Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2946309 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lezol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1470 Dátum: 2007.06.26 10:01:07 »
köszi a kiigazitást helyesbitettem,de viszont a kérdésre még nem kaptam választ!

TZoli

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1471 Dátum: 2007.06.26 10:59:32 »
Idézetet írta: "lezol"
Sziaszt
Valakinek a corolla 4D4 motorjában cseréltek e már dugattyukat mert ette az olajat állitolag gyári hiba de ezt én még nem hallottam sehol sem.Most 40000km van az autoba és most berendeltek a szevizbe dugattyu cserére.
elóre is köszönöm.


Én sem nem hallottam még ilyesmirõl :hmm: , kik rendeltek be?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1472 Dátum: 2007.06.26 13:13:52 »
Idézetet írta: "XPA"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Igen elvben így van, de úgytudom, hogy a 105-ezres az "csak" kis szervíz, az olajcserét pedig énis meg tudom csinálni.
Váltóolaj cserére már nem vállalkoznék házilag


Ha egy sima olajcserét meg tudsz csinálni otthon, akkor a váltóolaj cserét is, mert az még könnyebb  :kacsint:


Valszeg menne, csak még sohasem csináltam. nemtom hol kell leengedni, feltölteni, mennyit, szintet ellenõrízni stb. de ha valaki megosztja velem a hogyanokat akkor megköszönöm :)[/quote]

Nemrég írtam le az egyik topicba...
A lényeg: a váltó alján kell keresni egy jó nagy (asszem 24-es) fejû csavart. az a leengedõcsavar. A feltöltést pedig egy ugyanilyen csavaron keresztül lehet megoldani, csak az feljebb van kb. a váltó felénél. Addig kell tölteni, amíg vissza nem folyik, tehát az a szintezõje is egyben!
Xanyi

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1473 Dátum: 2007.06.26 13:25:30 »
Idézetet írta: "lezol"
köszi a kiigazitást helyesbitettem,de viszont a kérdésre még nem kaptam választ!

Hali, az enyémbe még csak 11ezer van, nem eszi az olajat, a nívópálcán a min-max között kb. 70%-nál áll.
Viszont valamelyik nap vettem észre, hogy tiszta olaj a bal elsõ kerékjárati ív. Csöpögni nem csöpög, ha parkolok a helyemen nem marad olaj. Még a bal oldali ajtó alja és a küszöb is olajas lett. Lemostam az ajtóról, azóta nem lett olyan. Nem emlékszem, h belementem volna olajba.  :hmm:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

lezol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1474 Dátum: 2007.06.26 13:36:11 »
Álitolag az elsõ széria ilyen ,hogy gyári hiba nincs valami horony a lehuzógyürüknél.l
Most van a szervizbe kiteritve talán ma kész is lessz

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1475 Dátum: 2007.06.26 17:29:33 »
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "lezol"
köszi a kiigazitást helyesbitettem,de viszont a kérdésre még nem kaptam választ!

Hali, az enyémbe még csak 11ezer van, nem eszi az olajat, a nívópálcán a min-max között kb. 70%-nál áll.
Viszont valamelyik nap vettem észre, hogy tiszta olaj a bal elsõ kerékjárati ív. Csöpögni nem csöpög, ha parkolok a helyemen nem marad olaj. Még a bal oldali ajtó alja és a küszöb is olajas lett. Lemostam az ajtóról, azóta nem lett olyan. Nem emlékszem, h belementem volna olajba.  :hmm:


Biztosan olaj??? Nem grafitzsír?
Mert ha az, és a féltengelycsuklótol jött, akkor azt sürgõsen nézesd meg!!
Xanyi

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1476 Dátum: 2007.06.26 18:00:37 »
Sziasztok! Biztos tud nekem segíteni valaki. Az lenne a kérdésem, hogy egy 2003-as Toyota Corolla sedan elsõ féktárcsái mennyire kophatnak el? Hány milliméter a minimum és mikor kell cserélni?

ngabeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1477 Dátum: 2007.06.26 18:15:16 »
Sziasztok!

Idézetet írta: "Misi"
A helyedben én máshol is diagnosztizálnám a kicsikét.
Nézesd meg a Supra-Trend-nél. A vérükben van a Toyota. Keresd Zeke Zsoltot, mondd, hogy innen küldtünk.

Ezer köszönet a tippért, ma voltam Náluk, Zsolt ment is egy kört a kicsikémmel, és kapásból megállapította, hogy ez a reszelés nem a váltó. :shock::mivan:
Próbálta elmagyarázni, de nem mindent értettem :hmm:, a lényeg, hogy a vezérmûtengelyt nem szakszerûen szervizelték (valószínûleg az elõzõ 105 ezres vezérmûszíj cserénél, ráadásul ezt Opel szerviz csinálta :turelmetlen::robbanfej:), valamilyen fogaskerekeket nem feszítettek elõ összeillesztés elõtt ,és így a feszítõgyûrû elkezdett kopni, ez adja a reszelõs hangot (valami ilyesmi). Biztos, hogy elcseszték, Õ sem értette, hogy mit keresett egy Toyota az Opeleseknél, Õ sem állna neki Opel vezérmûtengely bütykölésnek.

Huh, egy kicsit megnyugodtam, mert ez a reszelés elvileg semmi gondot nem okoz a zajon kívül, olyan feszítõgyûrû cserével enyhíteni lehet rajta ideiglenesen, a teljes problémát pedig vezérmûtengely cserével lehetne megoldani, ami bontottan 10-20 ezer között mozog. Munkadíjjal együtt is max 35-tel kijövök :nagymosoly:. És nem is kell nagyon sietni vele, ráérek gyûjteni rá. De azért majd megejtem a cserét, mert engem azért zavar az a reszelés. :roll:

Mégegyszer köszönök minden tippet, véleményt!

Szombaton találkozunk! :kacsint::pofa:

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1478 Dátum: 2007.06.26 18:46:01 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "djibril"

... valamelyik nap vettem észre, hogy tiszta olaj a bal elsõ kerékjárati ív. Csöpögni nem csöpög, ha parkolok a helyemen nem marad olaj. Még a bal oldali ajtó alja és a küszöb is olajas lett. Lemostam az ajtóról, azóta nem lett olyan. Nem emlékszem, h belementem volna olajba.  :hmm:


Biztosan olaj??? Nem grafitzsír?
Mert ha az, és a féltengelycsuklótol jött, akkor azt sürgõsen nézesd meg!!

Nem hinném, mondjuk nem láttam még grafitzsírt  :oops:
A furcsa az, hogy a kerék feletti takaróelem olajos, a belsõ, motortér felé esõ része nem olyan...
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1479 Dátum: 2007.06.26 19:55:22 »
Idézet
A furcsa az, hogy a kerék feletti takaróelem olajos, a belsõ, motortér felé esõ része nem olyan...

A keréktõl nem tud jönni olaj, se sehonnan a környékérõl. Úgyhogy max az lehet, hogy belementél egy olajtócsába.
Amúgy a féltengelycsuklóba lévõ zsírt amikor szétveri körbe a kerékdobba simán lehet olajnak nézni, de viszont ilyen kevés km-nél szinte elképzelhetetlen, hogy kiszakadt a gumiharang. Hacsak ne kiszabta valami...
Azért biztos ami biztos én ránéznék...

Idézet
Huh, egy kicsit megnyugodtam, mert ez a reszelés elvileg semmi gondot nem okoz a zajon kívül, olyan feszítõgyûrû cserével enyhíteni lehet rajta ideiglenesen, a teljes problémát pedig vezérmûtengely cserével lehetne megoldani, ami bontottan 10-20 ezer között mozog.

De nem azt mondtad az elején, hogy kinyomott kuplungnál megszûnik a zaj?? Vagy én értettem valamit félre?
Mindenesetre a találkozón szívesen meghallgatnám azt a hangot.
Xanyi

ngabeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1480 Dátum: 2007.06.26 20:20:55 »
Idézet
De nem azt mondtad az elején, hogy kinyomott kuplungnál megszûnik a zaj?? Vagy én értettem valamit félre? Mindenesetre a találkozón szívesen meghallgatnám azt a hangot.

Valószínûleg alapjáraton is van zaja, csak azt teljesen elnyomta a motor- és menetzaj, ezért nem hallhattam. 1ébként alapjáraton is volt valami fura zaja, amire eddig nem figyeltem, és nem is gondoltam, hogy ehhez a reszeléshez köze lehet, de most már tudom, hogy az is ehhez a hibához kötõdik. Sõt, Zsolt megmutatta, hogy ha üresben van vagy be van nyomva a kuplung és gázt ad, akkor is reszel. Tehát tényleg nincs köze a váltóhoz.
Akkor találkozunk szombaton :pofa:!

Üdv!

TZoli

  • Vendég
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1481 Dátum: 2007.06.27 12:25:39 »
Idézetet írta: "rittzo"
Sziasztok! Biztos tud nekem segíteni valaki. Az lenne a kérdésem, hogy egy 2003-as Toyota Corolla sedan elsõ féktárcsái mennyire kophatnak el? Hány milliméter a minimum és mikor kell cserélni?


23mm, ez alatt csere

mizo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1482 Dátum: 2007.07.03 14:37:13 »
Idézetet írta: "Xanyi"


Biztosan olaj??? Nem grafitzsír?
Mert ha az, és a féltengelycsuklótol jött, akkor azt sürgõsen nézesd meg!!


Szia!
Nem lehetséges, hogy egyszerûen csak a szélvédõmosó folyadék? Mert eleinte rámijesztett az enyém, ugyanis törlés után valahogy a kerékjárati ívhez is kerül a folyadékból, ahogy folyik le ( nem néztem, hogy hogyan lehetséges, de biztos, hogy az).
Persze nem feltételezem, hogy nem tudod a kettõt megkülönböztetni egymástól, de hátha nincs baj :)

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1483 Dátum: 2007.07.03 18:02:44 »
Nah úgy néz ki beszart a bal elsõ ajtózár mozgató izééém, mikor kinyitom/bezárom a kocsit (távirányítóval, vagy gombbal) akkor megmoccan, de nem ennyira hogy azt csinálja ami a dolga. Volt már valakinek ilyen? érdemes házilag szétszedni? hogy kell leszedni az ajtókárpitot?

Hegi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #1484 Dátum: 2007.07.05 16:34:22 »
Sziasztok!
Most vettem egy Corollát. 1998-as évjárat 1.6-os motorral, háromajtós kivitel.
Namármost az lenne a kérdésem hogy hány literes a benzintankja? A mûszaki leírása nincs meg a kocsinak, sajna.
Mondjuk az lenne a legjobb ha valaki meg tudná mondani hogy hol szerezhetek egy teljes Corolla mûszaki könyvet.
Elõre is köszi.