Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2940751 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1650 Dátum: 2007.11.30 11:53:05 »
Fékolaj és kézifék.
Ha idõnként villog, akkor két dolog lehet:
1., a fékolajszint határon van (ami lehet folyástól, de lehet erõs fékbetét kopástól is)
2., kontakthibás a kézifékkarnál lévõ kapcsoló
Ajánlott mihamarabb utánajárni!

csabicsucsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Toyota Carina E 97'
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1651 Dátum: 2007.11.30 20:07:38 »
Köszi a választ!

A kéziféket egy másik jel jelzi(piros,P betû).
A folyadékszint rendben van,a fékbe3tét kopását nem jelzi vissza elektromos adó(tudomásom szerint).
A fékolajat megnézem mégegyszer...

Másik tipp valakitõl?

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Hõfok
« Válasz #1652 Dátum: 2007.12.02 16:06:45 »
Hali!

Tisztelettel kérdezem, hogy tud e valaki segíteni avval a jelenséggel kapcsolatban amit tapasztalok?:
A következõ a jelenség: autó beindít az üzemi hõmérsékletet toyotás szinten, tehát gyorsan eléri,DE
mihelyt nincs a motor terhelés alatt pld a hõvösvölgyi úton lefelé 5.-ben motorfékkel el kezd a motor
visszahülni kb 1/4-ig mutat a mûszer.Tök mingyegy, hogy +35 fok v.-10 fok van. A fûtésem jó a kiegyenlítõ
tartályban levõ mix normális színü. Viszont a kiegyenlítõ tartályból elkezdett elfogyogatni a mix.Udvarban
parkolok bitumenen foltot nem látok alatta, és máshol a motortérben sem látok semmit. Most feltöltöttem
a kiegyenlítõt fullra és kivéácsian várom az eredményt.Esetleg valakinek volt ilyen szimptómája vagy tudja
a megoldást és megosztaná velem hálás lennék.Elõre is köszi, üdv Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!
 :banging:  :toy:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1653 Dátum: 2007.12.02 16:30:48 »
Ilyen problémát általában 2 dolog okoz:
1., Termosztát átereszt
2., Elfolyik a hûtõvíz
Nálad úgy néz ki az utóbbi lesz. Utána kéne járni, hogy hol...

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1654 Dátum: 2007.12.03 00:06:49 »
Sziasztok,

Volna egy kérdésem, miután egy huzamban megtettem még nyáron 2500Km( de lehet elötte is már így volt csak vettem észre), mintha alacsonyabb és egyenetlenebb lenne az alapjáratom, ezt mi okozhatja?

Képszerûen a fordulatszám mutató az 1-es alatt a második vonalon áll üzem meleg motornál és egy nagyon kicsit egyenetlen, sõt kicsit érezni is rázkodást.

Okozhatja ezt a légtömegmérõ  vagy esetleg gyújtás állítás szükséges, vagy rosszabb az alapjárat motor szarakodik?


Váalszotok elõre is köszi
David
avid :toy: Fan

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hõfok
« Válasz #1655 Dátum: 2007.12.03 13:17:32 »
Idézetet írta: "diduka"
A következõ a jelenség: autó beindít az üzemi hõmérsékletet toyotás szinten, tehát gyorsan eléri,DE mihelyt nincs a motor terhelés alatt pld a hõvösvölgyi úton lefelé 5.-ben motorfékkel el kezd a motor
visszahülni kb 1/4-ig mutat a mûszer.
az h negyedig van a vizhofok méro avval semmi baj nincs
nekem is negyedig van -30tól + 40ig
az elfogyo viz ügyben nézd meg a kiegy tartályon kétfelé mehet a viz . befelé a hutobe és van egy csonka csõ is ami a "semmibe" vezet...ez a túlnyomás ellen. töltsd tele a tartályt a csonka csõre rakjál egy féliteres flakont , menj a kocsival és nézd meg h nem e nyomja ki a flakonba
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Hõfok
« Válasz #1656 Dátum: 2007.12.04 22:01:41 »
Sziasztok!
 Köszönöm mindkettõtöknek az infót, majd sasolok és beszámolok.
 :10:  :toy:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hõfok
« Válasz #1657 Dátum: 2007.12.08 20:46:19 »
A leírásod arra utal, hogy a hûtõrendszerednek alapvetõen semmi baja. Ha pl. termosztát problémád lenne, biztosan nem viselkedne a hõmérõ egyformán mínusz 10-ben és plusz 35-ben. Szóval nyilván nincs. Írod hogy hidegben is rendben fölmelegszik, továbbá írod hogy melegben is rendben hût (az normális dolog, hogy motorféknél, amikor ugye nincs égés, csökken kicsit a hõmérséklet, bár ezt nem minden autó mutatója jelzi ki) - tök jó!

Ami a hûtõfolyadék fogyását illeti. Kis (!) mértékben normális. Gondolok arra, hogy ha mondjuk hónapok alatt eltûnik egy-két deci a kiegyenlítõ tartályból, akkor ott nincsen semmi gond. Párolgás, hiába zárt a rendszer, valamilyen mértékben mindig van. De, mondom, ez nagyon lassan történik. OK, most utántöltötted, figyeld hogy mit fog csinálni. Ha mondjuk pár héten belül nem észlelsz szint-csökkenést, akkor minden rendben. Ha mégsem, akkor majd visszatérünk rá :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1658 Dátum: 2007.12.11 16:12:13 »
Sziasztok cartársak!
Az egyik rokonomnak békaszemû E11 Corolla HB van asszem Luna felszereltséggel. Nagyon közelre (kb. 8-10 m) világít a tompítottjának mindkét fénykévéje. A mûszerfalon nincs ott a fényszóró magasság állító gomb, de a motortérben sem találtam hasonló állító csavarokat a lámpatesten, mint a Carinámon. Hol vannak ezen a magasságállító csavarok, ha egyáltalán vannak? Hétvégén fogunk megint találkozni és szeretnénk állítani a lámpáján, mert elfoglaltsága miatt nem ér rá elvinni beállíttatni. Elõre is köszi a segítséget!
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1659 Dátum: 2007.12.11 16:29:22 »
Szia!

Az én ugyanilyen Corollámban a kézifék mellett volt a magasságállító.
Ott nézted?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1660 Dátum: 2007.12.11 23:32:25 »
A kézifék mellett kell lenni, legalábbis asszonykám E11 Lunájában ot van, egyébként a motortérben is van állítócsavar, csak kicsit eldugva, hogy ne lehessen egyszerûen eltekerni, kell hozzá egy hosszabb szárú csillagcsavarhúzó.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1661 Dátum: 2007.12.12 09:46:35 »
Misi, Tamás69:  Oops, ott nem néztük, nem is gondoltam, hogy ott lehet.  :shock:
Látszik, hogy nem sûrûn ülök másfajta verdákban. Köszi srácok!  :nagymosoly:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1662 Dátum: 2007.12.17 11:19:08 »
Jelentem megtaláltuk a beállítógombot. Természetesen 5-ös fokozaton állt, nem csoda, hogy csak az orra elé világított a gép.  :nagymosoly:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

TTamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Gyertyacsere
« Válasz #1663 Dátum: 2007.12.21 20:21:51 »
Sziasztok !

Autókámban, ami egy 2004-s Corolla, szeretném kicserélni a gyújtógyertyákat. A kérdés, hogy én ezt itthon némi barkács kedvel és gyertyakulcsal meg tudom csinálni? Pár napja leszedtem a mûanyag takaró lemezt a motorról, de nem igazán találtam meg a gyertyákat, így gyorsan vissza is tettem. Hol keressem a gyertyákat :hmm: ?
A neten fellelhetõ kézikönyv megvan, de abban csak egy helyen találtam említést a gyertyákról.
Köszönöm a segítséget.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1664 Dátum: 2007.12.21 20:30:11 »
A mûanyag fedél alatt látnod kell a 4db gyújtókábelt, ami a motor tetején csatlakozik ahhoz.
De ha a felismerés sem ment elsõre, akkor szerintem inkább bízd olyanra aki garantáltan ért hozzá.
 :kacsint: