Szerző Téma: mechanikus védelem  (Megtekintve 105717 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #510 Dátum: 2007.12.01 09:10:06 »
Idézetet írta: "KLaco"
... mi van, ha az ûrbe kell használni, akkor nincs súly az ülésen  :nagymosoly:


Balesetnél simán elképzelhetõ hogy nincs súly az ülésen, mondjuk épp fejjel lefelé rongyolsz bele valami árokba vagy szakadékba. A légzsákoknak ilyenkor is nyilni kell.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #511 Dátum: 2007.12.01 09:12:06 »
Ez nem jó hír, mert ez azt jelenti, hogyha ütközöl mondjuk 35 km/h sebességgel, akkor a kocsi egész jól egyben marad, viszonylag könnyen helyreállítható lenne, viszont a kinyíilt 9 légzsák miatt gazdasági totálkárra fogják venni az autót - jóllehet mûszakilag nem lenne az.
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #512 Dátum: 2007.12.01 11:12:36 »
Idézetet írta: "music"
Ez nem jó hír, mert ez azt jelenti, hogyha ütközöl mondjuk 35 km/h sebességgel, akkor a kocsi egész jól egyben marad, viszonylag könnyen helyreállítható lenne, viszont a kinyíilt 9 légzsák miatt gazdasági totálkárra fogják venni az autót - jóllehet mûszakilag nem lenne az.


Ez igy van. Itt a forumon is volt már ilyenre példa régebben.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #513 Dátum: 2007.12.01 11:48:38 »
Sztem nem feltétlen nyílik ki az összes légzsák. Azért vannak mindenhol érzékelõk, hogy pontosan tudják, hogy minek a nyitására van szükség. Pl tipikus eset, frontális félátfedéses ütközésnél, ha kinyílik az elsõ légzsák, de mivel kereszbe fordulsz az úton, oldalról beléd fognak jönni, ezért nem nyílik ki az elsõ ütközésnél az oldallégzsák, csak a 2. nál, illetve a függöny. Sõt, van olyan sebesség, amikor egyátalán nem nyílik ki a légzsák, pont a 2. ütközés miatt. Mert elég gáz, ha szembõl kielõznek, és mind2-en satuztok, 30-al ütköztök, nyílik a légzsák, aztán 2sec múlva a mögötted érkezõ beléd trafál 60-al.
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #514 Dátum: 2007.12.01 16:51:33 »
Idézetet írta: "KLaco"
Sztem nem feltétlen nyílik ki az összes légzsák. Azért vannak mindenhol érzékelõk, hogy pontosan tudják, hogy minek a nyitására van szükség....


Ez igy van! Én csak a sulyerzekelore irtam, hogy attól nem fugg. Több érzékelõ is van az autóban, ezek mondják meg hogy mikor melyik legzsak durranjon. Ez is benne van a kézikönyvben  :pofa:
Meg le is van rajzolva hogy hol vannak pontosan ezek a szenzorok, és melyik légzsákra hatnak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #515 Dátum: 2007.12.01 19:44:38 »
Idézetet írta: "music"
Ez nem jó hír, mert ez azt jelenti, hogyha ütközöl mondjuk 35 km/h sebességgel, akkor a kocsi egész jól egyben marad, viszonylag könnyen helyreállítható lenne, viszont a kinyíilt 9 légzsák miatt gazdasági totálkárra fogják venni az autót - jóllehet mûszakilag nem lenne az.


Emiatt nem kell aggódni. Ahogy Klaco jól írta, nem durran el mindig mindegyik légzsák. Az adott esetben akár még veszélyes is lehetne, a fölösleges anyagi kárról nem beszélve. A rendszer az ütközés paraméterei alapján dönti el, hogy melyiket nyissa.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #516 Dátum: 2007.12.01 19:46:05 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "KLaco"
... mi van, ha az ûrbe kell használni, akkor nincs súly az ülésen  :nagymosoly:


Balesetnél simán elképzelhetõ hogy nincs súly az ülésen, mondjuk épp fejjel lefelé rongyolsz bele valami árokba vagy szakadékba. A légzsákoknak ilyenkor is nyilni kell.


Jogos :nana: ! Közben én is pont ezen agyaltam, hogy simán megtörténhet ez. OK, kezdek megnyugodni, köszi nektek :pofa:

(Nektek IS ;) ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #517 Dátum: 2007.12.02 13:23:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ez nem jó hír, mert ez azt jelenti, hogyha ütközöl mondjuk 35 km/h sebességgel, akkor a kocsi egész jól egyben marad, viszonylag könnyen helyreállítható lenne, viszont a kinyíilt 9 légzsák miatt gazdasági totálkárra fogják venni az autót - jóllehet mûszakilag nem lenne az.


Emiatt nem kell aggódni. Ahogy Klaco jól írta, nem durran el mindig mindegyik légzsák. Az adott esetben akár még veszélyes is lehetne, a fölösleges anyagi kárról nem beszélve. A rendszer az ütközés paraméterei alapján dönti el, hogy melyiket nyissa.
Hossz és keresztirányú lassulásokat/gyorsulásokat mérnek, komolyabb szerkezetekben asszem van perdület érzékelés is. Ezekbõl sakkozza ki a gép a programja alapján, hogy melyik légzsákot nyissa. Ezekbõl lehet variálni manuálisan, pl. a gyerekülés beépítése miatt letiltani bizonyos légzsákot, vagy van olyan típus ahol valóban figyelik az ülés foglaltságát. De ez utóbbi típustól függ, tehát a gyártó "dönti el" hogy figyeli-e ezt a paramétert. De mivel ez is költség, pl. a régi Mondeoban (vagy Focus, ebben most nem vagyok biztos) külön vezérelték az elsõ légzsákokat, az újban nem szöszölnek, elõl minden nyílik egyszerre.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #518 Dátum: 2007.12.02 13:32:26 »
Idézetet írta: "u_istvan"
...van olyan típus ahol valóban figyelik az ülés foglaltságát. De ez utóbbi típustól függ...


Na most sikeresen belém ültetted megint a frászt :shock:  :mivan: :kormom: :kormom: :kormom: :kormom: :kormom: :kormom: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #519 Dátum: 2007.12.02 15:13:11 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Ezekbõl sakkozza ki a gép a programja alapján, hogy melyik légzsákot nyissa.


 :shock:
Ez nekem újdonság... :hmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #520 Dátum: 2007.12.02 16:45:27 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "u_istvan"
Ezekbõl sakkozza ki a gép a programja alapján, hogy melyik légzsákot nyissa.


 :shock:
Ez nekem újdonság... :hmm:


Mármint mi? Az, gondolom, nem újdonság neked, hogy az autó nem nyitja ki az összes légzsákot, teszem azt pl. egy oldalirányú ütközésnél nyilván nem fognak nyílni az elülsõ lufik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #521 Dátum: 2007.12.03 11:01:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"

...teszem azt pl. egy oldalirányú ütközésnél nyilván nem fognak nyílni az elülsõ lufik.


Nem nyílnak :?:  ez is újdonság,  :D sztem nyílnak ha oldalba trafálnak, láttam már ilyen karambolt, durrant minden lufi, pedig full oldalról kapták el... :roll:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #522 Dátum: 2007.12.03 11:09:06 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"

...teszem azt pl. egy oldalirányú ütközésnél nyilván nem fognak nyílni az elülsõ lufik.


Nem nyílnak :?:  ez is újdonság,  :D sztem nyílnak ha oldalba trafálnak, láttam már ilyen karambolt, durrant minden lufi, pedig full oldalról kapták el... :roll:


Biztos hogy nem nyílik minden ütközésben minden légzsák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #523 Dátum: 2007.12.03 11:11:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Biztos hogy nem nyílik minden ütközésben minden légzsák.


Aha, okés...

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #524 Dátum: 2007.12.03 12:59:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"

...teszem azt pl. egy oldalirányú ütközésnél nyilván nem fognak nyílni az elülsõ lufik.


Nem nyílnak :?:  ez is újdonság,  :D sztem nyílnak ha oldalba trafálnak, láttam már ilyen karambolt, durrant minden lufi, pedig full oldalról kapták el... :roll:


Biztos hogy nem nyílik minden ütközésben minden légzsák.
Nem biztos! Az hogy egy autóban melyik vagy mennyi légzsák durran, egyedül a gyártó akaratától függ. Ha inteligens vezérlésre is rászánják a pénzt, akkor lehet hogy külön vezérlik az összeset, sõt még variálják a felfújódás erejét, sebességét is. Ahol meg spórolnak ezen, ott egy egyszerû vezérlõ kütyü berobbant mindent egyszerre és durr. És ez annyira így van, hogy még modell frissítések esetén is variálnak ezen oda-vissza.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98