Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2864107 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13635 Dátum: 2017.06.23 11:04:21 »
Emelkedőn megáll, üresben, kézifék nélkül, fék picit felenged, hogy még ne guruljon vissza, majd erősen lenyom, de semmi. Aztán úgy is, hogy egyesbe rak, kuplongon, hasonlóan előzőhöz féken állva és így sem....
Uresben elvileg nem mukodik, csak sebessegben. Miutan megalltal, jobban be kell nyomni a pedalt. A narancssarga lampanak villognia kellene, es egy csippannia is kell.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

dzsemsz99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13636 Dátum: 2017.06.23 11:07:10 »
Uresben elvileg nem mukodik, csak sebessegben. Miutan megalltal, jobban be kell nyomni a pedalt. A narancssarga lampanak villognia kellene, es egy csippannia is kell.
Hát pedig nem üresben is próbáltam, de akkor sem jött elő... és a visszajelző pedig kialszik indulás után...
Bármekkora emelkedőn előhozható? Külön ezt a funkciót nem lehet valami varázs kombóval ki- és bekapcsolni?

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13637 Dátum: 2017.06.23 11:22:12 »
Hát pedig nem üresben is próbáltam, de akkor sem jött elő... és a visszajelző pedig kialszik indulás után...
Bármekkora emelkedőn előhozható? Külön ezt a funkciót nem lehet valami varázs kombóval ki- és bekapcsolni?
Elvileg nincs ra varazs kombo. Meg annyi, hogy kozvetlen a hasznalat elott kell aktivalni, azaz: ha megallsz, es rogton aktivalod, de varnod kell meg mondjuk fel percet a feken allva, akkor nem fog mukodni. Leginkabb a kozlekedesi lampahoz lehetne hasonlitani. Ha varsz a pirosnal, abban az esetben kell jobban megnyomni a pedalt, es aktivalni a HAC-t, amikor sargara valt a lampa, igy (a lampa villogasa, es a csippanas jelzi, hogy bekapcsolt) mikor a zoldre elindulnal, nem fogja hagyni visszagurulni az autot.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

dzsemsz99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13638 Dátum: 2017.06.23 11:26:46 »
Elvileg nincs ra varazs kombo. Meg annyi, hogy kozvetlen a hasznalat elott kell aktivalni, azaz: ha megallsz, es rogton aktivalod, de varnod kell meg mondjuk fel percet a feken allva, akkor nem fog mukodni. Leginkabb a kozlekedesi lampahoz lehetne hasonlitani. Ha varsz a pirosnal, abban az esetben kell jobban megnyomni a pedalt, es aktivalni a HAC-t, amikor sargara valt a lampa, igy (a lampa villogasa, es a csippanas jelzi, hogy bekapcsolt) mikor a zoldre elindulnal, nem fogja hagyni visszagurulni az autot.
Így már világosabb, nah kipróbálom és jelentkezem majd a fejleménnyel  :lol: ;)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13639 Dátum: 2017.06.23 11:30:13 »
Így már világosabb, nah kipróbálom és jelentkezem majd a fejleménnyel  :lol: ;)
Ha nem sikerulne, keress ra a Youtube-on nehany Toyotas videora. Egyik sem Auris, es altalaban automatak, de talan eleg erthetoen elmagyarazzak.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13640 Dátum: 2017.06.23 22:43:42 »
Sziasztok!

Sokszor előfordul, hogy álló autónál (lábam a féken), lenyomom a kuplungot tövig, de nem lehet hátramenetbe kapcsolni... Nem mindig csinálja és általában, ha beakad, beteszem üresbe, felengedem a kuplungot, majd megint benyomom és hátramenet, akkor össze szokott jönni a hátramenet....

Miért csinálja ezt? Rossz a váltó, esetleg kuplungot kellene cserélni?  ... vagy csak szimplán én vagyok béna?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13641 Dátum: 2017.06.24 12:35:31 »
Sziasztok!

Sokszor előfordul, hogy álló autónál (lábam a féken), lenyomom a kuplungot tövig, de nem lehet hátramenetbe kapcsolni... Nem mindig csinálja és általában, ha beakad, beteszem üresbe, felengedem a kuplungot, majd megint benyomom és hátramenet, akkor össze szokott jönni a hátramenet....

Miért csinálja ezt? Rossz a váltó, esetleg kuplungot kellene cserélni?  ... vagy csak szimplán én vagyok béna?
Nem kell vele foglalkozni, ez ilyen, néha felteszik fórumon ezt a kérdést. 4 évig használtam így.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

roys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13642 Dátum: 2017.06.24 15:44:30 »
2003-as 1,4 benzines Corollához vettem pollenszűrőt + légkondi tisztító habot. A kérdésem az lenne, hogy a habot pontosan hova kell benyomni? Gondolom egyrészt a műszerfalon található szellőzőnyílásokba + a pollenszűrő alatti részbe? Ez utóbbi esetében az problémám, hogy ott egy ventillátort tapintottam ki (így oda nem szívesen nyomnék habot). A sprayhez adott csővel keressek azon keresztül valami "kimenetet"? Gondolom, a ventillátort csak nem kell kiszerelni.
Köszi a segítséget!

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13643 Dátum: 2017.06.25 12:19:19 »
Sziasztok!

Tegnap mikor beálltam a garázsba még nem volt semmi gond, de ma reggel már azt tapasztaltam, hogy ha tekerem a kormányt, fémes recsegő hangot ad. Nagyobb kormánymozdulat közben hallható, függetlenül attól, hogy megy vagy áll az autó. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor valaki kuplung nélkül vált sebességet...

Mi lehet a gond? Esetleg kormánymű? Kb. mekkora költséggel kell számolni egy ilyen hibánál?

rasotamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13644 Dátum: 2017.07.28 07:55:02 »
Sziasztok! 2001-es 1.6 vvt E11 nem békalámpás Corollához létezik-e hosszabb, esetleg 6 sebességes váltó? Ez majdnem 3 ezret forog 100-nál.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13645 Dátum: 2017.07.28 08:30:51 »
Sziasztok!

Tegnap mikor beálltam a garázsba még nem volt semmi gond, de ma reggel már azt tapasztaltam, hogy ha tekerem a kormányt, fémes recsegő hangot ad. Nagyobb kormánymozdulat közben hallható, függetlenül attól, hogy megy vagy áll az autó. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor valaki kuplung nélkül vált sebességet...

Mi lehet a gond? Esetleg kormánymű? Kb. mekkora költséggel kell számolni egy ilyen hibánál?

Tünet alapján nekem:
- Féltengelycsukló, gumiharang ha ki van reccsenve "megeszi a koszt" és recsegni kezd...
- Esetleg toronycsapágy
tűnik.
10-20-30 k nagyságrend, munkadíjtól (hová viszed) függően.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

arsenlupin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13646 Dátum: 2017.07.30 11:23:37 »
Sziasztok!
E15, 2010 corolla 1,33 vvti autón csúszik a kuplung,alig birtam egyesben kijönni egy mélygarázsból(az emelkedő közepére tették a sorompót és a "jegy kezelőt").... utána égett kuplungszag...  :cry:
Lehet ezen állítani vagy csere? A kuplung csere kb. mennyi pénz?
Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.30 11:30:17 írta arsenlupin »

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13647 Dátum: 2017.07.30 14:23:55 »
Sziasztok!
E15, 2010 corolla 1,33 vvti autón csúszik a kuplung,alig birtam egyesben kijönni egy mélygarázsból(az emelkedő közepére tették a sorompót és a "jegy kezelőt").... utána égett kuplungszag...  :cry:
Lehet ezen állítani vagy csere? A kuplung csere kb. mennyi pénz?
Köszi!

Szia!
Nem lehet állítani...
Kb. 120 egy szett hozzá + munkadíj...kellhet még féltengely szimmering és váltóolaj is.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

arsenlupin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13648 Dátum: 2017.07.30 15:13:59 »
Köszönöm a választ!

Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13649 Dátum: 2017.09.20 11:32:48 »
Üdv. Cartársak!

A Corimnak nem vagyok megelégedve a tompított fényszórójának erejével, fényével.  A reflektor nagyon jó, így izzó csere lesz szerintem a tompítottban.

Milyet ajánlotok, tapasztalatok érdekelnek?