Szerző Téma: mechanikus védelem  (Megtekintve 102265 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
mechanikus védelem
« Dátum: 2004.07.16 18:13:26 »
mi a véleményetek, melyik a legjobb sebváltózár? A motortér zár az hogy néz ki, hol kell kulcsolni stb? esetleg ha valakinek fotója tegye ide. köszi.
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Re: mechanikus védelem
« Válasz #1 Dátum: 2004.07.16 18:59:13 »
Idézetet írta: "Gábor"
mi a véleményetek, melyik a legjobb sebváltózár? A motortér zár az hogy néz ki, hol kell kulcsolni stb? esetleg ha valakinek fotója tegye ide. köszi.

Hali Gábor!
Már ha nem haragszol, csak az első kérdésedre küldök hétfőn neked egy MABISZ-os vizsgálati eredményt. A lényeg a zártest és a stift anyaga...
A motortér zárhoz javaslom fordulj a VÉMÁR kft-hez pl. (www.vemar.hu) de nem szívesen tenném fel a nyitási rajzát ... nem örülne neki, aki ilyet vett-szereltetett... bocs.
Szia:
ÁÁ :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #2 Dátum: 2004.07.16 19:19:20 »
nem arra vagyok kiváncsi hogy egy illetéktelen személy, hogy tudja kinyitni hanem, hogy a felhasználó szemszögéből, hogy néz ki egy ilyen, tehát mire számíthatok ha beszereltetek egy ilyet? bár lehet, hogy amit te említettél motortér zár az nem olyan mint amit a mul-t-lock -ék csinálnak... ?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #3 Dátum: 2004.07.16 19:32:07 »
Hi!
Nekem Mult-T-Lock sebváltó és motortér zár van beépítve.  Azt nem mondom, hogy nem lehet kijátszani, de  elég korrekt kiegészítő védelem. Használata egyszerű, egy kulcs nyit mindent.
A szerelésnél főként a kellő korrózió védelemre, és a bonthatatlan csavarkötés alkalmazására kell odafigyelni.

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #4 Dátum: 2004.07.16 19:47:31 »
a motortér zárnat hol lehet nyitni?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #5 Dátum: 2004.07.16 20:14:00 »
Van egy kallantyú az utastérben bal oldalon, azt meghúzod és kinyílik.-))) Viccet félretéve, ha a kulcsot a zárba illesztve elforditod és a betétet elfordítod a gyári kallantyú blokkolása megszűnik és a szokott módon a motorháztető nyitható. Bezáráshoz nem kell kulcs, csak a hengert kell visszatolni. A zárat a J/1 váltóbox oldalára tetettem. A vezető oldalról elérhető és nem zavar senkit. A kiiktatáshoz inkább nem adok ötleteket.
Érdemes a bezárt állapotról nem megfeledkezni, mert egy dühödt mozdulat után a motortér nyitó kallantyú az ember kezében maradhat. A VW system esetében pedig elhajlik a zár is.-)

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #6 Dátum: 2004.07.17 07:55:26 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Van egy kallantyú az utastérben bal oldalon, azt meghúzod és kinyílik.-))) Viccet félretéve, ha a kulcsot a zárba illesztve elforditod és a betétet elfordítod a gyári kallantyú blokkolása megszűnik és a szokott módon a motorháztető nyitható. Bezáráshoz nem kell kulcs, csak a hengert kell visszatolni. A zárat a J/1 váltóbox oldalára tetettem. A vezető oldalról elérhető és nem zavar senkit. A kiiktatáshoz inkább nem adok ötleteket.
Érdemes a bezárt állapotról nem megfeledkezni, mert egy dühödt mozdulat után a motortér nyitó kallantyú az ember kezében maradhat. A VW system esetében pedig elhajlik a zár is.-)


Jaja!! A Mult-T-Lock minden szempontból korrekt és minőségi!!
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

csaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #7 Dátum: 2004.07.22 19:46:49 »
sziasztok! Nálunk az AUTOLOK 2000-es kormányvédőért tapossák halálra egymást a zűrös alakok, mert így még a konkurrens  bandák is békén hagyják az Audijukat.Tescoban és benzinkútnál 25 ezret kérnek érte. Én megkapom önköltségi áron.16 ezerért, Ha kell szóljatok.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #8 Dátum: 2004.07.22 21:25:57 »
Idézetet írta: "csaszi"
sziasztok! Nálunk az AUTOLOK 2000-es kormányvédőért tapossák halálra egymást a zűrös alakok, mert így még a konkurrens  bandák is békén hagyják az Audijukat.Tescoban és benzinkútnál 25 ezret kérnek érte. Én megkapom önköltségi áron.16 ezerért, Ha kell szóljatok.

Nem akarom elrontani az üzletedet, de a tolvaj legfeljebb leszedi a kormánykereket is vele együtt. Plusz 4 perc. Kistolvajok ellen jó, profik ellen 0, különösen Audikban nem ér sokat.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #9 Dátum: 2004.07.23 12:16:01 »
Idézetet írta: "music"
Nem akarom elrontani az üzletedet, de a tolvaj legfeljebb leszedi a kormánykereket is vele együtt. Plusz 4 perc. Kistolvajok ellen jó, profik ellen 0, különösen Audikban nem ér sokat.

Lufi védelemre viszont jó és a kormányzárak közül még ez a legjobb. Egyedül meg úgyse elég, ha igazán el akarják vinni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #10 Dátum: 2004.07.23 14:54:10 »
Idézetet írta: "afekete"
Lufi védelemre viszont jó és a kormányzárak közül még ez a legjobb. Egyedül meg úgyse elég, ha igazán el akarják vinni.

Ez igaz. A váltózárhoz képest pedig még mindig olcsó.
music     

csaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #11 Dátum: 2004.07.23 18:09:10 »
Sajna nem lehet levenni a kormánykereket a kormányzárral, mivel a zár eltakarja több mint a felét. Tréleren el lehet vinni az Audit is, de kisebb értékü autóval nem bajlódnak a bandák. Az AUTÓ PIAC ujság szerint kb 2,5 perc szétvágni a kormányzárunkat, de ahhoz akkumulátoros flex kell.

Az importőrnél, Rákoskeresztúron kiállítás van a szétroncsolt Autolok 2000-es kormányvédőkből. Szerintem meggyőző a védelem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #12 Dátum: 2004.07.23 21:42:38 »
Idézetet írta: "csaszi"
Sajna nem lehet levenni a kormánykereket a kormányzárral, mivel a zár eltakarja több mint a felét.

Ne becsüld le az autótolvajokat...
Arra mindenképpen jó, hogy aki csak "kocsikázni" akar, azt elriassza.
music     

csaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #13 Dátum: 2004.07.24 21:45:56 »
az öreg autókat véletlenszerűen, alkatrész rendelésre  lopják el, nem annyira profik. Az újabbakat pedig a márkakereskedők címlistájából tuti cím alapján, profi berendezésekkel. :(

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Aktív-passzív biztonság
« Válasz #14 Dátum: 2004.07.28 11:34:56 »
Idézetet írta: "csaszi"
sziasztok! Nálunk az AUTOLOK 2000-es kormányvédőért tapossák halálra egymást a zűrös alakok, mert így még a konkurrens  bandák is békén hagyják az Audijukat.Tescoban és benzinkútnál 25 ezret kérnek érte. Én megkapom önköltségi áron.16 ezerért, Ha kell szóljatok.


Hi!
 
Érdeklődni szeretnék, hogy hogy is néz ki a fent említett cuccos! Egy kép az jó lenne működés közben. Akár ide, akár privibe. Biztos lesz még kérdésem, az ár az jónak tűnik és már másik topicban is ajánlották nagyon, de akkor árról nem beszéltünk és nem tudtam, hogy ez ilyen komoly. Azt hittem 5-10e körül megúszom.
Üdv: Kishaver 74