Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2866871 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13590 Dátum: 2017.05.15 14:36:27 »
Japán E12 corollámon megérett a cserére az első fékbetét plusz tárcsa.
Milyen típust ajánlotok,  milyen árban vannak körülbelül?
Köszönöm
Ate!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

markokazjee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13591 Dátum: 2017.05.15 20:18:42 »
Spirálos még?

Váltónál lelazít, feltol, bent kényelmesen beköt, visszatesz, váltónál kényelmesen beköt.  ;)

Na köszönöm a segítséget, utána néztem picit és láttam, hogy ez a sebességmérő kábel két részből áll és van valami  biztosítékos csatlakozása, amire 5 perc nézegetés után rájöttem, hogy egy csavarhúzóval a réz pöcöknél benyúlok az kioldja és akkor lecsúszik a váltóból kiálló csonkról. (A váltóról ne is próbálja meg senki se leapplikálni elég szűkös a hely és még vissza is kell rakni) Utána már gyerekjáték volt visszarakni a műszerfalba majd a kábelt a váltóból kiálló csonkra.

Amúgy múlt héten vásároltam az autót egy 2000-es évjáratú HB E11 (4ZZ-FE) , nagyon olcsón jutottam hozzá és hibátlan, leszámítva a kisebb karosszérián található sérüléseket. A legcsúnyább, hogy lepattogzott a motorháztetőről a lakk, most vadászom bontóból az újat rá. Ez amúgy általános, a lakk lepattogzódás ?

Van még egy kérdésem, nem rég volt olajcserén (az olaj valóban szép friss), de most amikor a nívópálcát kihúzom, az olaj masszívan (vékony folyamatos réteg) csak a pötty alatt van és csak kis foltok vannak a pötty felett, a normális szint az olyankor van, amikor végig van olaj rajta a két pötty köztig, jól gondolom ?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13592 Dátum: 2017.05.15 21:31:27 »
Sziasztok!

 Japán E12 corollámon megérett a cserére az első fékbetét plusz tárcsa.

 Milyen típust ajánlotok,  milyen árban vannak körülbelül?

Köszönöm

Én a sajátomon Ferodo Premier használok, szerintem az egyik legjobb ár/érték arányú szett.
Rengeteg netes kereső van, tudsz árakat nézni. PL: Fékmester.hu stb.
Én kerek 2 éve 11ezerért vettem a betétet, 10 000 a tárcsát, így az egész bruttó 31 000 Ft ft,
autoteka2000-től rendeltem postázták. Ma már lehet drágább, passz.
Beszerezlés 10 000 ft körül lehet.
Ha 50 000 ft-al kalkulálsz, az OK.

 



kgdh3h

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13593 Dátum: 2017.05.16 14:26:42 »
Sziasztok!

A 3 ajtós, E11-es Corollám az elmúlt hetek esőzéseire úgy reagált, hogy vizesedett a csomagtérszőnyeg. Némi kutakodás után meglett a ludas, a két hátsó lámpánál ázik be. Kapható csak tömítőgyűrű ezekhez vagy a fogyasztói társadalom jegyében csak a lámpaburával együtt cserélhető?  😃

A másik, hogy szeretnék utólag ködlámpát berakatni, úgy láttam, hogy a vezeték elöl be is van húzva és a lökhárítón van is rögzítő fül. Ha jól gondolom, akkor kell vennem egy másik ködlámpa kapcsológombot és be kell pakoltatnom a ködzárófényes panel mellé, ugye?
Pont így néz ki az enyém is:  http://thumbs.ebaystatic.com/images/g/h2UAAOSwA3dYNMti/s-l225.jpg

Üdv.:
    az újonc

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13594 Dátum: 2017.05.17 12:41:31 »
Sziasztok!

A 3 ajtós, E11-es Corollám az elmúlt hetek esőzéseire úgy reagált, hogy vizesedett a csomagtérszőnyeg. Némi kutakodás után meglett a ludas, a két hátsó lámpánál ázik be. Kapható csak tömítőgyűrű ezekhez vagy a fogyasztói társadalom jegyében csak a lámpaburával együtt cserélhető?  😃

A másik, hogy szeretnék utólag ködlámpát berakatni, úgy láttam, hogy a vezeték elöl be is van húzva és a lökhárítón van is rögzítő fül. Ha jól gondolom, akkor kell vennem egy másik ködlámpa kapcsológombot és be kell pakoltatnom a ködzárófényes panel mellé, ugye?
Pont így néz ki az enyém is:  http://thumbs.ebaystatic.com/images/g/h2UAAOSwA3dYNMti/s-l225.jpg

Üdv.:
    az újonc

Szia.
Én egy ismerősöm E11 -esén küzdöttem meg ezzel (szintén 3 ajtós) de sajnos nem sikerült találnom sehol külön ezt a szivacsos anyagú szigetelést a lámpához. Nyilván újat kerestem, hiszen a bontott ugyan olyan vagy még rosszabb állapotú.
De maradt az a megoldás, hogy vékony gumilapból sablon alapján kivágtam újat, majd tömítőpasztával még mindkét oldalát bekentem és így tettem a helyére. Végül ez a megoldás bevált. Azóta nem ázott be, pedig az elmúlt napokban jött le eső elég rendes mennyiség.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13595 Dátum: 2017.05.19 07:05:09 »
Sziasztok!

A 3 ajtós, E11-es Corollám az elmúlt hetek esőzéseire úgy reagált, hogy vizesedett a csomagtérszőnyeg. Némi kutakodás után meglett a ludas, a két hátsó lámpánál ázik be. Kapható csak tömítőgyűrű ezekhez vagy a fogyasztói társadalom jegyében csak a lámpaburával együtt cserélhető?  😃

A másik, hogy szeretnék utólag ködlámpát berakatni, úgy láttam, hogy a vezeték elöl be is van húzva és a lökhárítón van is rögzítő fül. Ha jól gondolom, akkor kell vennem egy másik ködlámpa kapcsológombot és be kell pakoltatnom a ködzárófényes panel mellé, ugye?
Pont így néz ki az enyém is:  http://thumbs.ebaystatic.com/images/g/h2UAAOSwA3dYNMti/s-l225.jpg

Üdv.:
    az újonc


A Soroksári úton van a Polifoam szaküzlet. Ott végy annyi 3 v. 5 mm-es zártcellás szigetelést amennyiből könnyedén kivághatod a meglévő tömítés adta sablon segítségével az új tömítéseket, rakd össze oszt' jóidő!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13596 Dátum: 2017.05.19 10:36:23 »
Üdv Cartársak!
Olyan kérdésem lenne, hogy tud-e valaki az E15-ős Corolla  kesztyűtartójába alkatrészt nekem. Az a pici "teleszkóp" kellene, ami olyan finommá teszi a kinyílást. A kesztyűtartó jobb oldalán van. Amikor megvettem a kocsit, már nem volt benn. Valaki letörhette. [emoji853]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

poliku

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13597 Dátum: 2017.05.19 12:34:05 »
Sziasztok,
2008-as 1,4 benzines Aurisom van (4ZZ-FE), nem eszi az olajat és nem szivárog sehol.
Motorolaj 5w30 mehet bele csak, vagy jó neki a 0W20 is ?
                     ENEOS Sustina 5W30   
                     ENEOS Premium Ultra 0W20      
                     ENEOS Premium Hyper Multi 5W30
Milyen olajszűrőt, levegőszűrőt, gyújtógyertyát, váltó olajat használtok? Lassan aktuális lesz a féktárcsa + betét csere ott mit érdemes berakni?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13598 Dátum: 2017.05.19 13:25:33 »
Sziasztok,
2008-as 1,4 benzines Aurisom van (4ZZ-FE), nem eszi az olajat és nem szivárog sehol.
Motorolaj 5w30 mehet bele csak, vagy jó neki a 0W20 is ?
                     ENEOS Sustina 5W30   
                     ENEOS Premium Ultra 0W20      
                     ENEOS Premium Hyper Multi 5W30
Milyen olajszűrőt, levegőszűrőt, gyújtógyertyát, váltó olajat használtok? Lassan aktuális lesz a féktárcsa + betét csere ott mit érdemes berakni?
5W30 a gyári ajánlás, én annak hiszek a legjobban, de ez vallási kérdés (én nem gondolom, hogy jobban értek hozzá, mint akik megadták ezt a követelményt). Azon belül én a Mobil1ESP-re esküszöm.
Gyertya Denso (pontos típust nem tudok), váltóba Toyota gyári olaj (az enyémben a 6 sebességesbe való 75W-t ajánlotta a márkaszervíz és teljesen jó), fék: ATE (vagy bármelyik rendes márka).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13599 Dátum: 2017.05.19 14:05:51 »
Üdv Cartársak!
Olyan kérdésem lenne, hogy tud-e valaki az E15-ős Corolla  kesztyűtartójába alkatrészt nekem. Az a pici "teleszkóp" kellene, ami olyan finommá teszi a kinyílást. A kesztyűtartó jobb oldalán van. Amikor megvettem a kocsit, már nem volt benn. Valaki letörhette. [emoji853]
A toyodiy-en keresd meg a pontos cikkszámát. (Parts reference -> Select your car -> kiválasztod -> INSTRUMENT PANEL & GLOVE COMPARTMENT -> 2. oldal)
Én erre tippelek: 55054-12020  STOPPER SUB-ASSY, GLOVE COMPARTMENT DOOR
Ha megvan a pontos cikkszám, akkor Google, Ebay.

Saját kis kezemmel írva.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13600 Dátum: 2017.05.19 15:19:00 »
Sziasztok,
2008-as 1,4 benzines Aurisom van (4ZZ-FE), nem eszi az olajat és nem szivárog sehol.
Motorolaj 5w30 mehet bele csak, vagy jó neki a 0W20 is ?
                     ENEOS Sustina 5W30   
                     ENEOS Premium Ultra 0W20      
                     ENEOS Premium Hyper Multi 5W30
Milyen olajszűrőt, levegőszűrőt, gyújtógyertyát, váltó olajat használtok? Lassan aktuális lesz a féktárcsa + betét csere ott mit érdemes berakni?
Jó irányba keresgélsz!!! :clap:
A 0W20 -as ásványolaj alapú, a Sustina mind szintetikus. Magam is ezt / ENEOS Sustina 5W30/   használom, de a vasménesem öregebb mint a tiéd. Olajszűrő Mann, égési levegőszűrő Wix v. Blueprint (bár  magam 5000 km-ként cserélem),gygyertya csak Japán Denso!, váltóba pedig Eneos 75W90.
Januárban cseréltem tárcsákat és betéteket. A TRW termékekre esett a választás.
Az elmúlt héten pénteken volt a musztáng műszaki vizsgán. Előtte egy 20 év körüli E9 cori volt soron. Szegény kis öreg tata autója megzuhant a  CO kibocsátási értékek miatt. A magamé csont nélkül vette a megmérettetést, bár igaz magam készítem a vizsgákra. Most is ez volt. Kiráztam a bal 1 gumiszőnyegét, leadtam a forgalmit és kulcsokat, végig bent voltam a
vallatáson, majd 1 óra múlva fizetve távoztunk. Nem volt teljesen üzem meleg a motor mégis jóval a várakozások felett (alatt) teljesített, a  kibocsátási értékek tekintetében. Öreg fradista volt a vizsgabiztos, így a vallatás is jó hangulatban telt.
Az egésznek a lényege annyi, hogyha jól tartod a vasadat, akkor még "kritikus" helyzetben sem okoz meglepetést.
( ne felejts el savazni az olajos topic-ban)  :yes: ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13601 Dátum: 2017.05.19 15:26:44 »
Üdv Cartársak!
Olyan kérdésem lenne, hogy tud-e valaki az E15-ős Corolla  kesztyűtartójába alkatrészt nekem. Az a pici "teleszkóp" kellene, ami olyan finommá teszi a kinyílást. A kesztyűtartó jobb oldalán van. Amikor megvettem a kocsit, már nem volt benn. Valaki letörhette. [emoji853]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Találj egy Toyota bontót. Bizton van nekik.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13602 Dátum: 2017.05.20 07:16:15 »
Sziasztok,

1.4-es vvt-i Corollámon nagy valószínűséggel elkezdett a szívócsonk zörögni amit szervizbe is megállapítottak, de az ár amit mondtak elég magas volt. Érdeklődni szeretnek, hogy akinek volt ezzel tapasztalata hogy oldotta meg a gyári megvételén kívül? illetve a zavaró hangon kívül okozhat e barmi bajt a motornak vagy bárminek?

Segítségeteket köszönöm.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13603 Dátum: 2017.05.20 08:33:36 »
Sziasztok,

1.4-es vvt-i Corollámon nagy valószínűséggel elkezdett a szívócsonk zörögni amit szervizbe is megállapítottak, de az ár amit mondtak elég magas volt. Érdeklődni szeretnek, hogy akinek volt ezzel tapasztalata hogy oldotta meg a gyári megvételén kívül? illetve a zavaró hangon kívül okozhat e barmi bajt a motornak vagy bárminek?

Segítségeteket köszönöm.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Bár itt 1.4 VVTi-ről írsz, az aláírásod pedig 1.4D4-D...

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1148.msg522170#msg522170

itt nézd meg
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13604 Dátum: 2017.05.20 09:31:54 »
Bár itt 1.4 VVTi-ről írsz, az aláírásod pedig 1.4D4-D...

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1148.msg522170#msg522170

itt nézd meg

Igen, arról is van szó jól írtam... Van mindegyik a családba csak az 1.4 D4-D az enyém azért szerepel az ott az aláírásomba.

De köszönöm a linket.