszik, másodszor, amikor az átrozsdásodás elleni garancia kérdése merül fel?


Hát ha szeretnéd megtartani az átrozsdásodás elleni garanciádat, akkor ugysem marad más, mint a gyári alkatrész + márkaszervíz!
Xanyi

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1877 Dátum: 2008.04.30 18:12:58 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
Sziasztok!

A motorháztetõre szerelhetõ bõrrel kapcsolatosan szeretném elmondani a véleményemet: szerintem k.....ul undorítóan néz ki, nem értem meg, hogy egy Toyotára hogy lehet ilyet felrakni. A sok VW-es, arcos gyerek felteszi az OKÉ, elmegy a Golfra a gagyi Lexus lámpa és a brumi kipufogó mellé. De egy Toyotára nem tenném fel ezt a gagyi szemetet, az biztos.
Inkább nem is folytatom, mert megutáltok!


Ízlések és pofonok... Egyébként a toyotások között is lehetnek "arcos gyerekek", nem? Esetleg vmi ötlet a rovartetemektõl borított szélvédõ ellen? Nem utólagos megoldást keresek, és nem tanácsokat várok, hogy haladjak alacsonyabb sebességgel, hanem hatékony bogárszûrés után kutatok.    :?:
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1878 Dátum: 2008.04.30 18:45:34 »
Idézetet írta: "hazard"
Idézetet írta: "barna.czukor"
Sziasztok!

A motorháztetõre szerelhetõ bõrrel kapcsolatosan szeretném elmondani a véleményemet: szerintem k.....ul undorítóan néz ki, nem értem meg, hogy egy Toyotára hogy lehet ilyet felrakni. A sok VW-es, arcos gyerek felteszi az OKÉ, elmegy a Golfra a gagyi Lexus lámpa és a brumi kipufogó mellé. De egy Toyotára nem tenném fel ezt a gagyi szemetet, az biztos.
Inkább nem is folytatom, mert megutáltok!


Ízlések és pofonok... Egyébként a toyotások között is lehetnek "arcos gyerekek", nem? Esetleg vmi ötlet a rovartetemektõl borított szélvédõ ellen? Nem utólagos megoldást keresek, és nem tanácsokat várok, hogy haladjak alacsonyabb sebességgel, hanem hatékony bogárszûrés után kutatok.    :?:



Bogárszûrés?
Ezt nem értem.
Fery

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1879 Dátum: 2008.05.01 12:58:40 »
Idézetet írta: "hazard"

Ízlések és pofonok... Egyébként a toyotások között is lehetnek "arcos gyerekek", nem? Esetleg vmi ötlet a rovartetemektõl borított szélvédõ ellen? Nem utólagos megoldást keresek, és nem tanácsokat várok, hogy haladjak alacsonyabb sebességgel, hanem hatékony bogárszûrés után kutatok.    :?:


Szerintem nincs megfelelõ bogárszûrés, mert ha bármit a kocsi elejére teszel, az ocsmány lesz, ha meg nem, akkor tele lesz bogarakkal.
Én is kûzdök a tetemek ellen, én az utólagos megoldást látom az egyedüli jónak.  :figyellek:


U.I.: A Toyotások komoly emberek, nem csúfíthatják el az autójukat.  :nene:  Ha tuning, akkor csak igényesen. Ebbe a bõrözés nem fér bele szerintem.  :nemnem:  :kacsint:

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1880 Dátum: 2008.05.02 00:02:47 »
Sziasztok!

Most pár hülyeséget fogok kérdezni, de kérlek válaszoljatok rá.

A 2003-as Corolla tudtommal elektromos kormányrásegítésû. Ezekben a modellekben ugye már nincs kormányszervó-olaj? Ha van mégis, akkor hol van a tartálya?

Mi az a szénszûrõ? Állítólag így hívják a tûzfal mellett azt a 30 cm magas, 10 cm széles fekete mûanyagdobozt (közvetlenül a fékrásegítõ mellett). Ugye ezt hívják annak? Illetve ez mire jó és kell-e cserélni. Ha igen, akkor mikor?

Köszönöm a válaszokat!

Barna

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1881 Dátum: 2008.05.02 09:37:20 »
Elektromos szervókormány esetén nincs szervóolaj, ezért tarálya sincs. Egy villanymotor segít forgatni a kormányt.
 :kacsint:

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1882 Dátum: 2008.05.02 10:48:11 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
A 2003-as Corolla tudtommal elektromos kormányrásegítésû. Ezekben a modellekben ugye már nincs kormányszervó-olaj? Ha van mégis, akkor hol van a tartálya?

Jól tudod, elektromos rásegítés van, kár is keresni a beöntõ nyílást...


Idézet
Mi az a szénszûrõ? Állítólag így hívják a tûzfal mellett azt a 30 cm magas, 10 cm széles fekete mûanyagdobozt (közvetlenül a fékrásegítõ mellett). Ugye ezt hívják annak? Illetve ez mire jó és kell-e cserélni. Ha igen, akkor mikor?

Nem az utastéri szénszûrõrõl beszélsz :?:  a fékszervónál nekem 1nagy fekete doboz van, de abba a levegõszûrõ van :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1883 Dátum: 2008.05.02 12:29:15 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
Sziasztok!

Most pár hülyeséget fogok kérdezni, de kérlek válaszoljatok rá.

A 2003-as Corolla tudtommal elektromos kormányrásegítésû. Ezekben a modellekben ugye már nincs kormányszervó-olaj? Ha van mégis, akkor hol van a tartálya?

Mi az a szénszûrõ? Állítólag így hívják a tûzfal mellett azt a 30 cm magas, 10 cm széles fekete mûanyagdobozt (közvetlenül a fékrásegítõ mellett). Ugye ezt hívják annak? Illetve ez mire jó és kell-e cserélni. Ha igen, akkor mikor?

Köszönöm a válaszokat!

Barna


Elektromos szervókormánynál nincs olajtartály, se olaj. Semmiféle odafigyelést nem igényel, mondhatni, hogy örök...

A tûzfalnál az a fekete doboz nem szénszûrõ, hanem az aktív széntartály! Mûködése a következõ:
Az üzemanyagtartályból nem hagyják a szabadba távozni a benzingõzt, hanem ebbe a tartályba vezetik. A tartály aktívszénnel töltött, ami megköti a szénhidrogéneket. Tartozik hozzá egy mágnesszelep, ami a motor egy bizonyos üzemállapotába kinyit, és így visszakerül a motorba a cucc, ott pedig elég. Cserélni nem kell, és ugyanaz igaz rá mint a elektromos szervóra, nem igényel törõdést sem!
Xanyi

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1884 Dátum: 2008.05.02 16:48:14 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
Idézetet írta: "hazard"

Ízlések és pofonok... Egyébként a toyotások között is lehetnek "arcos gyerekek", nem? Esetleg vmi ötlet a rovartetemektõl borított szélvédõ ellen? Nem utólagos megoldást keresek, és nem tanácsokat várok, hogy haladjak alacsonyabb sebességgel, hanem hatékony bogárszûrés után kutatok.    :?:


Szerintem nincs megfelelõ bogárszûrés, mert ha bármit a kocsi elejére teszel, az ocsmány lesz, ha meg nem, akkor tele lesz bogarakkal.
Én is kûzdök a tetemek ellen, én az utólagos megoldást látom az egyedüli jónak.  :figyellek:


U.I.: A Toyotások komoly emberek, nem csúfíthatják el az autójukat.  :nene:  Ha tuning, akkor csak igényesen. Ebbe a bõrözés nem fér bele szerintem.  :nemnem:  :kacsint:


Erre csak ennyit: http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=7700
Szvsz ne csak egy "tengerkék, 2003-as, 1.4 VVTi, Corolla Sedan" (bocs' mindekitõl, csak egy példát írtam) bõrözésében gondolkodj.... :nono:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1885 Dátum: 2008.05.02 16:55:20 »
Idézetet írta: "Fery"
Bogárszûrés?
Ezt nem értem.


Nézd meg az elõbbi linken láthtó autó motorházára húzott bõr felsõrészén azt  a 2 hengert. Na, az szûri a rovarokat, és (elvileg) ezért nem kerül a szélvédõre csak kis hányaduk....
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1886 Dátum: 2008.05.02 18:14:23 »
Idézetet írta: "hazard"
Idézetet írta: "Fery"
Bogárszûrés?
Ezt nem értem.


Nézd meg az elõbbi linken láthtó autó motorházára húzott bõr felsõrészén azt  a 2 hengert. Na, az szûri a rovarokat, és (elvileg) ezért nem kerül a szélvédõre csak kis hányaduk....


Na, így már értem az elméleti részét.
Gyakorlatban nemtudom mekkora hatásfokkal mûxik.  :hmm:
Megnéztem a képeket, hát nem dobja fel optikailag a vasat.
Továbbra is maradok a beáztatás-mosás variációnál!  :faradt:
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1887 Dátum: 2008.05.04 00:08:42 »
Idézetet írta: "hazard"
Idézetet írta: "Fery"
Bogárszûrés?
Ezt nem értem.


Nézd meg az elõbbi linken láthtó autó motorházára húzott bõr felsõrészén azt  a 2 hengert. Na, az szûri a rovarokat, és (elvileg) ezért nem kerül a szélvédõre csak kis hányaduk....


(Pocsék látvány)

Nemtom mennyi bogarat "szûr" ki az a két kis henger alakú baz, de biztos, hogy legfeljebb egy kis részüket. Ráadásul az egész hûtõmaszk & lökhárító & spoiler védtelenül marad, márpedig a bogárhullák fõleg ezeknek a fényezésében tudnak elég komoly károkat okozni, hacsak az ember nem szedi le kínos lelkiismeretességgel naponta õket. Ha ezt nem teszi meg, akkor egy idõ után csak az érintett elem újrafényezése a megoldás.

Nem beszélve arról, hogy az a két hengeres izé belezavar az autó légellenállásába.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1888 Dátum: 2008.05.04 16:03:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nemtom mennyi bogarat "szûr" ki az a két kis henger alakú baz, de biztos, hogy legfeljebb...

Nem biztos. Ezért kértem tapasztalatokat. ...de egyenlõre csak vélemény érkezett, ami nem ugyanaz :nene:
Az, hogy a front rész full bogaras lesz, nem is volt vitatott, azonban az (ellenben az átláthatatlan szélvédõvel) nem is balesetveszélyes.
hazard

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1889 Dátum: 2008.05.04 18:52:45 »
Idézetet írta: "hazard"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nemtom mennyi bogarat "szûr" ki az a két kis henger alakú baz, de biztos, hogy legfeljebb...

Nem biztos. Ezért kértem tapasztalatokat. ...de egyenlõre csak vélemény érkezett, ami nem ugyanaz :nene:
Az, hogy a front rész full bogaras lesz, nem is volt vitatott, azonban az (ellenben az átláthatatlan szélvédõvel) nem is balesetveszélyes.

Esetleg kérdezz rá Ádámnál a tapasztalatokra. Biztos szívesen megosztja veled.
Gabe 254.