Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2857118 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13905 Dátum: 2018.11.25 10:33:32 »
Ha lehet, akkor egy helyen szeretem beszerezni a dolgokat, általában a Szakálnál vásárolok, főleg mert ott kapom legjobb áron.
Sajnos rugóalátét (rugótányér) nem volt náluk, de hála Istennek a régi még jó lett. Újat a Kovács autóalkatrésznél találtam, de mire ideért volna, késő lett volna. Legközelebb még előbb rá kell keressek.

Doky1988

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13906 Dátum: 2018.11.30 08:15:09 »
Üdv.
Érdeklődnék, hogy Bosch S4 60Ah -s akkumlátor belefér-e E12 Corolla akku tálcájába? 2005-ös.
Köszi.

CsabaCorolla

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13907 Dátum: 2018.12.02 19:29:09 »
Sziasztok!

Körülbelül egy hónapja vagyok egy 2005 E120 as Corolla tulajdonosa. Ez a verzió manuális klímavezérlőt kapott. A kérdés az hogy lehet e ezt didit vezérlőre cserélni? A válaszokat előre is köszönöm.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13908 Dátum: 2018.12.02 19:51:49 »
Lehet, de a digit klima szervomotorokhoz van kötve, míg a manuális mechanikusan működik.  Mire mindent átépítsz többé lesz mint egy eleve digitklímás autó.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13909 Dátum: 2018.12.02 21:57:40 »
Sziasztok!

Körülbelül egy hónapja vagyok egy 2005 E120 as Corolla tulajdonosa. Ez a verzió manuális klímavezérlőt kapott. A kérdés az hogy lehet e ezt didit vezérlőre cserélni? A válaszokat előre is köszönöm.
:eek: :eek:
Nem kell cserélni, csak a befújt hideg levegőt ráirányítani a didi(t)-re, és máris üveget lehet karcolni a bimbókkal! :clap: :clap: :clap: :D [rohog] ;) ;) ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

CsabaCorolla

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13910 Dátum: 2018.12.03 09:02:50 »
Lehet, de a digit klima szervomotorokhoz van kötve, míg a manuális mechanikusan működik.  Mire mindent átépítsz többé lesz mint egy eleve digitklímás autó.

Köszönöm a választ.

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13911 Dátum: 2018.12.03 12:57:16 »
Sziasztok!

Nem szoktam az autóban cigizni, de tegnap mégis megpróbáltam. A kocsiban nem a gyári szivargyújtó van, hanem csak valami no name. Hiába nyomkodtam be a szivargyújtót, nem akart felmelegedni és a vége az lett, hogy a
rádió is kikapcsolt és azóta nem is működik.  Gondolom rossz a szivargyújtó, amit utólag beszereztem és kiégett a biztosíték, mivel eddig a telefont és minden egyebet erről töltöttem gond nélkül.. A kérdés az lenne, hogy a szivargyújtó/fejegység biztosítékot hol keressem? A műszerfal alatt, vagy a motortérben lévő biztosítéktáblán? Ill. milyen színű biztosítékot keressek?  E11 Corolla.

Igen, tudom, hogy ha egyenként kihúzogatnám a biztosítékokat, akkor láthatnám, hogy melyik nem jó, de ebben a hidegben nem akarok ezzel bíbelődni, mert így is nagyon beteg vagyok...
Persze, ha nem tudtok segíteni, akkor kénytelen leszek egyenként kiszedegetni, bár akkor lehet, hogy tavaszig nem fog szólni a rádió :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13912 Dátum: 2018.12.03 15:13:33 »
Sziasztok!

Nem szoktam az autóban cigizni, de tegnap mégis megpróbáltam. A kocsiban nem a gyári szivargyújtó van, hanem csak valami no name. Hiába nyomkodtam be a szivargyújtót, nem akart felmelegedni és a vége az lett, hogy a
rádió is kikapcsolt és azóta nem is működik.  Gondolom rossz a szivargyújtó, amit utólag beszereztem és kiégett a biztosíték, mivel eddig a telefont és minden egyebet erről töltöttem gond nélkül.. A kérdés az lenne, hogy a szivargyújtó/fejegység biztosítékot hol keressem? A műszerfal alatt, vagy a motortérben lévő biztosítéktáblán? Ill. milyen színű biztosítékot keressek?  E11 Corolla.

Igen, tudom, hogy ha egyenként kihúzogatnám a biztosítékokat, akkor láthatnám, hogy melyik nem jó, de ebben a hidegben nem akarok ezzel bíbelődni, mert így is nagyon beteg vagyok...
Persze, ha nem tudtok segíteni, akkor kénytelen leszek egyenként kiszedegetni, bár akkor lehet, hogy tavaszig nem fog szólni a rádió :)

repül a bálna... :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13913 Dátum: 2018.12.03 17:07:22 »
Sziasztok!

Nem szoktam az autóban cigizni, de tegnap mégis megpróbáltam. A kocsiban nem a gyári szivargyújtó van, hanem csak valami no name. Hiába nyomkodtam be a szivargyújtót, nem akart felmelegedni és a vége az lett, hogy a
rádió is kikapcsolt és azóta nem is működik.  Gondolom rossz a szivargyújtó, amit utólag beszereztem és kiégett a biztosíték, mivel eddig a telefont és minden egyebet erről töltöttem gond nélkül.. A kérdés az lenne, hogy a szivargyújtó/fejegység biztosítékot hol keressem? A műszerfal alatt, vagy a motortérben lévő biztosítéktáblán? Ill. milyen színű biztosítékot keressek?  E11 Corolla.

Igen, tudom, hogy ha egyenként kihúzogatnám a biztosítékokat, akkor láthatnám, hogy melyik nem jó, de ebben a hidegben nem akarok ezzel bíbelődni, mert így is nagyon beteg vagyok...
Persze, ha nem tudtok segíteni, akkor kénytelen leszek egyenként kiszedegetni, bár akkor lehet, hogy tavaszig nem fog szólni a rádió :)
Szia,

A muszerfal alatt kell elvileg keresni, 31-es szamu 15A-s biztositek.
De, ha megsem pontosan ez lenne a kiosztas, a doboz hatuljan is rajta kell, hogy legyenek a jelzesek, jelentesek. Ha esetleg akad hasznalati utmutato a kesztyutartoban, abban pedig pontosan le van irva, valahol a vegen.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.03 17:36:44 írta Tshuhash »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13914 Dátum: 2018.12.03 20:43:52 »
Ha minden igaz a DOME feliratú biztosíték lesz.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13915 Dátum: 2018.12.04 09:57:08 »
repül a bálna... :whistling:
Nagyon kritikus vagy!  ::)
Fery

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13916 Dátum: 2018.12.04 15:01:54 »
Nagyon kritikus vagy!  ::)


ugyan, az Cipő volt.  :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

palazs007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13917 Dátum: 2018.12.22 23:06:18 »
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki tudja-e hogy lehet e 1998 Toyota Corolla (E110) Tempomatot beépíteni? és ha igen akkor kb mennyi lehet?
Elég sokat megyek hosszú távon vele és hasznos lenne.
Előre is köszi!


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13918 Dátum: 2018.12.27 22:20:54 »
Mivel az Aurisos topic nem nagyon pörög, ezért inkább itt írok.
Szóval az autómban a vezetülés előre-hátra billeg pár mm-t, de éppen eléggé zavaró. Még nem néztem meg, de reményeim szerint 1-2 csavart kell meghúzni. Kérdés, találkozott-e már valaki ilyennel, vagy nekem kell kitalálni a megoldást?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13919 Dátum: 2018.12.27 23:04:34 »
Mivel az Aurisos topic nem nagyon pörög, ezért inkább itt írok.
Szóval az autómban a vezetülés előre-hátra billeg pár mm-t, de éppen eléggé zavaró. Még nem néztem meg, de reményeim szerint 1-2 csavart kell meghúzni. Kérdés, találkozott-e már valaki ilyennel, vagy nekem kell kitalálni a megoldást?
Gari nem él már a kocsidra?