Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2943120 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1560 Dátum: 2007.09.09 01:41:34 »
Idézetet írta: "Mr. Proper"
Üdv!

Nekünk egy 2001-es liftback Corollánk van és hátul két helyen is meg van nyomva.
Mindkét sérülés azon a keskeny karosszériaelemen van, ami a csomagtartó és a (nem színrefújt) lökhárító között van.
Nem tudjátok véletlenül, hogy hol (bontó?) lehetne ilyen elemet (szokásos ezüst színben) szerezni és kb. mennyi lehet az ára szereléssel együtt?
Ha nagyon borsos, akkor nem cseréljük le, de abban reménykedem, hogy nem olyan drága.

Kösz elõre is!


Kluboldalon találsz telefonszámokat, boltokét, bontókét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1561 Dátum: 2007.09.09 01:42:51 »
Idézetet írta: "qkta"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "qkta"
Sziasztok. Munkatársamnak "békalámpás" 1,4 még nem VVTi-s Corollája van, 130000Km van benne és még nem volt cserélve a vezérmûszíj !?! Nem tudja valaki, mikor esedékes ezt megtenni?
 Elõre is köszönöm a segitséget.

Sztem 100e-nél illendõ. :hmm:


 Szerintem is 90-100e, de a service szerint "ráér az majd 150e.nél". LÉTEZIK?


Létezik, de nem ennyi idõs kocsinál. A kor sem mindegy, a szíj anyaga öregszik. Legfõbb ideje lenne kicserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mizo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1562 Dátum: 2007.09.10 08:57:34 »
Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni, bármilyen építõ jellegû ötlet/tanács érdekel.
Szóval az esõs napok nem alakultak jól az autóm számára. Ugyanis azt vettem észre, hogy hátul elég sok víz került a pótkerékhez, illetve mindkét oldalon a hátsó kerekek mögött. Ezen a részen van valami kopoltyú jellegû dolog, ami gondolom arra hivatott, hogy csökkentse a nyomáskülönbséget a hátsó ajtó lecsapásakor, csak arra tudok gondolni, hogy ott valahogy bejött a víz (felcsapta a kerék talán...) és nagyon sok összegyûlt (kis tartályként tud funkcionálni alakja miatt sajnos), az alján van egy kis szelep, ahol kitudna csöpögni a víz, de nem igazán, ill. nagyon lassan végezte a dolgát és mikor kiszedtem, 1-2 deci víz simán kifolyt mindkét oldalról. Szerintem csak ezen a kopoltyún keresztül juthatott be víz, mert egyébként semmi jelét nem láttam a beázásnak (sem hátsó ajtó, sem lámpáknál), de azt nem értem, hogyan kerülhetett fel a pótkerékhez, a csomagtérbe (bár elég sok víz volt a két üregben a kopoltyúknál, lehet fellötykölõdött...). Kitakarítottam mindkét kis üreget, de többet nem tudtam tenni sajnos. Még azért a biztonság kedvéért kiszedem a gumiszigetelést a hátsó ajtókeretrõl és valamivel odarögzítem, mert elég könnyen feljön már (ehhez nem tudtok valami jó anyagot ajánlani - a sziloplaszt pár hónap múlva szerintem elengedné...).
Ha esetleg van ilyen jellegû tapasztalatotok, vagy ötletetek, kérlek írjatok, mert nem érzem azt, hogy megtaláltam volna  a megoldást a hibára...
Köszi
Zoli

Peti

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1563 Dátum: 2007.09.10 10:34:39 »
Idézetet írta: "mizo"
Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni, bármilyen építõ jellegû ötlet/tanács érdekel.....

Ha esetleg van ilyen jellegû tapasztalatotok, vagy ötletetek, kérlek írjatok, mert nem érzem azt, hogy megtaláltam volna  a megoldást a hibára...
Köszi
Zoli


A csomagtér beázás felkutatása elég hálátlan feladat, nehéz megállapítani, én az ex-autómmal nagyon sokat szívtam mire rájöttem hogy a régi tulaj egy erõsítõt csavarozott a csomagtér padlólemezére, és azon a két, szinte alig látható furaton keresztül volt csurom víz a csomagtér...

Volt törve az autód hátulja? Ha igen akkor még rizikósabb hogy valami elmozdult a helyrõl és ott jön be a víz, ha nem akkor nyomozni kell, végsõ esetben ajánlanám (nem nevetni :) ) a csomagtérbe bújást elemlámpával, elõtte mondjuk nem árt megbontani a kárpitot hogy lásd hol jön be a víz, nem számíts vízesésre, néhány kövér vízcsepp képes kistavat csinálni... :?

mizo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1564 Dátum: 2007.09.10 11:21:50 »
[/quote]

A csomagtér beázás felkutatása elég hálátlan feladat... [/quote]

Köszi a hozzászólást, igazából pont ez miatt vagyok eléggé elkeseredett, hogy nehéz felkutatni a hiba okát. Pedig tegnap már minden borító elemet kiszedtem hátulról. És igen...fennál a gyanuja, hogy megvolt törve a háulja, mert látni pár érdekes nyomot, de nem láttam rést, vagy valami gázosabb dolgot. Már én is ilyen csomagtartóba bebújós akciókban gondolkodom. Kopoltyúkról/tömítõ/ragasztóanyagról valaki? :S

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1565 Dátum: 2007.09.10 13:37:53 »
Idézetet írta: "mizo"
Kopoltyúkról/tömítõ/ragasztóanyagról valaki? :S

Nekem kb. 6-8 éve a Carinával voltak ilyen gondjaim, a szellõzõkopoltyú kerete mellett jött be a víz. Én jobb híján sziloplaszttal tömítettem körbe, azóta is tart. Próbáld meg, hátha neked is beválik.  :pofa:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1566 Dátum: 2007.09.12 18:52:37 »
Idézetet írta: "rittzo"
Sziasztok!
Hát ha már csinált valaki közületek ilyet. Van egy 2003-as corollám és a generátora el kezdett zörögni.  :szomoru: Csapágyas lett a kicsike. Bosh gyártmányú. Valaki esetleg tudja mekkora méretü csapágyak vannak benne és mire kell esetleg odafigyelni csapágycserekor???? Nagy segítség lenne a csapágyak mérete.

Na közben megcsináltam. A hátsó volt rossz. A méretek hátha kell valakinek egyszer.Tehát az elsõ a nagyobbik 6303 2x porvédõs a hátsó 6003 2x porvédõs.

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1567 Dátum: 2007.09.14 12:11:23 »
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "mizo"
Kopoltyúkról/tömítõ/ragasztóanyagról valaki? :S

Nekem kb. 6-8 éve a Carinával voltak ilyen gondjaim, a szellõzõkopoltyú kerete mellett jött be a víz. Én jobb híján sziloplaszttal tömítettem körbe, azóta is tart. Próbáld meg, hátha neked is beválik.  :pofa:


Pár éve barátom garanciális Nissan Micrájával is ezt csinálta - a SZAKSZERVIZ ... :nagymosoly:  Ott is a csomagtartó ázott be, pedig az 1-2 éves kocsi volt.
num, sed leonem.

ejcs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Corolla katalizátor hiba
« Válasz #1568 Dátum: 2007.09.17 09:36:51 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következõben, talán volt valakinek hasonló problémája:

Vettem egy Corolla-t ( HB 1.6 benzines 2002). Kb 5000 km után a motor hibajelzõ világítani keztett, elvittem szervízbe, azt mondták hogy a
"az oxigén szondák a katalizátornál  érzékeltte hogy valami gond volt az égéstermékkel, de most jó"  (mindíg ugyan ott tankolok, és eddig nem volt vele semmi)  .
Azóta ez a hiba már harmadszor jött elõ  kb 450-500 km-enként.
A szervízben csináltak egy menet közbeni motordiagnosztikát, ott nem találtak hibát.

Lehet hogy katalizátort kell cseréltetni?


Csaba

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1569 Dátum: 2007.09.17 11:12:59 »
A VVT-i elektronikát nézték? Mert Ezeknél a motoroknál az szokott elõjönni.

ejcs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1570 Dátum: 2007.09.17 11:59:47 »
ezt nem mondták.

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
katalizátor hiba
« Válasz #1571 Dátum: 2007.09.17 12:18:09 »
Más gond nem volt vele? Úgy értem, menetteljesítmény rendben van? Nemrég én is írtam a rejtélyes problémámról (1.6 VVT-i). Egyébként azóta is újra kigyulladt a hibajelzõ kétszer. Két injektort megcseréltem hétvégén, de azóta nem sikerült meggyújtani a lámpát, pedig provokáltam...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla katalizátor hiba
« Válasz #1572 Dátum: 2007.09.17 12:51:22 »
Idézetet írta: "ejcs"
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következõben, talán volt valakinek hasonló problémája:

Vettem egy Corolla-t ( HB 1.6 benzines 2002). Kb 5000 km után a motor hibajelzõ világítani keztett, elvittem szervízbe, azt mondták hogy a
"az oxigén szondák a katalizátornál  érzékeltte hogy valami gond volt az égéstermékkel, de most jó"  (mindíg ugyan ott tankolok, és eddig nem volt vele semmi)  .
Azóta ez a hiba már harmadszor jött elõ  kb 450-500 km-enként.
A szervízben csináltak egy menet közbeni motordiagnosztikát, ott nem találtak hibát.

Lehet hogy katalizátort kell cseréltetni?


Csaba


Ebben 2 db oxigénszenzor van, jó lenne tudni, mellikre vonatkozott a hibakód. nekem pl 11e km-nél cserélték a másodikat, mert túl alacsony jelszintet produkált. a 2. szenzor elég lent van, fröccsenõ víz elérheti, és a kerámiaszigetelése a hirtelen hõváltozásra megrepedhet - persze nem kellene vagy 250-300e km-ig ennek jelentkeznie, de ha meg volt feszülve, akkor megrepedhet. - ezenfelül lehet kontakthiba, ( bár ez nem opel, de elõfordulhat) elég hosszú, és eléggé szabadon megy az érzékelõ vezetéke a motor és a tüzfal közötti részen.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ejcs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1573 Dátum: 2007.09.17 12:56:44 »
Fogyasztásban és teljesítményben semmilyen változást nem tapasztaltam.
A szervízben csak azt tudták mondani hogy a hibakód alapján a katalizátornak lehet valami baja, de az nem szokott elromlani.
Kérdeztem, hogy egy katalizátor csere az segítene-e, de semmi biztosat nem mondtak (azért egy katalizátor csere szereléssel együtt kb 180 ezer, nem szeretném feleslegesen kifizetni.)

Kétszer vittem már be ezzel a problémával ugyan abba a szervízbe, most jön majd a harmadik alkalom. Eddig kb 2-3 órát foglalkoztak vele, pénzt nem kértek mert nem tudtak csinálni a hibakód törlésen kívül semmit.

Amúgy a generátor kezd csapágyas lenni, de gondolom ez nincs összefüggésben vele.

Csaba

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1574 Dátum: 2007.09.17 13:04:12 »
Idézetet írta: "ejcs"


Amúgy a generátor kezd csapágyas lenni, de gondolom ez nincs összefüggésben vele.

Csaba


-biztos vagy te abban az 50 000 km-ben????
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!