Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2838030 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13695 Dátum: 2017.10.17 13:03:22 »
Megnéztem alaposabban a gyári gyújtótrafót, és bár beszerelve nem látható a márkajelzés, kiszerelve azonban feltárul a "titok": lent a nagyfeszültségű "nyúlványon", illetve felül egy lefelé néző peremen fel van tüntetve a gyártó, ami a Bosch.

Tartósságával kapcsolatos tapasztalatom: az első gyári gyújtótrafó meghibásodás közel 15 évnyi használat, és kb. 193 ezer kilométernyi megtett táv után történt.
nekem sedan 2001es 1.4corim volt,abban denso a gyujtotrafo.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Atlasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13696 Dátum: 2017.10.17 18:48:41 »
A 2001-es gyártási év itt stimmel, csak ez nem sedan, hanem liftback.

Egyébként tapasztalatom szerint az európai gyártású Toyotánál jócskán előfordul "változatosság" azonos típusok, azonos alkatrészeinek gyártmánya, sőt akár kinézete alapján is.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13697 Dátum: 2017.10.17 18:54:59 »
A 2001-es gyártási év itt stimmel, csak ez nem sedan, hanem liftback.

Egyébként tapasztalatom szerint az európai gyártású Toyotánál jócskán előfordul "változatosság" azonos típusok, azonos alkatrészeinek gyártmánya, sőt akár kinézete alapján is.
ja,akkor a tied angol gyártmány... sb alvázszám eleje... bosch meg valeo van berakva általában.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13698 Dátum: 2017.10.17 20:02:29 »
ja,akkor a tied angol gyártmány... sb alvázszám eleje... bosch meg valeo van berakva általában.

Az enyém albioni, csapott hátú, a trafó Denso! Erre őcccsé gombot Maci!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13699 Dátum: 2017.10.17 20:26:47 »
Az enyém albioni, csapott hátú, a trafó Denso! Erre őcccsé gombot Maci!
bontobol ezt rakták bele...[emoji12][emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

zsivany

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13700 Dátum: 2017.10.21 07:53:11 »
Sziasztok,

csomagtartó témakörben írnék.
Nemrég került hozzám egy 2008-as Corolla és meglepődve tapasztaltam, hogy a csomagtartót csak belülről kallantyúval vagy kivülről kulcs segítségével lehet kinyitni.
Kulcson nincs csomagtartó nyitó gomb (csak nyit/zár funkció), vagyis fizikailag kell elfordítani a kulcslyukban.
Tehát a csomagtartón nincs külön nyitógomb/fül. Ezt utólagosan lehet beszereltetni?

Köszi szépen.
T

veres1911

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13701 Dátum: 2017.11.08 14:34:43 »
Sziasztok!
Ezt azért írom le mert hátha segíthetek típus társaimnak a költség csökkentés céljából! :)
Nekem egy 1.8-as mmt váltós 2004-es toyota corolla versom van kuplung csere előtt álltam, és  gondoltam nyakamba veszem az internet világát de előtte a toyotához fordultam segítségért hogy milyen kuplungot vásároljak az autómba. Készségesen segítettek viszont azt mondták hogy csak és csakis gyári kuplung szett vásárolható aminek az ára kb 165.000 Ft de hozzá tették jobban járok ha ott hagyom nekik és ők kicserélik. Ebbe én nem tudtam bele nyugodni és segítséget kértem az AISIN-től, alvázszámmal, motorszámmal. Készségesen válaszoltak az  e-mail-re pozitívan csalódtam, és megkaptam az aisin cikkszámot ami alapján elkezdhettem keresni (aisin KT-380 /KT-380R). Magyarországon sehol nem lehet/lehetett ezt beszerezni így autodocról sikerült beszereznem ~61.000Ft ért a szettet kinyomó csapágy nélkül. Azóta 16.000Km mentem az autóval minden gond nélkül ( na jó eltört a bal féltengelyem :)). Remélem tudtam segíteni, bárkinek bármilyen kérdése, vagy ha csak dokumentáció kell szívesen válaszolok: veres.1911@gmail.com

Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13702 Dátum: 2017.11.27 21:07:38 »
Üdvözlet cartársak!

Beköszöntött a hideg idő és egy eddig ismeretlen hibával lettem “gazdagabb “. Az E15-ös Corimban lévő rádió hidegben megbolondul. Indítás után nem világít a kijelzője és kiadogatja a benne lévő CD-t. Emellett a rádióra sem lehet átváltani. Ez a helyzet egészen addig fenn áll amíg fel nem melegszik az utastér.

Hogyan lehet ezt orvosolni, hogy hidegben is rendesen működjön a rádió!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13703 Dátum: 2017.11.27 21:24:15 »
Üdvözlet cartársak!

Beköszöntött a hideg idő és egy eddig ismeretlen hibával lettem “gazdagabb “. Az E15-ös Corimban lévő rádió hidegben megbolondul. Indítás után nem világít a kijelzője és kiadogatja a benne lévő CD-t. Emellett a rádióra sem lehet átváltani. Ez a helyzet egészen addig fenn áll amíg fel nem melegszik az utastér.

Hogyan lehet ezt orvosolni, hogy hidegben is rendesen működjön a rádió!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével



Kiemelni, szétbontani, panelon a lehető legtöbb forrasztást átmelegíteni, újraforrasztani.
("Hidegkontakt"-nak hívjuk, vagyis a hidegben a már kissé oxidált forrasztások a zsugorodás miatt elengedik az alaktrészlábakat és megszűnik az átvezetés.)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13704 Dátum: 2017.11.28 09:41:31 »
Üdvözlet cartársak!

Beköszöntött a hideg idő és egy eddig ismeretlen hibával lettem “gazdagabb “. Az E15-ös Corimban lévő rádió hidegben megbolondul. Indítás után nem világít a kijelzője és kiadogatja a benne lévő CD-t. Emellett a rádióra sem lehet átváltani. Ez a helyzet egészen addig fenn áll amíg fel nem melegszik az utastér.

Hogyan lehet ezt orvosolni, hogy hidegben is rendesen működjön a rádió! 


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
:clap: :clap:
Megveszem, ha eladod a zenedobozt. Nekem kell egy ollan rádió, ami cd-t ad ki. :D Rászánok kis időt és platina lemezt csinálunk. ::) ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13705 Dátum: 2017.11.28 09:56:01 »
:clap: :clap:
Megveszem, ha eladod a zenedobozt. Nekem kell egy ollan rádió, ami cd-t ad ki. :D Rászánok kis időt és platina lemezt csinálunk. ::) ::)
Tényleg azt hiszed, hogy ezek a hozzászólásaid viccesek?  :no: :no: :no:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13706 Dátum: 2017.11.28 10:52:59 »
Tényleg azt hiszed, hogy ezek a hozzászólásaid viccesek?  :no: :no: :no:

 :yes: :yes: :yes:
"Tényleg azt hiszed, hogy ezek a hozzászólásai"-m hozzád szólnak?  :nonono: csak az értőknek!! ::) :D :tt2: :clover:
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.28 11:08:53 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13707 Dátum: 2017.11.28 11:33:13 »
Tényleg azt hiszed, hogy ezek a hozzászólásaid viccesek?  :no: :no: :no:
Valószínűleg viccesnek képzeli. Számomra az nem világos, hogy miért itt csinálja? Annyi más nem szakfórum van ahol kiélhetné magát, itt meg hagyhatná a pusztán ON jellegű hozzászólásait... Suliban volt anno osztálybohóc, aki hasonló vehemenciával tolta, de már ott se értettem, hogy mi ebben a jó neki?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13708 Dátum: 2017.11.30 11:20:59 »
Ha valaki szeret humorizálni akkor tegye, de ne legyen kiakadva, ha a sz*r humorán senki nem nevet...  :D .
Szerintem ez sokkal inkább ciki, mint hogy nem tartjuk viccesnek.

Volt, hogy amikor egyetemre jártam, volt egy tanár aki azt hitte jó a humora és soha senki nem nevetett. Nagyon kínos volt, itt ez is az  :D
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.30 11:27:27 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13709 Dátum: 2017.11.30 17:13:53 »
:yes: :yes: :yes:
"Tényleg azt hiszed, hogy ezek a hozzászólásai"-m hozzád szólnak?  :nonono: csak az értőknek!! ::) :D :tt2: :clover:
he,pókhas...gyanus nekem h kilesz téve innen a bundád megint, akkor meg aztán mehetsz ríni a tetőtérbe akár a jóistenhö is!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки