Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2938979 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: izzócsere
« Válasz #1755 Dátum: 2008.02.17 15:18:58 »
Idézetet írta: "Sabbione"
Sziasztok! Izzócserével kapcsolatos kérdésem lenne! E12-es Corollám van,és vettem hozzás két h7-es izzót.
Az abs vezérlõ felöl már kicseréltem,de a másik oldalon az akkumulátor miatt nehézkesnek tûnik a dolog!
Csak az akksi kivételével lehet megoldani? Illetve ha kivenném az akksit a rádióhoz van kód?
Mert azt sajnos nem kaptam hozzá! Segítségeteket elõre is köszi!


Aksi leszorítóját +lazítod, és kb 5-10cm a motor felé eltolod, és máris befér a kezed. - utána ne feledd visszarögzíteni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: izzócsere
« Válasz #1756 Dátum: 2008.02.17 16:05:17 »
Idézetet írta: "SchKar"


Ha meg nem férsz be leszeded a lefogatót és odébbhúzod egy kicsit akkor több helyed van én is úgy csináltam!


Pontosan, ez a jó eljárás, érdemes kilazítani és arrébb tolni az akksit, mint szívni vele és ET-t játszani...

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1757 Dátum: 2008.02.17 22:04:01 »
Köszi a segítséget srácok! Holnap hozzáfogok a cseréhez! :wink:
Egy Toyota sosem hagy cserben!

eberes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
rádiómagnó --> cd-s magnó
« Válasz #1758 Dátum: 2008.03.01 23:42:52 »
Sziasztok Toyotársak  :)

2003-as Corollámban rádiómagnó van, és gondolkodom azon, hogy cd-s cuccra cserélném. Amikor vettem - használtan - a márkakereskedésben azt mondták, hogy bonyolult és költséges kicserélni, nem igazán érdemes vacakolni vele. Van valakinek tapasztalata ilyesmivel? Van esetleg tapasztalatotok/tippetek hozzáértõ és olcsó szervizzel/szerelõvel kapcsolatban?

Köszi elõre is!

barna.czukor

  • Vendég
Re: rádiómagnó --> cd-s magnó
« Válasz #1759 Dátum: 2008.03.02 00:10:34 »
Idézetet írta: "eberes"
Sziasztok Toyotársak  :)

2003-as Corollámban rádiómagnó van, és gondolkodom azon, hogy cd-s cuccra cserélném. Amikor vettem - használtan - a márkakereskedésben azt mondták, hogy bonyolult és költséges kicserélni, nem igazán érdemes vacakolni vele. Van valakinek tapasztalata ilyesmivel? Van esetleg tapasztalatotok/tippetek hozzáértõ és olcsó szervizzel/szerelõvel kapcsolatban?

Köszi elõre is!


Valóban nem egyszerû a kérdés, mivel a rádió egybe van építve a fedélzeti computerrel...  :hmm:

Több lehetõséged van, neked kell azonban dönteni, hogy mi mennyit ér meg neked, illetve pontosan mi lenne a megfelelõ.

1, Keresel egy bontót és guberálsz egy olyan fedélzetit, amiben CD-van, nem kazi. Ez nem egyszerû, ugyanis kevés az ilyen bontott kocsi még, másfelõl meg marha drága bontottan ez a komplett egység. A gyári CD hangja olyan jó átlagos. Ez a megoldás komolyabb autó hifi-zéshez nem elegendõ és költséges is.

2, Veszel egy ú.n. beépítõkeretet, ami annyit jelent, hogy kiszeded a szeretett fedélzetit és a helyére teszel egy foglalatot (beépítõkeret), amibe aztán beleépíthetõ egy fejegység. Ez lehet akár 1 és 2 DIN méretû is, a kerettõl függ, DVD-s is, sok féle ilyen lehetõség van. Ez ugye azért nem túl jó, mert meg kell, hogy vállj a fedélzetitõl, viszont komoly cuccot csak így lehet bele rakni.

3, Veszel egy CD tárad a kocsihoz, ez sem olcsó annyira, de még ez a legkulturáltabb. A gyári kazis egység kezeli ugyanis ezt... Csúcs hang nem lesz ettõl, de relatíve kevés a bontás. (Meg több CD-t is tárol a CD-tár egy sima fejjel szemben.)

4, Vannak eszközök, amivel rá lehet csatlakoztatni egy MP3 lejátszót a hifi-jéhez, de ezeket a topic-társak jobban ismerik.

Ha nem vagy nagy hifi-s, akkor én a 3. vagy a 4. változatot javaslom.
Ha nagy hifi-s vagy, akkor a 2.-at.  :otlet:

A kazis Corolla amúgy "csak" 4 hangszórós, elõl és hátul is kettõ-kettõ kombinált koax hangszóró van benne. Ha mondjuk az elsõket kicseréled egy szettre (mélyközép+magas), akkor sokkal jobb lesz a hangod... (Persze az is plussz meló, meg pénz...)

Azt kell mindig mérlegelni, hogy mire van igényed, mekkora a keret rá, mennyire akarom szétbontani a kocsit, stb...

Itt találsz még infókat a beépítésrõl, hangszóró-cserérõl...: http://www.igeny.hu/corolla/

U.I.: Amúgy rossz helyre írtál, mert a Corolla&Auris témán belül van egy olyan, hogy "Audio kérdések". Oda illene inkább ez a téma...

Remélem tudtam segíteni!

Ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan!

Üdv,
Barna
 :toy: :toy:

eberes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: rádiómagnó --> cd-s magnó
« Válasz #1760 Dátum: 2008.03.02 00:23:12 »
Húúú, micsoda válasz... nagyon köszi, átgondolom, hogy mennyit akarok költeni rá, meg ba****kodni vele, de nagyon sok új infót adtál.

 :10:

zsolt1986

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Helló
« Válasz #1761 Dátum: 2008.03.04 14:42:17 »
Helló mindenki.Corolla xl hez(89 -es 3ajtós 1.6-os 16szelepes) kellene bontott hátsó lengéscsillapító párban. ha valaki tud ilyet az írjon mailt: zsolt@zelkanet.hu Elõre is  köszi mindenkinek:! ÜDW

Zsoltee85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1762 Dátum: 2008.03.08 17:56:13 »
Sziasztok!

Elõször is üdvözölnék mindenkit, mert új vagyok itt a fórumon.
Klíma-problémával fordulok hozzátok.
Sajnos sikerült kicsit összetörni a kocsimat :-( Toyota Corolla 1997-es, kereklámpás változatról van szó.
A kocsi eleje sérült, és sajnos a klímaventillátor megsínylette a találkozást, eltört a venti egyik lapátja és magát a ventit védõ mûanyag rács is. Karosszériás azt mondta, hogy maga a hûtõ elvileg menthetõ - remélem! Denso márkájú a klíma, és ehhez szeretnék egy ventillátort szerezni, illetve védõrácsot. Tudnátok nekem segíteni, hogy hol érdemes próbálkozni? Bontban azt mondták, hogy csak komplett klímát tudnak adni.
Elõre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Zsoltee

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1763 Dátum: 2008.03.09 12:53:27 »
Szia!
Hány boltot, ill. bontót próbáltál hívni? A Kluboldalon, baloldalt találsz egy olyan menüpontot, hogy "Boltok, bontók" - náluk érdemes próbálkozni :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1764 Dátum: 2008.03.12 08:47:49 »
1.4 D-4D dizelbe érdemes-e tenni KN légszürõt (http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=33-2835)

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1765 Dátum: 2008.03.12 10:42:23 »
Ez a kérdés engem is érdekel, csak az 1.4-es VVT-i motor vonatkozásában. A másik kérdés pedig, hogy hol lehet, illetve érdemes venni? Kik forgalmazzák? És kb mennyire jönne ki?

Üdv,
Barna

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1766 Dátum: 2008.03.12 11:01:43 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
Ez a kérdés engem is érdekel, csak az 1.4-es VVT-i motor vonatkozásában.


Egyszóval: felesleges, a dízelbe meg feleslegesebb.

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1767 Dátum: 2008.03.12 20:45:37 »
Az ára miatt nem érdemes, vagy mert nincs lényeges hatása?
(kb.8000,-Ftért tudnám megszerezni)

Idézetet írta: "Peti"
Egyszóval: felesleges, a dízelbe meg feleslegesebb.

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1768 Dátum: 2008.03.12 21:01:20 »
Idézetet írta: "kari"
Az ára miatt nem érdemes, vagy mert nincs lényeges hatása(kb.8000,-Ftért tudnám megszerezni)


Nem az ár miatt, természetesen Te döntöd el mennyi pénzt szánsz egy-egy dologra, de számottevõ hatása nincsen, a direktszûrõ a motortuning egy része, ha az összes többi alkatrész gyári, nem sokat fogsz érezni, talán picit élénkebb/dinamikusabb lesz az autó, cserébe némi átalakítást és több odafigyelés kell szentelned a levegõszûrõ-rendszerre...

Amúgy jópofa a brutál-szívó hang amit  produkál, bár dízelbe én még nem is hallottam d.szûrõt :hmm:

Szerk.: bocs, csak most nézem, hogy amit belinkeltél K&N-szûrõ, az még csak nem is direkt, hanem úgynevezett sport-levegõszûrõ, tehát még kisebb hatással számolhatsz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1769 Dátum: 2008.03.13 17:24:50 »
Idézetet írta: "kari"
1.4 D-4D dizelbe érdemes-e tenni KN légszürõt (http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=33-2835)


Szerintem nem. Használni gyakorlatilag semmit nem használ, ártani viszont árthat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )