Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2837787 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13860 Dátum: 2018.10.02 13:51:49 »
Ha ezt kérdezed, akkor inkább bízd szerelőre, nem játék...
Hát... Néha még egy szerelőnek is gondot okoz. Egyik jó ismerősömnek szervizben elrakták egy Mazda 5-ön...

TptkXRN2...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13861 Dátum: 2018.10.02 15:18:20 »
Cseréltetek már otthon vezérműszíjat? Mennyire nehéz, mi a tapasztalat?

A Corollád láncos vezérlésű!?!
Bordásszíjat lazán ajánlott otthon cserélni. Csak a jó szíj kiválasztására és  a megfelelő kulcsnyílású szerszámra legyen gondod .
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.02 15:20:16 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13862 Dátum: 2018.10.03 14:33:15 »
Üdv!

2009-es Versom van, és a hideg(ebb) idő beköszöntével sajnos megint előjött a tavaly megismert jelenség. Arról van szó, hogy esetenként nincs erő a kocsiban, csak nyomom a gázt, de a kocsi nem "ugrik" úgy, mint ahogy azt mondjuk eddig tapasztaltam. Van úgy, hogy egy-egy röpke pillanatra meg is "bicsaklik".
1 éve volt olajcsere, akkor kipucolták a légtömegmérőt, és utána a fentebb leírt jelenség már nem jelentkezett.

Volt már olyan, akinél esetleg már lépett fel hasonló jelenség, és sikerült megtalálnia a megoldást?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13863 Dátum: 2018.10.03 15:55:52 »
Üdv!

2009-es Versom van, és a hideg(ebb) idő beköszöntével sajnos megint előjött a tavaly megismert jelenség. Arról van szó, hogy esetenként nincs erő a kocsiban, csak nyomom a gázt, de a kocsi nem "ugrik" úgy, mint ahogy azt mondjuk eddig tapasztaltam. Van úgy, hogy egy-egy röpke pillanatra meg is "bicsaklik".
1 éve volt olajcsere, akkor kipucolták a légtömegmérőt, és utána a fentebb leírt jelenség már nem jelentkezett.

Volt már olyan, akinél esetleg már lépett fel hasonló jelenség, és sikerült megtalálnia a megoldást?
Lehet egy huzamosabb magasabb fordulatú meghajtás jót tenne neki. Érdemes megpróbálni. Menj vele stabilan 3000-3500 fordulat felett 8-10 km-t.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13864 Dátum: 2018.10.03 21:39:51 »
Üdv!

2009-es Versom van, és a hideg(ebb) idő beköszöntével sajnos megint előjött a tavaly megismert jelenség. Arról van szó, hogy esetenként nincs erő a kocsiban, csak nyomom a gázt, de a kocsi nem "ugrik" úgy, mint ahogy azt mondjuk eddig tapasztaltam. Van úgy, hogy egy-egy röpke pillanatra meg is "bicsaklik".
1 éve volt olajcsere, akkor kipucolták a légtömegmérőt, és utána a fentebb leírt jelenség már nem jelentkezett.

Volt már olyan, akinél esetleg már lépett fel hasonló jelenség, és sikerült megtalálnia a megoldást?
Véletlen nem dízel? Persze ez csak csúf prekoncepció, az alapján, hogy az ilyenek eddig sose benzinesekkel történtek.
Ha dízel, akkor próbálj prémiumot tankolni bele 2-3 alkalommal, hátha pucol valamit.

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13865 Dátum: 2018.10.04 20:46:00 »
Benyás...
Annyit látok, hogy reggel, amikor még tényleg hűvös van, akkor nincs probléma. Magasabb a fogyasztás, de hidegben ez normál. Deviszont (mégha ilyen szó nincs is...). Amint eljön a "már nem hűvös de még nem is meleg" napszak, előbúvik ez a jelenség.
Próbálkoztam már "kiégetni", hát nem tudom. 4-ikben jöttem 110-el. A hangja tetszett... :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13866 Dátum: 2018.10.04 21:08:03 »
Mondasz picit a rendszerről? 1.8-as motor? Szívó benzin? OBD-n ha rácsatlakozol app-al, akkor nem ír valami hibakódot? Grafikonokon látszik valami eltérés? Lambdaszonda jelek rendben vannak? Helyileg merre vagy?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13867 Dátum: 2018.10.04 21:48:29 »
Ha anno egy légtömegmérő tisztítás megoldotta, akkor most is érdemes megpróbálni.

Ha látszik rajta hogy szennyeződött, és utána tényleg megjavul, akkor viszont valahol szűretlen levegőt szív a motor, amitől túl gyorsan elkoszolódik. Ez pedig értelemszerűen semminek nem tesz jót...

Kukupenko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13868 Dátum: 2018.10.05 03:31:20 »
Sziasztok,

Van egy 2003-as évjáratú 1,4 benzines Corollám, ami nagy valószínüséggel kuplungszett cserés lesz.
Tudnátok ajánlani jól bevált márkát? Melyiket érdemes belerakni? Mik a tapasztalatok?
Na meg a váltóolaj is érdekelne.
Köszönöm!

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13869 Dátum: 2018.10.05 08:05:47 »
Mondasz picit a rendszerről? 1.8-as motor? Szívó benzin? OBD-n ha rácsatlakozol app-al, akkor nem ír valami hibakódot? Grafikonokon látszik valami eltérés? Lambdaszonda jelek rendben vannak? Helyileg merre vagy?

1.8 benzin, motorkód 2ZRU, model ZGR21L. Nincs lehetőségem OBD-n rácsatlakozni, sem eszközöm, sem appom. Székesfehérvár. Kedden viszem márkaszervízbe, ott majd jól megszakértik. Csak gondoltam felteszem a kérdést hátha valakivel már szembe jött a megoldása.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13870 Dátum: 2018.10.05 08:27:08 »
1.8 benzin, motorkód 2ZRU, model ZGR21L. Nincs lehetőségem OBD-n rácsatlakozni, sem eszközöm, sem appom. Székesfehérvár. Kedden viszem márkaszervízbe, ott majd jól megszakértik. Csak gondoltam felteszem a kérdést hátha valakivel már szembe jött a megoldása.

Szia!

Nemrég Apósomnak itt vettünk egyet a D Corsájához:
https://peppi.hu/collections/autodiagnosztika/products/ms309-maxiscan
Elég egyszerű, magyar menüje nincsen, de kiolvasta és törölni is tudta a hibakódot. Nála éppen gyújtótrafó csere kellett.
Egy Ignisen is kiolvastam és töröltem vele hibakódot, szóval megy rendesen hála  Istennek.  Carinára nem tudom használni.
Sajnos minden hibakódra ez nem jó (pl. fék, légzsák, stb.), de motorra igen.
Ennyi pénzért már kb. vissza is hozta az árát.

Vannak olcsóbbak, amiket telefonos alkalmazással tudsz használni, de olyan nálam még nem volt.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13871 Dátum: 2018.10.05 08:33:20 »
Szia!

Nemrég Apósomnak itt vettünk egyet a D Corsájához:
https://peppi.hu/collections/autodiagnosztika/products/ms309-maxiscan
Elég egyszerű, magyar menüje nincsen, de kiolvasta és törölni is tudta a hibakódot. Nála éppen gyújtótrafó csere kellett.
Egy Ignisen is kiolvastam és töröltem vele hibakódot, szóval megy rendesen hála  Istennek.  Carinára nem tudom használni.
Sajnos minden hibakódra ez nem jó (pl. fék, légzsák, stb.), de motorra igen.
Ennyi pénzért már kb. vissza is hozta az árát.

Vannak olcsóbbak, amiket telefonos alkalmazással tudsz használni, de olyan nálam még nem volt.
Ez a típus nagyon jó, otthoni körülmények közt bőven elég. Én elsőre egy BT-s kis kupakot rendeltem 3 dollárért, de nem voltam vele tökéletesen elégedett.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13872 Dátum: 2018.10.05 08:50:13 »
1.8 benzin, motorkód 2ZRU, model ZGR21L. Nincs lehetőségem OBD-n rácsatlakozni, sem eszközöm, sem appom. Székesfehérvár. Kedden viszem márkaszervízbe, ott majd jól megszakértik. Csak gondoltam felteszem a kérdést hátha valakivel már szembe jött a megoldása.
Ez így szenzor problémának tűnik. Ami mototérben van az koszolódhat, ami meg a leömlő-kipuff vonalon, az elöregedhet. Motortérben pucolni lehet, hátrafelé már csak kiemelőzni meg cserélni ha indokolt. Ha légtömegmérőd a ludas, akkor arra kell ügyelni amit Peti írt, hogy nem az okozatot, hanem az okot kell megszüntetni.

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13873 Dátum: 2018.10.05 09:01:21 »
Ez így szenzor problémának tűnik. Ami mototérben van az koszolódhat, ami meg a leömlő-kipuff vonalon, az elöregedhet. Motortérben pucolni lehet, hátrafelé már csak kiemelőzni meg cserélni ha indokolt. Ha légtömegmérőd a ludas, akkor arra kell ügyelni amit Peti írt, hogy nem az okozatot, hanem az okot kell megszüntetni.

2009-es, 175e KM, szóval el tudom képzelni, hogy "elfáradt". Utánanézek annak az OBD csatinak.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13874 Dátum: 2018.10.05 12:07:39 »
Sziasztok,

Van egy 2003-as évjáratú 1,4 benzines Corollám, ami nagy valószínüséggel kuplungszett cserés lesz.
Tudnátok ajánlani jól bevált márkát? Melyiket érdemes belerakni? Mik a tapasztalatok?
Na meg a váltóolaj is érdekelne.
Köszönöm!
Szia!

Nekem Sachs márkújút rakott be a szerelő. Kb. 40 ezer km-t futott azóta, nincs vele gond.
Corolla 1,4 VVT-i 2005