Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2943121 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Proszper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Olaj téma. Milyen, mennyi, stb.
« Válasz #1590 Dátum: 2007.09.25 17:56:34 »
Sziasztok,
A szervízben azt mondta a srác, hogy vigyek inkább olajat, jobban járok anyagilag.. (ugye ezt mindenki tudja) kérdeztem, ok, de milyet? Azt mondta mindegy.
Na ez lehet, de nem nekem. Remélem nem azért mondta, mert kopog valami a motorban.....
Nézelõdtem, de értelmeset sehol nem találtam, de nem is sokáig kerestem jöttem hozzátok. :-)
Szóval valaki tudja pontosan milyet javasol a gyár viszkozitás teljesítmény szint, stb.? És mennyit pontosan? Nézegettem katalógusokat, azokban azt írják, hogy 5W-30, de mondjuk az 5W-50 miért nem jó? (ha a leírás szerint a 20W-50 igen)
1,6 3ZZ-FE a motor.
Ja és mint írtam eléggé hangosan kopog (csak kint hallani az utastérben nem) hidegen és melegen egyaránt. Szelep, vagy adagoló-inyektor az én tippem valaki esetleg tud valamit? 30e-es szervíz jön (297xx van most).
Köszi.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1591 Dátum: 2007.09.25 19:27:28 »
Idézetet írta: "HIDAPe"
Hello sziasztok!
Én még csak most regisztráltam mert nem rég vettem meg a corollámat. Nagyjábol meg vagyok vele elégedve csak kicsit zavar hogy eszegeti az olajat? Ez vajh miert lehet amikor nem füstöl és nem is veri ki sehova. A másik pedig hogy a mai napon amig magárahagytam az automat 2 percre összetörték a balhátsó lámpámat és se szo se beszéd továbbhajtottak. kellene kis info honnan tudok olcson alkatrészhez jutni. Elõre is köszönöm üdv HIDAPe


Hello!

Ez egy kerek lámpás Corolla ugye? 1.4 vagy 1.6?
Az, hogy eszi az olajat, nem jó hír, mert nem jellemzõ ezekre a motorokra. Nem folyik valahol?
Mennyi km van benne? Valósnak tûnik?
Sajnos, így látatlanban nehéz megmondani, hogy mi okozhatja a gondot, célszerû lenne megnézetni valahol.
Lámpa ügyben én bontókban nézelõdnék. A listájukat megtalálod a honlapon. Némelyik kedvezményt is ad klubtagoknak. Errõl is találsz leírást a klubtag kedvezmények link alatt.
 :kacsint:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olaj téma. Milyen, mennyi, stb.
« Válasz #1592 Dátum: 2007.09.25 23:47:44 »
Idézetet írta: "Proszper"
Sziasztok,
A szervízben azt mondta a srác, hogy vigyek inkább olajat, jobban járok anyagilag.. (ugye ezt mindenki tudja) kérdeztem, ok, de milyet? Azt mondta mindegy.
Na ez lehet, de nem nekem. Remélem nem azért mondta, mert kopog valami a motorban.....
Nézelõdtem, de értelmeset sehol nem találtam, de nem is sokáig kerestem jöttem hozzátok. :-)
Szóval valaki tudja pontosan milyet javasol a gyár viszkozitás teljesítmény szint, stb.? És mennyit pontosan? Nézegettem katalógusokat, azokban azt írják, hogy 5W-30, de mondjuk az 5W-50 miért nem jó? (ha a leírás szerint a 20W-50 igen)
1,6 3ZZ-FE a motor.
Ja és mint írtam eléggé hangosan kopog (csak kint hallani az utastérben nem) hidegen és melegen egyaránt. Szelep, vagy adagoló-inyektor az én tippem valaki esetleg tud valamit? 30e-es szervíz jön (297xx van most).
Köszi.


Ha rövid távokon jársz, sok hidegindítással, akor 0w-30 vagy 5w30 olaj, ha naygon sportosra veszed, akkor inkább a 0w-40

az 5w50 10w-60 olajak csak a nagyonmagas fordulaton/hõmérsékleten mûködõ motorokba ( motorkerékpár, turbós sportgép kell)

Kopogást hallani kellene, a befecskendezõk elég hangosak, és jellegzetes hangjuk van, másnak nem szabad kopogni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

HIDAPe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1593 Dátum: 2007.09.26 07:55:21 »
Õ még nem a kerek lámpás hanem az utolsó csiklámpás. 134eKm-mel vettem elvileg de sok dolog nem arrol tanuskodik mint pl a kormány állapota. Az autot futárkodsra használom ja és 1.3-as 88 paci. Ennyit érdemes még tudni rola. Én az olaj miatt szelepszálszimeringre gyanakszom.

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1594 Dátum: 2007.09.26 09:07:34 »
Idézetet írta: "HIDAPe"
Õ még nem a kerek lámpás hanem az utolsó csiklámpás. 134eKm-mel vettem elvileg de sok dolog nem arrol tanuskodik mint pl a kormány állapota. Az autot futárkodsra használom ja és 1.3-as 88 paci. Ennyit érdemes még tudni rola. Én az olaj miatt szelepszálszimeringre gyanakszom.


'97-ben lehetett még kapni a 4EFE motort 88 LE-vel? Nekem pont ilyen '97-es E10-esem volt, az már csak 75 lovas volt. A neten akkor utánanéztem, és elvileg '96-tól a környezetvédelmi normák betartása miatt 75 lovas lett az 1,3-as motor.

Amikor utánabányásztam a kocsinak, német Toyota fórumon találtam olajfogyasztásos sztorikat is, állítólag az olajlehúzógyûrû ragad le (vagy valami ilyesmit csinál:) és ettõl eszegeti az olajat. Ezt az egyik szerelõm is megerõsítette, hogy kell néha gyûrûzni régebbi Toyota motorokat.

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1595 Dátum: 2007.09.26 10:30:43 »
Sziasztok!

Felrakattam egy fényre sötétedõ belsõ visszapillantó tükröt. A régi tükör fémtalpja nem kompatibilis ezzel, így az új az alá lett felragasztva, a régi pedig fent maradt.
Ezt a talpat és az afelett keresztülhúzott kábeltakarót szeretném eltakarni egy kb. 30x15 mm-es keresztmetszetû kábelcsatorna-szerû fekete mûanyaggal, de feketét nem találok sehol.
Másik kérdés pedig, hogy hogyan lehetne ezt kultúráltan rögzíteni.

Ötletek esetleg?

Kösz, G

[a csatolmányt egy admin törölte]
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Proszper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Olaj téma. Milyen, mennyi, stb.
« Válasz #1596 Dátum: 2007.09.26 18:57:54 »
Idézetet írta: Tamás69
Idézetet írta: "Proszper"


Ha rövid távokon jársz, sok hidegindítással, akor 0w-30 vagy 5w30 olaj, ha naygon sportosra veszed, akkor inkább a 0w-40

az 5w50 10w-60 olajak csak a nagyonmagas fordulaton/hõmérsékleten mûködõ motorokba ( motorkerékpár, turbós sportgép kell)

Kopogást hallani kellene, a befecskendezõk elég hangosak, és jellegzetes hangjuk van, másnak nem szabad kopogni.


Helló, ok. köszi. A befecskendezõs dologra azt mondták megnézik. Talán szelep.
Inkább sportosan megyek, szóval akkor 0W-40 lesz, vagy 5W-50.
Közben megtudtam a szervíztõl, hogy kétféle 1,6-os motor van. Aminek az olajnivón van egy zöld festés az a nagyobb olajszükségletû, és abba 4,2 liter kell. Amin nincs ez a zöld jel, az 3,7l.
De a teljesítmény szintrõl még mindig nem tudok pontosat, azt õk sem tudták, de azt mondták mindegy, csak legyen teljesen szintetikus.
Üdv.
P.

Teebee75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1597 Dátum: 2007.09.28 14:45:27 »
Szervusztok!

Egy 2004-es Toyota Corrolla 1.4 VVTi boldog tulajdonosa lettem.
Amikor vettem a kocsit, észrevettem, hogy az alapjáraton ketyegõ motorral remeg a kocsit, és a fordulatszám-mérõ 600 fölött "lebeg".
Kitakarítottam a pillangószelep torkát, az alapjárati léptetõmotort, cseréltem egy légszûrõt, de semmi változás.
A kocsi átlag 8-at fogyaszt, de nem nagyon mentem még vele hosszabb távon.
67.000 Km van benne, megkímélt állapotú.
Van 5letetek, hogy mivel, kinél folytassam?

Üdv, elõre is köszi!

Tibi

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1598 Dátum: 2007.09.28 19:25:18 »
Idézetet írta: "Teebee75"
Szervusztok!

Egy 2004-es Toyota Corrolla 1.4 VVTi boldog tulajdonosa lettem.
Amikor vettem a kocsit, észrevettem, hogy az alapjáraton ketyegõ motorral remeg a kocsit, és a fordulatszám-mérõ 600 fölött "lebeg".
Kitakarítottam a pillangószelep torkát, az alapjárati léptetõmotort, cseréltem egy légszûrõt, de semmi változás.
A kocsi átlag 8-at fogyaszt, de nem nagyon mentem még vele hosszabb távon.
67.000 Km van benne, megkímélt állapotú.
Van 5letetek, hogy mivel, kinél folytassam?

Üdv, elõre is köszi!

Tibi


Na várj!  :hmm:
Elég alacsony (üzem-meleg motornál) az alapjárat, kicsit tényleg darabosnak érezni, amúgy ilyen 700körül teljesen normális...

zoltantiger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
SPOJLER
« Válasz #1599 Dátum: 2007.09.28 22:56:50 »
Sziasztok!
2003-as corolla kombihoz keresek hátsó spojlert, amit a csomagtér ajtóra lehet szerelni. SEGÍTSETEK, hol lehet venni? :toy:
ziasztok! 2003-as corolla kombihoz keresek a csomagtér ajtóra szerelhetõ spojlert/légterelõt. segítsetek

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: SPOJLER
« Válasz #1600 Dátum: 2007.09.29 00:17:06 »
Idézetet írta: "zoltantiger"
Sziasztok!
2003-as corolla kombihoz keresek hátsó spojlert, amit a csomagtér ajtóra lehet szerelni. SEGÍTSETEK, hol lehet venni? :toy:


Annó lehetett rendelni a kocsihoz, érdeklõdd meg Misinél, hátha van valahol még elfekvõben. -Sajna nem egy gyakori igény, így utzángyártottal nemigen találkoztam, a gyáriért meg sokalltam a 100e körüli árat, amit 2003-ban kértek érte, így én lettetem róla, anélkül használtam.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1601 Dátum: 2007.09.29 00:23:33 »
Idézetet írta: "Teebee75"
Szervusztok!

Egy 2004-es Toyota Corrolla 1.4 VVTi boldog tulajdonosa lettem.
Amikor vettem a kocsit, észrevettem, hogy az alapjáraton ketyegõ motorral remeg a kocsit, és a fordulatszám-mérõ 600 fölött "lebeg".
Kitakarítottam a pillangószelep torkát, az alapjárati léptetõmotort, cseréltem egy légszûrõt, de semmi változás.
A kocsi átlag 8-at fogyaszt, de nem nagyon mentem még vele hosszabb távon.
67.000 Km van benne, megkímélt állapotú.
Van 5letetek, hogy mivel, kinél folytassam?

Üdv, elõre is köszi!

Tibi


Egy hangyányit alacsony az alapjárat, azért remeg. - állítani nemnagyon lehet rajta legalábbis házilag. - ha az eredeti tulaj a gariidõn belül nem ütötte a vasat a szervizben, akkor elég nehéz lesz megoldást találni rá.

- elvileg van egy állítócsavar - egyszer láttam, amikor a szervízben éppen azt keresték hogy hol lehet az 580-as alapjáratot ~625 fölé emelni ( 625-675 a gyári érték, ha jól emléxem) - szerencsére engem nem érintett.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Teebee75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1602 Dátum: 2007.09.30 12:40:39 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Teebee75"
Szervusztok!

Egy 2004-es Toyota Corrolla 1.4 VVTi boldog tulajdonosa lettem.
Amikor vettem a kocsit, észrevettem, hogy az alapjáraton ketyegõ motorral remeg a kocsit, és a fordulatszám-mérõ 600 fölött "lebeg".
Kitakarítottam a pillangószelep torkát, az alapjárati léptetõmotort, cseréltem egy légszûrõt, de semmi változás.
A kocsi átlag 8-at fogyaszt, de nem nagyon mentem még vele hosszabb távon.
67.000 Km van benne, megkímélt állapotú.
Van 5letetek, hogy mivel, kinél folytassam?

Üdv, elõre is köszi!

Tibi


Egy hangyányit alacsony az alapjárat, azért remeg. - állítani nemnagyon lehet rajta legalábbis házilag. - ha az eredeti tulaj a gariidõn belül nem ütötte a vasat a szervizben, akkor elég nehéz lesz megoldást találni rá.

- elvileg van egy állítócsavar - egyszer láttam, amikor a szervízben éppen azt keresték hogy hol lehet az 580-as alapjáratot ~625 fölé emelni ( 625-675 a gyári érték, ha jól emléxem) - szerencsére engem nem érintett.


Köszönöm!

A megoldás végül is a légmennyiségmérõ kitisztítása és a kontaktusok tisztítása együttese volt.
Valamennyire magasabb lett, de legalább egyenletes.
Az utcán megállítottam két ugyanilyen TC 1.4-est, náluk ugyan ilyen "béna" az alapjárat.

Köszönöm, a hozzászólásokat!  :kacsint:

Más:
Tudtok ajánlani vkit, vmilyen helyet, ahol a kocsim szinével megegyezõ hibajavítót kevernek, árulnak?
-tudom ez nem a legvérmesebb mûszaki probléma... :D  -
Régen voltak "lakkfilc"-tollak, de itt Érden, ahol próbáltam, nem is értették a kérdésemet...a legközelebbi Toyotánál sem...
Üdv!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1603 Dátum: 2007.09.30 14:02:22 »
Idézetet írta: "Teebee75"
...Tudtok ajánlani vkit, vmilyen helyet, ahol a kocsim szinével megegyezõ hibajavítót kevernek, árulnak?...a legközelebbi Toyotánál sem...
Üdv!


Pedig árulnak, körömlakk-szerû cucc. Én a Sakuránál vettem már ilyet. 1-2000 forint nagyságrend.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1604 Dátum: 2007.09.30 14:17:32 »
Szinkód alapján bármelyik Toyota szalonban tudsz rendelni javítófestéket. Létezik ecsetelõ és spray változatban is. Lakkal együtt van, 1500-3000 HUF közötti áron, színtõl függõen.