Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2860612 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13665 Dátum: 2017.10.09 01:20:07 »
Sziasztok!

Adott az aláírásban megadott E11-es facelift-es Cololla (2001).

Kb. 1,5 éve az egyik gyújtótrafó megadta megát, és cserélni kellett. (Szomorú vagyok, hogy csak kb. 15 évet bírt ki. Miért nem 50-et? ;) )
Egy hete megadta magát egy másik gyújtótrafó is, szintén gyors csere lett.
Minkét esetben Tesla CL542-est ajánlottak, az lett belerakva, nagyon jól működik.

A kérdéseim a következők:
1. Megosztanák a hasonló cserében érintettek a tapasztalataikat, hogy a gyári gyújtótrafók meddig bírták, és mennyi időn belül adta meg magát mind a négy? (A válaszokból azt szeretném majd leszűrni, hogy mire számíthatok a jövőben a még meglévő két régi gyári gyújtótrafó vonatkozásában.)

2. Van valakinek javaslata a nevezett Tesla CL542-es gyújtótrafó kedvező beszerzési forrását tekintve? (Az eddigiek UNIX forrásból lettek beszerezve, a mostani 21,5 eFt volt.)

A válaszokat köszönettel várom.
Ez mar a 4ZZ motoros Corolla ugye? Gyari gyujtotrafo kulfoldrol mar 23-24ezer Ft korul is elerheto, lehet, hogy erdemes lenne otthon a cikkszam ismereteben Toyota szervizt is megkerdezni, hatha ott is lenne jo aron.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Atlasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13666 Dátum: 2017.10.09 12:22:36 »
Ez mar a 4ZZ motoros Corolla ugye?
Igen.

Gyari gyujtotrafo kulfoldrol mar 23-24ezer Ft korul is elerheto, lehet, hogy erdemes lenne otthon a cikkszam ismereteben Toyota szervizt is megkerdezni, hatha ott is lenne jo aron.
Külföldről az esetleges garanciáztatás lenne problémás, a hazai Toyota Márkakereskedés általi ár pedig 57.042 Ft.
Ezen kívül kettő már ugye cserélve lett Teslára, ezért érdemes lenne a többit is erre cserélni, hogy ne legyen "vegyes felvágott". Emellett a Tesla is bevált.

Egyébként a UNIX-os ár listaár volt, annál azért - ahogy a fórumon olvasom - akár 30-35%-al lehetne olcsóbban is találni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13667 Dátum: 2017.10.09 13:34:16 »
egy ismerösömnek avensisbe vmi bárdis hitachi ment pár éve, nem panaszkodott.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13668 Dátum: 2017.10.09 14:31:57 »
Egy kerdesem lenne
1.4  benzin coriba erdemes shell v power-t tenni
A 95 v powerre gondolok nem a 100 oktanosra
Lehet valamit erezni vagy jobban tisztit vagy amennyivel tobbe kerul vissza adja fogyasztasban vagy csak illuzio
Gondolom nem art neki

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13669 Dátum: 2017.10.09 14:54:35 »
Egy kerdesem lenne
1.4  benzin coriba erdemes shell v power-t tenni
A 95 v powerre gondolok nem a 100 oktanosra
Lehet valamit erezni vagy jobban tisztit vagy amennyivel tobbe kerul vissza adja fogyasztasban vagy csak illuzio
Gondolom nem art neki
Én tankoltam bele maxmotion-t nem éreztem belőle semmit.
Előtte 1.0 swiftem volt, ott éreztem a különbséget, Corollánál nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13670 Dátum: 2017.10.09 16:52:44 »
Egy kerdesem lenne
1.4  benzin coriba erdemes shell v power-t tenni
A 95 v powerre gondolok nem a 100 oktanosra
Lehet valamit erezni vagy jobban tisztit vagy amennyivel tobbe kerul vissza adja fogyasztasban vagy csak illuzio
Gondolom nem art neki
inkább tegyél bele kék spurit.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13671 Dátum: 2017.10.09 16:55:57 »

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13672 Dátum: 2017.10.09 16:56:43 »
inkább tegyél bele kék spurit.
Az mi?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13673 Dátum: 2017.10.09 17:14:54 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13674 Dátum: 2017.10.09 18:04:00 »
Én tankoltam bele maxmotion-t nem éreztem belőle semmit.
Előtte 1.0 swiftem volt, ott éreztem a különbséget, Corollánál nem.
Melyik érzékszerveddel?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Atlasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13675 Dátum: 2017.10.09 19:09:13 »
egy ismerösömnek avensisbe vmi bárdis hitachi ment pár éve, nem panaszkodott.
Ez tényleg kedvezőbb árú és garanciájú, köszönöm a tippet.

Azonban mivel már Teslával kezdtem el lecserélni a gyári szettet, így szeretném azzal is folytatni, hogy egységes legyen mind a négy gyújtótrafó.
Tehát továbbra is a Tesla CL542-es gyújtótrafó kedvező beszerzési forrását keresem.
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.09 19:13:00 írta Atlasz »

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13676 Dátum: 2017.10.09 19:58:28 »
Igen.
Külföldről az esetleges garanciáztatás lenne problémás, a hazai Toyota Márkakereskedés általi ár pedig 57.042 Ft.
Ezen kívül kettő már ugye cserélve lett Teslára, ezért érdemes lenne a többit is erre cserélni, hogy ne legyen "vegyes felvágott". Emellett a Tesla is bevált.

Egyébként a UNIX-os ár listaár volt, annál azért - ahogy a fórumon olvasom - akár 30-35%-al lehetne olcsóbban is találni.
A Tesla egy jól csengő márkanév . Jobb nem tudni ki gyártja. Nem azt akarom mondani ezzel hogy nem jó csak nem jobb mint a többi . Kb úgy van ez mint a pizzeriaban, ha kukoricát kérsz rá akkor kukoricát kapsz ha sonkát akkor sonkát . Ha van választék akkor nem azon gondolkodsz el hogy veszel e vagy sem hanem azt hogy melyiket. Azt volna jó tudni hogy a gyári trafón mit irt bár lenne egy söröm rá hogy denso

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13677 Dátum: 2017.10.09 20:59:08 »
igen,a gyári denso márka!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13678 Dátum: 2017.10.09 21:10:59 »
Ez tényleg kedvezőbb árú és garanciájú, köszönöm a tippet.

Azonban mivel már Teslával kezdtem el lecserélni a gyári szettet, így szeretném azzal is folytatni, hogy egységes legyen mind a négy gyújtótrafó.
Tehát továbbra is a Tesla CL542-es gyújtótrafó kedvező beszerzési forrását keresem.
Egységesség helyett lehet jobban jársz ha csak simán jó minőséget raksz bele akkor amikor elromlik. Pl. veszel egyet és ha gond lesz vele akkor tudod cserélni rögtön azt az egyet. Addig felesleges hozzányúlni amíg rendben van.
Denso trafó egyébként mennyi?

Atlasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13679 Dátum: 2017.10.09 21:57:43 »
A Tesla egy jól csengő márkanév . Jobb nem tudni ki gyártja.
A csehek gyártják. Valahogy jobban megbízok benne, mint az olcsóbb, de bizonytalan minőségű, "no name" kínaiban.

Nem azt akarom mondani ezzel hogy nem jó csak nem jobb mint a többi .
A szerelő javaslatára tetettem bele ezt. Tapasztalata szerint másnál is bevált. Én meg elhittem neki, mivel ebbéli tapasztalattal nem rendelkeztem. Elmondása szerint valószínű, hogy nem megy majd annyit, mint a gyári, de azért vélhetően jóval többet bír, mint pl. egy kínai utánagyártott.

Kb úgy van ez mint a pizzeriaban, ha kukoricát kérsz rá akkor kukoricát kapsz ha sonkát akkor sonkát . Ha van választék akkor nem azon gondolkodsz el hogy veszel e vagy sem hanem azt hogy melyiket. Azt volna jó tudni hogy a gyári trafón mit irt bár lenne egy söröm rá hogy denso
"Toyota Made in Germany" illetve a cikkszám: "90080-19017" az, ami releváns információ a gyújtótrafón. Ez alapján valószínű, hogy Denso - ahogyan azt akibor000 (Robi) fórumtárs is írta.

Ezek szerint a mások kettő helyett rakhatnék pl. egy Toshibát, meg mondjuk akár egy több, mint dupla áru gyárit is, és kinézhetne úgy, mint egy karácsonyfaizzó. Műszakilag ez helytálló is lehetne, hiszen mindegyiknek ugyanaz a specifikációja.
Ez csupán egy döntés, hogy ha kettő már Tesla, akkor legyen a másik kettő is az.
Feltételeztem, hogy van, aki tud ajánlani ebben a topikban, vagy a Corolla & Auris fórumon a jelzett típusú gyújtótrafóra kedvező(bb) beszerzési forrást, ezért tettem fel a kérdésemet.

Persze az egyéb hozzászólásokat is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.09 22:12:01 írta Atlasz »