Szerző Téma: Total-Kárügy  (Megtekintve 33580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Total-Kárügy
« Válasz #45 Dátum: 2005.08.26 12:22:06 »
Huha  :shock:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Total-Kárügy
« Válasz #46 Dátum: 2005.08.26 13:52:43 »
Idézetet írta: "molnarl"
Igy néz ki az autóm a szervízben:  :cry:  :cry:  :cry:

Az vigasztaljon, hogy jelen állapotában pár tizeddel jobban gyorsul...  :wink:
Amúgy tényleg elég csúnyán néz ki, de ez csak a látszat. Ha nem sérült fő alvázelem, semmi gond nincs.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Total-Kárügy
« Válasz #47 Dátum: 2005.08.26 16:07:03 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "molnarl"
Igy néz ki az autóm a szervízben:  :cry:  :cry:  :cry:

Az vigasztaljon, hogy jelen állapotában pár tizeddel jobban gyorsul...  :wink:
Amúgy tényleg elég csúnyán néz ki, de ez csak a látszat. Ha nem sérült fő alvázelem, semmi gond nincs.


Köszi. A kollégáim azzal vigasztaltak, hogy igy legalább nem kell bele légkondi.
Alváz nem sérült, hálisten a futómű sem, csak a csomagtéraz alatti lemez, emiatt van ennyire szétszedve, gondolom. Délután 1kor apunak azt ígérte a győri szervíz vezető, hogy jövö hét péntekre összerakják a jelenlegi állapotából. Remélem így lesz.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

rezol

  • Vendég
Total-Kárügy
« Válasz #48 Dátum: 2005.08.26 16:37:43 »
Idézetet írta: "molnarl"
Igy néz ki az autóm a szervízben

Mi is így nézünk ki a műtőben.
(A zöldes háttérnek külön műtő feelingje van.)
Majd ha összevarrták és begyógyulnak a sebei,akkor újra szép lesz!

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Total-Kárügy
« Válasz #49 Dátum: 2005.08.26 19:00:19 »
Wow.  :shocked:   Kicsomagolták rendesen a kicsikét.
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Total-Kárügy
« Válasz #50 Dátum: 2005.09.02 11:07:25 »
Most beszéltem a Hungária Biztosítóval, a srác totálkárt jelentett be.
Most újból megnéztem a képeket, azok alapján a totálkár kicsit gyanús nekem. Palaczk, véleményed?
A kárszakértő azt mondta a Biztosítónál a barátomnak, hogy neki gyanús az ügy, mert szerinte úgy néz ki (az alapján amit a srác leírt, hogy ő tolt le az útról), sajnos ma nem dolgozik a kárszakértő, hétfőn tudok beszélni majd velük.
Ui: megnéztem Fifi képeit is újból, a két totálkár között van különbség.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Total-Kárügy
« Válasz #51 Dátum: 2005.09.02 17:16:46 »
Délután beszéltem a szervízzel, 1,3-1,5 millió forint körül van a kár a kocsimban, most viszik festésre, a festő számlájától függ végleges kárösszeg.
Azt ígérték, ha minden jól alakul, jövö péntek délután átvehettem a kocsit, persze ha viszem a lét. 10%.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Total-Kárügy
« Válasz #52 Dátum: 2005.09.05 07:26:21 »
Az szép összeg, nem mondom :!:  :?

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Total-Kárügy
« Válasz #53 Dátum: 2008.10.18 13:48:17 »
Sziasztok!

Tudtok bármi olyan lehetőségről, hogy rendszám vagy alvázszám alapján egy autó baleseti előéletét kiderítsük? Fizetős lehetőségek is érdekelnek.

Botond

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Total-Kárügy
« Válasz #54 Dátum: 2008.10.18 14:58:11 »
Tudtok bármi olyan lehetőségről, hogy rendszám vagy alvázszám alapján egy autó baleseti előéletét kiderítsük? Fizetős lehetőségek is érdekelnek.
Azt szeretnéd megtudni, hogy egyáltalán volt-e, vagy azt is, hogy mi történt, amikor történt valami?
music     

Peti

  • Vendég
Re: Total-Kárügy
« Válasz #55 Dátum: 2008.10.18 19:20:11 »
Sziasztok!
Tudtok bármi olyan lehetőségről, hogy rendszám vagy alvázszám alapján egy autó baleseti előéletét kiderítsük? Fizetős lehetőségek is érdekelnek.
Botond

Amennyire én tudom, megtudja nézni bármilyek biztosító, rendszám alapján a korábbi káreseményeket, de hogy ezt egy mezei halandó kikérheti e...?

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Total-Kárügy
« Válasz #56 Dátum: 2008.10.18 21:02:45 »
Tudtok bármi olyan lehetőségről, hogy rendszám vagy alvázszám alapján egy autó baleseti előéletét kiderítsük? Fizetős lehetőségek is érdekelnek.
Azt szeretnéd megtudni, hogy egyáltalán volt-e, vagy azt is, hogy mi történt, amikor történt valami?
Lehetőleg minél többet. Azaz mindkettőt.  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Total-Kárügy
« Válasz #57 Dátum: 2008.10.18 21:23:33 »
Ha van szervizkönyv, akkor az adott márkaszerviznél meg tudják mondani, hogy ők mit csináltak vele.
music     

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Total-Kárügy
« Válasz #58 Dátum: 2008.10.18 23:29:32 »
Ha van szervizkönyv, akkor az adott márkaszerviznél meg tudják mondani, hogy ők mit csináltak vele.

Na ez az, ami nem sokat ér. Az én előző autómat, amit GTK után valaki mégis összerakott, teljesen korrekt szervzízkönyvvel és km-óra állással adtak el. (Megtaláltam a neten és felhívtam a hirdetőt) Csak hát mivel nem márkaszervízben lett javítva (mert kb. az autó árával egyezett volna a javítás), ezért arról a szervízkönyv nem szól, hogy az autót végül két darabból hegesztették össze.

Szóval a km és a szervízkönyv stimmelt, csak az nem, hogy nem "fényezve volt rajta egy lökhárító", hanem az autó felét teljesen újra kellett építeni, futóművel és minden egyébbel együtt. Szerencsétlen vevő, aki le akarta informálni a kocsit, és felhívta esetleg a szervízt, biztos megnyugtatta mikor visszaigazolták az adatokat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Total-Kárügy
« Válasz #59 Dátum: 2008.10.19 14:52:57 »
Ha van szervizkönyv, akkor az adott márkaszerviznél meg tudják mondani, hogy ők mit csináltak vele.
Na ez az, ami nem sokat ér. Az én előző autómat, amit GTK után valaki mégis összerakott, teljesen korrekt szervzízkönyvvel és km-óra állással adtak el. (Megtaláltam a neten és felhívtam a hirdetőt) Csak hát mivel nem márkaszervízben lett javítva (mert kb. az autó árával egyezett volna a javítás), ezért arról a szervízkönyv nem szól, hogy az autót végül két darabból hegesztették össze.
Szóval a km és a szervízkönyv stimmelt, csak az nem, hogy nem "fényezve volt rajta egy lökhárító", hanem az autó felét teljesen újra kellett építeni, futóművel és minden egyébbel együtt. Szerencsétlen vevő, aki le akarta informálni a kocsit, és felhívta esetleg a szervízt, biztos megnyugtatta mikor visszaigazolták az adatokat.
Bocsánat, nem olvastál figyelmesen. A márkaszerviz azt tudhatja megmondani, hogy ők maguk mit csináltak az autóval. Azt, hogy más mit, azt nem. Tudom, hogy ez nem sok, de a semminél több.
Ha gyanús egy kocsi a legjobb módszer egy olyan szerelővel megnézetni, aki maga is törött autókat "gyógyít".
Azt ne várja senki, hogy valaki 100%-os biztonsággal kijelenti, hogy egy adott autóval mi történt az előéletében, sajnos ilyen módszer nincs.
music