Szerző Téma: Total-Kárügy  (Megtekintve 33584 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Total-Kárügy
« Válasz #15 Dátum: 2005.03.18 19:25:35 »
Idézetet írta: "negyvenketto"
Nálatok anno mi történt volna, ha mondjuk hibafeltáró tesztútkor totálkárra törnek egy verdát?

]


Hali!

Az bizony a szerviz biztosítására lett vóna javítva ... vagy ha TK, akkor az összeget te veszed fel a biztosítótól. Ja! És van egy kis különbözet, ami a piaci érték és biztosítási érték között van, amit meg szépen ( ha nem akar a szerviz pereskedni) kifizet a tulajnak a szerviz. Tehát teljes ***ás mindenkinek. Szerviz csak fizet - ki szeret - tulajnak meg nincs verdája, csak pénze úgy-ahogy.
Hát, röviden ennyi... :cry:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Total-Kárügy
« Válasz #16 Dátum: 2005.03.18 22:15:37 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "negyvenketto"
Nálatok anno mi történt volna, ha mondjuk hibafeltáró tesztútkor totálkárra törnek egy verdát?

]


Hali!

Az bizony a szerviz biztosítására lett vóna javítva ... vagy ha TK, akkor az összeget te veszed fel a biztosítótól. Ja! És van egy kis különbözet, ami a piaci érték és biztosítási érték között van, amit meg szépen ( ha nem akar a szerviz pereskedni) kifizet a tulajnak a szerviz. Tehát teljes ***ás mindenkinek. Szerviz csak fizet - ki szeret - tulajnak meg nincs verdája, csak pénze úgy-ahogy.
Hát, röviden ennyi... :cry:

ÁÁ  :D  :D


Pl. hibafeltáró körúton én nyomtam a szakadó hóban, Imi meg mondta az itinert, azért amikor 140 fölött mentünk a fehéredő 2/A-n rákérdezett, hogy van -e téli gumi :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Total-Kárügy
« Válasz #17 Dátum: 2005.03.19 07:07:32 »
Idézetet írta: "Tamás69"
[Pl. hibafeltáró körúton én nyomtam a szakadó hóban, Imi meg mondta az itinert, azért amikor 140 fölött mentünk a fehéredő 2/A-n rákérdezett, hogy van -e téli gumi :)


Tamás!

Ezek szerint nem csak az út fehéredett, hanem Imi is!!  :wink:  :lol:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Total-Kárügy
« Válasz #18 Dátum: 2005.03.19 08:21:14 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Tamás69"
[Pl. hibafeltáró körúton én nyomtam a szakadó hóban, Imi meg mondta az itinert, azért amikor 140 fölött mentünk a fehéredő 2/A-n rákérdezett, hogy van -e téli gumi :)


Tamás!

Ezek szerint nem csak az út fehéredett, hanem Imi is!!  :wink:  :lol:

ÁÁ  :D  :D


Igen, főleg amikor kanyarhoz értünk, és a teljesen szűz hólepellel borított belső sávban előztünk :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

negyvenketto

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Total-Kárügy
« Válasz #19 Dátum: 2005.04.18 08:31:08 »
Na úgy tűnik, lassan de csordogál a kocsim totálkár ügye...
Megvolt a szemle, kalkulált a biztosító egy értéket a kocsi eredeti meg a roncsértékére. A kettő különbözete +  roncs értéke (ha elviszik) valahol a felett az érték felett van egy kicsivel, amiért az autót vettem.
Még a rendőrségtől vár a biztosító valami papírt, hogy egyértelmű a baleseti vétkesség.

42

u.i: ugyanitt jó állapotban levő totálkáros Toyota Starlet eladó ha valakit érdekel irjon ide :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Total-Kárügy
« Válasz #20 Dátum: 2005.04.18 12:29:26 »
Idézetet írta: "negyvenketto"
... roncs értéke (ha elviszik) ...

A biztosítónak mondania kell egy helyett, ahol átveszik annyiért, amennyit mondanak. Ha nem akkor pedig ki kell fizetniük a különbözetet. (Én jobb áron tudtam eladni a roncsot.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

negyvenketto

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Total-Kárügy
« Válasz #21 Dátum: 2005.04.19 10:08:08 »
Azt mondta az ügyintéző csaj, hogy próbáljam eladni, és ha nem sikerül akkor segítenek az eladásban...

Azért az alábbi dolog elgondolkodtató:

Felhívom őket:
- Jónapot, YX vagyok azért telefonálok, mert az önök egyik ügyfele okozot egy balesetet és totálkáros lett a kocsim. Érdeklődnék a roncs értékesítéssel kapcsolatban, hogy ki veszi át ilyen áron.
- Önnek kell megpróbálni eladni, autós ujságok, internet stb módokon, ha nem sikerül akkor keressen meg és segítünk.
- Hogyna kalkulálták a roncsértéket? Kértek már be ajánlatokat?
- Piaci értéken kalkuláltuk, ujságok, eléghető információk alapján. Nem kértünk be ajánlatot.
- A roncsérték éseurotax közötti értéket hogyan és mikor kapom meg.
- Már utalványozva van holnap küldjük.
- Lehetne bankszámlára?
- Persze, jó hogy hivott, akkor nem postacimre küldöm.
- Ok a számlaszámom: 123456-123456-123456
- Rendben visszamondom. Holnap utaljuk.
- Köszönöm viszhall.

Mi is a fura ebben? Elsőre ugy tűnik nagyon kedves és segítőkész, de le sem ellenőrzi ki is vagyok, és olyan infok alapján, amit sokan tudhatnak elutalja a pénzt a telefonon bediktált bankszámlára.

hm

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Total-Kárügy
« Válasz #22 Dátum: 2005.04.19 10:17:20 »
Idézetet írta: "negyvenketto"
de le sem ellenőrzi ki is vagyok, és olyan infok alapján, amit sokan tudhatnak elutalja a pénzt a telefonon bediktált bankszámlára.

Gyorsan kellett volna nyitni egy bankszámlát valami ismerős nevére, arra utalni, aztán megszüntetni. Te meg se kaptad a pénzt... :-)
(Na jó, tudom hogy ez így nem működik.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Total-Kárügy
« Válasz #23 Dátum: 2005.04.21 16:26:57 »
Kivagyok ezektol a biztositoktol.

Beletolattak az elejebe meg novemberben... Az mar hagyjan hogy elhajtott a ***i a helyszinrol. Kocsmabol megtudtam ki volt, kinyomoztam... megirtuk a betetlapot. Beirtuk hogy elso lokos, lampa, motorhazteto, diszlec, meg stb.
Mondom februar kornyeken felhivom oket (TIR biztosito) hogy mizu.
Mondja a ***i hogy kikuldtek neki 1 levelet hogy igy volt-e (amikor rairta a betetlapra, hogy o a hibas!!!) erre visszairt hoyg nem ismeri el a kart!
Nah mondom a k********** Jo... (Mert megint en voltam a rendes hogy nem hivtam egyböl rendört!) Közös szemle. Legyen... Erre nem találták a ***it aki letolatott. 3 Hete felhivtam oket hogy a jo anyatokat mit szarakodtok koszos 80e Ft-on amibol fenyezes nicns meg es itt ciganykodtok rajta amikor nekem semmi kozom hozza hoyg eltunt az a ***i aki belemtolatott. fél év alatt nem találtátok meg akkor zarjuk mar le. Lesett ki a fejebol az ugyintezo es modnta hoyg kikuldik az egyezsegpapirt...
2 het alatt csak ideert a fax. Nezem 60e Ft!!! LoL Motorhazteto utangyartottan 40e :o
felhivom oket, mondja hogy az ugyvedjuk ennyit hatarozott meg, mert nem volt egyuttes szemle! Mondja hogy akkor ne fogadjam el és majd vmikor elokeritik a palit es lesz szemle megkapom a 80-t. LoL!!  
Mondom mar az a 80e rohejes volt nemhogy 60???!?!!!


Nah mind1 csak mondom leirom hogy jartam....

Jah persze az Autotal fuggetlen karszakerto volt kinnt ahol 800-1M kozott keresnek havonta es még "segiteseget" se lehet toluk kerni kar meghatarozasaban.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Total-Kárügy
« Válasz #24 Dátum: 2005.04.21 17:28:35 »
Idézetet írta: "negyvenketto"
Mi is a fura ebben? Elsőre ugy tűnik nagyon kedves és segítőkész, de le sem ellenőrzi ki is vagyok, és olyan infok alapján, amit sokan tudhatnak elutalja a pénzt a telefonon bediktált bankszámlára.

hm

Hoppá! Nem is vagy te olyan "kezdő" .....  :twisted:  :twisted:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

negyvenketto

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Total-Kárügy
« Válasz #25 Dátum: 2005.04.22 08:40:56 »
Na megvannak a számok.
Nem annyira lett ez rossz. Hillar te emlékszel is a kocsira, hogy milyen nem szépen nézett ki amikor vittem hozzátok anno.

Na a lényeg, a 810e-ért vett autómat Eurotax alapján 920 ra értékelték, a roncsot pedig 223e forintra. Igy utaltak 697e forintot és van egy eladó roncsom, ha valakit érdekel, majd teszek fel képeket írok autószerelő haver elérhetőségét, aki mindenről korrekt információt tud adni.

Hillar nem tudsz véletlenül valakit aki vesz ilyen törött vackokat és vidékre is elmegy érte?

42

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Total-Kárügy
« Válasz #26 Dátum: 2005.04.22 08:51:58 »
Idézetet írta: "negyvenketto"


Hillar nem tudsz véletlenül valakit aki vesz ilyen törött vackokat és vidékre is elmegy érte?

42


Hoppá, télleg emlékszem az ótódra ....  :wink:
A számok meg nem is rosszak - no igen! Ügyes voltál - kiböjtölted!  :lol:

Hétfőig gondolom felteszed a képeket - és én naná, hogy tudok olyant, aki megvenné!  8)  (Ez arra vonatkozó ígéret, hogy ismerek olyan palikat, akik ebből élnek - járnak a nagyobb szervizekbne és veszik a TK-s roncsokat ... )
Hétfőn tehát dobok néhány telszámot, de az lenne a jobb, ha ők ugranának rá, akkor még több píz is kijöhet neked a dologból. Tehát köllenének majd az infók, hogy hol dekkol a járművecske, stb ...  De, mondom, ráér hétfőn is ...   :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

negyvenketto

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Total-Kárügy
« Válasz #28 Dátum: 2005.04.26 23:19:43 »
Ez valóban jól összetört...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Total-Kárügy
« Válasz #29 Dátum: 2005.04.27 09:15:49 »
Idézetet írta: "negyvenketto"
Na megvannak a számok.
Nem annyira lett ez rossz. Hillar te emlékszel is a kocsira, hogy milyen nem szépen nézett ki amikor vittem hozzátok anno.

Na a lényeg, a 810e-ért vett autómat Eurotax alapján 920 ra értékelték, a roncsot pedig 223e forintra. Igy utaltak 697e forintot és van egy eladó roncsom, ha valakit érdekel, majd teszek fel képeket írok autószerelő haver elérhetőségét, aki mindenről korrekt információt tud adni.

Hillar nem tudsz véletlenül valakit aki vesz ilyen törött vackokat és vidékre is elmegy érte?

42

Én meghirdettem a neten. Volt egy ***i, aki megnézte, de neki sok volt az ár. Én meghirdetném estleg a Traderben is, állítólag azt nézik. (Amúgy az enyémet egy ismerős ismerőse vitte el végül.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius