Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2863223 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13770 Dátum: 2018.06.05 11:57:17 »
Sziasztok!

Adott egy kombi Corolla, 2003-as, 1.4 benzin

A nagy harci helyzet, hogy a légzsák szalag elszakadt, így a kormányon a kürt valamint a rádióhoz tartozó vezérlő egység elment illetve a légzsák visszajelző ég.

Pótlás ügyében kérnék tanácsot, hogy mennyire érdemes bontottban gondolkodni.

Volt már a jármű visszahíváson?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Firgabá

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13771 Dátum: 2018.06.05 13:41:39 »
"a ködlámpa csatlakozást rá is dugtam a kiépített csatlakozásra, viszont nem tudom a hova továbbiakat."
Most ezt úgy kell érteni, kogy csak "kiépítve" van, vagy már működő/működött/ ködlámpa? Ha csak a kiépítés van meg, akkor ott még "fel kell éleszteni" azt az áramkört -> relé? biztosíték -> kapcsoló, stb.
Nekem egyszerű volt, mert működő ködlámpa volt ott előzőleg!

Köszönöm ismételten a választ.

Gyárilag ez az Auris első ködlámpa nélkül jött ki, tehát csak hátsó működőképes ködlámpával szerelték fel.  Nem volt még felszerelve  első ködlámpával. Előző autómat is elláttam szabványos nappali menetfénnyel, így most erre is felszerelném. Legegyszerűbb megoldást választva döntöttem a nappali menetfény + ködlámpa együttes alkalmazás mellett a ködfény takaró cserével. Úgy vagyok vele ha már van ködlámpa ( nem mintha sokat jelentene) de akkor már működjön az is. Mint említettem is előzőleg, hogy gyárilag a csatlakozók kivannak építve lent a ködlámpánál és belül a műszerfalnál is bal oldalon. Ködlámpa kapcsolót is behelyeztem a tartalék helyre.
Tehát akkor továbblépni csak a relé megkeresés ( ha van ) után lehet? Vagy a hátsó ködlámpa működtető elektronikáját kellene megtalálni és ahhoz csatlakoztatni?

A vezetés folyamat, nem pedig pozíció.
A vezetés terhe az, hogy felelősséggel tartozol autóstársaid iránt!

palcsifej

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13772 Dátum: 2018.06.05 14:16:34 »
Volt már a jármű visszahíváson?

A helyzet az, hogy ez külföldi autó(osztrák honosságú), de itthon lett forgalomba helyezve, így erre vonatkozóan nincs információm sajnos.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13773 Dátum: 2018.06.05 15:12:45 »
A helyzet az, hogy ez külföldi autó(osztrák honosságú), de itthon lett forgalomba helyezve, így erre vonatkozóan nincs információm sajnos.
A márkaszerviznek van, tőlük megtudhatod. ;)

palcsifej

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13774 Dátum: 2018.06.06 09:44:19 »
A márkaszerviznek van, tőlük megtudhatod. ;)

Ezek szerint ez széria hiba volt? Nem is tudtam. Akkor írok egy e-mailt nekik ez ügyben hátha.

palcsifej

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13775 Dátum: 2018.06.06 14:43:35 »
Válaszoltak is gyorsan, csak a Hiluxnál volt visszahívás a (Toyota Mayer szerint), a sima Corolláknál nem volt.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13776 Dátum: 2018.06.06 19:04:19 »
Köszönöm ismételten a választ.

Gyárilag ez az Auris első ködlámpa nélkül jött ki, tehát csak hátsó működőképes ködlámpával szerelték fel.  Nem volt még felszerelve  első ködlámpával. Előző autómat is elláttam szabványos nappali menetfénnyel, így most erre is felszerelném. Legegyszerűbb megoldást választva döntöttem a nappali menetfény + ködlámpa együttes alkalmazás mellett a ködfény takaró cserével. Úgy vagyok vele ha már van ködlámpa ( nem mintha sokat jelentene) de akkor már működjön az is. Mint említettem is előzőleg, hogy gyárilag a csatlakozók kivannak építve lent a ködlámpánál és belül a műszerfalnál is bal oldalon. Ködlámpa kapcsolót is behelyeztem a tartalék helyre.
Tehát akkor továbblépni csak a relé megkeresés ( ha van ) után lehet? Vagy a hátsó ködlámpa működtető elektronikáját kellene megtalálni és ahhoz csatlakoztatni?

Nos, akkor mélyebbre kellene ásni, mert itt pár dolgot biztosan be kell még tenni: relé helyét megkeresni, bizti helyét, stb. Ebben segíthet a következő oldal, vagy egy márkaszervizes: https://www.toyota-tech.eu/Aim/Aim.aspx?pubtype=AIM&menuitem=1

Előfordulhat, hogy csak a kábelezés van meg.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Firgabá

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13777 Dátum: 2018.06.06 20:19:34 »
Köszönöm a továbbiakat is!

Ha nem sikerül kapcsolási rajzhoz hozzájutni akkor nem lesz bekötve a ködlámpa. Üres relé hely sajnos nincs. Kapcsolgatok és megpróbálom kilámpázni, hogy hová továbbítja az áramot a ködfényzár kapcsoló, melyik kiinduló pontra amíg a hátsó ködlámpához elér.
A vezetés folyamat, nem pedig pozíció.
A vezetés terhe az, hogy felelősséggel tartozol autóstársaid iránt!

Petcse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13778 Dátum: 2018.06.06 23:20:54 »
Sziasztok.
Pár hete újonan vásároltam egy Auris Ts-t. Szeretném kicserélni a rendszámtábla megvilágítás izzóit led izzókra, de nem tudtam szétszedni. Igazándiból nem is mertem túl erősen nekifeszülni, nehogy rögtön kárt okozzak az új autóban. :-D
Tudnátok segíteni ebben, hogy szakszerűen elvégezhessem a cserét? Köszi szépen! :-)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13779 Dátum: 2018.06.07 10:12:32 »
Szeretném kicserélni a rendszámtábla megvilágítás izzóit led izzókra,
De miért? Fogyasztásban nem nyersz semmit, de cserébe a rendszámtábla világításod két ~10 centis csíkra fog korlátozódni.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13780 Dátum: 2018.06.07 12:06:10 »
Köszönöm a továbbiakat is!

Ha nem sikerül kapcsolási rajzhoz hozzájutni akkor nem lesz bekötve a ködlámpa. Üres relé hely sajnos nincs. Kapcsolgatok és megpróbálom kilámpázni, hogy hová továbbítja az áramot a ködfényzár kapcsoló, melyik kiinduló pontra amíg a hátsó ködlámpához elér.

Én is ezt tenném, sőt, mivel LED-es a ködfényed (?), akkor simán ráterhelném a hátsó zárófényre. Még biztit sem kellene növelni, mert azok inkább zárlatra (~ vezeték keresztmetszetre)  vannak méretezve. Annak a kikeresése már nem lehet ördöngősség, mivel a biztosíték-elosztótáblánál meg vannak írva. (Rear-fog)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Petcse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13781 Dátum: 2018.06.07 12:47:13 »
De miért? Fogyasztásban nem nyersz semmit, de cserébe a rendszámtábla világításod két ~10 centis csíkra fog korlátozódni.
Hogy miért? Mert ocsmány sárgán világít. Igen, nyugodtan nevezhetjük parasztvakításnak. :-D

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13782 Dátum: 2018.06.07 12:49:03 »
Én is ezt tenném, sőt, mivel LED-es a ködfényed (?), akkor simán ráterhelném a hátsó zárófényre.
Én azt nem tenném. Nem véletlenül van úgy a kapcsolón a sorrend hogy ködlámpa -> zárófény.
Persze ha az autót vezető élőlények azon 1%-ához tartozol, aki mindig lekapcsolja, ha már látható a mögötte érkező tompitottja (mert igazából onnantól nemhogy nem kell, hanem vakító=balesetveszélyes (de minimum zavaró) - akkor nem szóltam  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13783 Dátum: 2018.06.07 13:53:23 »
Én azt nem tenném. Nem véletlenül van úgy a kapcsolón a sorrend hogy ködlámpa -> zárófény.
Persze ha az autót vezető élőlények azon 1%-ához tartozol, aki mindig lekapcsolja, ha már látható a mögötte érkező tompitottja (mert igazából onnantól nemhogy nem kell, hanem vakító=balesetveszélyes (de minimum zavaró) - akkor nem szóltam  :flowers:
:yes: :yes: :yes:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13784 Dátum: 2018.06.07 20:43:48 »
Én azt nem tenném. Nem véletlenül van úgy a kapcsolón a sorrend hogy ködlámpa -> zárófény.
Persze ha az autót vezető élőlények azon 1%-ához tartozol, aki mindig lekapcsolja, ha már látható a mögötte érkező tompitottja (mert igazából onnantól nemhogy nem kell, hanem vakító=balesetveszélyes (de minimum zavaró) - akkor nem szóltam  :flowers:

Abból indultam ki, hogy sok esetben a gyári megoldások is ilyenek...amúgy nálam külön van vezérelve, igaz magam is szereltem. Igazad van...   :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.07 20:47:28 írta rezsofriedrich »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)