Szerző Téma: Total-Kárügy  (Megtekintve 33131 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Total-Kárügy
« Válasz #60 Dátum: 2008.10.19 17:55:01 »
sztem a gyenge kasznismunkát pillanatok alatt ki lehet szurni. pár hónapja voltam a haverral mondeot nézni és simán észrevettem h törött volt. szar illesztések, bontott biz, öv csatt.
uj bilincsek a hutön. toronynál a gyáritol eltérö festék stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Total-Kárügy
« Válasz #61 Dátum: 2008.10.19 19:07:28 »
sztem a gyenge kasznismunkát pillanatok alatt ki lehet szurni. pár hónapja voltam a haverral mondeot nézni és simán észrevettem h törött volt. szar illesztések, bontott biz, öv csatt.
uj bilincsek a hutön. toronynál a gyáritol eltérö festék stb.

Mert még nem láttál művészi munkát. Ahhoz kell szem, meg tapasztalat. A kókányolást hamar észre lehet venni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Total-Kárügy
« Válasz #62 Dátum: 2008.10.19 20:20:53 »
Akkor keressek biztosítónál dolgozó havert aki utánna néz a kártörténetnek rendszám alapján?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Total-Kárügy
« Válasz #63 Dátum: 2008.10.19 22:01:30 »
Elsőre ez tűnik a legcélszerűbbnek.
music     

Peti

  • Vendég
Re: Total-Kárügy
« Válasz #64 Dátum: 2008.10.19 23:15:02 »
Akkor keressek biztosítónál dolgozó havert aki utánna néz a kártörténetnek rendszám alapján?

Sztem ez -tán az egyetlen- járható út, csak arra figyelj nehogy rsz cserés legyen az autó, mert van hogy becsúszik egy-egy gtk.  :whistling: azátn jön egy másik rsz.
Ez értelemszerűen akkor merül fel ha nem "korhű" a kiszemelt autó rsz-a...

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Total-Kárügy
« Válasz #65 Dátum: 2008.10.20 09:01:59 »
Bocsánat, nem olvastál figyelmesen. A márkaszerviz azt tudhatja megmondani, hogy ők maguk mit csináltak az autóval. Azt, hogy más mit, azt nem. Tudom, hogy ez nem sok, de a semminél több.
Ha gyanús egy kocsi a legjobb módszer egy olyan szerelővel megnézetni, aki maga is törött autókat "gyógyít".
Azt ne várja senki, hogy valaki 100%-os biztonsággal kijelenti, hogy egy adott autóval mi történt az előéletében, sajnos ilyen módszer nincs.

Ez inkább csak olyan saját tapasztalat volt, hogy jó vigyázni a márkaszervizes leinformálással, mert az közel sem elég. Hiába írják egy hirdetésnél (lásd az én egykori GTK-s autómra), hogy "garantáltan leinformálható x km, vezetett szervízkönyv", attól az még egy feltámasztott roncs.

Természetesen ettől függetlenül érdemes megkérdezni a szervízt is, de az csak egy ellenőrizendő dolog a sok közül.

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Total-Kárügy
« Válasz #66 Dátum: 2008.10.20 13:29:22 »
Sziasztok!

A következőt ajánlották nekem kártörténeti előzmányek megtekintésére rendszám alapján:
http://www.voltetorve.hu

Ha tulajdonosi nyilatkozatot is adsz, akkor állítólag részletesebb infót is biztosítanak. Fontolgatom a kipróbálását.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Total-Kárügy
« Válasz #67 Dátum: 2008.10.20 13:42:57 »
Sziasztok!

A következőt ajánlották nekem kártörténeti előzmányek megtekintésére rendszám alapján:
http://www.voltetorve.hu

Ha tulajdonosi nyilatkozatot is adsz, akkor állítólag részletesebb infót is biztosítanak. Fontolgatom a kipróbálását.

Ötletes vállalkozás, és hasznos is! És nem is drága, illetve ha nem találnak semmit, nem kell fizetni!
Korrekt, jó! Találékony a magyar! :clap:
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Total-Kárügy
« Válasz #68 Dátum: 2008.10.20 15:14:59 »
Ötletes vállalkozás, és hasznos is! És nem is drága, illetve ha nem találnak semmit, nem kell fizetni!
Korrekt, jó! Találékony a magyar! :clap:

Ezt hol olvastad? Mert én csak olyat találtam, ha SEMMILYEN választ nem adnak, akkor járvissza a pénz!
Vagyis, ha elkallódik a kérelmed...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Total-Kárügy
« Válasz #69 Dátum: 2008.10.20 16:31:28 »
Ötletes vállalkozás, és hasznos is! És nem is drága, illetve ha nem találnak semmit, nem kell fizetni!
Korrekt, jó! Találékony a magyar! :clap:

Ezt hol olvastad? Mert én csak olyat találtam, ha SEMMILYEN választ nem adnak, akkor járvissza a pénz!
Vagyis, ha elkallódik a kérelmed...

Ha én is nagy betűvel írom a SEMMIT, akkor úgy fogod érteni, ahogy szántam? :yawn:
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Total-Kárügy
« Válasz #70 Dátum: 2008.10.20 17:16:49 »
Ötletes vállalkozás, és hasznos is! És nem is drága, illetve ha nem találnak semmit, nem kell fizetni!
Korrekt, jó! Találékony a magyar! :clap:

Ezt hol olvastad? Mert én csak olyat találtam, ha SEMMILYEN választ nem adnak, akkor járvissza a pénz!
Vagyis, ha elkallódik a kérelmed...

Ha én is nagy betűvel írom a SEMMIT, akkor úgy fogod érteni, ahogy szántam? :yawn:

Az én olvasatomban a Te által írott semmid azt jelentette, hogy rendben van a kocsi. Ezért is kell fizetni, ekkor nem jár vissza a pénz.

Csak akkor ha nem válaszolnak egyáltalán.akkor jár vissza a pénz. Szerintem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Total-Kárügy
« Válasz #71 Dátum: 2008.10.20 18:25:17 »
Az én általam írt "semmit"-nek a jelentése az én szándékomban az volt, hogy nem tudnak információval szolgálni.
Ugyan arra gondoltunk, csak félreértettél.
kisa
born to ride

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Total-Kárügy
« Válasz #72 Dátum: 2009.03.21 16:21:17 »
sziasztok!
abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy fél éve egy ittas ember széttörte a kocsimat most végre lezárták az ügyet, mehetek a határozatért, de hogyan tovább?a hat.-t elkell vinnem a biztosítóhoz, és utána a szerelőhöz, és a lóvét hogy fizetik? megállapít a biztosító egy összeget? vagy a szerelés díját fizeti? hogy van ez? légyszi világosítsatok fel. köszi

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Total-Kárügy
« Válasz #73 Dátum: 2009.03.21 17:25:51 »
Erről jut eszembe, pár hete (talán 2) volt a Juszt Laci műsorában, hogy a biztositó véleménye lehet más mint a rendőrségé, előfordulhat hogy a rendőr szerint vétlen vagyok de a biztositó azt mondja hogy nem tettem meg mindent hogy a veszélyes szituációt elkerüljem. Nekem ez új, hogy a biztosítót ennyire nem kötelezi a rendőrségi döntés.  :nonono: 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Total-Kárügy
« Válasz #74 Dátum: 2009.03.21 18:31:27 »
sziasztok!
abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy fél éve egy ittas ember széttörte a kocsimat most végre lezárták az ügyet, mehetek a határozatért, de hogyan tovább?a hat.-t elkell vinnem a biztosítóhoz, és utána a szerelőhöz, és a lóvét hogy fizetik? megállapít a biztosító egy összeget? vagy a szerelés díját fizeti? hogy van ez? légyszi világosítsatok fel. köszi

Nos, gondolom, hogy a kárbejelentést már megtetted, ha jól értettem, akor viszont a kocsi nincsen megcsináltatva. Ezért első körben el kell vinni a biztosítóhoz a határozatot, mely alapján rendezik a kárt. Nem tudom, hogy milyen idős a kocsid, de ha 6 évnél öregebb, akkor tutira avultatnak, vagyis kevesebbet fizetnek, mint mondjuk egy új autónál tennék.

Általában a biztosítók szerződött partnerekkel dolgoztatnak, egy ilyen szerelőt-karosszériást-festőt kellene keresned, akiben megbízol és az X biztosító szerződött partnere. Ez egyszerűsíti a dolgot, mert a mester közvetlenül a bitztosítóval bizniszel.  Célszerű ismerősök által ajánlott helyre vinni, mert a szerelők, nagy mágusok, érdemes szemmel tartani őket, hacsak nem atombiztos az ajánlás. Egy elemet lehet cserélni és kalapálni is, a kettő között a tartósság és a merevség (újabb baleset) a különbség és ugye a kettő közötti árdifferencia. (a biztosító a cserére vette fel az elemet, de az ügyeskezű mester kikalapálta, gittelte, fényezte, és mint az új....)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.