Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2946280 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

nyuszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
hátsó ködlámpa
« Válasz #1545 Dátum: 2007.08.31 21:19:55 »
Sziasztok,

tudja valaki, hogy miért nincs Corollában (HB, 2004-es) jobb oldalon hátsó ködlámpa? Nálam legalábbis izzó nem volt a ködlámpás foglalatban és nincs bekötve sem: eggyel kevesebb vezeték megy ide, mint a bal hátsó lámpához.  Spórolás? Miért?

ny.

Peti

  • Vendég
Re: hátsó ködlámpa
« Válasz #1546 Dátum: 2007.08.31 21:28:28 »
Idézetet írta: "nyuszi"
Sziasztok,

tudja valaki, hogy miért nincs Corollában (HB, 2004-es) jobb oldalon hátsó ködlámpa? Nálam legalábbis izzó nem volt a ködlámpás foglalatban és nincs bekötve sem: eggyel kevesebb vezeték megy ide, mint a bal hátsó lámpához.  Spórolás? Miért?

ny.


Sztem pusztán spórolás :hmm:  megtudod számolni az egy kezeden, hogy hányszor kapcsolsz egy évbe ködzárót, amúgy van olyan autó amire párba szerelik...

De talán jobb is így, (hogy szingli) mert a sok johnny már egy nagyobb esõbe, városba(!) is egybõl felküldi, had égesse ki a retinád... :banging:

nyuszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: hátsó ködlámpa
« Válasz #1547 Dátum: 2007.08.31 21:57:40 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "nyuszi"
Sziasztok,

tudja valaki, hogy miért nincs Corollában (HB, 2004-es) jobb oldalon hátsó ködlámpa? Nálam legalábbis izzó nem volt a ködlámpás foglalatban és nincs bekötve sem: eggyel kevesebb vezeték megy ide, mint a bal hátsó lámpához.  Spórolás? Miért?

ny.


Sztem pusztán spórolás :hmm:  megtudod számolni az egy kezeden, hogy hányszor kapcsolsz egy évbe ködzárót, amúgy van olyan autó amire párba szerelik...

De talán jobb is így, (hogy szingli) mert a sok johnny már egy nagyobb esõbe, városba(!) is egybõl felküldi, had égesse ki a retinád... :banging:


Hát igen, évente 4-5 alkalommal kell felkapcsolnom... mondjuk ezért sem tûnt fel eddig ez az aszimmetria. A múltkori ellenõrzéskor kivételesen a ködlámpákat is megnéztem, akkor derült ki. Csodálkoztam is az 'izzócserénél',  hogy üres a foglalat, majd még jobban, amikor a berakott izzó nem akart világítani... :hmm:

Peti

  • Vendég
Re: hátsó ködlámpa
« Válasz #1548 Dátum: 2007.08.31 22:01:07 »
Idézetet írta: "nyuszi"
Csodálkoztam is az 'izzócserénél',  hogy üres a foglalat, majd még jobban, amikor a berakott izzó nem akart világítani... :hmm:


Na de hogy tettél bele izzót :shock:  nekem ott levan forrasztva mûanyaggal a foglalat, ha akarnám se tehetnék bele izzót...

nyuszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: hátsó ködlámpa
« Válasz #1549 Dátum: 2007.08.31 23:01:24 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "nyuszi"
Csodálkoztam is az 'izzócserénél',  hogy üres a foglalat, majd még jobban, amikor a berakott izzó nem akart világítani... :hmm:


Na de hogy tettél bele izzót :shock:  nekem ott levan forrasztva mûanyaggal a foglalat, ha akarnám se tehetnék bele izzót...


Spórolás2: a jobb és bal hátsó lámpa foglalata egyforma, nem csináltak külön bal és jobb öntõformát. Japán gyártás, franctudja milyen beszállítótól kaphatják a foglalatokat. Egyedül a bekötött vezetékek számában láttam különbséget.

xxxnyc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1550 Dátum: 2007.09.01 12:28:23 »
Hello Mindenkinek
98-as Corollához keresek szerelési útmutatót - mûszerfal világítást szeretném kicserélni.
Elõre is köszi az infokat
xxnyc BZs

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: hátsó ködlámpa
« Válasz #1551 Dátum: 2007.09.01 13:28:08 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "nyuszi"
Sziasztok,

tudja valaki, hogy miért nincs Corollában (HB, 2004-es) jobb oldalon hátsó ködlámpa? Nálam legalábbis izzó nem volt a ködlámpás foglalatban és nincs bekötve sem: eggyel kevesebb vezeték megy ide, mint a bal hátsó lámpához.  Spórolás? Miért?

ny.


Sztem pusztán spórolás :hmm:  megtudod számolni az egy kezeden, hogy hányszor kapcsolsz egy évbe ködzárót, amúgy van olyan autó amire párba szerelik...

De talán jobb is így, (hogy szingli) mert a sok johnny már egy nagyobb esõbe, városba(!) is egybõl felküldi, had égesse ki a retinád... :banging:


Nem spórolás!
Azért hiányzik az egyik oldalról a ködlámpa, hogy amikor ég is látni lehessen ha fékezel.
Xanyi

Peti

  • Vendég
Re: hátsó ködlámpa
« Válasz #1552 Dátum: 2007.09.01 14:39:20 »
Idézetet írta: "Xanyi"


Nem spórolás!
Azért hiányzik az egyik oldalról a ködlámpa, hogy amikor ég is látni lehessen ha fékezel.


Biztos???
Nekem spórolásszagú a dolog :hmm:  akár a féloldalas tolatólámpa (már amelyik olyan persze), no meg -írtam is- hogy van ahol párba szerelik...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: hátsó ködlámpa
« Válasz #1553 Dátum: 2007.09.01 14:51:22 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Xanyi"


Nem spórolás!
Azért hiányzik az egyik oldalról a ködlámpa, hogy amikor ég is látni lehessen ha fékezel.


Biztos???
Nekem spórolásszagú a dolog :hmm:  akár a féloldalas tolatólámpa (már amelyik olyan persze), no meg -írtam is- hogy van ahol párba szerelik...

A ködzárónak a kocsi "elõzhetõ" felét kell mutatnia. Az egy darab tolató valóbban spór :(
Gabe 254.

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1554 Dátum: 2007.09.05 08:06:51 »
Hello!
Úgy néz ki, hogy megoldódott a motor visszajelzõ lámpa és a nyomatéklyuk.
A kiolvasás szerint az 1-es henger keveréke volt túl szegény. A szerelõm kapásból a gyertyákat nézte meg, hát elég gány állapotban voltak. Szerencse, hogy nem ment tönkre a trafó is.
Szóval gyertyacsere volt a gyógymód, most szépen megy, de valahogy mégsem érzem az igazinak. Holnap megyek Miskolcra, majd kipróbálom a pályán... Égyébként belevaló NGK gyertyák voltak és 29 ezret mentek eddig...
Most is NGK került bele, de eggyel jobb fajta, nem emlékszem pontosan melyik. Eredetileg irídiumosat akartak, csak nem kaptak.
Ajánlottak még egy injektor tisztító kúrát. Talán jövõ héten.
üdv

Mr. Proper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1555 Dátum: 2007.09.07 19:55:52 »
Üdv!

Nekünk egy 2001-es liftback Corollánk van és hátul két helyen is meg van nyomva.
Mindkét sérülés azon a keskeny karosszériaelemen van, ami a csomagtartó és a (nem színrefújt) lökhárító között van.
Nem tudjátok véletlenül, hogy hol (bontó?) lehetne ilyen elemet (szokásos ezüst színben) szerezni és kb. mennyi lehet az ára szereléssel együtt?
Ha nagyon borsos, akkor nem cseréljük le, de abban reménykedem, hogy nem olyan drága.

Kösz elõre is!

qkta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1556 Dátum: 2007.09.08 21:15:25 »
Sziasztok. Munkatársamnak "békalámpás" 1,4 még nem VVTi-s Corollája van, 130000Km van benne és még nem volt cserélve a vezérmûszíj !?! Nem tudja valaki, mikor esedékes ezt megtenni?
 Elõre is köszönöm a segitséget.
qkta (1.6 Corolla)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1557 Dátum: 2007.09.08 21:18:47 »
Idézetet írta: "qkta"
Sziasztok. Munkatársamnak "békalámpás" 1,4 még nem VVTi-s Corollája van, 130000Km van benne és még nem volt cserélve a vezérmûszíj !?! Nem tudja valaki, mikor esedékes ezt megtenni?
 Elõre is köszönöm a segitséget.

Sztem 100e-nél illendõ. :hmm:
Gabe 254.

qkta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1558 Dátum: 2007.09.08 21:28:37 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "qkta"
Sziasztok. Munkatársamnak "békalámpás" 1,4 még nem VVTi-s Corollája van, 130000Km van benne és még nem volt cserélve a vezérmûszíj !?! Nem tudja valaki, mikor esedékes ezt megtenni?
 Elõre is köszönöm a segitséget.

Sztem 100e-nél illendõ. :hmm:


 Szerintem is 90-100e, de a service szerint "ráér az majd 150e.nél". LÉTEZIK?
qkta (1.6 Corolla)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1559 Dátum: 2007.09.08 21:30:50 »
Hivatalosan 150.000 km a ciklus, de a legtöbb helyen a 105.000-es szervíznél ki szokták cserélni.
Ártani nem árt....