Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2933673 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

suhodminyák

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1860 Dátum: 2008.04.24 18:25:48 »
Sziasztok!
Tudtok tippet adni, hogy hol lehet - a márkakereskedéseken kívül, azaz életszerûbb áron - jobb oldali küszöböt venni egy 2005-ös, 5 ajtós corollához?
Kösz.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1861 Dátum: 2008.04.27 21:41:16 »
Motortér-bõrt vennék Aurisra.
Errõl lenne szó: http://www.carstyling.hu/alkatresz_shower.php?id=4040&show_tipus=1
Van errõl vkinek tapasztalata, véleménye, vagy ezzel kapcsolatos javaslata?
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1862 Dátum: 2008.04.27 21:48:32 »
Idézetet írta: "suhodminyák"
Sziasztok!
Tudtok tippet adni, hogy hol lehet - a márkakereskedéseken kívül, azaz életszerûbb áron - jobb oldali küszöböt venni egy 2005-ös, 5 ajtós corollához?
Kösz.


Szerintem bármelyik bontóban.
 :kacsint:

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1863 Dátum: 2008.04.28 10:59:16 »
Idézetet írta: "hazard"
Motortér-bõrt vennék Aurisra.
Errõl lenne szó: http://www.carstyling.hu/alkatresz_shower.php?id=4040&show_tipus=1
Van errõl vkinek tapasztalata, véleménye, vagy ezzel kapcsolatos javaslata?


Szerintem írtó gagyi. De te tudod.

James

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Elektromos ablak
« Válasz #1864 Dátum: 2008.04.28 11:06:38 »
Sziasztok!

Van egy hatalmas problémám, a kis Corollám 4 elektromos ablakkal rendelkezik mind a 4 elvileg automata üzemmódban is mûködik.
Sajnos a hétvégén rajta maradt egy világítás így lemerült az aksi, a kocsit bebikáztuk és úgy tünt túlélte a kalandot. De az
elvileg automata üzemmódban is mûködõ elektromos ablakok most márcsak szakasos üzemmódban halylandóak végezni a dolgukot
vagyis 3 ablak meghülyült a 4. mûködik rendesen. Van valami féle biztosíték ami felel a kétfajta mûködés túlfeszültség védelméért?
Vagy valami relé halt meg?

elõre is köszi

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Elektromos ablak
« Válasz #1865 Dátum: 2008.04.28 11:16:43 »
Nekem is volt olyan hogy levettem az akkusarut és 1 napig meg voltak bolondulva az ablakok szal az automata mód nem mûködött rajtuk.Aztán ahogy én tudom a computer újratanul és rendben lesz vele minden.Nálam legalábbis így volt.Sztem várj egy kicsit.Esetleg vedd le egy negyedórára a sarut és aztán vissza.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1866 Dátum: 2008.04.28 16:48:48 »
Elvileg ujjra kell tanítani a végállásokat, minden ablaknál a saját kapcsolójával, tehát nem a vezetõoldalról felfelé -teljesen felhúzott karral az üveg megállása után kb 5 másodperc, és már tudja, hogy hol a vége, addig fel fog menni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1867 Dátum: 2008.04.28 19:12:33 »
Idézetet írta: "Czimtom"
Idézetet írta: "hazard"
Motortér-bõrt vennék Aurisra.
Errõl lenne szó: http://www.carstyling.hu/alkatresz_shower.php?id=4040&show_tipus=1
Van errõl vkinek tapasztalata, véleménye, vagy ezzel kapcsolatos javaslata?


Szerintem írtó gagyi. De te tudod.


Szerintem nem az. Így mutat egy Aurison: http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=7700
Inkább nagyon morcosnak mondanám....
Na, tapasztalat? :?:
hazard

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1868 Dátum: 2008.04.28 19:31:26 »
Szia! Mint minden, ez is izlés kérdése, de szerintem is szörnyen rondák ezek az autó elejére feltett bõrvédõk.
Egyébként nem értem, milyen tapasztalata lehet ezzel kapcsolatosan az embernek? Felteszed, és nyilván megvédi a kavicsfelverõdéstõl a kocsi elejének fényezését. Szerintem itt nincs min gondolkodni. Amennyiben te ezt képes vagy szépnek látni, akkor mindenképp OK, mert véd.
Egyébként meg van erre sokkal jobb teknika:
leszokták egy speciális fóliával ragasztani a motorháztetõ elejét, meg a visszapillantó tükrök külsõ felét is. Ez esztétikus, mert a fólia nem látszik, továbbá úgy van lapolva, hogy a fólia határvonala sem látszik. Ez is védi a fényezést, mivel rugalmas anyag, így a fényezés nem sérül.
Neten vannak ilyen cégek, akik ezzel foglalkoznak..........
"
LÁTHATATLAN VÉDELEM

Autók frontfelülete a használat során agresszív roncsoló hatásoknak van kitéve (karcolások, kõfelverõdések, bogarak által elõidézett sérülések, szurokcseppek), ezeket a nemkívánatos sérüléseket elkerülhetjük a karosszériavédõ technológiával.

    * 100 %-ig átlátszó, rendkívül rugalmas
    * 1 év garancia a biztosíték arra, hogy a fólia az évek során nem színezõdik el, nem keményedik ki, és nem hólyagosodik fel
    * Könnyen telepíthetõ és könnyen eltávolítható
    * A fóliával fedett területeket ugyanúgy lehet tisztítani, mint az autó többi részét
    * Sõt, a fóliázott felület továbbra is polírozható
    * UV-stabil, vagyis átengedi az UV-sugarakat, hogy az autó többi részéhez hasonlóan változhasson a fóliával fedett felület színe
    * Az autó-, motortípusok 98 %-ára rendelhetõek számítógépes technológiával készített minták, amelyek a kõfelverõdés szempontjából különösen veszélyeztetett részeket fedik pl. fényezett lökhárító frontfelületét, motorháztetõt 20-25 cm-es mélységben, fényszórókat, tükröket, elsõ sárvédõ sarkait, két A oszlopot, hátsó lökhárító pakoló részét, hûtõmaszk fényezett felületét, küszöböket
PAINT GARD karosszériavédõ fóliázás"

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1869 Dátum: 2008.04.28 20:03:33 »
Ki beszélt itt a kavics-felverõdésrõl? Kit érdekel a fóliázás? (OKé, bocs, sejtem, hogy csak segíteni akarsz.)
1. Nem a kavicsfelverõdésekrõl van szó. Már csak azért sem, mert minimális felületet takar a bõr az Auris esetében. A front rész teljesen védtelen marad továbbra is.
2. Ismerem az átlátszó védõfóliát, az elõzõ autómon volt is. Egybként vegyesek az "érzelmek", mert volt nem egy olyan kavics, ami azt is felsértette és utána már szépen hámlott lefelé... Igaz, mondták is, hogy 1-2-3 évente upgrad-elni kell.
3. Nem azért tenném fel mert szép. Ellenkezõleg: pont azért mert nagyon vad. De fõképp a 4. pontban írtak miatt.
4. És a legfontosabb: elsõsorban azért tenném fel, mert már most nagyon durva réteget képeztek a rovartetemek a szélvédõmön, pedig még nincs is az a tikkasztó nyári idõ (igaz, vasárnap egy kicsit megtoltam a vasat). Az autó orra is fullra be van épülve, de azt majd lemosom a mosóban, a szélvédõn viszont alig lehetett kilátni, úgyhogy azt takarítani kellett soron kívül.
És itt ezzel kapcsolatban kértem a tapasztalatokat attól, akinek van ilyen:
- Mennyire hatékony a "rovarszûrés"? A szélvédõt mennyire védi a rovaroktól?
- Mennyire idõjárás-álló?
- Mennyire bírja gõzborotvás mosást?
- Ki hogy érzi: megért-e a beruházást?
- Egyszerû le-fel szerelni?
- Milyen minõségû a cucc?
kb. ennyi. Tud vki segíteni, akinek van ilyen?
Köszönöm!
hazard

James

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1870 Dátum: 2008.04.28 20:32:43 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Elvileg ujjra kell tanítani a végállásokat, minden ablaknál a saját kapcsolójával, tehát nem a vezetõoldalról felfelé -teljesen felhúzott karral az üveg megállása után kb 5 másodperc, és már tudja, hogy hol a vége, addig fel fog menni.

koszi szepen, mukodik. sikerult megoldani.  :nagymosoly:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1871 Dátum: 2008.04.28 21:23:17 »
Sorry. Én azt gondoltam, hogy a legrosszabb ami történhet az autó orrával, hogy a kavicsok leverik a fényezést. Egyébként szerintem azon kívül, hogy randa a bõrvédõ, nem nagyon jöhet be az embereknek, mivel keveset látok belõle. Van ismerõsöm, aki vett, aztán 3hónap után már fel sem rakta....

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1872 Dátum: 2008.04.28 21:36:03 »
Idézetet írta: "Ákos2004"
Sorry. Én azt gondoltam, hogy a legrosszabb ami történhet az autó orrával, hogy a kavicsok leverik a fényezést. Egyébként szerintem azon kívül, hogy randa a bõrvédõ, nem nagyon jöhet be az embereknek, mivel keveset látok belõle. Van ismerõsöm, aki vett, aztán 3hónap után már fel sem rakta....

Ezetleg megkérdeznéd az ismerõst, hogy a "rovarszûrés" mennyire volt hatékony? Ez most a "becsípõdésem" :nagymosoly:
hazard

suhodminyák

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1873 Dátum: 2008.04.30 11:39:34 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "suhodminyák"
Sziasztok!
Tudtok tippet adni, hogy hol lehet - a márkakereskedéseken kívül, azaz életszerûbb áron - jobb oldali küszöböt venni egy 2005-ös, 5 ajtós corollához?
Kösz.


Szerintem bármelyik bontóban.
 :kacsint:


1.0-ás kérdés tudom, de késõbb nem lesz gond egy másik kocsiból kifûrészelt elemmel? Elõször amikor a helyére teszik, másodszor, amikor az átrozsdásodás elleni garancia kérdése merül fel?

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1874 Dátum: 2008.04.30 16:35:24 »
Sziasztok!

A motorháztetõre szerelhetõ bõrrel kapcsolatosan szeretném elmondani a véleményemet: szerintem k.....ul undorítóan néz ki, nem értem meg, hogy egy Toyotára hogy lehet ilyet felrakni. A sok VW-es, arcos gyerek felteszi az OKÉ, elmegy a Golfra a gagyi Lexus lámpa és a brumi kipufogó mellé. De egy Toyotára nem tenném fel ezt a gagyi szemetet, az biztos.
Inkább nem is folytatom, mert megutáltok!

Bocs, ha erõs voltam!
Mindenkinek joga van feltenni, ízlés dolga.

Üdv,
Barna