Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2858230 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: motor javitás, vagy új motor?
« Válasz #105 Dátum: 2005.08.20 14:10:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Dragon79"
Sziasztok!

Komoly problémám van, és tanácsot szeretnék kérni.
Egy toyota márkaszerviz hibájából hengerfejes lett a corollám motorja /Toyota Corolla 95' 1.3-as/. Természetesen elfojt a hütőviz, és megsült a motor  :(
Egy másik szervizben kicserélték a hengerfejtömitést a motorban, de azóta eszi az olajat a kocsi  :cry:
Most elvittem az autót egy harmadik szervizbe. A vizsgálatok után közölték, hogy gyürüzni kell a hengereket, illetve kicserélik a tömitéseket /szelepszár szimerin.. bla-bal-bla/. Ez igy 120-ba meg fog állni.  :oops: De ha fel kell furni a hengerekt, az még további 100-150.

És a kérdés: Hadjam az egészet a francba, és vegyek a kocsiba egy másik motort? Mennyibe kerül egy botnot motor kb.?
Vagy vegyek mély levegőt, és örüljek, hogy enyivel megúsztem?  :shock:

... Az élet szép!  :D


Gyűrűk ? Szelepszár-szimeringek ?  :shock: ... Hát nem tűnt fel a csodálatos szervíznek , hogy csak a hengerfejtömítés-csere után kezdte enni az olajat a motor ? ... Netán le kéne venni és síkba csiszolni a hengerfejet , majd föltenni egy új tömítést (ha már a korábbi cserénél nem tették meg , holott illett volna , pont azért , hogy ne történjenek utána ilyenek) - ezzel jó eséllyel megoldódna a probléma  :idea: !

Közben megoldódott a problémája...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: motor javitás, vagy új motor?
« Válasz #106 Dátum: 2005.08.20 14:49:35 »
Idézetet írta: "robi"
Közben megoldódott a problémája...


Na ! Hogyan ? Azt nem olvastam , biztos elkerülte a figyelmemet ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: motor javitás, vagy új motor?
« Válasz #107 Dátum: 2005.08.20 15:05:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "robi"
Közben megoldódott a problémája...


Na ! Hogyan ? Azt nem olvastam , biztos elkerülte a figyelmemet ...

Izgalmasan: olvasd itt.
Ugyanaz az autó mint az enyém. Nálam szerencsére semmi baj idáig, a jaldót leszámítva.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #108 Dátum: 2005.08.20 23:22:54 »
Idézetet írta: "Szeke"
Miért is nem jók a gyári cuccok? Mert pontosan illeszkednek? Mert van rájuk garancia? Vagy miért nem?

Nem mondta senki, hogy nem jók.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #109 Dátum: 2005.08.21 07:31:51 »
Idézetet írta: "music"
Nem mondta senki, hogy nem jók.


Akkor ez mi volt:

Idézetet írta: "music"
Szerintem csak a márkakereskedő bevételét növeled, ha gyárit veszel...

Itt a "csak" szócskának olyan sugallata van, hogy "nem annyira jók a gyári cuccok viszont sokan sokat keresnek rajta, ergo tök fölösleges megvenni". Tudom, kicsit paranoid vagyok, de ezt a mondatot nem bírom másképp értelmezni :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #110 Dátum: 2005.08.21 11:30:47 »
Ez azt akarta jeleneni, - természetesen a témánál maradva, tehát csak a tuningcélű kiegészítőkről beszélve! - hogy a márkakereskedőnél megvásárolt cuccnál máshol kaphatsz olcsóbb, de hasonló minőségű árut is.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #111 Dátum: 2005.08.22 11:53:48 »
Idézetet írta: "music"
Ez azt akarta jeleneni, - természetesen a témánál maradva, tehát csak a tuningcélű kiegészítőkről beszélve! - hogy a márkakereskedőnél megvásárolt cuccnál máshol kaphatsz olcsóbb, de hasonló minőségű árut is.

Ja. Viszont _gyárit_ nem kapsz máshol :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #112 Dátum: 2005.08.22 14:04:45 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ja. Viszont _gyárit_ nem kapsz máshol :D

Na erre nem esküdnék meg  :wink:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #113 Dátum: 2005.08.22 14:42:48 »
Idézetet írta: "szazketto"
Na erre nem esküdnék meg  :wink:

Tudsz nekem mutatni ilyen helyet?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #114 Dátum: 2005.08.22 16:03:31 »
Idézetet írta: "Szeke"
Tudsz nekem mutatni ilyen helyet?

Persze! Ott az eBay...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #115 Dátum: 2005.08.22 16:19:30 »
Idézetet írta: "szazketto"
Persze! Ott az eBay...

Gondoltam valami ilyesmit fogsz mondani :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #116 Dátum: 2005.08.23 00:37:49 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ja. Viszont _gyárit_ nem kapsz máshol :D

Alapesetben.
music     

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #117 Dátum: 2005.08.23 17:00:37 »
Hali, lenne pár kérdés, ami felmerült a kocsim szervízelése után:

- 10.000 km alatt megevett kb. 1 liter olajat (10W40-est). Erre a szerelőm (kis műhelyben) közölte, hogy a 4EFE motor szerinte egy "beteg konstrukció", ami idővel elkezdi enni az olajat, ami annyira megnő majd, hogy gyűrűztetnem kell 150.000-ért. (jelenleg 82ezer km van a kocsiban) Szerinte adjam el, mert később 1000 km-enként fog 1 liter olajat enni.
Van valakinek tapasztalata a 4EFE motor olajevési hajlamáról?

- megrángatták a kocsim, szerintük a lengéscsillapítóim elég rosszak (rátehénkedett a fickó a kocsi hátára, megemelkedett erre a kocsim eleje, szerintük ez rossz jel). Ez lehetséges, hogy 82 ezer km alatt elkopjanak a lengéscsillapítók?

Kicsit el vagyok kenődve, mert idén ráköltöttem kopó alkatrész-cserére majdnem 120.000 Ft-ot, erre kiderül, hogy rá kéne mégegyszer ennyit költenem lengéscsillapítóra:( Őszíntén szólva meglep ez, mert a kocsim garantált 61.000 km-el vettem, nem gondoltam volna, hogy egy Toyotánál ennyit kell rákölteni 21.000 km alatt ilyen kevés futásteljesítménynél.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #118 Dátum: 2005.08.23 17:24:28 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Kicsit el vagyok kenődve, mert idén ráköltöttem kopó alkatrész-cserére majdnem 120.000 Ft-ot, erre kiderül, hogy rá kéne mégegyszer ennyit költenem lengéscsillapítóra:( Őszíntén szólva meglep ez, mert a kocsim garantált 61.000 km-el vettem, nem gondoltam volna, hogy egy Toyotánál ennyit kell rákölteni 21.000 km alatt ilyen kevés futásteljesítménynél.

A lengéscsillapítót mérőpadon kell lemérni, nem pedig rátehenkedéssel. Lehet, hogy még tökéletesen jók a telók. Ha pedig mégis cserélni kéne netálántán, akkor is utángyártottból olcsóbban kijössz.

Kopó alkatrészt minden autón cserélni kell, akármilyen használtat veszel, azon szintén nem kellene aggódnod.

Az olajfogyasztás nem szokott ilyen korán elkezdődni. Valószínű, hogy kapott a kocsi rendesen. Ha a km tényleg valós, (ami ilyen korú kocsinál nem túl reális...) akkor hajtva volt.  1l/10.000 km még nem túl veszélyes. Várjál még a gyűrűzésen való aggódással.
Ha pedig nőne a fogyasztás, javaslom a Castrol RS 10w-60 olajat, attól csökken az olajfogyasztás.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #119 Dátum: 2005.08.23 18:04:04 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Hali, lenne pár kérdés, ami felmerült a kocsim szervízelése után:

- 10.000 km alatt megevett kb. 1 liter olajat (10W40-est). Erre a szerelőm (kis műhelyben) közölte, hogy a 4EFE motor szerinte egy "beteg konstrukció", ami idővel elkezdi enni az olajat, ami annyira megnő majd, hogy gyűrűztetnem kell 150.000-ért. (jelenleg 82ezer km van a kocsiban) Szerinte adjam el, mert később 1000 km-enként fog 1 liter olajat enni.
Van valakinek tapasztalata a 4EFE motor olajevési hajlamáról?

- megrángatták a kocsim, szerintük a lengéscsillapítóim elég rosszak (rátehénkedett a fickó a kocsi hátára, megemelkedett erre a kocsim eleje, szerintük ez rossz jel). Ez lehetséges, hogy 82 ezer km alatt elkopjanak a lengéscsillapítók?

Kicsit el vagyok kenődve, mert idén ráköltöttem kopó alkatrész-cserére majdnem 120.000 Ft-ot, erre kiderül, hogy rá kéne mégegyszer ennyit költenem lengéscsillapítóra:( Őszíntén szólva meglep ez, mert a kocsim garantált 61.000 km-el vettem, nem gondoltam volna, hogy egy Toyotánál ennyit kell rákölteni 21.000 km alatt ilyen kevés futásteljesítménynél.


Istenem , mennyi és mekkora baromságot mondtak neked  :roll: ...

Nehogy már megijedj 1 deci/1000 km olajfogyasztáson , ez gyakorlatilag a nullával egyenlő ! Sok vadiúj autó többet fogyaszt ! Parázni akkor kell , ha majd 1 litert bevág az autód 1000 km-en , de erre szerintem még várhatsz jóval több , mint 100 ezer kilométert - föltéve , hogy nem gyilkolod a kocsit , és rendszeresen cseréled az olajat . Az én autóm kábé 5-6 ezer kilométeren eszik meg egy liter olajat , és ez az utóbbi 150 ezer kilométer során nem rosszabbodott  :) !

A telókat pedig nézesd meg rázópadon , ha aggódsz miattuk - bár ha rosszak lennének , az feltűnne menet közben is (imbolyogna , pattogna a kocsi) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )