Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2837805 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13755 Dátum: 2018.05.07 11:28:12 »
Nem kell párban, egyet is rendelhetsz. Én magnetti-marelli-t vettem de nem igazán jött be 2-3 év után már gyengül.

egyet?
nem lehet hogy azért gyengül, mert csak egyet cseréltél?
1.4 sol 2004

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13756 Dátum: 2018.05.07 12:11:04 »
egyet?
nem lehet hogy azért gyengül, mert csak egyet cseréltél?
Én nem cserélek ilyet egyenként, párban cseréltem természetesen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Zsat24

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13757 Dátum: 2018.05.16 07:33:26 »
Sziasztok,

alkatrész kérdést szeretnék feltenni.
Corolla 1.4B 2003 HB. féltengely porvédő szerelékre lenne szűkségem bal váltó oldalra. Bardi, Unix gyári kereső Nem megfelelő méretet hoz fel. Mérni nem tudjuk, mert már elszakadt. Toyota márkakereskedésben van ami 15.000Ft ba kerűl és megjegyzésbe mondták, hogy utángyártott nem lesz hozzá jó. Ők is próbálkoztak vele már... . Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy milyen alkatrészt tudok utángyártottba beszerezni hozzá esetleg a Bardiban.(az van hozzám a legközelebb.)

Előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
Zsat24

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13758 Dátum: 2018.05.16 10:38:30 »
Sziasztok,

alkatrész kérdést szeretnék feltenni.
Corolla 1.4B 2003 HB. féltengely porvédő szerelékre lenne szűkségem bal váltó oldalra. Bardi, Unix gyári kereső Nem megfelelő méretet hoz fel. Mérni nem tudjuk, mert már elszakadt. Toyota márkakereskedésben van ami 15.000Ft ba kerűl és megjegyzésbe mondták, hogy utángyártott nem lesz hozzá jó. Ők is próbálkoztak vele már... . Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy milyen alkatrészt tudok utángyártottba beszerezni hozzá esetleg a Bardiban.(az van hozzám a legközelebb.)

Előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
Zsat24
Azért a gyári cikkszamot sikerült elkérni ?

Firgabá

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13759 Dátum: 2018.05.16 11:02:00 »
Üdvözletem!

Remélem nem kapok megrovást amiért  ilyen típusú kérdéssel fordulok hozzátok. Az érdekelne, hogy Aurisba mostanság szerelt-e be valaki  menetfény+ködlámpa szettet? Ha igen akkor melyiket tudnátok ajánlani 40 ezer Ft magasságig? Válaszokat előre is köszönöm.
A vezetés folyamat, nem pedig pozíció.
A vezetés terhe az, hogy felelősséggel tartozol autóstársaid iránt!

Zsat24

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13760 Dátum: 2018.05.16 11:54:21 »
Azért a gyári cikkszamot sikerült elkérni ?

Igen, azt megkaptam ami: 0443712400 (szerelék)
Keresgettem, hogy tudjak pontos méretet, de nem igazán találok. Kérlek segítsetek.


Köszönöm


Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13761 Dátum: 2018.05.16 19:58:00 »
Igen, azt megkaptam ami: 0443712400 (szerelék)
Keresgettem, hogy tudjak pontos méretet, de nem igazán találok. Kérlek segítsetek.


Köszönöm
Sajnos semmilyen után gyártottat nem találok és méretet sem....
Biztosan létezik csak az u.gy. kevésbé koncentrálnak a készletekre inkább a csupasz por védőt preferálják

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13762 Dátum: 2018.05.16 20:03:09 »
Sajnos semmilyen után gyártottat nem találok és méretet sem....
Biztosan létezik csak az u.gy. kevésbé koncentrálnak a készletekre inkább a csupasz por védőt preferálják
A Bardinal keress ra egy olyan cikkszamra hogy
ADN18143
ez a nagy atmeronel belül nem kerek hanem három agu csillag alakú

Vagy

GO993725
Ez kerek belül

És méreteket is látsz
Cikkszamot csak akkor tudsz képpel megnézni ha regisztralsz

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13763 Dátum: 2018.05.16 20:03:28 »
Sajnos semmilyen után gyártottat nem találok és méretet sem....
Biztosan létezik csak az u.gy. kevésbé koncentrálnak a készletekre inkább a csupasz por védőt preferálják
A Bardinal keress ra egy olyan cikkszamra hogy
ADN18143
ez a nagy atmeronel belül nem kerek hanem három agu csillag alakú

Vagy

GO993725
Ez kerek belül

És méreteket is látsz
Cikkszamot csak akkor tudsz képpel megnézni ha regisztralsz

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13764 Dátum: 2018.05.17 11:10:58 »
Üdvözletem!

Remélem nem kapok megrovást amiért  ilyen típusú kérdéssel fordulok hozzátok. Az érdekelne, hogy Aurisba mostanság szerelt-e be valaki  menetfény+ködlámpa szettet? Ha igen akkor melyiket tudnátok ajánlani 40 ezer Ft magasságig? Válaszokat előre is köszönöm.

Én ilyet építettem be, de nézz körül a választákban, hogy ne kelljen sokat "farigcsálni"...mint már írtam valahol, ehhez még egy "tiltórelé" alakalmazása kell:

https://www.banggood.com/de/3_5-LED-Car-Angel-Eye-Halo-Ring-DRL-Fog-Lights-w-U-Type-SUV-Truck-p-1048058.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

FZ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13765 Dátum: 2018.05.17 15:23:53 »
Sziasztok,

2013 Toyota Auris Touring Sports 1.4 D4D elektromos vezetékelésröl keresek rajzokat.
Lenne szivesen valaki továbbítani a címet ahol megtalálnám.

Köszönettel,
Zsolt F.

Zsat24

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13766 Dátum: 2018.05.17 19:52:34 »
A Bardinal keress ra egy olyan cikkszamra hogy
ADN18143
ez a nagy atmeronel belül nem kerek hanem három agu csillag alakú

Vagy

GO993725
Ez kerek belül

És méreteket is látsz
Cikkszamot csak akkor tudsz képpel megnézni ha regisztralsz

Köszönöm, keresgettem és megtaláltam a pontos méretet. Autó alá feküdve a gyári cikkszám leolvasva a porvédőről:
22/69/93 (69 méret a 3 agu csillag eggyikétől a sima átmérőig kell mérni, anélkül pedog 77,8 és 80 mm között mozog)
Bardinal a készlet eléggé hiányos, de Gomet márkát tudtam vásárolni.




Firgabá

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13767 Dátum: 2018.06.04 20:02:07 »
Én ilyet építettem be, de nézz körül a választákban, hogy ne kelljen sokat "farigcsálni"...mint már írtam valahol, ehhez még egy "tiltórelé" alakalmazása kell:

https://www.banggood.com/de/3_5-LED-Car-Angel-Eye-Halo-Ring-DRL-Fog-Lights-w-U-Type-SUV-Truck-p-1048058.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Köszönöm a választ!  Vásároltam egy hasonlót ami nappali menetfény+ködlámpa egybeépítve.  Aurisról van szó így akadt némi gondom is mivel ennél a típusnál ki van építve a ködlámpa csatlakozási lehetőség. Be is szereltem már a lámpatestet és a ködlámpa csatlakozást rá is dugtam a kiépített csatlakozásra, viszont nem tudom a hova továbbiakat.  A nappali menetfénnyel nincs gond mert ahhoz ott a DRL ami vezérli. A ködlámpánál sajnos elakadtam mert hiába kapcsolom a ködzárat sajnos nem világít, nem kap áramot. Azt gondoltam ha a hátsó működik akkor az első is fog vele együtt. Hát ez nem így van. Rajzot sem találok sehol sem ahhoz, hogy tovább tudjak lépni.
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.04 20:31:28 írta Firgabá »
A vezetés folyamat, nem pedig pozíció.
A vezetés terhe az, hogy felelősséggel tartozol autóstársaid iránt!

palcsifej

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13768 Dátum: 2018.06.05 09:27:36 »
Sziasztok!

Adott egy kombi Corolla, 2003-as, 1.4 benzin

A nagy harci helyzet, hogy a légzsák szalag elszakadt, így a kormányon a kürt valamint a rádióhoz tartozó vezérlő egység elment illetve a légzsák visszajelző ég.

Pótlás ügyében kérnék tanácsot, hogy mennyire érdemes bontottban gondolkodni.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13769 Dátum: 2018.06.05 11:13:41 »
Köszönöm a választ!  Vásároltam egy hasonlót ami nappali menetfény+ködlámpa egybeépítve.  Aurisról van szó így akadt némi gondom is mivel ennél a típusnál ki van építve a ködlámpa csatlakozási lehetőség. Be is szereltem már a lámpatestet és a ködlámpa csatlakozást rá is dugtam a kiépített csatlakozásra, viszont nem tudom a hova továbbiakat.  A nappali menetfénnyel nincs gond mert ahhoz ott a DRL ami vezérli. A ködlámpánál sajnos elakadtam mert hiába kapcsolom a ködzárat sajnos nem világít, nem kap áramot. Azt gondoltam ha a hátsó működik akkor az első is fog vele együtt. Hát ez nem így van. Rajzot sem találok sehol sem ahhoz, hogy tovább tudjak lépni.

 "a ködlámpa csatlakozást rá is dugtam a kiépített csatlakozásra, viszont nem tudom a hova továbbiakat."
Most ezt úgy kell érteni, kogy csak "kiépítve" van, vagy már működő/működött/ ködlámpa? Ha csak a kiépítés van meg, akkor ott még "fel kell éleszteni" azt az áramkört -> relé? biztosíték -> kapcsoló, stb.
Nekem egyszerű volt, mert működő ködlámpa volt ott előzőleg!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)