Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2940718 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1680 Dátum: 2008.01.10 08:07:50 »
ebben a hidegben nekem sem huzza le az egyik ajtot. 2-3 naponta megyek a kocsival és nyomatom fullon a meleget és meggyogyul.
ne eröltesd összefagyva!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

4umos

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1681 Dátum: 2008.01.11 09:55:04 »
nekem lehúzza mind a 4 ajtót, de ettõl függetlenül rettenetes berregõ hangja van az anyós oldali ajtónál a zárnak. megyek vele minden nap, fûtök is keményen, de sajnos nem szûnt meg a jelenség. még arra gondolok, hogy befolyt vmi víz (páralecsapódás miatt) és nem tudott kiszáradni az állandó hideg miatt. megpróbálom vmi fûtött garázsban 1 napot pihentetni, hátha meggyógyul.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1682 Dátum: 2008.01.11 10:10:19 »
Ha sikerülne lekapni a kárpitot, egy kis szilikonzsírral össze kéne kenni az összes mozgó, csokló ... pontját a zármechanizmusnak!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

4umos

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1683 Dátum: 2008.01.11 11:01:21 »
hja, nem is rossz tipp. hétvégén meg is próbálok elmerülni a témában. köszi!

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1684 Dátum: 2008.01.15 15:38:52 »
Sziasztok,

Olyan kérdésem van,hogy cserélt már valaki E12-es elsõlámpákat?
Mi a módja, és mire figyeljek?
A történet annyi hogy itt Írországban  nem megy át a vizsgán az autó és ezért kell vennem új lámpákat(hiába a ilyen olyan szuper foliák) egyszerûen nem megy, a vizsgáztatóhelyen 5-en állták körbe az autót és probálták belõni de nem ment nekik, azt mondták ezek a nagy lámpák nagyon szórják fényt és mindenhogy kivül esik a határon.

Szóval marad az utángyártott darabja 90 Eur-ért ami szerintem nem is olyan rossz.Ja nekem egyébként elektronikusan belülrõl állítható, de amit most veszek az nem, az manuális sajnos...:(

Most megyek értük.Jó lesz ha haza megyek vagy vissza jövök kocsival, cserélgethetem a lámpákat :D

Szóval ha vakai tudna segíteni, köszi

Dávid
avid :toy: Fan

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1685 Dátum: 2008.01.16 12:24:33 »
Sziasztok,

szóval senki  :szomoru: .
Kerestem itt a forumon, de nem találok hasonló hozzászólást. Kerestem a neten is Google, de semmi, annyi infom már van hogy ha a lökhárítónál is fogva van akkor még a lököst is lekell leszedni.

Szóval senki  :szomoru:  :hmm:

David
avid :toy: Fan

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1686 Dátum: 2008.01.16 15:44:10 »
Nézd, ha valaki tudott volna érdemi választ adni a kérdésedre, biztosan megtette volna  :wink:  ...
Kicsit új még a típus ahhoz, hogy maguk a tulajok ilyen tapasztalattal rendelkezzenek.
Én csak azt tudom mondani, hogy nézd meg a fényszórót és a környékét, hogyan, mihez van rögzítve;
és ez alapján döntsd el, belevágsz-e magad a mûveletbe, vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1687 Dátum: 2008.01.16 19:28:05 »
Csinálni nem csináltam még, de egyszer néztem hogy az index-izzók cseréjéhez is ki kell szedni a lámpákat!?
Nekem akkor nagyon úgy tûnt hogy lökhárító, hûtõrács lefigyel... :?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1688 Dátum: 2008.01.16 21:36:20 »
Én csináltam már ilyet, de sajnos annyi tipus van a Toyotán belül mind-mind más megoldással, hogy hülyeséget nem szeretnék mondani.
Az biztos amit írtak elöttem is, hogy az E12-nél a lökhárítót le kell venni, mert alatta is vannak rögzítések. Amúgy magát a fényszórót fent fogja két csavar, a hûtõrács felöli alsó sarkában valószínüleg bepattintós, és a külsõ alsó részén pedig szintén csavar.
De miután levetted a lökhárítót minden egyértelmûen látszik.
Xanyi

barna.czukor

  • Vendég
Xenonizálás+lámpa...
« Válasz #1689 Dátum: 2008.01.19 21:03:34 »
Sziasztok!

Én még eléggé új vagyok itt a fórumon, rég óta olvasom, de csak most regiztem magam...

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de majd úgy is megmondjátok... Smile

Nos, arról lenne szó, hogy a Corolla Liftback-emet szeretném xenonizálni. Nem tuning jelleggel elsõsorban, hanem a látás javítása érdekében.
A problémám az lenne, hogy a kocsimban ez a hülye HB4-es foglalatú izzó van és abba eléggé nehéz xenon szettet találni, illetve ha van is nagyon drága.

A kérdésem az lenne, hogy a HB4-es izzó helyére valahogyan passzítható-e a H7-es, ugyanis H7 xenon szettet mindenhol lehet kapni, relatíve olcsóért? Azért is merült fel bennem a gyanú, mert méretre, kinézetre hasonlóak, csak a HB4-nek a foglalata egy pipában végzõdik és az lekonyul... Ha nem konyulna le, nálam akkor is lenne elég hely bõven a csatlakozónak...
Kérlek benneteket, ha vki tud segíteni ebben, akkor ne habozzon! Ha nincs mód H7-re konvertálni, akkor olcsó HB4-es xenon-szett is érdekel.

A másik problémám az lenne, hogy a ráncfelvarott Corolla Liftback-em (2001) jobb elsõ lámpája szemét Depo márkájú, ugyanis az elõzõ tulaj vmit tett a régivel (megzúzhatta) és ezt a szemét utángyártottat tette bele. Ebben még szintszabályzó sincsen... Ki szeretném cserélni egy gyári bontottra, gondolom az még megfizethetõ lenne. Melyik bontókat érdemes felkeresni? És kb mennyi lehet egy bontott jobb elsõ lámpa?

A lámpacsere a xenonizáláshoz vezetõ elsõ lépés lenne...

Köszönöm a segítségeteket!

Barna

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1690 Dátum: 2008.01.19 21:23:54 »
Szia!

Xenon ügyben a Tuning topicban találsz hozzáértõket.
A lámpát valóban jobb bontóbúl beszerezni, ezek listáját megtalálod a honlapon Boltok/bontók név alatt. Árakat nem tudok, de telefonon is adnak majd infókat.
Némelyik bontóban a klubtagok kedvezményt kapnak.

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1691 Dátum: 2008.01.19 21:28:19 »
Köszi szépen! A Tuning topicba is beírtam, remélem tudnak segíteni. Közben olvastam, hogy "afekete" topictárs is hasonló gondokkal küszködött és neki a HB4 helyett a sima H4-es is bevált... Lehet, hogy ez lesz a megoldás?! :D

Idézetet írta: "Misi"
Szia!

Xenon ügyben a Tuning topicban találsz hozzáértõket.
A lámpát valóban jobb bontóbúl beszerezni, ezek listáját megtalálod a honlapon Boltok/bontók név alatt. Árakat nem tudok, de telefonon is adnak majd infókat.
Némelyik bontóban a klubtagok kedvezményt kapnak.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1692 Dátum: 2008.01.19 21:45:29 »
Az a tuning topic, nem az a tuning topic.
Neked ez kell.
 :kacsint:

barna.czukor

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1693 Dátum: 2008.01.19 21:49:52 »
Idézetet írta: "Misi"
Az a tuning topic, nem az a tuning topic.
Neked ez kell.
 :kacsint:


Közben én is rájöttem! :)

Köszi! :kacsint:  :kacsint:

4umos

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1694 Dátum: 2008.01.21 15:35:24 »
sziasztok!

tud valaki budapesten jó futómûvest ajánlani?