Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2946257 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1500 Dátum: 2007.08.03 19:44:00 »
Kuplungra senkinek semmi...?   :elkeseredett:

Hmmmm.....  :turelmetlen:

 :nagymosoly:

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1501 Dátum: 2007.08.04 14:36:37 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "HITMAN"
Na, 2,5 év után megadta magát a gyári akkumulátorom. Sokat nem bírt, cellazárlatos lett...


Ez gáz, de az elvileg még garis, vagy az aksira nem vállalják???


Bevittem, méregették, megállapították, és garanciában cserélték. Korrekt volt. Vasárnap és szerdán nem tudtam vele elindulni, elõször az asszisztanszot hívtam ki, az is ott volt hamar, mûködik a dolog... Persze, bonyolultabb esetben nem tudom, mit tudnak vasárnap du csinálni. Trélerre rakják...

mizo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1502 Dátum: 2007.08.10 09:34:53 »
Idézetet írta: "wolfman"
Kuplungra senkinek semmi...?   :elkeseredett:

Hmmmm.....  :turelmetlen:

 :nagymosoly:


Szia!
Közel sem vagyok profi a témában, de én a helyedben nem bántanám, amíg "csak" furcsa hangokat hallani. Ha már mûködésben is van probléma, akkor megfontolandó...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1503 Dátum: 2007.08.10 15:52:08 »
No nekiugrani én se akarok, mint bolond tehén az anyjánk, csak tapogatózom, érdeklõdök.

Mûködésileg nincs vele semmi különös, leszámítva, hogy még mindig oda kell, hogy figyeljek, nehogy csak félig rakjam sebességbe, mert randa reccsenéssel bosszulja meg....

Atilllla

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1504 Dátum: 2007.08.13 11:47:11 »
Sziasztok!

Volna egy 99-es liftback corollám és a hátsó csomagtartó gázrugók meghaltak.
Honnan lehetne valami normális áron utángyártottat beszerezni? Bontottat nem akarok mert félek hogy ugyanugy tönkremegy pár év vagy hónap alatt.  A gyári 30e/db lenne. :(

Köszi

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Gázrugó
« Válasz #1505 Dátum: 2007.08.13 12:12:31 »
Idézetet írta: "Atilllla"
Sziasztok!

Volna egy 99-es liftback corollám és a hátsó csomagtartó gázrugók meghaltak.
Honnan lehetne valami normális áron utángyártottat beszerezni? Bontottat nem akarok mert félek hogy ugyanugy tönkremegy pár év vagy hónap alatt.  A gyári 30e/db lenne. :(

Köszi

Próbáld meg tõlük, az egyik kollegámnak legyártottak 2 éve egyedileg egy párat az OFF Audijához ON és azóta is jól mûxik.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Atilllla

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1506 Dátum: 2007.08.13 16:53:59 »
Köszi. Találtam. 4000 Ft :D

Thomas_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Sebességmérõ "csalás"
« Válasz #1507 Dátum: 2007.08.15 11:07:37 »
Sziasztok!

Nemrég vettem egy '99 E11 corollát. Sajnos késõn vettem észre (érthetõ okoból nem az ilyen dolgokra figyletem igazán), hogy csal a sebességmérõ. Ez abban nyilvánul meg, hogy már eleve az alapjáratnál 30 km/h-t mutat és valószínûleg a továbbiakban sem kompenzálja ki magát (bár még nem "mértem" le).
Találkozott már valaki ilyen problémával? Van e esetleg rá valami egyszerû megoldás, vagy marad a márkaszervíz?

Elõre is köszi a segítséget.

Üdv:
Thomas
dv:

Thomas

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Sebességmérõ "csalás"
« Válasz #1508 Dátum: 2007.08.15 11:56:45 »
Idézetet írta: "Thomas_"
Sziasztok!

Nemrég vettem egy '99 E11 corollát. Sajnos késõn vettem észre (érthetõ okoból nem az ilyen dolgokra figyletem igazán), hogy csal a sebességmérõ. Ez abban nyilvánul meg, hogy már eleve az alapjáratnál 30 km/h-t mutat és valószínûleg a továbbiakban sem kompenzálja ki magát (bár még nem "mértem" le).
Találkozott már valaki ilyen problémával? Van e esetleg rá valami egyszerû megoldás, vagy marad a márkaszervíz?

Elõre is köszi a segítséget.

Üdv:
Thomas


Ezeknél a modelleknél elektromos a sebességmérés, úgyhogy valami elektromos hiba lesz.
Ilyen hibával én még nem találkoztam, szerintem próbáld meg a Supra-Trend-et megkérdezni, hátha nekik van valami tippjük.
 :kacsint:

Peti

  • Vendég
Re: Sebességmérõ "csalás"
« Válasz #1509 Dátum: 2007.08.15 19:37:24 »
Idézetet írta: "Thomas_"
Sziasztok!

Nemrég vettem egy '99 E11 corollát. Sajnos késõn vettem észre (érthetõ okoból nem az ilyen dolgokra figyletem igazán), hogy csal a sebességmérõ. Ez abban nyilvánul meg, hogy már eleve az alapjáratnál 30 km/h-t mutat és valószínûleg a továbbiakban sem kompenzálja ki magát (bár még nem "mértem" le).
Találkozott már valaki ilyen problémával? Van e esetleg rá valami egyszerû megoldás, vagy marad a márkaszervíz?

Elõre is köszi a segítséget.

Üdv:
Thomas


Eleve alapból 30-on áll???
Akkor szét kell szedni és visszaállítani 0ra, mikor kicseréltem a mûszerfalat én játszadoztam hogy alapból 60ra állítottam, mókás volt egyesbe 100ig gyorsulni... :rohog:

mykos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Sebességmérõ "csalás"
« Válasz #1510 Dátum: 2007.08.15 20:25:41 »
Idézetet írta: "Peti500"

Eleve alapból 30-on áll???
Akkor szét kell szedni és visszaállítani 0ra, mikor kicseréltem a mûszerfalat én játszadoztam hogy alapból 60ra állítottam, mókás volt egyesbe 100ig gyorsulni... :rohog:


Akkor ezek szerint nem kicsi az esélye annak, hogy már elötte kivették az órát egy kis visszatekergetés céljából :roll:  :x

Azt hiszem megszólalt a fékbetét kopás visszajelzõm...kanyarba erõsebb, fékezésnél semmi. Olyan mintha egy üres konzerves dobozt a tetejétvel fûrészelnék :roll:  pedig 5000km-el korábban meg lett nézetve, állítólag jó?
AE111 Station Wagon 1,6 16i

Peti

  • Vendég
Re: Sebességmérõ "csalás"
« Válasz #1511 Dátum: 2007.08.15 20:28:16 »
Idézetet írta: "mykos"


Akkor ezek szerint nem kicsi az esélye annak, hogy már elötte kivették az órát egy kis visszatekergetés céljából :roll:  :x


Végül is kiszedhették azt bármiért, de a mai világban tényleg egybõl erre gondol az ember... :roll:

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Corolla'99 szélvédõ
« Válasz #1512 Dátum: 2007.08.16 11:25:00 »
Sziasztok!

Ismerõsöm 1999-es évjáratú (békalámpás) Corijának kettérepedt a szélvédõje. Cserélni kell. Sajnos Casco-ja nincs. Hogyan lehetne olcsón megúszni a cserét?

Nem biztosítási csalásra gondolok, hanem olcsón beszerezhetõ és beszerelhetõ szélvédõre :)
Esetleg, ha irányárat tudna valaki, hogy mennyibe kerül egy ilyen akció, akkor megköszönném, ha megírja.

üdv,
Zs.
D: 212

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla'99 szélvédõ
« Válasz #1513 Dátum: 2007.08.16 11:26:57 »
Idézetet írta: "czsiga"
Sziasztok!

Ismerõsöm 1999-es évjáratú (békalámpás) Corijának kettérepedt a szélvédõje. Cserélni kell. Sajnos Casco-ja nincs. Hogyan lehetne olcsón megúszni a cserét?

Nem biztosítási csalásra gondolok, hanem olcsón beszerezhetõ és beszerelhetõ szélvédõre :)
Esetleg, ha irányárat tudna valaki, hogy mennyibe kerül egy ilyen akció, akkor megköszönném, ha megírja.

üdv,
Zs.


A legolcsóbb a bontott, de azzal vigyázni kell. Ki és beszerelésnél olyan feszültségek keletkeznek az üvegben, hogy egy nagyobb bukkanónál berepedhet.
Szerintem nézzetek körül utángyártott fronton.
esetleg kérdezd meg a Supratrendet.

TZoli

  • Vendég
Re: Corolla'99 szélvédõ
« Válasz #1514 Dátum: 2007.08.16 12:00:04 »
Idézetet írta: "czsiga"
Sziasztok!

Ismerõsöm 1999-es évjáratú (békalámpás) Corijának kettérepedt a szélvédõje. Cserélni kell. Sajnos Casco-ja nincs. Hogyan lehetne olcsón megúszni a cserét?

Nem biztosítási csalásra gondolok, hanem olcsón beszerezhetõ és beszerelhetõ szélvédõre :)
Esetleg, ha irányárat tudna valaki, hogy mennyibe kerül egy ilyen akció, akkor megköszönném, ha megírja.

üdv,
Zs.


http://www.autouvegsoos.hu
Talán itt is tudnak segíteni
 :hmm: