Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2863082 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #150 Dátum: 2005.09.08 08:57:59 »
Tegnap javítottam a Corollánkat. :-)
A "probléma" ay volt, hogy a bal térdemél lévő talán szemüveg tartó rekesz állandóan kinyílt. Az előző tulaj ezt úgy oldotta meg, hogy berakott egy kis darab polifoamot, ami belülről kitámasztotta.
Most valamiért kinyitottam és rájöttem mi volt az oka. Egyszerűen el volt hajolva a mögötte lévő kis fém lemez, ami kinyílást hivatott megakadályozni. Visszahajtottam és lőn csoda, csukva marad.
De amiért leírtam: milyen ember lehetett az előző tulaj, hogy ezt nem tette meg? Valószinüleg a szervíben sem szólt érte soha, mert nem hiszem, hogy erre egy szerelő nem jött volna rá két perc alatt...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #151 Dátum: 2005.09.08 13:28:46 »
Srácok szeretném felszerelni az autóm ködlámpákkal.
Azt érdekelne, hogy mi az amit be kell szereznem hozzá és milyen forrásokat ismertek. Gondolok itt bontókra vagy külföldi forrásokra melyek olcsóbbak a szalonban vásárolt cuccoknál.

Na és mekkora szakértelem kell ehhez? Ha jól gondolom előre be van húzva a vezeték csak a két végére kell egy ködlámpa és egy kapcsoló.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: 1.6 EFI fordulatszámszabályozás
« Válasz #152 Dátum: 2005.09.08 15:54:07 »
Idézetet írta: "pkq"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "pkq"
- további érdekesség hogy van egy vákumcső ami az előbb leírt alkatrészből indul és az injektorok mögötti blokkba megy, ha azt direkt rácsatlakoztatom akkor az alapjárati fordulatszám kb 3000 lesz folyamatosan. Most úgy van bekötve hogy valaki belegányolt egy T csatlakozót és némi folytást hogy tudjon egy kis fars levegőt szívni és így müködik. De gyanítom ezeknek a dolgoknak erősen köze van a fordulatszámszabályozási problémámnak.


És majdnem biztosan jól is gondolod ! Ha ilyen kókányolás van a keverékképző rendszerben , akkor nincs mit csodálkozni azon , hogy nem működik rendesen . Szóval ezen a tájékon kéne keresgélni .


Hali!

Köszi a megerősítést, csak az a baj, hogy elvittem már néhány székesfehérváron jó nevú, esetleg hozzáértő szervizbe és minden alkalommal 8-15 huf közötti összeget gombolnak le rólam a szokásos, átnéztük, megemeltük, meghúztuk... stb dumával csak azt senki nem mondja hogy megcsináltuk vagy megaláltuk a probléma gyökerét.
Mindegy. Kösz a törődést, majd még próbálok okosodni és egy jobb szerelőt találni.


Olyan szerelőre lesz szükséged , akinek nem idegen a típus , van hozzá leírása (legalábbis a keverékképző rendszerhez) , és ennek alapján tudja szisztematikusan átnézni ezt - rendben vannak-e a vákuumcsövek , megfelelően működik-e az előgyújtás-szabályzó , ellátja-e a feladatát az összes érzékelő (pl. a fojtószelepé) , stb ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Opaal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
AE82 4A 1587ccm 8V
« Válasz #153 Dátum: 2005.09.11 11:53:03 »
Hello Testvérek!

AE82 4A 1587 ccm 8V

lenne pár technikai kérdésem...
van egy 1986 Toxota Corolla 1.6 GL-em (Liftback 5 ajtós) a fent említett motorral...
szeretnék megtudni róla MINDENT...
a baj hogy hiába kerestem neten semmi érdemleges... (bár lehet én vagyok a béna) :(
a kézikönyv meg 8500 HUF hozzá tehát felejtős... :(
érdekelne nyomaték, gyári abroncsméret és minden amivel jobbá tehetem kedvencem...
AutoData CD-ért fizetek is egy keveset :)

reply-okat pls e-mail-ben vagy MSN-en mert ha lehet

előre is köszi a segítséget!!!

üdv Opaal
opaal@dpg.hu

strfifi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
    • http://kep.tar.hu/zastava750
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #154 Dátum: 2005.09.14 11:10:01 »
Hali Mindenkinek!

 Holnapra lesz beépítve egy waeco tempomat az 1.6-os gépbe. Majd írom az észrevételeket.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #155 Dátum: 2005.09.14 12:01:39 »
Idézetet írta: "strfifi"
Hali Mindenkinek!

 Holnapra lesz beépítve egy waeco tempomat az 1.6-os gépbe. Majd írom az észrevételeket.

Szerintem ez a Tempomat - utolagosan topkba kéne.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
fejtámasz
« Válasz #156 Dátum: 2005.09.19 11:58:21 »
Csak tippet kérénk:
Nem tudjátok, hogy viszonylag egyszerüen, és türehtö árban hol lehet beszerzni olyan fejátmaszt, ami nem csak fel-le tolható, de a párna dönthetö is?
Gondolm márkaszervizbe van, csak tudjam megfizetni...  :)
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: fejtámasz
« Válasz #157 Dátum: 2005.09.19 12:25:42 »
Idézetet írta: "Dragon79"
Csak tippet kérénk:
Nem tudjátok, hogy viszonylag egyszerüen, és türehtö árban hol lehet beszerzni olyan fejátmaszt, ami nem csak fel-le tolható, de a párna dönthetö is?
Gondolm márkaszervizbe van, csak tudjam megfizetni...  :)

Bontóba érdemes ilyesmiért érdeklődni - ezek rizikómentes alkatrészek. A klub oldalán van pár bontó cím és telefonszám - telefonon tudnak tájékoztatni.

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Re: fejtámasz
« Válasz #158 Dátum: 2005.09.19 13:31:57 »
Idézetet írta: "robi"

Bontóba érdemes ilyesmiért érdeklődni - ezek rizikómentes alkatrészek. A klub oldalán van pár bontó cím és telefonszám - telefonon tudnak tájékoztatni.

Ja... erre gondoltam én is  :)  ... megvárom mi lesz a hütövizböl, ha nem kell költeni rá, akkor jöhet a kényelem :D
Köszi ;)
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

szabix

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #159 Dátum: 2005.10.08 10:24:49 »
Sziasztok!

A gyári rádiós fejegységet hogyan lehet kiszedni a helyéről? Sajnos a ki/be kapcsoló gombom beszorult és egy picit be is esett, ezt szeretném megvizslatni, de nem akarom kitépni a helyéről. 8)  Nem érdemli meg és nem is nézne ki jól a műszerfal tetjén egy nagy rongyosodás.... ;)

Köszi!
Szabix ( :toy: Corolla Hatchback Linea Terra 1.4 VVTi '00)

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #160 Dátum: 2005.10.09 16:00:03 »
Hello!

Nem tudja vki, hogy E12-es HB hátsó lökhárítóját hogy lehet leoperálni :?:
Köszi előre is!
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #161 Dátum: 2005.10.09 23:56:11 »
Idézetet írta: "PLacc"
Hello!

Nem tudja vki, hogy E12-es HB hátsó lökhárítóját hogy lehet leoperálni :?:
Köszi előre is!


Az elsőnél a kerékíveknél, a védőlemezek alatt van csavarral, ill. patenttal, máshol csak kipattintás (csavarhúzóval lenyomható pöckök) ill. a rendszámot le kell szedni.

gondolom a hátsó sem különbözik sokban!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4548
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #162 Dátum: 2005.10.10 10:45:23 »
Idézetet írta: "music"
az 1.4 VVTi motorok korai darabjainál (2000-végi, 2001 eleji évjárat) elofordult egy csorgészeru hang

Ezt ugyan az általános Adok-veszek-be írtad egy válaszba, de talán nekem már inkább ide kéne info.
Szóval mi ez a hiba? Kell vele foglalkozni, vagy ez ilyen és pont.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #163 Dátum: 2005.10.10 10:50:12 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "PLacc"
Hello!

Nem tudja vki, hogy E12-es HB hátsó lökhárítóját hogy lehet leoperálni :?:
Köszi előre is!


Az elsőnél a kerékíveknél, a védőlemezek alatt van csavarral, ill. patenttal, máshol csak kipattintás (csavarhúzóval lenyomható pöckök) ill. a rendszámot le kell szedni.

gondolom a hátsó sem különbözik sokban!

Köszi, most a Sakuránál kicsit megrémítettek, hogy leszedés-visszarakáskor 95%, hogy cserélni kell valami oldaltartó elemet, ami 10 rongy... :(
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #164 Dátum: 2005.10.10 17:06:54 »
Idézetet írta: "PLacc"
Hello!

Nem tudja vki, hogy E12-es HB hátsó lökhárítóját hogy lehet leoperálni :?:
Köszi előre is!


A csomitartó pereménél fekete műanyag leszed, az alatta lévő csavarokat kiszed, ha van hátul sárfogó gumi akkor azt is levesz, majd kb. 1 tucat helyen nagyon óvatosan kipattint. Ennyi maradt meg bennem, amikor kb. 2 éve a riasztós  levette, szépen visszament a helyére és nem tört el semmi, persze lehet, hogy csak szerencsém volt.
007