Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2938960 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1740 Dátum: 2008.01.31 18:39:46 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
pl. a kaposváriak a felvetésre csúnyán húzták a szájukat, és leeresztették az orrom elõtt a mûhely kapuját, amikor be akartam sétálni az autó után :x


Na ebben a pillanatban köszöntem volna meg szíves szolgáltatásukat és léptem volna el onnan. :hmm:


Autó nélkül ;) ? Azzal addigra már beálltak a mûhelybe :kacsint: ...

Viccet félretéve: muszájból mentem csak oda, és többet biztosan nem fogok. Mínusz egy ügyfél, na bumm :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1741 Dátum: 2008.01.31 18:41:37 »
Idézetet írta: "VG"
Kész lett a járgány, kicserélték még a szelepszárszimmeringeket, átnéztek mindent. A motor nem felújított, hanem új.
40 km után nem tudok sok mindent mondani, jól megy, kicsit csendesebb mint volt. Ja kitakarítva, lemosva kaptam vissza. Mivel nemrég festeni is kellett néhány elemet egy kamion miatt  :robbanfej: , most teljesen újszerû a gép. :D


Korrektnek hangzik :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blacky

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Lámpa körüli tömítõ gumi
« Válasz #1742 Dátum: 2008.02.12 20:30:38 »
Sziasztok!
Kereklámpás '98-as Corolla-hoz keresnék mindkét oldali elsõ reflektor köré ilyen gumitömítést. Van ötletetek, hogy Nyíregyháza vagy Debrecen környékén hol tudnék ilyenre szert tenni? (bontó ötletek stb...). Másik problémám, hogy a legelsõ motortartó gumibak kicsit el volt fáradva és alapjáraton rázta a kasztnit a motor. Most ismerõssel kicseréltük, de egy kicsit még mindig ráz. A többit jónak láttuk. Szerintetek lehet-e valamelyest állítani ezeken, és van-e értelme szalonba vinnem, (mert lehet, hogy ott 1 óra alatt megcsinálják) és ott megcsináltatni, beállíttatni? Tényleg lehet egyáltalán valahol kapni ilyen utángyártott szilenteket, gumibakokat Corollákhoz? Nekem nagynehezen, ismerõs ismerõsének az ismerõsén... keresztül sikerült egy eredetire szert tennem a szaloni ár alatt.
Üdv!
oyota Corolla 1998

SchKar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1743 Dátum: 2008.02.13 14:13:08 »
Nekem is állandoan lejött a pilács körüli gumi! Ha még nincs teljesen szét akkor pucold le a ragaszto maradékot és sziloval ragaszd vissza az tartotta meg a legjobban nekem is!
Az élet 6200 felett kezdõdik!

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Olyan VAN, hogy egy Corolla nem indul...
« Válasz #1744 Dátum: 2008.02.14 12:31:56 »
Sziasztok!

1.6-os új Corollám van /fél éves/, idõnként azt játssza velem, hogy nem hajlandó beindulni.
A mûszerfalon égve marad a töltésvisszajelzõ és a motordiagnosztika lámpa. Általában 4-5 próbálkozás
után beindul, és utána tökéletesen mûködik. Ritkán jelentkezik a dolog, azt hittem, hogy valami
gyerekbetegség amit már ki is nõtt, de nem, megint elõjött. Hosszú pirosnál leállítottam a motort, nem akart
újraindulni. Na, azon a zöldön senki nem ment át... Ciki.
Nem találkozott valaki esetleg hasonló jelenséggel?
Elõbb-utóbb kénytelen leszek márkaszervízbe vinni, pedig reméltem, hogy nem kell.
--- /48 ----

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1745 Dátum: 2008.02.14 17:24:34 »
Üdv jofe!
Még nem találkoztam ezzel a hibajelenséggel.Nézd át a biztosítékokat, nincs-e valamelyik megfáradva,ha mindegyik rendben akkor a szervízt javallom.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Peti

  • Vendég
Re: Olyan VAN, hogy egy Corolla nem indul...
« Válasz #1746 Dátum: 2008.02.14 19:07:33 »
Idézetet írta: "jofe"
Sziasztok!

1.6-os új Corollám van /fél éves/, idõnként azt játssza velem, hogy nem hajlandó beindulni.
A mûszerfalon égve marad a töltésvisszajelzõ és a motordiagnosztika lámpa. Általában 4-5 próbálkozás
után beindul, és utána tökéletesen mûködik. Ritkán jelentkezik a dolog, azt hittem, hogy valami
gyerekbetegség amit már ki is nõtt, de nem, megint elõjött. Hosszú pirosnál leállítottam a motort, nem akart
újraindulni. Na, azon a zöldön senki nem ment át... Ciki.
Nem találkozott valaki esetleg hasonló jelenséggel?
Elõbb-utóbb kénytelen leszek márkaszervízbe vinni, pedig reméltem, hogy nem kell.


Meddig indítózol???

A motornak ugyanis van egy olyan lelkiállapota amikor nem szeret újraindulni, ez általában nem teljesen hideg de még nem is üzemi hõfoknál fordul elõ, olyankor szépen önindítózni kell ameddig nem indul, ugyanis olyan hogy egy Corolla nem indul :arrow:  nem létezik :vag2:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1747 Dátum: 2008.02.14 23:25:29 »
Peti jól beszél, van egy köztes hõmérséklet, ami minden befecskendezõs kocsit megtréfál. Jóval szegényebb keveréket ad a motornak, mint ami kellene, és kellhet akár 5-6-7-8-9 átfordulás, hogy a computer arrábbtekerje a befecskendezéi idõt.

-próbálkozz a másik kulcsal, lehet, hogy az immo szórakozik .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Re: Olyan VAN, hogy egy Corolla nem indul...
« Válasz #1748 Dátum: 2008.02.15 07:54:56 »
Idézetet írta: "Peti"
Meddig indítózol???

Bocs, nem írtam le a dolgot teljesen. Szóval, ez független a hõmérséklettõl, legtöbbször
reggeli indításnál teszi, télen is nyáron is, de elõfordult meleg motornál is.
Ilyenkor NEM forgatja meg az indítómotort, semmi nem történik - kivéve, hogy megszólal a bekapcsolva
hagyott rádió, hogy ne unatkozzak, ha már úgyis ott ülök...
Ez valamiféle elektronikus tiltás, de nem tudtam rájönni mi okozhatja.

Köszi az ötletet a biztosítékokkal, átnézem. Az immora nem gondolnék, mert bár logikus
lenne, de a visszajelzõ lámpája szépen elalszik.
--- /48 ----

Peti

  • Vendég
Re: Olyan VAN, hogy egy Corolla nem indul...
« Válasz #1749 Dátum: 2008.02.15 10:37:33 »
Idézetet írta: "jofe"
Bocs, nem írtam le a dolgot teljesen...

Jah, így már teljesen más a leányzó fekvése, akkor ez mszerviz lesz, amúgy kókány riasztók tudnak ilyeneket csinálni,
az immót meg sztem ne zárd ki alapból, lehet attól kontaktos mert elalszik a visszajelzõ.
Amúgy nagy valószínûséggel Nálad nem, de rosszul rögzített, lelazuló akksisaru is tud ilyen csodákat mûvelni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olyan VAN, hogy egy Corolla nem indul...
« Válasz #1750 Dátum: 2008.02.17 02:07:18 »
Idézetet írta: "jofe"
Bocs, nem írtam le a dolgot teljesen...

Valszeg elkendácsoltak valamit a riasztó/immo beszerelésénél (ami nyilván utólag történt), és ez okozza az idõnkénti tiltást. Ezzel tényleg szervízbe kell menni, fél éves autó :arrow: garanciális probléma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
izzócsere
« Válasz #1751 Dátum: 2008.02.17 11:29:33 »
Sziasztok! Izzócserével kapcsolatos kérdésem lenne! E12-es Corollám van,és vettem hozzás két h7-es izzót.
Az abs vezérlõ felöl már kicseréltem,de a másik oldalon az akkumulátor miatt nehézkesnek tûnik a dolog!
Csak az akksi kivételével lehet megoldani? Illetve ha kivenném az akksit a rádióhoz van kód?
Mert azt sajnos nem kaptam hozzá! Segítségeteket elõre is köszi!
Egy Toyota sosem hagy cserben!

barna.czukor

  • Vendég
Re: izzócsere
« Válasz #1752 Dátum: 2008.02.17 11:33:03 »
Szerintem ne szedd ki, mert ha ügyes vagy, akkor beférsz...  :nana:

A másik, hogy nincs kód és nem is kell, mert ezeket nem kódolják le sosem. A rádióállomásokat kell újraállítani, aztán kész is. :idea:  :idea:

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: izzócsere
« Válasz #1753 Dátum: 2008.02.17 11:41:55 »
Idézetet írta: "barna.czukor"
Szerintem ne szedd ki, mert ha ügyes vagy, akkor beférsz...  :nana:

A másik, hogy nincs kód és nem is kell, mert ezeket nem kódolják le sosem. A rádióállomásokat kell újraállítani, aztán kész is. :idea:  :idea:

 
Köszi szépen! Megpróbálkozom vele,bár nem lesz egyszerû így szemre!  :hmm:  Titkon reménykedtem,hogy nincs kód,most megnyugtattál!  :)  Köszi!
Egy Toyota sosem hagy cserben!

SchKar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
Re: izzócsere
« Válasz #1754 Dátum: 2008.02.17 12:03:40 »
Idézetet írta: "Sabbione"
Sziasztok! Izzócserével kapcsolatos kérdésem lenne! E12-es Corollám van,és vettem hozzás két h7-es izzót.
Az abs vezérlõ felöl már kicseréltem,de a másik oldalon az akkumulátor miatt nehézkesnek tûnik a dolog!
Csak az akksi kivételével lehet megoldani? Illetve ha kivenném az akksit a rádióhoz van kód?
Mert azt sajnos nem kaptam hozzá! Segítségeteket elõre is köszi!


Ha meg nem férsz be leszeded a lefogatót és odébbhúzod egy kicsit akkor több helyed van én is úgy csináltam!
Az élet 6200 felett kezdõdik!