Szerző Téma: Total-Kárügy  (Megtekintve 33571 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Total-Kárügy
« Válasz #75 Dátum: 2009.03.21 18:33:38 »
Nekem ez új, hogy a biztosítót ennyire nem kötelezi a rendőrségi döntés.  :nonono: 

Kötelezi az, más kérdés hogy ők semmibe veszik...

Peti

  • Vendég
Re: Total-Kárügy
« Válasz #76 Dátum: 2009.03.21 18:39:20 »
Ha már feléledt a topik:

-adott egy fronttörött autó, cascóra lesz megcsináltatva márkaszervizben, a szervizesek szerint az összes alkatrészt lekell adni a biztosítónak(?) többek közt egy minimálisan sérült lökhárítót, amit egy műanyagos pikk-pakk megcsinál, +a lámpákat is ellehetne adni, (az egyiknél pl. 1fül tört el a 3ból) hogy legalább az önrész visszajöjjön, ez a bevett szokás?? nem tudja valaki??? :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Total-Kárügy
« Válasz #77 Dátum: 2009.03.21 18:45:19 »
Ha már feléledt a topik:

-adott egy fronttörött autó, cascóra lesz megcsináltatva márkaszervizben, a szervizesek szerint az összes alkatrészt lekell adni a biztosítónak(?) többek közt egy minimálisan sérült lökhárítót, amit egy műanyagos pikk-pakk megcsinál, +a lámpákat is ellehetne adni, (az egyiknél pl. 1fül tört el a 3ból) hogy legalább az önrész visszajöjjön, ez a bevett szokás?? nem tudja valaki??? :hmmmm:

Igen, le kell adni, annak bizonyítására, hogy a cserés alkatrészt valóban kicserélték és nem csak meghekkelték. Előbb írtam, hogy a kiszervízek nagy bizniszt csináltak ebből.
Örvendetes, hogy a márkaszerviz korrektül áll hozzá.  A másik ok, hogy ugyanaz ( az egyszer már térített) az alkatrész ne használódjon fel egy másik autó káreseményéhez...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Total-Kárügy
« Válasz #78 Dátum: 2009.03.21 18:51:04 »
Aha, értem, ez így okés! De had legyek gonosz: mit csinálnak ezekkel az alkatrészekkel, mert állítólag megsemmisítik :ph34r:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Total-Kárügy
« Válasz #79 Dátum: 2009.03.22 13:56:23 »
Aha, értem, ez így okés! De had legyek gonosz: mit csinálnak ezekkel az alkatrészekkel, mert állítólag megsemmisítik :ph34r:

Ahogy mondod.  :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Total-Kárügy
« Válasz #80 Dátum: 2009.03.22 16:38:05 »
sziasztok!
abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy fél éve egy ittas ember széttörte a kocsimat most végre lezárták az ügyet, mehetek a határozatért, de hogyan tovább?a hat.-t elkell vinnem a biztosítóhoz, és utána a szerelőhöz, és a lóvét hogy fizetik? megállapít a biztosító egy összeget? vagy a szerelés díját fizeti? hogy van ez? légyszi világosítsatok fel. köszi

Nos, gondolom, hogy a kárbejelentést már megtetted, ha jól értettem, akor viszont a kocsi nincsen megcsináltatva. Ezért első körben el kell vinni a biztosítóhoz a határozatot, mely alapján rendezik a kárt. Nem tudom, hogy milyen idős a kocsid, de ha 6 évnél öregebb, akkor tutira avultatnak, vagyis kevesebbet fizetnek, mint mondjuk egy új autónál tennék.

Általában a biztosítók szerződött partnerekkel dolgoztatnak, egy ilyen szerelőt-karosszériást-festőt kellene keresned, akiben megbízol és az X biztosító szerződött partnere. Ez egyszerűsíti a dolgot, mert a mester közvetlenül a bitztosítóval bizniszel.  Célszerű ismerősök által ajánlott helyre vinni, mert a szerelők, nagy mágusok, érdemes szemmel tartani őket, hacsak nem atombiztos az ajánlás. Egy elemet lehet cserélni és kalapálni is, a kettő között a tartósság és a merevség (újabb baleset) a különbség és ugye a kettő közötti árdifferencia. (a biztosító a cserére vette fel az elemet, de az ügyeskezű mester kikalapálta, gittelte, fényezte, és mint az új....)

igen megtettem a kárbejelentést, és azt nem tudom, hogy ez még mennyi idő, ha beviszem a határozatot a biztosítóhoz. meg olvastam a kárfelmérő lapot, és azt olvastam hogy a szakértőhöz le kell adnom a rendőrségi hat.-t, a javítási számlát, miért? bocsi hogy ilyen hü..e kérdédeim vannak, de még hál isten ilyen bajom nem volt

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Total-Kárügy
« Válasz #81 Dátum: 2009.03.24 22:18:04 »
Erről jut eszembe, pár hete (talán 2) volt a Juszt Laci műsorában, hogy a biztositó véleménye lehet más mint a rendőrségé, előfordulhat hogy a rendőr szerint vétlen vagyok de a biztositó azt mondja hogy nem tettem meg mindent hogy a veszélyes szituációt elkerüljem. Nekem ez új, hogy a biztosítót ennyire nem kötelezi a rendőrségi döntés.  :nonono: 

Én erre azt mondom hogy az én káreseményembe a Biztosító azt mondta hogy teljesen vétlen vagyok, de mivel a rendörség olyan határozatott hozott hogy 50-50% a felelősség így nem fizet max 50%-ot. :(

Bost bíróságon vagyok éppen.Remélem jövéten lezárul az ügyem.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Total-Kárügy
« Válasz #82 Dátum: 2009.03.30 19:58:12 »
Nyúúúlik ez kérem szépen mint a rétes tétta.
Május 1000valahanyidán lesz a következő menet.Addig szakértő csámcsog a 4. fenyegetésre biztosító álltal kiadott képeken.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Total-Kárügy
« Válasz #83 Dátum: 2009.04.13 06:41:46 »
végre 7 hónap után megvan a bírósági végzés. előzmény az, hogy tavaly összel éjjel a parkolóban összetörték az autómat, ittas volt az elkövető, és most lett meg a végzés, hogy elismeri hogy ittas volt, és hogy nem fellebez. tehát kezembe van egy végzés, beadtam a biztosítónak, de hogyan tovább? csak vigyem be a toyotához a kocsit, és ha szerződésben van a biztosítóval, akkor egymás között elintézik? vagy a pénzt utalják? vagy hogy van ez? tudja valaki? :otlet:
 :otlet:

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Total-Kárügy
« Válasz #84 Dátum: 2009.04.13 08:09:28 »
Talán a biztositot felhivni?

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Total-Kárügy
« Válasz #85 Dátum: 2009.04.13 08:45:20 »
Talán a biztositot felhivni?

GONDOLHATOD, HOGY AZ ELSŐ dolgom az volt, de mivel az ügy legelejétől nem tudtam, hogy melyik biztosítónál van a károkozó, és most a napokban adta át az én biztosítóm az anyagot az illetékes biztosítóhoz, ezért még nem tudok egyenlőre érdeklődni. :devil:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Total-Kárügy
« Válasz #86 Dátum: 2009.04.13 09:25:41 »
végre 7 hónap után megvan a bírósági végzés. előzmény az, hogy tavaly összel éjjel a parkolóban összetörték az autómat, ittas volt az elkövető, és most lett meg a végzés, hogy elismeri hogy ittas volt, és hogy nem fellebez. tehát kezembe van egy végzés, beadtam a biztosítónak, de hogyan tovább? csak vigyem be a toyotához a kocsit, és ha szerződésben van a biztosítóval, akkor egymás között elintézik? vagy a pénzt utalják? vagy hogy van ez? tudja valaki? :otlet:  :otlet:
Ha gyorsan túl akarsz lenni rajta, akkor csináltasd meg saját kontóra a biztosító által elfogadott helyen, és akkor utólag megtérítik a javítást.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Total-Kárügy
« Válasz #87 Dátum: 2009.04.13 21:50:00 »
HA elfogadják a kárösszeget. De erről előbb inkább egyeztessen a javító, és a biztosító.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Total-Kárügy
« Válasz #88 Dátum: 2009.04.15 10:20:05 »
Nem tudom, hogy jó témába írok-e, de leírom ide a ma reggeli sztorit.

Mentem BAkarattyától Fűzfő felé az elkerülőn, ahol 110 a megengedett. Az út szélén szaladgált egy vaddisznó, majdnem elütöttem. Mentem a helytől 50m-t, majd néztem a tükörben, hogy mit csinál ez a dög. Szembe jött egy Harley-s 50 éves arc olyan 100-al, és elütötte, végig néztem a tükörben. Szóval mögöttem kiszaladt a dög, azt a szembe jövő motoros 100-zal nekiment.

Hát eléggé brutál volt. Hatalmas műanyagfelhő látszott, mint az autóknál a NCAP teszten... Megpördült vagy 5x, azt nekicsapódott egy táblának, amit úgy elkaszált a motorral, hogy kiszakadt a földből a beton alapzata is...

Visszafordultam, majd elsősegély. A motoros szinte hihetetlen módon élt, magánál volt, a bal lába széttört, meg a válla, meg ki tudja még mi...

Hívtuk a mentőket azonnal, akik 15 percen belül ott voltak. Ezután jöttek a rendőrök is. A mentősök kiérkezéséig mi ápoltuk 3 autós társammal a szerencsétlent, majd ezután a mentősök elvitték. Utána jegyzőkönyv, tanuskodás, etc...

A motoros szabályosan közlekedett 100-zal kb full védőfelszerelésben, többek között ez volt a szerencséje. Mármint hogy nem halt meg azonnal.


Mellékes: kiraktam a baleset helyszíne előtt 80 m-re a háromszöget, ezt minden autós tiszteletben tartotta, kivéve egy bunkó állat A8 audist, aki elvitte a háromszögemet. Majd intettem neki, hogy lassítson, meg hogy nem ép, erre a pofámba röhögött és 80-100-zal elhajtott őlünk 2 méterre úgy, hogy repkedtek a szilánkok 1000-rel...
Nem kívánok senkinek sem rosszat, de akkor úgy éreztem, hogy kár, hogy nem ő b.szta el a vadat...

Tanulság: bármikor bárkivel megeshet egy súlyos baleset, még akkor is, ha maximálisan elővigyázatosak vagyunk, tehát igaz a mondás, miszerint lassan járj, tovább élsz...

Megviselt eléggé az eset, plne ha arra gondolok, hogy kis híján én ütöttem el a dögöt...

Amúgy a mentősök, a rendőrök és az audist kivéve az összes autós korrektül viselkedett, mindenki maximálisan odatette magát.


Vigyázzatok magatokra, mert hamar meg van a baj!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re: Total-Kárügy
« Válasz #89 Dátum: 2009.04.15 10:35:10 »
durva lehetett ezt átélni... :hmmmm:
audisnak sünt  :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002