Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2838598 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14085 Dátum: 2020.07.18 14:24:35 »
Sziasztok!

Jobboldali első fékkel kapcsolatos kérdésem volna.
A minap nézte át az E12 Corollámat (2004, 1.4, 3 ajtós) a szerelő, és azt mondta kicsit befog a fék. Kiderült, hogy a munkahengert cserélni kell.
Elmentem több autósboltba, 2 helyen tudtak csak adni. Viszont hatalmas különbség volt az árban.
Az egyik helyen csak gyári volt, ~40e ft-ért, a másik helyen viszont 8-ért volt, de nem fék munkahenger néven, hanem "fék javító szett"-ként.
Elég nagy a különbség a két összeg között, azért kérdezném, hogy mit tanácsoltok? Vajon a 8ezres "javító szett" is megfelelő lehet?

A válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Remélem, hogy biztos jól nézték, és a munkahenger a rossz, különben felesleges az egész műsor.
Miért írom ezt? Nekem ugyan nem Corolla van, de a fékmechanikák között szerintem olyan eget rengető különbség nem lehet.
Nem láttam, nem néztem, ez igaz, de javaslom a lentieket elolvasni, hátha hasznos.

Nálam egy féknyereg felújító készletet kellett venni  előre (szintén jobb elsőhöz, de tartalékban van még egy szett), ugyanis a gumiharmonika megrepedt, be tudott szivárogni a víz, ami korrodálta a felületet, és persze a kosz is beleette magát, nehezen mozgott már, vagyis emiatt fogott a fék egy kicsit állandó jelleggel. Mondjuk hamar kiderül ez, mert jobban melegszik a másik oldalinál, és adott esetben a fogyasztáson is észre lehet venni. Egy másik alkalommal a fékbetéten eltört-levált a súrlódó réteg és az szorult be a tárcsa és a lemez közé. Fontos megjegyezni, hogy a tavaszi és őszi gumiváltásoknál mindig kifújatom sűrített levegővel a fékeknél, félelmetes, hogy mi koszt kifúj. Ha ez nincsen, akkor évek alatt ez is össze tud gyűlni rendesen és szerintem csinálhat hasonló hibát.

A munkahengerrel viszont még egy alkalommal sem volt gond hála Istennek. Azt akkor tudom elképzelni, ha nagyon ritkán, vagy soha nem volt fékfolyadék csere, és ott eszi a víz belülről a munkahengert, de még nem adta meg teljesen magát, hanem még csak kissé szorul. Fékfolyadékcsere hivatalosan kétévente szükséges, de tapasztalatom szerint normál használatban 3-4 év alatt sem lesz gondja  :whistling: Ha nem dereng, mikor cseréltetted, akkor nagyon ajánlott lecserélni.
Ha ereszti a munkahenger a fékfolyadékot, akkor tényleg véres a torka, de addig nem vagyok biztos benne a fentiek miatt, hogy annak a cseréje lenne a megoldás.

Mizse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14086 Dátum: 2020.07.19 16:21:36 »
Köszönöm szépen a választ!
Sajnos munkahenger lesz, azt mondták már "harangos", tehát nem jár rendesen.
Először ők is tisztítani próbálták, d enem volt az igazi. Illetve tisztítás után volt fékfolyadék csere.
Viszont a kérdésem még mindig fent áll: a féknyereg javító készlet magában foglalja a munkahengert?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14087 Dátum: 2020.07.19 16:48:30 »
Köszönöm szépen a választ!
Sajnos munkahenger lesz, azt mondták már "harangos", tehát nem jár rendesen.
Először ők is tisztítani próbálták, d enem volt az igazi. Illetve tisztítás után volt fékfolyadék csere.
Viszont a kérdésem még mindig fent áll: a féknyereg javító készlet magában foglalja a munkahengert?

Szia!

Lehet, hogy itt van egy kis fogalmi "zavar". :hmmmm:
Tárcsafékről van szó, ha jól értem. Itt féknyereg van, amiben egy fékdugattyú mozog. Amit te munkahengernek hívsz, az lehet, hogy esetleg a fékdugattyú lenne.  :hmmmm: Mert így már mindjárt érthetővé válna a történet... legalábbis számomra...
És , igen van olyan javító készlet, ami tartalmazza a fékdugattyút, és van amelyik nem... és fékdugattyút külön is szoktak árulni...
De miért nem nézed meg pl. a bárdiauto honlapján...? :hmmmm:
Remélem segítettem valamit! :hug:
p.s. Pl. itt írnak a féknyereg felépítéséről:https://evoauto.hu/feknyereg
« Utoljára szerkesztve: 2020.07.19 16:56:02 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14088 Dátum: 2020.07.19 17:15:58 »
Köszönöm szépen a választ!
Sajnos munkahenger lesz, azt mondták már "harangos", tehát nem jár rendesen.
Először ők is tisztítani próbálták, d enem volt az igazi. Illetve tisztítás után volt fékfolyadék csere.
Viszont a kérdésem még mindig fent áll: a féknyereg javító készlet magában foglalja a munkahengert?
Szia!
Szívesen. Nem tudom, hogy a fém kopására értik, hogy "harangos", vagy a tömítésre, ezek szerint sokat kap a fék?

Pontosítok én is, andras69 hozzászólása után:
Én féknyereg vezető készletet vettem az enyémhez. Ezek gyakorlatilag azok a csapok és rögzítő csavarok porvédőkkel (meg kenőzsírral), amiken a nyereg el tud mozdulni, ennek a hibájáról beszéltem az előző hozzászólásban.

A féknyereg javító készletben benne lehet a munkahenger dugattyúja is (teljes készlet), de van, hogy csak a tömítések vannak benne, utóbbi persze jóval olcsóbb. Az enyémnél az első tárcsaféknél nincs kimondottan külön munkahenger, mert a henger az gyakorlatilag a féknyereg test, elvileg meg lehet venni komplett, de az újonnan 50-70 ezer Ft az enyémhez, valószínűleg felesleges. Egy teljes féknyereg javító készlet meg 6-10 ezer Ft.
Tehát a féknyereg javító készlet a munkahengert nem foglalja magában, ahogy andrás69 nagyon jól leírta. A teljes is csak a dugattyút meg a tömítéseket, akár porvédőket is.

A tiédhez, ahogy néztem, egy teljes készlet (egy oldalra) listaáron (féktől függően) 7-8 ezer Ft, nyilván ezekből lehet kedvezményt kapni (azzal kb. 4-5 ezer Ft), szóval egész jó ár szerintem, még a Carináénál is olcsóbb  :) A porvédő gumikkal, légtelenítő szeleppel, és annak a porvédő sapkájával együtt  :yes:

Pistike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14089 Dátum: 2020.08.13 15:11:56 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni  :helpsmilie:, állítólag jó ez a csapat. Emiatt is regisztráltam. Van egy Corollám 1.4 (E11, 2001.) amit most hozok el a szerelőmtől (jóbarát) , mert nem állt neki a hátsó fékeim javításának, ugyanis horror lenne az új alkatrészek ára. Ő javasolta ezt a clubot, próbáljam meg, hátha szerencsém lesz. Hátsó féknyergekre lenne szükségem, sajnos igen mindkettőre. A komplett hátsó fékem cserés (osztrákból behozott kocsi, tudom, gondolhattam volna... :hmmmm:) de a nyergek a húzós tétel. Ha valakinek van kérem ne tartsa magába. Úgy gondolom ez az osztrákból mentett autó megérdemli a felújítást, mert tényleg hálás kis jószág, pár évet még szeretném használni.

Köszi srácok

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14090 Dátum: 2020.08.13 19:29:11 »
Szia!

Tehát tárcsafék van hátul, de biztos, hogy komplett kell az egész féknyereg?
Féknyereg javítókészlet (a dugattyúval) vagy féknyereg vezetőkészlet nem oldja meg a problémát, kell az öntvény is biztosan??
Szakálmetálnál éppen van Blue Print jobb hátsó féknyereg akcióban 36000 forintért, de írnak valami 40600 betétdíjat meg cseredarab átvétel feltételeket, ezt pontosan nem tudom, hogy mi, szerintem az, hogy vagy leadod a cseredarabot, vagy a plusz 40600-at... :hmmmm: Bal nincs nekik.
Most találtam egy ilyet:
https://auto.jofogas.hu/budapest/Toyota_Corolla_E110_fek__futomu_alkatreszek_107149208.htm
A toyodiy.com-on alvázszám (VIN) alapján be tudod azonosítani a kocsidat pontosan és ha megírod, akkor megbízható gyári szám alapján lehetne keresgélni.
Érdemes felhívni a toyotás bontókat, Bp-en állítólag sok van, Pécsen is tudok egyet, ha kell, meg tudom adni a számát privátban.
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.13 19:31:23 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14091 Dátum: 2020.08.13 20:32:41 »
No, Kovácsnál ránéztem, 28300/db:
Bal
Jobb
Jó lehet?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14092 Dátum: 2020.08.13 20:57:12 »
Én megkérdeznék másik szerelőt is - jóbarát de vagy oda - hátha megmenthetők azok a féknyergek... :hmmmm:

p.s. Kíváncsi lennék ezeknél a felújított "cseredarabos" féknyergeknél, hogy mit újítanak fel rajta... mert ezek szerint általában csak megmenthetőek... Mi az, amit egy átlag szerelő nem tud kicserélni, felcsiszolni... ? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.13 21:02:03 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14093 Dátum: 2020.08.14 06:34:52 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni  :helpsmilie:, állítólag jó ez a csapat. Emiatt is regisztráltam. Van egy Corollám 1.4 (E11, 2001.) amit most hozok el a szerelőmtől (jóbarát) , mert nem állt neki a hátsó fékeim javításának, ugyanis horror lenne az új alkatrészek ára. Ő javasolta ezt a clubot, próbáljam meg, hátha szerencsém lesz. Hátsó féknyergekre lenne szükségem, sajnos igen mindkettőre. A komplett hátsó fékem cserés (osztrákból behozott kocsi, tudom, gondolhattam volna... :hmmmm:) de a nyergek a húzós tétel. Ha valakinek van kérem ne tartsa magába. Úgy gondolom ez az osztrákból mentett autó megérdemli a felújítást, mert tényleg hálás kis jószág, pár évet még szeretném használni.

Köszi srácok

  :eek: A féknyerget?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Pistike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14094 Dátum: 2020.08.14 11:57:58 »
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Egyelőre (ajánlásotokra) felhívtam egy másik szerelő jóbarátot, aki mondta, hogy fel lehet újítani a nyerget, nem hinné hogy maga a szerkezet kuka lenne, úgyhogy utána jár, a felújító szett dolognak és megcsinálja.
Ha valami mégsem úgy alakulna, ahogy tervezzük, akkor tényleg újra, vagy legalábbis jó állapotú működő használtra lesz szükség.

Még egyszer köszi nektek!  ;)

Pistike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14095 Dátum: 2020.08.14 12:00:09 »
  :eek: A féknyerget?

Ha ott tartja akkor ja :lol:

Lechter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14096 Dátum: 2020.11.21 09:03:53 »
Tisztelt csoport tagok!

Az alább típusú gépjárművemhez keresek, bal első sárvédőt 1C0 színben.  :helpsmilie:

 2005. Toyota Corolla Sedan 1.6 Terra

Előre is köszönöm a segítséget. :clap:

Luwawa

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14097 Dátum: 2020.12.14 12:20:37 »
Helló, tegnap megjelent a műszerfalon a légzsáklámpa. A Toyota Corolla Verso 2012 sofőrje vagyok. Úgy gondolom, hogy a légzsákom rendben van, mert egy hónapja ellenőrizték őket a szervizben. Semmilyen balesetet és semmi rosszat nem követtem el. Mi lehet a probléma? Esetleg az érzékelők elromlottak?

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14098 Dátum: 2020.12.14 22:18:41 »
Szia.Teszterrel ki kell olvasni.Utàna okosabb az ember.

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14099 Dátum: 2020.12.19 09:30:45 »
e11 bal első indexét hogy bontom ki, izzó cseréhez? nézegettem, de...
E11 2001 1,4 vvti corolla