Szerző Téma: mechanikus védelem  (Megtekintve 105695 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #465 Dátum: 2006.10.07 10:50:47 »
Idézetet írta: "murray"
gyerekek több mint 5 éve dolgozom egy kormányzati hivatalban és még én sem tudok megállni a ház elött akkora a box a P helyekért. :faradt:  

Nem elég magas poszton... :ordog:  :ordog:  :ordog:
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #466 Dátum: 2006.10.07 11:10:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "murray"
gyerekek több mint 5 éve dolgozom egy kormányzati hivatalban és még én sem tudok megállni a ház elött akkora a box a P helyekért. :faradt:  

Nem elég magas poszton... :ordog:  :ordog:  :ordog:


jaja. fõosztályvezetõtõl felfelé jár a P.
de nekem nem kell. max néha. dolgozni BKV val járok
 :elkeseredett:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #467 Dátum: 2006.10.07 11:12:42 »
Idézetet írta: "murray"
gyerekek több mint 5 éve dolgozom egy kormányzati hivatalban és még én sem tudok megállni a ház elött akkora a box a P helyekért. :faradt:

sziréna király. már használtuk :nana:
Egy Audi A8 4.2 -vel nagyobb lehetõséged lenne  :kacsint:  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #468 Dátum: 2006.10.07 12:13:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "attila23"
Sajnos ez a pártállami mentalitás nagyon megmaradt, én vagyok X.Y elvtárs a minisztériumból és büntetlenül veszélyeztethetem a polgárok életét, mert éppen el kell mondanom vmi rohadtul fontos beszédet vidéken és elpöcsöltem a hivatalban az idõt...

Hát vagy megmaradt, vagy gyorsan felvették az újak, de ne politizáljunk...
Egyébként nagyon könnyû mexokni, most 4 napig ilyen körülmények közt voltunk (a részleteket l. a Beszélgessünk topicban) - a kocsiban sziréna, amit használtak is rendesen - nem rossz érzés. De más dolog külföldi vendégként ezt megélni, hiszen te semmit nem tettél érte, s más dolog úgy gondolni, hogy ezt a néped pénzén teszed a saját szabályok felrúgásával mondvaán, ez neked jár...


Ááá , nem kell ehhez pártállam , csinálják ezt az eszetlen száguldozást a politikusok Nyugaton is . A különbség csak annyi , hogy ott emiatt kicsit gyakrabban piszkálja õket a sajtó , meg néha hébe-hóba kapnak valami bírságot is . De a Nagy Emberek ott is rohangásznak , ha úgy hozza a szükség .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #469 Dátum: 2006.10.07 12:14:57 »
Idézetet írta: "attila23"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "murray"
gyerekek, megsúgom nektek  a minisztériumi kocsik meg sofõrõk egészen állatok. a munkahelyemen párszor kölcsönkértem az 4,2es A6ost munkaügyben és sofõrrel együtt járt mindig. fiatal srác úgy tolta a kocsit hogy totál összekaptunk az M1esen 260-280nál!  

Annyit el kell mondjak a védelmükben, hogy ez nagyon sokszor attól is függ, hogy kinek a sofõrje. Nem egyszer megesik velük, hogy lehetetlent várnak el tõlük, pl. úgy indulnak el a minisztériumból 4.50-kor, hogy fél hatra teszem azt, mondjuk Zalaegerszegen kell lennie az illetõnek, és ha elkésnek, kirúgják a sofõrt. Most akkor számold ki, hogy hogy érsz le Zszegre 40 perc alatt, amibõl 10 még Bp.-en van...


Kirúgnám a sofõrt is, és azt is aki erre utasítást ad.


Én a sofõrt biztosan nem rúgnám ki , az nem tehet semmirõl . Ha ilyen állásban dolgoznék , nagyon pipa lennék , ha valaki ki akarna rúgatni amiatt , hogy teljesíteni igyekszem a fõnököm utasításait  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #470 Dátum: 2006.12.16 18:09:34 »
"A gyermek és szülei is kirepültek a felborult autóból
2006. december 8, péntek - [11:01]
[Belföld] Egy kislány és szülei is kirepültek abból a személygépkocsiból, mely felborult pénteken hajnalban Akasztón. Mihályné Bornemisza Eleonóra, a Bács-Kiskun Megyei Rendõr-fõkapitányság sajtóreferense elmondta: a Fõ utcán, Solt felõl Kiskõrõs irányába haladó Volkswagen Polóban egy házaspár utazott kétéves kislányukkal. A szülõk nem használták a biztonsági övet, s a kislány az édesanyja ölében utazott. A Volkswagen felborult, és mindhárman kiestek az autóból. A Volksawagent vezetõ, 24 éves kiskõrösi férfi a helyszínen életét vesztette. A kislányát koponyacsonttöréssel szállították kórházba. A 21 éves édesanya könnyebben sérült. (Lánglovagok)"

 :banging:  :banging:  :banging:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #471 Dátum: 2006.12.17 08:53:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
"A gyermek és szülei is kirepültek a felborult autóból
2006. december 8, péntek - [11:01]
[Belföld] Egy kislány és szülei is kirepültek abból a személygépkocsiból, mely felborult pénteken hajnalban Akasztón. Mihályné Bornemisza Eleonóra, a Bács-Kiskun Megyei Rendõr-fõkapitányság sajtóreferense elmondta: a Fõ utcán, Solt felõl Kiskõrõs irányába haladó Volkswagen Polóban egy házaspár utazott kétéves kislányukkal. A szülõk nem használták a biztonsági övet, s a kislány az édesanyja ölében utazott. A Volkswagen felborult, és mindhárman kiestek az autóból. A Volksawagent vezetõ, 24 éves kiskõrösi férfi a helyszínen életét vesztette. A kislányát koponyacsonttöréssel szállították kórházba. A 21 éves édesanya könnyebben sérült. (Lánglovagok)"

 :banging:  :banging:  :banging:

Isten barmai! Felelõtlen tuskók. Egy kolléganõm tavaly szintén egy VW Poloval borult. Be volt kötve, az eset után kikötötte magát és a hátsó ablakon kimászott. Haja szála sem görbült. Miért ennyire fafejek az emberek, hogy egy ilyen egyszerû de nagyszerû eszköz hatékonyságát nem használják ki?!?!?:banging:
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #472 Dátum: 2006.12.18 08:06:32 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Isten barmai! Felelõtlen tuskók. Egy kolléganõm tavaly szintén egy VW Poloval borult. Be volt kötve, az eset után kikötötte magát és a hátsó ablakon kimászott. Haja szála sem görbült. Miért ennyire fafejek az emberek, hogy egy ilyen egyszerû de nagyszerû eszköz hatékonyságát nem használják ki?!?!?:banging:

munkatársam soha nem köti be magát....
szerdán bp-pécs-bp után másnap vittem magammal õt is bp-komló-bükkösd-bp... tejködben a második elõzés után becsatolta, de hogyan????
a felhúzott térdén pihentette az öv azon részét, amelyiknek a felsõ testet kellene megfogni :szemforgat:  :banging:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #473 Dátum: 2007.02.10 12:59:21 »
Tolatóradarral kinek van tapasztalata?
Milyen márkát érdemes - van-e különbség köztük? (nyilván 4 szenzorosban gondolkodom)
hol érdemes csináltatni?
Ezzel összefüggésben - mennyit érdemes rááldozni, mi alá nem szabad, mi fölé nem érdemes menni?
Hasznos-e a kijelzõ, (hisz az ember a tükröt úgyis nézi) vagy elég a hangjelzés?
(ha hasznos, akkor hova tegyem, mert ha a középkonzol környékére, akkor elég sokat ront a látványon; vagy talán a visszapillantóhoz)?
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #474 Dátum: 2007.02.10 13:31:23 »
Az a baj, hogy a legtöbb az 30 centi alatt már nem érzékel semmit. Az meg mire jó? 30 centit azért 1 tapasztalt sofõr meglát. Amúgy meg 1 oszlopot, amit nem látsz, azt nem érzékel, mert nincs teljes szenzorlefedettség, csak a drágákon. Elõre nem érdemes szintén a 30 centi miatt. Én kijelzõset vennék, az sípolás idegesítõ tud lenni. Amúgy újabb kocsinál megéri, mert a Casco önrész általába több, mint az 1szeri beszerelés, illetve a fényezés se biztos, hogy sokkal olcsóbb. Ettõl függetlenül én nem tennék a kocsimba  :kacsint:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #475 Dátum: 2007.02.10 13:46:53 »
Idézetet írta: "music"
Tolatóradarral kinek van tapasztalata?
Milyen márkát érdemes - van-e különbség köztük? (nyilván 4 szenzorosban gondolkodom)
hol érdemes csináltatni?
Ezzel összefüggésben - mennyit érdemes rááldozni, mi alá nem szabad, mi fölé nem érdemes menni?
Hasznos-e a kijelzõ, (hisz az ember a tükröt úgyis nézi) vagy elég a hangjelzés?
(ha hasznos, akkor hova tegyem, mert ha a középkonzol környékére, akkor elég sokat ront a látványon; vagy talán a visszapillantóhoz)?
Nem szaporítom a szót: Talizzunk valahol és megmutatom nekem milyen van, és azt is, hogy milyen jó, még akkor is, ha az ember tapasztalt sofõr, valamint azt is, hogy a megfelelõ elhelyezéssel az a bizonyos 30 centi is láthatóvá válik.
Szerintem, ha Valeot választassz nem lõssz mellé. :kacsint:  Te mondod meg, hogy hol én, hogy mikor. Vagy fordítva. Jó lesz mester? :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #476 Dátum: 2007.02.10 17:01:50 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nem szaporítom a szót: Talizzunk valahol és megmutatom nekem milyen van, és azt is, hogy milyen jó, még akkor is, ha az ember tapasztalt sofõr, valamint azt is, hogy a megfelelõ elhelyezéssel az a bizonyos 30 centi is láthatóvá válik.


Vannak olyan sanda szándékaim, hogy a jövõ pénteki minitalira elmennék, de ez nem holtbiztos.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #477 Dátum: 2007.02.10 17:18:30 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Nem szaporítom a szót: Talizzunk valahol és megmutatom nekem milyen van, és azt is, hogy milyen jó, még akkor is, ha az ember tapasztalt sofõr, valamint azt is, hogy a megfelelõ elhelyezéssel az a bizonyos 30 centi is láthatóvá válik.


Vannak olyan sanda szándékaim, hogy a jövõ pénteki minitalira elmennék, de ez nem holtbiztos.

Én napközben gondoltam valamikor, mert minitalira nagyon nyûgös nekem eljutni. Ritkán jutok el oda, de akor sem biztosan. :szomoru: PÜ-ben folytassuk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #478 Dátum: 2007.02.15 20:14:02 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Tolatóradarral kinek van tapasztalata?
Milyen márkát érdemes - van-e különbség köztük? (nyilván 4 szenzorosban gondolkodom)
hol érdemes csináltatni?
Ezzel összefüggésben - mennyit érdemes rááldozni, mi alá nem szabad, mi fölé nem érdemes menni?
Hasznos-e a kijelzõ, (hisz az ember a tükröt úgyis nézi) vagy elég a hangjelzés?
(ha hasznos, akkor hova tegyem, mert ha a középkonzol környékére, akkor elég sokat ront a látványon; vagy talán a visszapillantóhoz)?
Nem szaporítom a szót: Talizzunk valahol és megmutatom nekem milyen van, és azt is, hogy milyen jó, még akkor is, ha az ember tapasztalt sofõr, valamint azt is, hogy a megfelelõ elhelyezéssel az a bizonyos 30 centi is láthatóvá válik.
Szerintem, ha Valeot választassz nem lõssz mellé. :kacsint:  Te mondod meg, hogy hol én, hogy mikor. Vagy fordítva. Jó lesz mester? :kacsint:  :nagymosoly:


Én ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a mai magasseggû autókban nagyon hasznos a tolatóradar, 30 centi minimum ide, tapasztalt sofõr oda. Én nem tartom magamat mazsolának, és 5 éve vezetem a Carinát, de a rohadt magas segge által kitakart óriási holttér miatt a mai napig kínlódok vele tolatva parkoláskor, és általában amikor már azt hiszem, hogy nekimegyek hátul az akadálynak, akkor kiszállok és kiderül, hogy még van fél méter :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #479 Dátum: 2007.04.20 23:03:46 »
music